phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Polsko

Ve zkratce

 • přírodní krásy
 • historická místa a stavební památky
 • Baltské moře
 • rozmanitá příroda

Prohlédni nabídku

Zájezdy (4) Dovolená (8)

Diune Hotel by Zdrojowa Diune Hotel by Zdrojowa Polsko, Baltské moře

-6% 1 590
1 490
 • Luxusní hotel přímo na pláži
 • Vyhlášená a oceněná gastronomie
 • Bohaté wellness a sportovní zázemí

Hotel Jantar Hotel Jantar Polsko, Baltské moře

2 580

Aurora Family&Spa Aurora Family&Spa Polsko, Baltské moře

-10% 2 970
2 670
 • Hotelová soukromá pláž
 • Výhodná poloha na promenádě kousek od pláže
 • Moderně a stylově zařízený hotel
 • Bezbariérový přístup

Cristal Spa Dzwirzyno Cristal Spa Dzwirzyno Polsko, Baltské moře

2 970
 • Blízko pláže a borovicového lesa
 • Personál hovoří 2 jazyky (německy, polsky)
 • Bezkonkurenční ceny
 • Krásné dětské hřiště

Hotel Wolin Hotel Wolin Polsko, Baltské moře

-17% 3 570
2 970
 • Klidná lokalita hotelu obklopeném Woliňským národním parkem   
 • V docházkové vzdálenosti k pláži
 • Široká nabídka léčebných a regeneračních procedur

Hilton Swinoujscie Resort & Spa Hilton Swinoujscie Resort & Spa Polsko, Baltské moře

3 180
 • Hotel se nachází na pláži, zhruba 120 m od moře.
 • Velkorysá nabídka wellness a služeb v hotelu.
 • Propojení s Baltic Park Molo.
 • Špičková gastronomie vč. Sushi.

Ultra Marine Ultra Marine Polsko, Baltské moře

-8% 3 870
3 570
 • Poloha přímo u moře
 • Uspokojí i náročné cestovatele
 • Pokoje s elegantním interiérem a designovým nábytkem
 • Dětské hřiště a herna

Hotel Polaris Hotel Polaris Polsko, Baltské moře

4 760
 • Skvělá poloha blízko centra města a pláže
 • Hotelový bazén s vířivkou
 • Restaurace Ambasador se specializuje na jídla evropské kuchyně

Nejkrásnější místa Polska Nejkrásnější místa Polska Polsko

-5% 6 190
5 889
 • pohodlná cesta autokarem
 • ubytování na jednom místě 
 • bez nočních přejezdů

Přes jižní Polsko do Tater Přes jižní Polsko do Tater Polsko, Slovensko

-5% 6 990
6 649
 • poznávání atraktivní části jižního Polska
 • možnost pěší turistiky v Tatrách
 • nejvýznamnější přírodní i kulturní aktivity během jediného zájezdu

Za krásami severního Polska Za krásami severního Polska Polsko

-5% 9 990
9 499
 • pohodlná cesta autokarem 
 • města a příroda severu Polska

To nejlepší z Polska To nejlepší z Polska Polsko

-5% 13 490
12 819
 • památky pod patronací UNESCO
 • kombinace poznání s možností koupání v moři
 • výhodná cena

GEOGRAFICKÉ ÚDAJE

Poloha: střední Evropa
Oficiální název: Polská republika
Hlavní město: Varšava - (Warszawa) 1 765 615 obyvatel
Jazyk: polština, němčina, ukrajinština
Náboženství: katolíci (91%)

POPIS DESTINACE

Polsko – Baltské moře
Baltské moře je nejlepší volbou pro ty, kteří nechtějí cestovat nikam daleko a díky nižším teplotám mohou trávit dovolenou nebo pobývat u moře i lidé, kteří nemají rádi vysoké teploty. Polské pobřeží Baltského moře nenabízí jen pobyt u moře, ale i možnosti relaxačních pobytů, sportovního vyžití či výhodných nákupů. Jsou zde i trasy pro cyklisty.

Dopravní informace
- Vzdálenost z Prahy 600 km
- Vzdálenost z Brna 800 km

TIPY PRO SPRÁVNOU VOLBU

Polsko – Baltské moře
- vůbec nejkratší vzdálenost k moři
- pohodlná cesta po dálnici bez poplatků v zahraničí

ČEDOK PLUS

Polsko – Baltské moře
- kvalitní ubytovací kapacity
- výhodné ceny

STŘEDISKA

Polsko – Baltské moře

Ostrov Usedom
 - Świnoujście
Krajina 44 ostrovů, která je obklopena Baltským mořem a Štětínským zálivem o kterým místní říkají „Tady začíná Polsko“. Město s více než 200 letou tradicí leží na dvou největších z těchto ostrovů – Wolinu a Uznamu (Usedomu), spojených trajektovou dopravou. Swinoujscie (česky Svinoústí) patří k nejznámějším lázeňským střediskům v Polsku, zejména díky nádherným širokým písečným plážím, nadstandardním počtem slunečních dní či unikátním mikroklimatem.

Ostrov Wollin - Międzyzdroje
Międzyzdroje (Mezizdroje)
 je lázeňské městečko v Západopomořanském vojvodství v okrese Kamień Pomorski. Středisko leží na ostrově Wollin na východ od města Świnoujście na březích Baltského moře. Město je významnou lázeňskou destinací, hlavní atrakcí města je 2 km dlouhá promenáda a pláž s vysokými útesy. Nově je zde postaveno i 300 m dlouhé přístavní molo. Pro ukrácení dlouhých chvil můžete navštívit Muzeum přírodní historie, v blízkosti města se nachází unikátní národní park Wollin – díky četným jezerům se zde nachází velké množství různých druhů vodního ptactva, pouhé 2 km od města se nachází přírodní rezervace s bizony. V červenci se zde koná pravidelně polský filmový festival, na který se sjíždějí herecké celebrity.

Mielno
Lázeňské středisko Mielno leží na břehu Baltského moře a jezera Jamno v oblasti Západopomořanského vojvodství. V okolí najdeme řadu turistických atrakcí, mezi nimiž je nejznámější maják, který je druhý nejvyšší v Polsku. Za návštěvu určitě stojí i habrové bludiště, které je největší svého druhu na světě.

Kolobrzeg
Největší a nejkrásnější polské lázně s bohatou historií. Má ideální polohu u ústí řeky Parsęty. V blízkosti jsou lesy i rašeliniště, ve kterých žije mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin. Kolobrzeg má i řadu historických památek. Mezi ně patří gotická bazilika sv. Marie a novogotická radnice. Kolobrzeg patří mezi nejoblíbenější polská letoviska.

SPORT A ZÁBAVA

Polsko – Baltské moře

Během pobytu doporučujeme navštívit:
Přístavní město Štětín a především jeho Staré
Město s překrásným renesančním hradem pomořanských knížat. Při této příležitosti nesmíte zapomenout na návštěvu gotické katedrály sv. Jakuba apoštola, přístavní bránu či Zámeckého muzea a Národního muzea, které má sídlo v nedaleké barokní budově. Nábřeží Odry lemuje slavná Ulica Waly Chrobrego, která představovala velkolepý městský projekt v 1. polovině 20. století. Na slavné ulici má své místo i Námořní muzeum, které je zaměřeno zejména na námořní minulost Baltského moře.

Farma zubrů Pratenow
Usedomská přírodní rezervace byla založena v roce 2004, kdy přišli z nedalekého Wolińského národního parku první čtyři kusy těchto zvířat. K otevření rezervace přispěly dva cíle. Prvním bylo zvýšení populace zubra, jakožto ohroženého druhu, zatímco druhým byla nutnost poskytovat informace o přírodě v nové, zajímavé a srozumitelné formě.

Nutnost poskytovaní informací tohoto druhu byla uspokojena díky vybudování nové výstavní budovy. Vzhledem k tomu, že neustále narůstá počet zájemců o návštěvu rezervace, byl otevřen rovněž naučně výchovný pavilon, kde je možnost prohloubení znalostí o různorodnosti přírody na ostrově Usedom (Uznam). Nový vzhled získal také hlavní vchod.
Dále doporučujeme návštěvu nedalekých Lázní třech císařů (3-Kaiserbader) – Bensin, Ahlbeck, Heringsdorf. Dříve byly tyto oblasti samostatnými obcemi, dnes jsou však spojeny v jedno lázeňské centrum „3-Kaiserbader“, které se pyšní jednou z nejkrásnějších plážových promenád na německém pobřeží Baltského moře. 12 km dlouhá plážová promenáda spojuje lázně Bensin, Ahlbeck a Heringsdorf s polským přístavním městem Świnoujście. 3,5 km dlouhá pláž v Heringsdorfu je navštěvována turisty po celý rok a patří k nejznámějším německým baltským plážím. Mezi nejvýznamnější historické památky města Ahlbeck patří slavné molo s historickou budovou restaurace a secesní hodiny přímo na promenádě. Podél pobřežní promenády se nachází řady klasických budov bílé barvy typických pro tuto oblast, které přivítaly mnoho významných hostů, mezi které patřil například rakouský císař František Josef I. Oblíbeným cílem turistů je welness centrum „OstseeTherme“ a blízká ocelová rozhledna o čtyřech úrovních. Celý ostrov má solidní železniční spojení nejen s pobytovými místy, ale i s pevninou.

MĚNA A KURZY

Měna: PLZ - polský zlatý = 100 grošů, 1PLN - 6 Kč

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Varšava
V tomto hlavním a největším městě Polska, které se jako mnoho zdejších metropolí rozprostírá na břehu řeky Visly, se setkává mnoho architektonických stylů. Najdete tu snad vše od zrekonstruovaných gotických a novorenesančních staveb Starého města, které se vyjímá na seznamu kulturního dědictví UNESCO, přes betonové budovy z dob komunistického režimu, až po moderní stavby z oceli a skla, nad kterými se tyčí monumentální mrakodrapy. Kromě současných výškových budov bychom za varšavskou dominantu mohli považovat Královský hrad (Royal Castle of Warsaw), jenž pochází ze 14. století a byl sídlem polských králů, prezidenta i parlamentu. Pro pochopení zdejší historie byste však měli zajít do Muzea dějin polských Židů (POLIN Museum of the History of Polish Jews), které zachycuje vývoj kultury židovských obyvatel za posledních tisíc let, nebo například do Muzea varšavského povstání (Warsaw Uprising Museum).

Sloviňský národní park
Člověk by si nejspíš myslel, že pokud chce spatřit písečné duny, tak by měl zamířit někam do Afriky či Austrálie. Málokdo by však čekal, že stačí vyrazit o pár stovek kilometrů na sever do Sloviňského národního parku. Rozprostírá se na 180 kilometrech čtverečních podél pobřeží Baltu a kromě rozlehlých pohyblivých dun je tvořen borovými lesy, bažinami, jezery a loukami. Je domovem 260 druhů vodních a bažinatých ptáků, a tak není divu, že jej reprezentuje symbol racka.

Krakov
Druhou největší metropolí obývající břehy Visly je Krakov, jenž je zároveň jedním z nejstarších polských měst. Považuje se za neoblíbenější a tudíž i nejnavštěvovanější turistické místo celé země. Většina návštěvníků směřuje do Starého města (Kraków Old Town), konkrétně na Krakovský rynek (Rynek Główny) s proslulou renesanční tržnicí zvanou Sukiennice (Kraków Cloth Hall), zařazenou do seznamu UNESCO. Tomuto hlavnímu krakovskému náměstí, které je jedním z největších v Evropě, čelí gotický cihlový Kostel Nanebevzetí Panny Marie (St. Mary’s Basilica) a věž ze 14. století, jež je pozůstatkem bývalé radnice. A jestliže byste si chtěli ulevit od zalidněného centra, zamiřte na levý břeh řeky, do Královského hradu na Wawelu s katedrálou svatého Stanislava a svatého Václava.

Bělověžský prales
Oblast Bělověže představuje poslední zbytky pravěkého lesa, jenž na konci doby ledové pokrýval většinu Evropy. Tento rozlehlý prales se nachází na hranicích s Běloruskem a právem patří do kulturního dědictví UNESCO. Je domovem více než 12 tisíc živočišných druhů, z nichž nejznámějším představitelem je rozhodně zubr evropský, který se v tomto prostředí rychle ujal po roce 1952, kdy byli čtyři zástupci tohoto druhu vypuštěni z chovné stanice. Zachovalá niterní sekce tohoto pravěkého lesa je chráněna plotem a návštěvníci do ní mohou vstoupit pouze za doprovodu průvodce. Nicméně návštěva tohoto místa bude fascinujícím a očistným zážitkem pro vaše tělo i duši.

Hrad Malbork
Křižácký hrad Malbork, jenž dominuje stejnojmennému polskému městu a řece Nogat, je s rozlohou 250 000 m² jedním z největších hradů na světě. Za stavbu celého komplexu, rozděleného do Podzámčí, Středního Hradu a Vyššího Hradu, se ve 13. století zasloužil Řád německých rytířů. Jako materiál byly použity červené cihly, díky nimž celá stavba spolu s jejím odrazem v okolních vodách vytváří skutečně kouzelné středověké panorama.

Koncentrační tábor Osvětim
Pracovní, koncentrační a vyhlazovací tábory v okolí města Osvětim (německy Auschwitz) jsou velmi smutnou, avšak neoddělitelnou součástí polské historie. Hrozivé události, které proběhly v táborech Auschwitz I, II a III, se stále nesou zdejším ovzduším, jehož ráz snad ani nelze vystihnout slovy. Památku obětí holokaustu sem každoročně přijíždí uctít miliony návštěvníků ze všech koutů světa. Kromě prohlídky samotných prostor si můžete rozšířit znalosti i v místním muzeu, které dokumentuje průběh a následky rasové nesnášenlivosti, jež si vyžádala víc než milion lidských obětí.

Gdaňsk
Z atmosféry tohoto překrásného přístavního města, stejně tak jako z moře, které jej omývá, čiší svěžest a svoboda. Většina zdejších zajímavostí se nachází ve dvou čtvrtích v samém srdci Gdaňsku – v tzv. Hlavním městě (Główne Miasto) a Starém městě (Stare Miasto). Je jich tu spousta, avšak mezi ty nejatraktivnější a nejstarší nepochybně patří Dlouhá ulice (Long Lane/Ulica Długa), která je z obou stran ohraničena dvěma branami, Zlatou a Zelenou, u níž pak vyúsťuje v Dlouhý trh (Long Market/Długi Targ). Kromě těchto míst byste také neměli minout Baziliku Nanebevzetí Panny Marie (St. Mary’s Church), jež patří do trojice největších chrámů světa, Královskou kapli (Royal Chapel) ani Staroměstskou radnici (Old Town Hall).

Solný důl Wieliczka
Nedaleko Krakova se nachází další, velmi oblíbená památka, a to historický solný důl Wieliczka. Jeho prostory sahají do hloubky 327 metrů a jsou propojeny mnoha chodbami, které společně dosahují délky 300 kilometrů. Těžba zde započala již ve 13. století a nebyla ukončena až do počátků 21. století. Za tu dobu se zde nastřádalo a uchovalo mnoho různých těžebních technologií a historických a mýtických soch vytvořených z kamenné soli. Kromě nich mohou turisté na 3,5 kilometrové trase obdivovat podzemní kaple a klenuté síně, zúčastnit se zdejších fyzických i relaxačních cvičení nebo dokonce strávit noc několik desítek metrů pod zemí.

Možná, že jste Polsko doposud podceňovali, ale pokud byste chtěli navštívit opravdu všechny zajímavé lokality, trvalo by vám to minimálně měsíc – pokud byste si to dovedli naplánovat. Ať už si vyberete kterékoli větší město či přírodní oblast, bude na vás čekat spousta pozoruhodných míst a netradičních zážitků.


ČASOVÝ POSUN

GMT + 1 hodina, Středoevropský čas

ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY

Konzulární oddělení Velvyslanectví ČR ve Varšavě
Konsulat Generalny Republiki Czeskiej
Aleja Róż 12, 00-556 Warszawa
tel.: +48 22 52 51 850
tel. konzulární pohotovosti +48 608 298 988
fax.:+48 22 621 72 34
e-mail: consulate_warsaw@mzv.cz
web: www.mzv.cz/katowice
úřední hodiny: po-čt - 09.00 - 12.00

Velvyslanectví České republiky v Polsku
Ambasada Republiki Czeskiej
ul. Koszykowa 18, Warsaw
00-555
tel.: +48  225 251 850
fax.: +48 225 251 898
e-mail: warsaw@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/warsaw
úřední hodiny: po - pá - 08.00 - 16.30 

112 bezplatná linka pro turisty (jak z mobilního telefonu, tak z pevné linky)

997 policie
998 požárníci
999 první pomoc
9633 silniční služba
981 odtahová služba

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter