phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Svatý Martin

Ve zkratce

 • nejmenší ostrov na světě, který patří dvěma zemím
 • 36 bělostných pláží a gurmánské restaurace
 • pláž Maho Beach, kde přistávají velká letadla
 • potápění se žraloky

NAŠE NABÍDKA

All Inclusive (3) Pobyty (5) Last Minute (4)

La Plantation La Plantation Svatý Martin

-67% 167 239
55 809
 • menší hotel uprostřed přírodní rezervace Baie Orientale
 • koloniální vilky až pro šest osob
 • doporučujeme pronájem auta
 • 350 m od pláže

Sonesta Maho Beach Sonesta Maho Beach Svatý Martin

-13% 89 859
78 429
 • unikátní poloha na pozorování přístávání letadel přímo nad hlavou
 • All inclusive
 • zábava a noční život
 • vhodné pro rodiny s dětmi - dětský aquapark

La Playa Orient Bay La Playa Orient Bay Svatý Martin

-58% 192 559
80 559
 • soukromá pláž s restaurací
 • hotel vhodný pro rodiny s dětmi
 • vhodné pro surfaře
 • doporučujeme pronájem auta

Secrets St. Martin Resort and Spa Secrets St. Martin Resort and Spa Svatý Martin

-55% 204 509
92 239
 • Adults Only All inclusive resort
 • jen 20 minut lodí od ostrova Anguilla
 • největší infinity bazén v Karibiku
 • program Unlimited Luxury (infinity bazén, vířivka na pláži, premiové nápoje)
 • 18 jamkové golfové hřiště 30 minut jízdy

Sonesta Ocean Point Sonesta Ocean Point Svatý Martin

-50% 210 329
105 139
 • luxusní hotel pro náročné klienty
 • Adults Only All inclusive resort
 • golfové hřiště v blízkosti
 • 5 bazénů
 • romantické výhledy

Nejmenší ostrov na světě, který patří dvěma zemím. Proto má také dvě jména - francouzská část St. Martin a holandská část zase Sint Maarten. Turisté vyhledávají tento tropický ráj díky bělostným plážím, vyhřátému moři a sluníčku, jehož paprsky hřejí po celý rok. Užijte si osamocené zátoky a elegantní gurmánské restaurace na francouzské části ostrova, či bohatý a pulzující život nočních klubů v holandské části. Milovníci adrenalinu si přijdou na své při potápění se žraloky. Tento ostrov byl objeven v roce 1493 Kryštofem Kolumbem. Je zde krásná a jedinečná pláž Maho nad kterou prolétají letadla velmi nízko. V přilehlých barech a restauracích návštěvníci mohou sledovat časy příletů a odletů letadel.
Ze Svatého Martina lze dělat i výlety na sousední ostrovy Svatý Bart, Saba nebo Anguilla.

INFORMACE V KOSTCE

Nizozemská část

Oficiální název státu: Sint Maarten
Hlavní město: Philipsburg
Rozloha: 34 km2
Počet obyvatel: 41 486
Náboženství: 39 % římsko-katolické,12 % Letniční hnutí,11% metodisté, 31 % jiné, 7 % žádné
Nejvyšší bod: Sentry Hill (340 m n. m.)
Úřední jazyk: nizozemština a angličtina
Měna: gulden Nizozemských Antil
Telefonní směrové číslo země: +721

Francouzská část

Oficiální název státu: Collectivité de Saint-Martin
Hlavní město: Marigot
Rozloha: 53,20 km2
Počet obyvatel: 31 948
Náboženství: 45% protestanté, 39% římští katolíci, 7% bez vyznání
Nejvyšší bod: Pic du Paradis (424 m n. m.)
Úřední jazyk: francouzština
Měna: euro
Telefonní směrové číslo země: +590

OBLASTI, KAM SE S NÁMI MŮŽETE VYPRAVIT A JINÁ ZAJÍMAVÁ MÍSTA

FRANCOUZSKÁ ČÁST

Ať už míříte do Karibiku za panenskou přírodou nebo spíše za luxusem, asi nikdo si nenechá ujít překrásné pláže a tyrkysově zbarvené průzračné moře. V tomto ohledu lze na francouzské straně doporučit zátoku Happy Bay. Najdete ji na severozápadě ostrova a poskytuje i dostatek stínu, protože ji lemují úžasné vzrostlé palmy. Je to scenérie z pravého Karibiku, tak jak si jej všichni představujeme. Skvěle se zde také šnorchluje, je to možná jedno z nejlepších míst na ostrově k provozování této činnosti. Pláž je i přes svou krásu minimálně frekventovaná, protože je trochu složitější se k ní dostat, ale vězte, že to stojí za to. Čeká vás asi čtvrthodinová procházka pralesem ze zátoky Friar’s Bay, kde můžete cestou natrefit na leguány ve větvích stromů.
Pokud už hovoříme o šnorchlování, tak určitě je potřeba vzpomenout malý ostrov Ilet Pinel, který je pouze pár minut plavby lodí od břehu Svatého Martina. Opět vás zde čekají scenérie nádherných pláží a karibského moře, ale ten největší poklad najdete pod hladinou. A to hned u břehu na mělčině, proto je to ideální místo také pro šnorchlování. Do těchto končin často zavítají také místní obyvatelé, takže se nejedná jen o turistickou atrakci, a to už samo o sobě hovoří za vše.
Hledáte-li trochu té turistiky po ostrově, tak navštivte vrchol Pic Paradis, který je s výškou 424 metrů n.m. nejvýše položeným místem na celém ostrově. Ještě předtím, než dosáhnete vrcholku, tak jdete po turistické trase, která je plná divoké tropické přírody. Spatříte zde zajímavou faunu i flóru, takže oblast určitě stojí za návštěvu. Když pak konečně po procházce pralesem vystoupáte na vrchol Pic Paradis, čekají vás zase úžasné výhledy nejen na ostrov Svatý Martin, ale také na ostrovy v okolí.

MARIGOT

Hlavním městem francouzské části Svatého Martina je překrásné město Marigot. Najdete jej na severu ostrova a jeho historie se datuje do 18. století. Jsme v podstatě ve Francii, takže na prvním místě by měla být romantika. Proto vám musíme doporučit krásnou promenádu, po které se můžete projít od přístavu podél pobřeží. Procházku si lze udělat také dobovou hlavní ulicí Rue de la Republique, která na vás dýchne atmosférou 19. století. Ulice je lemována několika klasickými budovami. Pro milovníky historie je zajímavostí bezesporu kamenný most Durat Bridge, na který se stojí za to podívat, stejně jako na Marigot Church, kostel z 19. století nebo Fort Louis, pevnost z 18. století. Dnes jsou z kamenné pevnosti už jen ruiny, ale je odsud nádherný výhled na celou zátoku s přístavem Marigot Bay a vedlejší blízký ostrov Anguilla.
U břehů západního pobřeží stojí za pozornost také město Grand Case s příjemnou karibskou atmosférou. Zde se určitě vyplatí zajít se podívat nejen do centra, ale rovněž zejména na dlouhou písečnou pláž, která je lemována plážovými bary. Ve městě najdete řadu restaurací, kde si můžete pochutnat na místních specialitách.

NIZOZEMSKÁ ČÁST

Na nizozemské straně ostrova, kde se nachází také letiště, je určitě jednou ze světově nejznámějších lokalit Maho Beach. Hned za plotem za pláží je totiž ranvej, a tak je to ideální místo pro všechny obdivovatele letecké techniky, kteří si zde mohou prohlédnout letadla opravdu ze vzdálenosti několika málo desítek metrů. Jistě jste už někdy narazili na záběry letadel, kde to vypadá, že turistům přelétávají doslova pár metrů nad hlavami. Dnes je to v podstatě turistická atrakce a místní plážový bar nabízí také informace o příletech a odletech. Někteří hazardéři si zde zachycení za plot u ranveje nechávají na vlastní kůži pocítit sílu proudových motorů startujících letadel. Najdete zde důrazná varovaní o nebezpečnosti tohoto počínání, ale spousta lidí toho nedbá.
Za zmínku stojí kromě Maho Beach také další pláže. Jsou to zejména ty v Maho Bay, ale také v Mullet Bay a nabízejí skvělé možnosti pro rodiny s dětmi. Můžete se zde věnovat vodním sportům a mnoha dalším aktivitám, které si užijete s celou rodinou. Celkově je zde spoustu možností, jak si užít aktivní dovolenou, kdy se lze věnovat nejen potápění, vodnímu lyžování a plachtění, ale třeba také jízdě na koni. Golfisté ocení osmnáctijamkové golfové hřiště.
Pokud vyrazíte na nizozemskou část ostrova, určitě se zde vyplatí vydat se zejména za zábavou. Hlavní město je tady Philipsburg, geograficky se nachází na jihu ostrova. To je proslulé svým nočním životem, najdete zde celou řadu podniků, barů či klubů, kde si to opravdu užijete, jak se patří. Cestou ze zábavy si můžete udělat také romantickou procházku po promenádě na pláži Great Bay Beach. Jinak také zde najdete obchody, stejně jako ve francouzské části, kde nakoupíte bez daně. Je tady ostatně velká obchodní čtvrť se sortimentem prakticky čehokoliv, co vás napadne. Město ale není jen zábava a nakupování, na své si tak přijdou i milovníci kultury či architektury. Anebo vlastně kombinace obojího. Jsou tady jak muzea, galerie, tak historické stavby. Zvláštní atmosféru mají místní barevné domy se záhony tulipánů. Ale to k Nizozemsku tak nějak patří, že ano.
Když zmiňujeme historii, tak kousek za městem najdete Fort Amsterdam. Jsou to ruiny pevnosti, jejíž stáří se datuje už do roku 1631. K prohlídce zde lákají zejména rozmístěné kanóny z 19. století. Od pevnosti je výhled na Philipsburg a kousek odtud můžete zavítat do ptačí rezervace, kde hnízdí mnoho druhů ptáků.

OKOLNÍ OSTROVY

Svatý Martin má přímé spojení trajektem na sousední ostrov Anguilla, který je vzdálen jen několik kilometrů. Vyplouvá z francouzské části z hlavního města Marigotu a míří do přístavu Blowing Point na Anguille. Můžete se na něj nalodit v průběhu dne každou půlhodinu. Zastávka na Anguille určitě stojí za to, protože ta je turisticky mnohem méně frekventovaná než Svatý Martin a poznáte tak zase trochu jinou tvář Karibiku.
Doporučujeme se určitě letecky podívat na ostrov Svatý Bartoloměj, který je po Anguille druhým nejbližším. V hlavním městě Gustavia můžete navštívit překrásný přístav pro jachty. Celý ostrov nabízí exkluzivní atmosféru všudypřítomného luxusu. Zažijete tedy zase trochu něco jiného než třeba na již zmíněné Anguille. Ne, že by Svatý Martin nenabízel luxusní lokality, ale tady je vše posazeno ještě o kousek výše.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Jelikož je Marigot hlavním městem, je zřejmé, že kromě místního trhu, kde nakoupíte nejen potraviny, ale najdete zde také stánky s řemeslníky prodávajícími místní výrobky, lze také objevovat i další možnosti nakupování v Marigotu. Nejlepší způsob je se prostě toulat se cestou dolů městem romantickými klikatými uličkami. V nádherně zrekonstruovaných domech dnes často najdete luxusní butiky věhlasných módních značek. Není to jen oblečení, ale také luxusní kosmetika či šperky. Jako nákupní cíl jsou tyto butiky velmi vyhledávané, protože zboží zde prodávané je osvobozené od daně. Není proto divu, že sem mnozí turisté jezdí cíleně výhradně za nákupy. Pokud si ale nelibujete v nákupu luxusu, navštivte West Indies Mall, který najdete přímo na vodě hned vedle přístavu. Nakoupíte zde třeba hezké suvenýry.

JÍDLO A NÁPOJE

Francouzská gastronomie má ve světě své jméno, a proto je na Svatém Martinu také bezpočet restauračních zařízení, které dokáží uspokojit mlsné jazýčky i těch nejnáročnějších gurmánů. I zde si tak pochutnáte na francouzských specialitách, jako jsou šneci, lanýži nebo žabí stehýnka. Navštivte určitě městečko Grand Case, kde jsou na místní speciality nejlepší podniky.
Pokud chcete nasát trochu té lokální atmosféry, podívejte se na známý trh pod širým nebem v Marigotu, který se zde koná denně a na výběr máte ovoce, zeleninu, koření, maso či ryby. Pokud tedy máte kde během dovolené vařit, máte vyhráno a je to bezpochyby zajímavé místo, kam zavítat pro čerstvé suroviny. Nezapomeňte zde ochutnat místní nápoj Mauby, který je ochucený kůrou a má chuť podobnou kořeněnému pivu.

PO PŘÍJEZDU NA HOTEL

 • K rychlejšímu procesu ubytování mějte připraven voucher CK Čedok, který je součástí vašeho odbavení a cestovní doklady.
 • Vyplňte registrační kartu, kterou obdržíte na recepci. Rozdělování pokojů probíhá ze strany hotelu a CK na něj nemá vliv, nicméně hotel se vždy snaží vyhovět požadavkům klientů, dle aktuální obsazenosti. Výjimku tvoří placené služby jako je výhled na moře, větší pokoje a podobně.
 • V případě, že na hotel přijíždíte v ranních hodinách, tak vám recepce po registraci sdělí čas, kdy obdržíte klíče od svého pokoje. Dle mezinárodních pravidel začíná ubytovávání nejdříve ve 14:00 místního času. Vždy dle individuálních směrnic daného hotelu.

NA POKOJI

 • Hotely neručí za ztrátu cenností, které nejsou uloženy v trezoru. Na každém hotelu je možné využít trezor, do kterého si můžete uložit cestovní dokumenty, peníze a další cennosti. Trezory jsou součástí některých hotelových pokojů, nebo je můžete využít na recepcích hotelů zdarma či za poplatek.
 • Na francouzské části ostrova 220 V 60 Hz- není potřeba adaptér, na holandské části 110 V 60 Hz-je potřeba adaptér na typ zásuvky A,B
 • Klimatizace obvykle funguje pouze, pokud máte zcela zavřené a zamknuté balkónové dveře/okna.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR

Velvyslanectví České republiky ostrov svatý Martin
Paleisstraat 4
2514 JA
Fax: +3170/3563349
Tel.: +31(0)703130031
Email: hague@embassy.mzv.cz


Konzulární oddělení:
Paleisstraat 4, 2514 JA Den Haag
Tel.: +31(0)703130018 (po-pá 9:00-16:00 hod.)
Fax: +3170/3560163
Email: consulate_hague@mzv.cz
Úřední hodiny pro veřejnost: po 12:00-15:00 hod., út-st 9:00-11:30

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

 • Lékařská pomoc - 15
 • Námořní pomoc - 16
 • Policie - 17
 • Hasiči - 18

BANKY A BANKOMATY

 • Placení na ostrově není jednotné, aspoň tedy na papíře, protože jak francouzská, tak holandská část používají jinou měnu. Francouzská část platí oficiálně eurem, tedy stejně jako ve Francii, potažmo v Evropské unii. Holandská část ostrova ale oficiálně používá nizozemsko-antilský gulden.
  V praxi vše funguje tak, že samozřejmě všude zaplatíte jak eurem, tak americkým dolarem. Gulden se už používá minimálně. Doporučení je používat dolar, protože jako i jinde na světě je často obchodníky oblíbené uplatňovat kurz 1:1. Všude dnes také zcela běžně zaplatíte platební kartou, ať už jde o supermarkety a většinu restaurací nebo autopůjčovny či čerpací stanice.

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • Na francouzské části není potřeba adaptér jsou zde stejné zásuvky jako v ČR. Na holandské části ostrova se mohou na některých místech vyskytovat zásuvky amerického typu.

INTERNET

 • Internet a WiFi najdete všude. Signál zde může kolísat.

JAZYK

 • Používají se zde 3 jazyky a to francouzština, angličtina a nizozemština.

KRIMINALITA

 • V důsledku vzrůstajícího turismu se zvyšuje také kriminalita. Útoky a zločiny proti turistům jsou zde ale ojedinělé. Důležité je dávat si pozor na své věci a nenechávat je bez dozoru. Nedoporučuje se u sebe nosit velký obnos peněz. Doporučuje se půjčovat auta, které jsou registrované na francouzské straně. Věnujte zvýšenou pozornost kapsářům především v hlavních městech.

SPROPITNÉ

 • Je zde obvyklé dávat spropitné místním průvodcům a řidičům autobusů. Obvykle se u služeb, kde se skládá záloha (např: půjčení lehátka, ručníků...) nevyžaduje se záloha zpět.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Vízum zde není potřeba řešit. Dostanete ho zdarma po příletu a je platné maximálně 3 měsíce.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Na tento ostrov není potřeba nějakého speciálního očkování. Nevyskytují se zde žádné exotické nemoci. V moři na východní straně ostrova se doporučuje zvýšená opatrnost.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter