phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Seychely

Ve zkratce

 • jedny z nejkrásnějších pláží na světě
 • pestrobarevné korálové útesy
 • úchvatná fauna a flóra
 • kreolská kultura a kuchyně

NAŠE NABÍDKA

All Inclusive (1) Pobyty (25) Last Minute (21)

Hledáte nedotčenou přírodu, panenské pláže, bujnou tropickou vegetaci a moře, které je tak modré, že se vyrovná obloze? Na dovolené na Seychelách to najdete. Každý ze 115 tropických ostrovů, které tvoří Seychely, je jedinečný. Jejich hlavní ostrov Mahé, se může pochlubit 65 plážemi a bujnými vnitrozemskými lesy. Na nedotčeném ostrově La Digue nejezdí žádná auta - cestuje se volským povozem. Na velkolepých ostrovech Desroches a Silhouette si můžete užívat samoty a soukromí. Na ostrově Praslin se pak nachází přírodní rezervace Vallée de Mai, kde roste legendární palma Coco de Mer. A nesmíme zapomenout na vynikající nabídku šnorchlování a potápění například na ostrově Cerf.
Seychely jsou rájem na zemi a nabízejí vše potřebné pro dokonalou dovolenou na pláži. Hotelové resorty, butikové hotely i apartmány či vily tvoří perfektní zázemí pro ničím nerušené výjimečné dny, bílé písečné pláže, které patří k nejlepším na světě, safírově modré moře, celoročně příjemné počasí, rozmanitou krajinu, přátelské lidi a řadu úchvatných přírodních lokalit.

INFORMACE V KOSTCE

Oficiální název státu: Seychelská republika
Datum vzniku státu: 29. 06. 1976 (nezávislost na Spojeném království)
Hlavní město: Victoria
Rozloha: 455 km2
Počet obyvatel: 92 000
Náboženství: římští katolíci 86 %, anglikáni 7%
Nejvyšší bod: Morne Seychellois (905 m n. m.)
Úřední jazyk: angličtina, francouzština, seychelská kreolština
Měna: seychelská rupie (SCR)
Státní poznávací značka: SY
Telefonní směrové číslo země: +248/td>
Časové pásmo: GMT +4

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY VZDUCHU A VODY

Vzduch: 24 - 30 °C
Voda: 28 - 29 °C

Seychely leží mimo pásmo cyklónů, mají stabilní tropické počasí a nebezpečné povětrnostní podmínky jsou velmi vzácné. Celoroční teploty se pohybují v rozmezí 24 – 30°C. Srážky se vyskytují v hojné míře převážně v zimním období, v průběhu letních měsíců převažuje sucho. Většina lidí jezdí na Seychely v období od dubna do října. V tomto období zde panuje slunečné počasí ideální pro pobyt na plážích a výlety po ostrovech, v moři je rovněž skvělá viditelnost pro milovníky potápění a šnorchlování. Nejvíce srážek a oblačnosti je od prosince do února.

OBLASTI, KAM SE S NÁMI MŮŽETE VYPRAVIT A JINÁ ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Ostrov Mahé

Na Mahé, největším a nejlidnatějším ze 115 seychelských ostrovů, se nachází seychelské mezinárodní letiště, hlavní město Victoria a hospodářské centrum země. Na seychelském "hlavním ostrově" je toho spousta k vidění, od pěší turistiky, potápění a procházky po plážích až po návštěvu muzeí, galerií a restaurací. Je to ideální ostrov pro cestovatele, kteří mají rádi rozmanité zážitky: rušná centra jako Beau Vallon , které je místem, kam se vydat, pokud máte rádi noční zábavu nebo nakupování; národní park Morne Seychellois nabízí mnoho úžasných turistických tras a nejvyšší vrchol Seychel; mořské parky v St Anne a Port Launay nabízejí vynikající šnorchlování a samozřejmě nádherné seychelské pláže vybízejí k odpočinku a užívání si našeho nekonečného léta.

Ostrov Praslin

Praslin je druhým největším ostrovem Seychel a je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří chtějí strávit odpočinkovou dovolenou. Na Praslinu se nachází jedinečné Údolí Vallee de Mai - památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO s obřími palmami ikonického seychelského kokosu a které je domovem vzácného seychelského černého papouška. Praslin má výhodnou polohu v blízkosti mnoha dalších malých ostrovů, kde mohou návštěvníci pozorovat ohrožené endemické druhy ptáků, které přežívají jen díky ochranářskému úsilí na těchto ostrovech. Tyto malé ostrovy jsou ideální pro jednodenní výlety po ostrovech a nádherné šnorchlování. Na Praslinu se nachází také 18jamkové mistrovské golfové hřiště (v luxusním hotelu Constance Lemuria) a pláž Anse Lazio, která je často uváděna jako jedna z nejkrásnějších na světě.

Ostrov La Digue

La Digue vás okouzlí pohodovou atmosférou ostrovního života s jeho slunným ostrovním šarmem a pestrým charakterem. Hlavním dopravním prostředkem jsou zde jízdní kola a po celém ostrově je k vidění tradiční kreolská architektura a domy. Ulice lemují četné džusové bary s reggae hudbou a obrovské želvy se volně procházejí po palmových alejích, které vás dovedou k nádherným plážím včetně světoznámé pláže Anse Source D'Argent – zřejmě nejfotografovanější pláže na světě. Hlavním ubytovacím zařízením na tomto ostrově je nespočet rodinných penzionů, což z něj činí ideální místo pro cestovatele milující kola a hledající autentické ostrovní zážitky.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Pokud budete hledat suvenýry, najdete na Seychelách velký výběr šperků, koření, výrobků ze dřeva a mnoho dalšího. Skvělým místem pro nákupy jsou místní trhy, kde se můžete také setkat s obyvateli Seychel. Obchody se suvenýry najdete většinou i ve všech hotelech.

JÍDLO A NÁPOJE

Pro seychelskou gastronomii je charakteristický vliv různých oblastí světa, což vede k pestré škále vlivů. V seychelské kreolské kuchyni se snoubí exotika indických a asijských pokrmů s pikantními chutěmi Orientu i některými prvky evropské kulinářské kultury. Základem je široké využití přírodních ingrediencí, které nabízí seychelská půda a okolní vody. Málokde jinde na světě se nabízí taková rozmanitost čerstvých ryb a mořských plodů. K nejznámějším rybám patří mimo jiné tuňák, okoun, barakuda, makrela královská, humr a chobotnice. Ryby se podle druhu podávají grilované, ale mohou být také smažené nebo pečené, případně nakrájené na kostičky a připravené jako kari, které je základem seychelské kuchyně. Grilované ryby s kreolskou rajčatovou nebo chilli omáčkou nebo s lahodným kari z kokosového mléka jsou jedinečnou kulinářskou specialitou. Jako základ pro kari se používá také kuřecí nebo vepřové maso. Jako příloha se podává rýže, zelenina a často i pikantní omáčky. Kromě toho se podávají brambory, chlebovník a čatní z místního ovoce, jako je papája. Další specialitou, kterou by návštěvníci měli ochutnat, je polévka tectec, jejíž nejdůležitější ingrediencí jsou malé mušle, které mají stejný název. Na závěr večeře se často podávají dezerty, jako je kokosová čokoláda, vařené banány v kokosovém mléce nebo karamelizované ananasy.
Zvláštní kreolskou chuť v kuchyni dodává široká paleta koření, jako je vanilka, skořice, hřebíček, muškátový oříšek, citronela a chilli. Zázvor a česnek jsou také oblíbeným kořením Seychelanů a používají se téměř v každém jídle. Každý, kdo se chce inspirovat a po návratu si doma uvařit seychelské jídlo, si může koupit různé seychelské koření na trhu ve Victorii. Směs koření pro seychelskou kari omáčku, která se skládá mimo jiné z kurkumy, kardamonu, zázvoru, koriandru, česneku, pepře, kmínu, hořčičných semínek a chilli, lze koupit i hotovou.
Na Seychelách je běžné pít po celý den vodu. Pokud si chcete vychutnat alkoholický nápoj, můžete vyzkoušet pivo SeyBrew a francouzské či jihoafrické víno. Obzvláště oblíbené jsou nápoje na bázi rumu s použitím rumu Takamaka a také míchané nápoje s vodkou. Další dva oblíbené seychelské nápoje jsou Buka a Kalou. Druhý jmenovaný je zkvašené víno, které se získává z nálevů kokosových palem a po zkvašení chutná sladce nebo trpce. Čím sušší chuť, tím vyšší obsah alkoholu. Buka se vyrábí z cukrové třtiny a je podobná rumu. Určitě vyzkoušejte také čerstvé ovocné šťávy a lahodnou kokosovou vodu.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR

Honorární konzulát ČR Victoria
Adresa konzulátu: Villa Bohemia, Machabee, Victoria - Mahé
Telefonní číslo: +248 424 22 54
Email: seychelles@honorary.mzv.cz
Honorární konzulka: Sabina PANOVSKÁ
Provozní hodiny: po telefonické domluvě
aktuální informace: www.mzv.cz

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

Stav nouze (policie, hasiči i záchranná služba): +248 999
Nemocnice Victoria, Mahé: +248 438 8000
Nemocnice Baie Sainte Anne, Praslin: +248 423 2333
Nemocnice La Passe, La Digue: +248 423 4255

BANKY A BANKOMATY

 • Místní měnou je seychelská rupie (SCR).
 • Peníze lze měnit v hotelích nebo bankách a směnárnách, které jsou ve všech větších městech. Na letišti jsou také bankomaty, kde je možné si peníze vybrat ihned po příletu.
 • V mnoha hotelech a restauracích akceptují i EUR, ale platba je obvykle dražší. Doporučujeme používat místní měnu všude, kde je to možné.
 • Mezinárodními platebními kartami (American Express, Maestro, MasterCard, VISA) lze bez problémů platit v hotelích, větších obchodech či lepších restauracích.

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • Střídavý proud o napětí 220/240 V. Zásuvky jsou tříkolíkové / britské – je nutný adaptér.

INTERNET

 • Ve většině hotelů je WI-FI internet zdarma na recepci, na pokojích v některých případech za poplatek. Na hlavních ostrovech jsou k dispozici internetové kavárny.

JAZYK

 • Na Seychelách jsou 3 úřední jazyky: kreolština, angličtina a francouzština. Seychelané mluví všemi třemi jazyky a s problémy v komunikaci minimálně v angličtině se pravděpodobně nesetkáte.

KRIMINALITA

 • Seychely jsou obecně velmi bezpečnou destinací. Míra kriminality je zde velmi nízká.
 • Při cestování po zemi je doporučováno dodržovat běžná bezpečnostní pravidla – větší hotovost a doklady ponechte v trezoru ve svém hotelu, nenoste s sebou větší hotovost, nenechávejte cenné věci bez dozoru na pláži nebo v pronajatém autě.

SPROPITNÉ

 • U mnoha služeb, jako jsou restaurace, kavárny nebo bary, je obvykle zahrnut poplatek za služby ve výši 5 až 10 %. Mnoho Seychelanů proto spropitné neočekává. Pokud však chcete odměnit dobrou obsluhu, spropitné, které dáte, bude přijato. Spropitné rovněž očekávají portýři v hotelu, pokojské, průvodci a řidiči při výletech.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Pro cestu na Seychely na dobu do 90 dnů potřebujete pouze cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Lékařská péče je na Seychelských ostrovech dobře dostupná a na evropské úrovni. Nemocniční zařízení, ordinace lékařů a zubařů jsou na všech větších obydlených ostrovech. Budete-li potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte prosím asistenční službu dle vašeho cestovního pojištění.

SEYCHELY

OBJEVOVÁNÍ MAHÉ (z Mahé)

Cena od: 1850Kč/dospělý

Prozkoumejte nejrušnější seychelský ostrov v doprovodu místního průvodce, který se s vás seznámí s bohatou kulturou a historií země. Poznejte rozmanitost a malebnost Mahé, největšího a nejlidnatějšího seychelského ostrova. Začněte prohlídkou hlavního města Victoria a navštivte zajímavá místa, jako je hodinová věž Victoria a barevné tržiště Sir Selwyn-Selwyn Clark s tropickým ovocem, kořením, bylinkami a rybami. Dále si užijete jízdu horskými průsmyky Sans Souci, při které budete projíždět čajovými plantážemi po jedné z nejmalebnějších seychelských tras. Po zastávce u zbytků historické chaty Mission Lodge s úchvatným výhledem na pobřeží pod ní pro vás bude v místní seychelské restauraci připravený kreolský oběd. Než se vydáte do historické zahrady bylinek a koření, budete mít možnost si vychutnat dechberoucí scenérie mnoha idylických zátok podél jižního pobřeží a průvodce vás zasvětí do jedinečné flóry a fauny, která se vyskytuje pouze na Seychelách. Den zakončíte poznáním kreolské kultury a architektury při návštěvě místní řemeslné vesnice, kde budete mít možnost zakoupit místní suvenýry, prohlédnout si kreolské domy a setkat se s místními řemeslníky, kteří vyrábějí své výrobky.

 • Trvání výletu: cca 9:00 – 17:00
 • Výlet možný v angličtině a francouzštině
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, gastronomie, příroda

OSTROVY PRASLIN & LA DIGUE (z Mahé)

Cena od: 4 990Kč/dospělý

Vychutnejte si celodenní dobrodružství a poznejte to nejlepší z ostrovů Praslin a La Digue! Zažijte pohodovou atmosféru ostrovního života na ostrově La Digue. Navštívíte historickou usedlost L' Union Estate a nahlédnete do rané historie Seychel: prohlédnete si tradiční dům na plantáži Créole, mlýn poháněný volským potahem a tradiční loděnici. Odtud se vydáte na Anse Source d'Argent - nejfotografovanější pláž na světě! Na palubě katamaranu Le Cerf se k obědu podává autentická kreolská kuchyně, po kterém se vydáte na ostrov Praslin a do legendárního údolí Vallee de Mai. Tento prehistorický les je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a kdysi se věřilo, že se zde původně nacházela rajská zahrada. Zde budete mít příležitost spatřit kultovní coco de mer a možná zahlédnout vzácného černého papouška. V programu nechybí ani zastávka na světoznámé pláži Anse Lazio s bílým pískem a průzračnou vodou.

 • Trvání výletu: cca 06:30 – 19:00
 • Výlet možný v angličtině a francouzštině
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, gastronomie, příroda, koupání

SAFARI NA ÚTESECH (z Mahé)

Cena od: 2600Kč/dospělý

Zábavný výlet žlutými trabanty s otevřenou střechou a úpravou pro off-road cestování. Výletu se můžete zúčastnit jako cestovatel s řidičem a obdivovat bulharskou krajinu nebo můžete trabant i sami řídit. Během cesty projedete několika bulharskými vesnicemi, výlet vás povede krásnými lesy i horami. Zajímavostí je zastávka ve výrobně místní pálenky Rakie spojená s ochutnávkou a také včelína s výrobou skvělého domácího medu. Po grilovaném obědě bude závěr cesty skutečný off-road.

 • Trvání výletu: cca 09:00 – 16:30
 • Výlet možný v angličtině a francouzštině
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: příroda, koupání, šnorchlování

PLAVBA NA OSTROVY (z Mahé a z Praslinu)
COUSIN – CURIEUSE – ST.PIERRE

Cena od: 3790Kč/dospělý

Vychutnejte si dobrodružnou plavbu katamaránem Catalina mezi ostrovy Cousin, Curieuse a St.Pierre - každý z nich je rozmanitý a krásný! Vaší první zastávkou bude ostrov Cousin. V této nádherná přírodní rezervaci můžete narazit na některé z nejvzácnějších seychelských ptáků a dalších endemických druhů. Zkušení průvodci vám přiblíží mnohá tajemství tohoto kouzelného ostrova. Poté se přesunete do národního mořského parku Curieuse Island, kde na vás čeká jedinečný ostrovní ekosystém. Zde zakotvíte a budete se kochat krajinou a zároveň si na palubě pochutnáte na vynikajícím kreolském obědě. Další na seznamu je ostrov St. Pierre. Tento ostrůvek vám nabízí ideální příležitost ke koupání nebo šnorchlování v křišťálových vodách obklopujících ostrov, které nabízejí jedinečný pohled na pestrý život pod hladinou.

 • Trvání výletu: cca 08:00 – 19:00
 • Výlet možný v angličtině a francouzštině
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: příroda, koupání, šnorchlování

VALLÉE DE MAI & ANSE LAZIO (z Praslinu)

Cena od: 1850Kč/dospělý

Prozkoumejte krásy Praslinu, druhého největšího seychelského ostrova. Díky malému počtu obyvatel je život na Praslinu uvolněný a úchvatná příroda nedotčená. Navštívíte slavné údolí Vallée de Mai zařazené na seznam světového dědictví UNESCO. Toto kouzelné místo, o němž se kdysi věřilo, že je původním místem rajské zahrady, nabízí les palem, které hostí řadu vzácných a endemických druhů. Při nenáročné prohlídce tohoto úchvatného pralesa s průvodcem objevíte palmu Coco der Mer, na které rostou ikonické obří kokosové ořechy. Odpoledne strávíte na světoznámé nedotčené pláži Anse Lazio s bílým pískem a průzračnou vodou, která je lemována bujnou vegetací a nádhernými žulovými balvany.

 • Trvání výletu: cca 09:00 – 16:00
 • Výlet možný v angličtině a francouzštině
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, příroda, koupání

LA DIGUE NA LODI A NA KOLE (z Praslinu)

Cena od: 1850Kč/dospělý

Objevujte a prozkoumávejte La Digue vlastním tempem - vše potřebné pro vás zařídíme. Užijte si tuto samostatnou prohlídku jednoho z nejpůvabnějších seychelských ostrovů! Na ostrov přijedete trajektem a v přístavišti si vyzvednete kolo, abyste se mohli vydat na celodenní objevování krásného ostrova La Digue. Vytvoříte si vlastní itinerář nebo se můžete řídit našimi doporučeními. La Digue nabízí uvolněnou ostrovní kulturu, nádherné pláže, množství kreolské architektury, přírodní rezervaci a Anse Source D'Argent - nejfotografovanější pláž na světě.

 • Trvání výletu: cca 07:00 – 19:00
 • Bez průvodce
 • Vhodnost: dospělí i rodiny s většími dětmi
 • Zaměření: poznání, příroda, cyklistika, koupání
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter