phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Thajsko

Ve zkratce

 • historická hlavní města Ayuthaya a Sukhotai
 • thajské ostrovy
 • překrásné pláže
 • nepřekonatelný noční život

NAŠE NABÍDKA

All Inclusive (7) Pobyty (47) Poznávání (3) 2 zážitky v 1 dovolené (3) Last Minute (48)

O Thajsku se dá říci, že je to země, která se nepodobá žádné jiné. Je to země plná tajemství a protikladů. Lehkost bytí, která je propagovaná budhismem, je zde cítit na každém kroku. Thajsko se může pyšnit jak neskutečným množstvím kulturních památek, tak i přírodních krás. Moderní a uspěchaný způsob života, prolínající se s hluboko zakořeněnými budhistickými tradicemi, vám nabídne Bangkok. Můžete se vydat objevovat málo navštěvovaný severovýchod, kde spatříte život v Thajsku v jeho nejsyrovější podobě. Můžete se vydat za dobrodružstvím do deštných pralesů a pokud narazíte při svých toulkách na nádherný chrám, kterých je zde bezpočet, budete cítit všude přítomnou pokoru, klid a mír. A na konci náročného, ale nezapomenutelného poznávání, si může znavený cestovatel odpočinout na pohádkových plážích s křišťálově čistým mořem.

INFORMACE V KOSTCE

Oficiální název státu: Thajské království
Hlavní město: Bangkok
Rozloha: 513 120 km2
Počet obyvatel: 69,18 mil.
Náboženství: buddhisté (94%)
Úřední jazyk: thajština
Měna: thajský bath
Časový posun: GMT +5

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY VZDUCHU A VODY V LETNÍ SEZÓNĚ

Vzduch: Phuket 35 °C
Voda: Phuket 28°C

OBLASTI, KAM SE S NÁMI MŮŽETE VYPRAVIT A JINÁ ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Phuket

Phuket je největší Thajský ostrov a zároveň jediný ostrov, který je také provincií (nejbohatší v zemi). Je 48 km dlouhý a 22 km široký. S pevninou je spojen slavným mostem milenců jménem “saphán Sarasim”. Býval regionální centrálou s bohatou historií. Setkávali se tu obchodníci z celého světa a dali tak základ multikulturní společnosti. Na ostrově žije vice než 380 000 obyvatel a 70% povrchu Phuketu je hornatý. Hlavní hospodářskou plodinou ostrova je kokos a kaučuk, plantáže potkáte ve vnitrozemí na každém kroku. Phuket je jednou z nejnavštěvovanějších rekreačních obslastí v jihovýchodní Asii. Ostrov má krásné azurové moře a bělostný písek. Dokonalá infrastuktura (kompletně obnovená po tsunami v roce 2004) a nepřeberné množství atrakcí uspokojí i nejnáročnější klientelu. Phuket je místem odkud startují potápěčské výpravy a výlety k ostrovům v zálivu Phang Nga a Phi Phi. Je to místo kam se může vydat téměř každý - jak milovníci rušného nočního života velkých plážových letovisek, tak vyznavači samoty, kteří se ubytují na maličkých vzdálených plážích bez výdobytků civilizace.

PATONG

Město Patong je turistickým letoviskem ostrova. Obývá stejnojmenný záliv na východním pobřeží Phuketu, který lemují fantastické pláže jako například Rajská pláž (ParadiseBeach), pláž Kalim (Kalim Beach) a samozřejmě i hlavní patongská pláž (Patong Beach). Tato metropole v roce 2004 utrpěla velké škody poté, co se jejími ulicemi prohnala ničivá vlna tsunami. Z těch se však poměrně rychle vzpamatovala, a tak dnes v jejích ulicích opět pulzuje život, což pro místní restaurace, kluby a go-go bary, platí dvojnásob. Takových zábavních zařízení jsou tu stovky, proto si tu dovolenou užijí zejména milovníci večírků a divoké noční zábavy. A když jsme u toho rozptýlení, za návštěvu rozhodně stojí živé vystoupení kabaretu Simon (Simon cabaret), kde přes všechny třpytivé kostýmy, tanec a hudbu ani nezaznamenáte, že umělci na pódiu jsou vlastně muži.

PATONG BEACH

Nejslavnější pláž na Phuketu se nachází v dolní části západního pobřeží. Je tři kilometry dlouhá, velmi široká a pozvolná se zářivě bílým pískem. Je lemována nekonečným pásem hotelů, obchodů a restaurací. V zázemí pláže vyrostlo rušné město s veškerým servisem pro turisty a velkými obchodními a zábavními centry.

KARON BEACH

Druhá největší pláž Phuketu. Nachází se asi 15 km jižně od Patong a je jejím určitým protikladem. Pláž je 4 km dlouhá a zdá se skoro nekonečná. Písek je bílý a skřípe pod nohama. Na jižním konci je korálový útes, který se táhne až k pláži Kata a ostrovu Poo. V severní části je největší koncentrace restaurací a barů. Je to místo, které plně uspokojí příznivce plážového lenošení.

KATA NOI BEACH

Jižně od pláže Kata je Kata Noi, malá kouzelná pláž s několika málo bungalovy. Zdejší pobřežní vody obývá mnoho ryb mezi kameny a korály, které se táhnou na jih.

RAWAI BEACH

Jen několik kilometrů na jih se nachází nejmenší ze tří hlavních turistických pláží Phuketu, která je však zcela odlišná od Karon a Patong. Pláž je široká a klikatá. Voda je perfektní pro plavání a na severním konci pláže je korálový útes, který se táhne až k ostrovu Poo Island, asi 0,5 km od pobřeží.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Na nákupy je ideální Patong nebo také centrum hlavního města na východním pobřeží Phuketu, případně obchodní střediska okolo něj u hlavních silnic. Všude však platí, ověřujte si ceny a pokoušejte se smlouvat. Ušetříte tak vaší peněžence. Otevírací doba obchodních center je většinou od 08:00 – 22:00. Ze suvenýrů uritě doporučujeme bronzové výrobky, jelikož bronz má v Thajsku velkou tradici, dřevořezba – ze dřeva se vyrábějí různé figurky například tradičních slonů nebo hrochů. Tradiční thajskou keramikou je celadon, který se vyznačuje jemnou zelenou glazurou. Dlouhou tradici má v Thajsku také výroba porcelánu a šperků nebo výrobky z hedvábí. Krásné živé orchideje lákají v Thajsku k dovozu domů, ale oželte je. Pokud po nich opravdu toužíte, spokojte se jen s řezanými květy, které lze dovézt i bez povolení. Hojně se turistům nabízí výrobky z hadí kůže, slonoviny a mořských želv. U většiny jde o ohrožené druhy a jejich dovoz je zcela nelegální, na jiné byste museli mít povolení. Naopak bez povolení si můžete dovézt výrobky z krokodýlí kůže. Nenechte se zlákat ani typickými asijskými suvenýry v podobě hadů v alkoholu. Hadi používaní na tyto "speciality" jsou chránění (např. kobry) a nelze s nimi legálně obchodovat. Korály nechte v moři či na pláži, ani je nekupujte (včetně výrobků z korálů). Jednak jejich nákupem podpoříte mizení korálových útesů z povrchu zemského, jednak byste pro dovoz do EU museli mít povolení a riskujete jejich zabavení, správní řízení a tučnou pokutu.

JÍDLO A NÁPOJE

Thajská kuchyně je celosvětově proslulá. Nejlépe si ji na Phuketu užijete na trhu hotového jídla ve městě Patong. Funguje pouze v době večeře a nabízí vše od různých druhů grilovaného masa na špejli (včetně krokodýlího) přes vážené nudle, různé závitky a červy až po mini dezerty. Můžete si koupit jeden kousek na ochutnání za pár korun nebo celou porci. Vydatná večeře vás zde vyjde max. na 50 Kč. Přes den navštivte thajské vývařovny, ve kterých připravují výborné syté polévky, různé druhy masa, mořské plody, nudle a rýži. Najíte se v nich zhruba za 30 Kč. Vyhněte se turistickým restauracím se západní nabídkou (pizzy, hamburgery), které jsou předražené, a navíc zde neochutnáte nic zajímavého. Pokud budete mít náladu vařit, nakupujte na trzích nebo v supermarketech. Seženete zde velmi levně ryby, mořské plody a čerstvou zeleninu a ovoce. Výborné jsou zdejší kokosy, papáje, melouny a ananasy. Např. ananas lze sehnat za 8 Kč/ks. K pití si kupujte kokosy plné zdravé kokosové vody nebo pravý thajský Red Bull, který seženete v přepočtu za 7 Kč. Tip: nakupujte v supermarketech večer, několik hodin před koncem otevírací doby se totiž výrazně snižuje cena hotových jídel, některého ovoce, zeleniny a masa, a to až o 50 %.

Podrobnější informace k destinaci, naleznete v informační knize Čedok na vašem hotelu.

PO PŘÍLETU

 • V příletové hale na letišti v Krabi vyčkejte a vyzvedněte si veškerá zavazadla.
 • Neopouštějte příletovou halu, dokud nemáte všechna svá zavazadla, není možné se vrátit zpět.
 • V případě poškození, nebo nedoručení zavazadla informujte letištní personál. Nechte si vystavit formulář "Damage Report" (v případě poškození) nebo "PIR" (v případě ztráty). Formulář uschovejte včetně palubní vstupenky a zavazadlového lístku, až poté opusťte příletovou halu.
 • Před příletovou halou letiště na Vás bude čekat zástupce partnerské cestovní kanceláře (thajec) s cedulí Čedok, který Vás nasměruje k delegátovi.
 • Delegát cestovní kanceláře Čedok na Vás bude čekat v blízkosti autobusu, na tomto místě Vám předá také uvítací informace a sdělí podrobnosti o transferu.
 • Řidič vám vždy sdělí název hotelu, kde právě zastavuje. Nezapomeňte si v autobusu své osobní věci a zavazadla.

PO PŘÍJEZDU NA HOTEL

 • K rychlejšímu procesu ubytování mějte připraven voucher CK Čedok, který je součástí vašeho odbavení a cestovní doklady.
 • Vyplňte registrační kartu, kterou obdržíte na recepci. Rozdělování pokojů probíhá ze strany hotelu a CK na něj nemá vliv, nicméně hotel se vždy snaží vyhovět požadavkům klientů, dle aktuální obsazenosti. Výjimku tvoří placené služby jako je výhled na moře, větší pokoje a podobně.
 • V případě, že na hotel přijíždíte v ranních hodinách, po registraci vám recepce sdělí čas, kdy obdržíte klíče od svého pokoje. Dle mezinárodních pravidel začíná ubytovávání nejdříve ve 12:00 – 14:00 místního času. Vždy dle individuálních směrnic daného hotelu.

NA POKOJI

 • Hotely neručí za ztrátu cenností, které nejsou uloženy v trezoru. Na každém hotelu je možné využít trezor, do kterého si můžete uložit cestovní dokumenty, peníze a další cennosti. Trezory jsou součástí některých hotelových pokojů, nebo je můžete využít na recepcích hotelů zdarma či za poplatek.
 • Ve většině hotelů funguje elektřina na pokoji na systému spořiče energie. Po vstupu do pokoje vsuňte kartu od pokoje či přívěšek na klíčích do otvoru v blízkosti dveří nebo vypínačů.
 • Klimatizace obvykle funguje pouze, pokud máte zcela zavřené a zamknuté balkónové dveře/okna.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR

Velvyslanectví ČR v Thajsku (Embassy of the Czech Republic)
71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd. Lumpini, Pathumwan, 10330 Bangkok, Kingdom of Thailand
Telefon: +66-(0)2-250-9223, +66-(0)2-250-9224
Fax: +66-(0)2-253-4978, +66-(0)2-250-9225
Konzulární a vízový úsek: consular_bangkok@mzv.cz
Obchodní a ekonomický úsek: commerce_bangkok@mzv.cz
Hlavní, obecný: bangkok@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/bangkok

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

První pomoc: 112
Policie: 191
Turistická policie: 1155
Záchranná služba: 1554

BANKY A BANKOMATY

 • Místní měnou je thajský baht (thb).
 • Thajsko je velmi dobře pokryté hustou sítí bankomatů, které jsou na každém kroku.
 • Thajské banky vybírají za výběr z bankomatu poplatek ve výši 200thb, bez ohledu na to, jakou částku vybíráte.
 • Maximální částka na jeden výběr činní ve většině bank 20.000thb (550eur).
 • Mezinárodními platebními kartami (American Express, Maestro, MasterCard, VISA) lze bez problémů platit ve velkých hotelích a v kamenných obchodech, avšak někteří obchodníci účtují poplatek navíc ve výši 3-5% z celkové ceny nákupu.
 • Počítejte s finanční rezervou (drobné výdaje, fakultativní výlety v místě, případné lékařské ošetření, nákup léků). Doporučená částka na osobu a pobyt je 150 – 200 EUR.

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • Elektřina, která běží na území Thajska, má obvykle napětí 220V.
 • V Asii jsou běžné jiné typy zásuvek – hlavně A a B. Jejich rysem jsou ploché kontakty se vzdáleností 12,7mm mezi nimi v množství 2 (A) a 3 (B).
 • Určitě budete potřebovat adaptér, který si můžete koupit přímo v hotelu.

INTERNET

 • Ve většině hotelů je WI-FI internet zdarma na recepci, na pokojích v některých případech za poplatek.
 • Na letištích a v obchodech mobilních operátorů si můžete zakoupit SIM kartu s balíčkem dat Při nákupu se však musíte zaregistrovat tzn.: SIM kartu kupujete na své jméno, takže je nutné se prokázat platným cestovním dokladem.

ETIKA

 • Thajci jsou velice tolerantní lidé, nicméně kvůli mnoha kulturním odlišnostem se našinec může nevědomky dopustit nehezkého faux-pas nebo dokonce urážky.
 • Nikdy se nesnažte dotknout se nikoho na hlavě, Thajci považují hlavu za sídlo duše a hlava je jim tudíž posvátná.
 • Thajci si nikdy nepodávají ruce. Místo toho ruce sepnou, lehce se ukloní hlavou a řeknou „wai“.
 • Podáváte-li věci, podávejte je výhradně pravou rukou nebo oběma rukama. Levá ruka se v regionu užívá k osobní hygieně a je považována za nečistou.
 • Nic nezkazíte, když za všechno budete děkovat.
 • V Thajsku ničeho nedosáhnete, pokud budete výrazně a hlasitě dávat najevo svoji nespokojenost. Nedostatek sebeovládání se považuje za nejhorší charakterovou vlastnost.
 • Před vstupem do chrámu, mešity nebo něčího domu si zujte boty.
 • Když s někým mluvíte, nedávejte si ruce v bok. Tradiční výraz tohoto gesta je agrese a útok.
 • Budou-li Vám nabízet služby, o které nemáte zájem, stačí slušně a podle potřeby rázně odmítnout.
 • V Thajsku je ilegální koupat se a opalovat se bez plavek. Opalování se nahoře bez je tolerováno u bazénu.

PŮJČOVNY AUT

 • V Thajsku se jezdí vlevo. Pravidla provozu jsou hodně benevolentní. Budete-li si chtít pronajmout automobil nebo motocykl, musíte v půjčovně předložit mezinárodní řidičský průkaz. V Thajsku neexistuje povinné ručení, při dopravní nehodě to většinou odnese cizinec, proto půjčování aut ani motocyků NEDOPORUČUJEME.

SPROPITNÉ

 • V turistických oblastech tomu může být jinak, ale spropitné není v Thajsku zvykem. Setkáte se s ním spíše v dražších restauracích a hotelích. Pokud spropitné přece jen dáte, určitě se na vás nikdo zlobit nebude, maximálně místní nebudou chápat, co děláte.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Pro cestu do Thajska potřebujete cestovní pas, který bude platit ještě 6 měsíců po Vašem návratu do vlasti. Občané ČR nepotřebují pro vstup do země víza, nepřesáhne-li doba jejich pobytu 30dní.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Budete-li potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte prosím asistenční službu dle vašeho cestovního pojištění.

Podrobnější informace k destinaci, naleznete v informační knize Čedok na vašem hotelu.

THAJSKO

PHI PHI DELUXE

Cena od: 2 300 Kč/dospělý

Zažijete s námi poznání ráje s tyrkysovým mořem a zářivě bílou pláží, na kterém se natáčel světoznámě proslulý film Pláž s Leonardem DiCapriem. Během plavby si užijete šnorchlování podél korálových útesů vápencových skal. K vidění bude i jeskyně Vikingů, kde sídlí vlaštovky, jejichž hnízda patří k nejvybranějším pochoutkám. Společně vydáme i k opičí zátoce, a poté se poplavíme na ostrov PhiPhi Don, odkud je nádherné panorama na souostroví. Sladkou tečkou bude piknikový oběd na pláži Bambo, která vypadá jako z prospektu - bílý písek a moře tak průzračné, že je dokonale vidět na dno, a samozřejmě si zde vychutnáte čas na koupání a opalování.

 • Trvání výletu: cca 08:00 – 16:00
 • Vhodnost: dospělí a děti od 6 let
 • Zaměření: poznání, šnorchlování

JAMES BOND EXPEDICE

Cena od: 2 250 Kč/dospělý

Vydejte se s námi na proslulý ostrov KoPghing Kan, který se proslavil ve filmu s Agentem 007 (Muž se zlatou zbraní) Na tomto ostrově uvidíte ikonický vápencový útvar KoTapu. Po cestě navštívíme rybářskou, kde zažijete autentický život místních domorodců. Poté se vydáme objevovat na kajacích nádherné jeskyně a zastavíme se na ostrově Ko Na Khae, vyhlášený nedotčenou přírodou, kde si vychutnáme oběd připravený místními ženami, a následně vyplujeme na oblíbený ostrov, kde bude čas na mořský relax ve vlnách a na pláži.

 • Trvání výletu: cca 08:00 – 16:00
 • Vhodnost: dospělí a děti od 6 let
 • Zaměření: poznání, příroda, koupání

SAFARI DELUXE

Cena od: 2 350 Kč/dospělý

Zažijte úžasné dobrodružství v džungli národního parku, kde se můžete koupat se slony a starat se o ně. Vydáme se i na dobrodružné sjíždění řeky v nedotčené přírodě na thajských bambusových raftech, kde si vychutnáte i tradičně připravovanou bambusovou kávu. Dopoledne navštívíme nejvýznamnější „Opiččí chrám„, a zážitek pro Vás bude i procházka na autentickém thajském trhu. Odpoledne si užijete thajskou školu vaření, završenou delikátním obědem. Závěrem navštívíme památník místa, které bylo nejvíce postihnuté tsunami.

 • Trvání výletu: cca 08:00 – 18:00
 • Vhodnost: dospělí a děti od 6 let
 • Zaměření: poznání, fauna, příroda
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter