phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Spojené arabské emiráty

Ve zkratce

 • Moderní architektura
 • Nákupní ráj a přepych
 • Trvale slunné počasí
 • Pouště a písčité pláže

NAŠE NABÍDKA

All Inclusive (21) Pobyty (47) Poznávání (5) Last Minute (50)

Do SAE se jezdí zejména kvůli všudypřítomnému luxusu. I zdánlivě obyčejné věci jsou luxusní – nejen nádherné písčité pláže, hotely, restaurace, ale i cesty k nim, domy, kliky na dveřích a obrazy na stěnách. Přitom zdaleka to není jen luxus Dubaje a Abú Dhabí. Také dalších pět „chudších“ emirátů nabízí turistům nebývalý přepych. Vezměme je popořádku: nejluxusnějším a nejliberálnějším emirátem s proslulým sedmihvězdičkovým hotelem Burj Al-Arab, nevyšší budovou světa – mrakodrapem Burj Khalifa a dalšími světovými nej je Dubaj. Abú Dhabí je hlavním městem emirátů s neméně luxusními hotely, rezorty nebo plážemi. Nejkonzervativnější, ale také levnější je Šardžá. Nejzelenější a nejrozmanitější je Ras Al Khaimah. Nejoblíbenějším emirátem pro potápěče je Fujairah. Nejkrásnější pláže nabízí emirát Ajman. Emirátem ideálním pro romantiku je emirát Umm Al Quawin. Stačí si vybrat…

INFORMACE V KOSTCE

Oficiální název ostrova: Spojené arabské emiráty
Hlavní město: Abú Dhabí
Rozloha: 83 600 km2
Počet obyvatel: 9,2 milionů
Náboženství: 80 % islám
Nejvyšší bod: Džabal Bil Ajs- 1.910 m n. m.
Úřední jazyk: arabština
Měna: dirham
Telefonní směrové číslo země: + 971

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY VZDUCHU A VODY V LETNÍ SEZÓNĚ

Vzduch: 31 °C
Voda: 26 °C

OBLASTI, KAM SE S NÁMI MŮŽETE VYPRAVIT A JINÁ ZAJÍMAVÁ MÍSTA

DUBAJ

Dubaj je nejznámější a jedno z nejbohatších měst světa. Jen těžko se dá uvěřit, že to byl malý obchodní přístav, který se proměnil v centrum světového obchodu a turismu a město nejpůsobivějších světových a architektonických konstrukcí. Největším zlom byl roku 1966, kdy na poli byla nalezena ropa a skromná rybářská vesnice se proměnila ve špičkovou destinaci, jejíž rozvoj pokračuje i nadále. A takto právě vznikly nové moderní čtvrti jako Dubai Marina, Downtown, DIFC nebo Jumeirah. Dubai vám nabídne nekonečné možnosti zábavy, luxusní nakupování v Dubai Mall, zlatavé pláže, přepychové hotely a nejvyšší budovu světa Burj Khalifa. Při návštěve Dubaje nezapomeňte také navštívit fontánu s největším choreografickým systémem – Dubai Fountain, známé souostroví Palm Jumeirah nebo lyžařský areál Ski Dubai.


ABÚ DHABÍ

Abú Dhabí je hlavním městem Spojených arabských emirátů a kosmopolitní metropolí, která se nachází u Perského zálivu. Nejznámější stavbou ve městě je je Ferrari World – jedná se o jedinečný zábavní park. Nedaleko od zábavního parku Ferrari World se nachází další park, který nese název Warner Bros World - tam se můžete setkat třeba se Supermanem nebo Batmanem. Největším turistickým lákadlem je mešita Sheikh Zayed – úchvatná stavba, která má více než 100 metrů vysoké minarety a 82 kopulí. Abú Dhabí vám nabídne i perfektní místa pro nakupování a to především v Abu Dhabi Mall, který má více než 200 obchodů. Zažijete zde nezapomenutelné zážitky, jako jsou například letecké závody Red Bull.


AL AIN

Al Ain je čvrté největší město Spojených arabských emirátů a je velmi specifické tím, že z poloviny leží na území Emirátu a z druhé poloviny na území Ománu, kde se musí přecházet jen s pasem. Ve městě jsou přísná stavební omezení a budovy nesmí mít víc než sedm pater, proto zde neuvidíte žádné velké mrakodrapy jako například v Abu Dhabí. Al Ain ve východní části země oplývá jednou z největších pouštích oáz, nad kterou se tyčí druhá nejvyšší hora Spojených arabských emirátů, která má přes 1.300 metrů a nese název Jabel Hafeet. Uprostřed pouště narazíte na „Zelené město“, místo, kde rostou datlové palmy, banánovníky, mangovníky a fíkovníky. Je to předením díky dlouhým zavlažovacím systémům. Také se zde nachází soukromí palác zakladatele Spojených arabských emirátů šejka Zayeda. V paláci si můžete prohlédnout školu pro jeho údajných sto dětí, ložnice šejkových žen a jeho luxusní Rolls Royce, který je součástí expozice.


LIWA

Místo, kde vás obklopí naprostá samota, ticho a tajemná poušť, to je oáza Liwa, která se nachází na jihozápadě Spojených arabských emirátů a je zde 100 m vysoká písečná duna Rub Al Khali, která se rozprostírá až za horizont. Písečné duny jsou důležitou oblastí v historii Emirátů. Jedná se o největší oázu v celých Emirátech a nachází se zde několik desítek vesnic. Místní písečné duny mají strmé svahy, které mají úhel až 30°C. V této oblasti vůbec neprší nebo maximálně jednou za rok a v zimě se zde vytváří mlhy.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Víte, že nakupování má i své festivaly? Ano, dokonce dva. V lednu v Dubaji klesnou teploty i ceny, a tak je čas na Dubai Shopping Festival. V březnu až dubnu se ještě drží příjemné teploty, takže je tu Dubai Summer Surprises. Spojené arabské emiráty, a hlavně Dubaj je skutečný ráj shopaholiků. Nejde jen o to, že v Dubaji je téměř sto obchodních domů. Ani o to, že se zde neplatí daně a zboží je tak levnější než u nás. Nakupování v Emirátech se stalo jakousi národní zábavou. Jednoduše si den rezervujte pro nákupy. Cestou se můžete pozastavit a popít kávu v luxusní kavárně. Můžete se zaměřit na moderní nákupní střediska, nebo na tradiční tržiště. Všude nakoupíte skvěle. Kromě výhodných nákupů módního zboží si můžete ze Spojený arabských emirátů odvézt zlato, šperky, vzácné koření (šafrán), výrobky z velbloudího mléka (čokoláda, sýr) a tradiční rukodělné výrobky jako jsou lampy nebo beduínské dýky.

JÍDLO A NÁPOJE

Gastronomie ve Spojených arabských emirátech je velmi různorodá. Nejlépe se seznámíte s arabskou kuchyní v místních restauracích. Používá se tu především rybí, jehněčí, kůzlečí, drůbeží, hovězí nebo velbloudí maso a mléko, sušené datle a nesmíme zapomenout na koření, nad jehož rozmanitostí užasnete na některém z trhů s kořením. Vůně kardamonu, kmínu, zázvoru, hřebíčku, drceného pepře, muškátu, šafránu a mnoha dalších ucítíte především na místních tržištích.

Podrobnější informace k destinaci, naleznete v informační knize Čedok na vašem hotelu.

PO PŘÍJEZDU NA HOTEL

 • K rychlejšímu procesu ubytování mějte připraven voucher CK Čedok, který je součástí vašeho odbavení a cestovní doklady.
 • Vyplňte registrační kartu, kterou obdržíte na recepci. Rozdělování pokojů probíhá ze strany hotelu a CK na něj nemá vliv, nicméně hotel se vždy snaží vyhovět požadavkům klientů, dle aktuální obsazenosti. Výjimku tvoří placené služby jako je výhled na moře, větší pokoje a podobně.
 • V případě, že na hotel přijíždíte v ranních hodinách, po registraci vám recepce sdělí čas, kdy obdržíte klíče od svého pokoje. Dle mezinárodních pravidel začíná ubytovávání nejdříve ve 12:00 – 14:00 místního času. Vždy dle individuálních směrnic daného hotelu.

NA POKOJI

 • Hotely neručí za ztrátu cenností, které nejsou uloženy v trezoru. Na každém hotelu je možné využít trezor, do kterého si můžete uložit cestovní dokumenty, peníze a další cennosti. Trezory jsou součástí některých hotelových pokojů, nebo je můžete využít na recepcích hotelů zdarma či za poplatek.
 • Ve Spojených arabských emirátech se používá elektrická zástrčka typu G – je nutný adaptér.
 • Klimatizace obvykle funguje pouze, pokud máte zcela zavřené a zamknuté balkónové dveře/okna.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR

Spojené arabské emiráty – Velvyslanectví Abú Dhabí
Embassy of the Czech Republic
Marina Village, Villa A09, Brakwater Area, Abú Dhabí, P.O.Box 27009
Tel.: +9712/6782800
Fax: +9712/6795716, +9712/6767558 (konzulární úsek)
Nouzová linka: +971/50/6628920
Email: abudhabi@embassy.mzv.cz
Konzulární úsek: consulate_abudhabi@mzv.cz
Ekonomický úsek: commerce_abudhabi@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/abudhabi
Vedoucí úřadu: Ing. Aexandr SPORÝŠ

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

 • Policie - 999
 • Hasiči - 997
 • Ambulance - 998

BANKY A BANKOMATY

 • Měna ve Spojených arabských emirátech je dirham.
 • Hotovost si lze vyzvednout v bankomatech.
 • Výměna peněz je možná ve směnárnách, kde je nejvýhodnější. Některé hotely vám také vymění peníze za poplatek.
 • Počítejte s finanční rezervou (drobné výdaje, fakultativní výlety v místě, případné lékařské ošetření, nákup léků). Doporučená částka na osobu a pobyt je 200 – 250 EUR.

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • Ve Spojených arabských emirátech se používá elektrická zástrčka typu G – je nutný adaptér.

INTERNET

 • Ve většině hotelů je WI-FI internet zdarma na recepci, na pokojích v některých případech za poplatek.
 • Na letištích a v obchodech mobilních operátorů si můžete zakoupit SIM kartu s balíčkem dat.

JAZYK

 • Úředním jazykem je arabština.
 • V hotelích se dorozumíte anglicky. Univerzálním jazykem je trpělivost a úsměv.

KRIMINALITA

 • Bezpečnostní situace je stabilní, žádné vážné nebezpečí nehrozí. Doporučuje se být obezřetný na přeplněných místech, dáva pozor na kapesní krádeže a nenechávat žádné své cennosti v autě ani volně na hotelovém pokoji.
 • Všechny cennosti a větší finanční hotovost si ponechte v hotelovém trezoru. O možnosti jeho využití se informujte na recepci hotelu.

SPROPITNÉ

 • Většina restaurací ve spodní části menu uvádí, že daně a poplatky za služby jsou zahrnuté. Stejně je zvykem dávat obsluze spropitné, kdy obvyklá je částka ve výši 10 až 15 % z účtu. Často postačí zaokrouhlení nahoru.
 • Spropitné pro taxikáře je okolo 5 – 10 AED.
 • Hotelový poslíček ocení rovněž částku přibližně 5 AED.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Pro cestu do SAE potřebujete pouze cestovní pas, popřípadě občanský průkaz.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Budete-li potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte prosím asistenční službu dle vašeho cestovního pojištění.

DOPLŇKOVÉ SLUŽBY

V případě zájmu je možné si doplatit česky hovořící letištní asistenci po příletu i na Váš odlet. Více informací na exclusive@cedok.cz.

SAE

SOUKROMÁ DUBAI CITY TOUR

Cena od: 6 700Kč/dospělý

ldenní soukromá prohlídka Dubai City Tour ve společnosti průvodce, který Vám ukáže ta nejzajímavější místa Dubaje. Poznáte kouzla staré části Deira se zastávkou na trhu se zlatem a kořením, následně uvidíte vyhlášenou oblast Jumeriah – pláže La Mer a Kite Beach s ikonickým hotelem Burj Al Arab. Budete mít možnost navštívit Palm Jumeirah s nově otevřenu vyhlídkou The View at the Palm, promenádu The Pointe s pohledem na hotel Atlantis the Palm. Zastavíte se v oblíbené čtvrti Dubai Marina s promenádou JBR, na poloostrově Bluewaters s největším ruským kolem na světě a v nákupním centru Dubai Mall s Burj Khalifa. Dle časových možností lze navštívit také Dubai Creek Harbour.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, historie, zábava

DESERT JEEP SAFARI

Cena od: 1 500Kč/dospělý

Během odpoledních hodin Vás z hotelu vyzvedne řidič, který Vás odveze do pouště na písečné duny, kde se absolvují „dune bashing“ – adrenalinová jízda terénním autem po dunách. Po absolvování jízdy budete mít možnost objednat si čtyřkolku nebo jízdu na buggy. Následně Vás řidič odveze do kempu, kde pro Vás bude přichystaná tradiční arabská večeře formou bufetu. Budete mít možnost se nechat pomalovat henou, vyzkoušet tradiční oblečení, svézt se na velbloudovi a užít si kulturní program s ohňovou show a orientálním tancem.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, zábava, adrenalin

HERITAGE DESERT SAFARI

Cena od: 12 700Kč/dospělý

Cílem výletu je seznámit Vás s emirátskou kulturou. Po vyzvednutí z hotelu Vás šofér odveze do pouště, kde budete přemístěni do vintage Land Roverů a následně v nich budete přejíždět přes pouštní rezervaci, ve které jsou k vidění zvířata typická pro oblast Perského zálivu (Arabian Oryx, Dorcas Gazelle). Poznávací jízda, během které Vás průvodce seznámí s ekosystémem pouště. Během výletu se můžete rovněž těšit na sokolí show. Následně bude pokračovat přesun do beduínského kempu, kde bude servírovaná večeře ve stylu tradiční emirátské kuchyně spolu s doprovodný programem (emirátský tanec Al Ayaala). Večeře a nealkoholické nápoje jsou zahrnuty v ceně. Desert Jeep Safari je možné absolvovat ve sdíleném nebo privátním jeepu. Doporučujeme absolvovat tento výlet pouze anglicky mluvícím klientům.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, historie, zábava
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter