phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Mauricius

Ve zkratce

 • luxusní hotely a komfortní letecké spojení
 • nádherné pláže a exotická příroda
 • ráj pro milovníky dobrodužných aktivit a golfu
 • vhodné pro páry i rodiny s dětmi

NAŠE NABÍDKA

All Inclusive (20) Pobyty (29) Poznávání (1) Last Minute (21)

Mauricius je kouskem ráje nacházející se v jihozápadní části Indického oceánu. Tento tropický ostrov s rozmanitou kulturou, přívětivými lidmi a celoročně příjemným klimatem je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací. Najdete zde jedinečné bílé písečné pláže, úchvatné křišťálově čisté tyrkysové moře, divoké vodopády, nedotčenou přírodu i skalnaté hory. Navštivte několik jedinečných přírodních zajímavostí ostrova včetně sedmibarevné země Chamarel, soutěsky Černé řeky a symbolu ostrova – hory Le Morne, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Sportovně založení návštěvníci si mohou užít golf na několika světových hřištích a také řadu vodních sportů, jako je například hlubokomořský rybolov, potápění, šnorchlování nebo třeba kitesurfing. Ostrov nabízí také bohatou koloniální historii, kterou je třeba prozkoumat spolu s fascinující místní kulturou a gastronomií. Každý okamžik strávený na Mauriciu je příležitostí objevit něco nového – budeme rádi, pokud se rozhodnete vydat na tento věčně zelený ostrov s námi.

INFORMACE V KOSTCE

Oficiální název ostrova: Mauricijská republika
Datum vzniku státu: 12. 03. 1968 (nezávislost na Velké Británii)
Hlavní město: Port Luis
Rozloha: 2 040 km2
Počet obyvatel: 1 230 602
Náboženství: křesťanství 32%, hinduismus 50%, islám
Nejvyšší bod: Piton de la Petite Riviere (828 m n. m.)
Úřední jazyk: angličtina, francouzština, kreolština
Měna: mauricijská rupie (MUR)
Telefonní směrové číslo země: +230
Časové pásmo: GMT +4

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY VZDUCHU A VODY V LETNÍ SEZÓNĚ

Vzduch: 22 - 30 °C
Voda: 24 - 28 °C

Na Mauricius je možné cestovat celoročně – díky poloze uprostřed oceánu zde není vyloženě deštivé ani zcela suché období. Mauricijské léto trvá od října až do dubna. Září až prosinec je obdobím, kdy lze očekávat nejméně srážek, od ledna do dubna jsou potom nejvyšší teploty a také občasné intenzivní tropické přeháňky. Od května do září panuje mauricijská zima, kdy je srážek nejméně, teploty se pohybují kolem příjemných 23 - 25°C a vane často silnější jihovýchodní vítr.

OBLASTI, KAM SE S NÁMI MŮŽETE VYPRAVIT A JINÁ ZAJÍMAVÁ MÍSTA

PORT LOUIS

V severozápadní části ostrova se nachází hlavní město Mauricia - Port Luis. Jedná se o největší a nejrušnější město a zároveň je kulturním a obchodním centrem ostrova. Luxusní a moderní Port Luis vám nabídne rozlehlé parky, drahé restaurace a historické památky. Největší dominantou je pevnost Fort Adelaide z 19. století, ze které je krásný výhled na panorama celého Port Luis. Navštivte také historické centrum města, kde narazíte na Places D´Armes, kde se nachází významné budovy. Nejznámější je Guvernérův dům. V hlavním městě se také nachází typické trhy s tradičními afro-asijskými komoditami. Narazíte zde na exotické druhy koření, čerstvé ryby, tropické ovoce a zeleninu.


NÁRODNÍ PARK BLACK RIVER GORGES

Black River Gorges, neboli Roklina Černé řeky je největší a nejdostupnější národní park, který se nachází na jihozápadě ostrova. Byl zřízen za účelem ochrany jednoho z posledních původních mauricijských pralesů. V parku narazíte na překrásnou krajinu a devět druhů endemických ptáků. Nejoblíbenějším místem je vodopád Alexandra a oblast Chamarel – země sedmi barev. V parku se nachází naučná stezka, informační centrum. Prohlídku této krásné oblasti můžete absolvovat i autem.


CHAMAREL – ZEMĚ SEDMI BAREV

Chamarel je vulkanická krajina, jejíž zbarvení má sedm různých odstínů od okrové, kaštanové, červené až po fialovou. Toto krásné zbarvení vzniklo díky bohatému výskytu různých minerálů v hornině, na kterou působila eroze a obnažila tak různě zbarvená místa. Na zemi sedmi barev se můžete dívat jen z okolí a vyhlídkového místa, jelikož se jedná o chráněnou oblast a chození po ní je zakázáno. V oblasti se také nachází impozantní vodopád Chamarel s výškou přibližně 100 metrů. Můžete se vydat po turistické stezce, která vás zavede k vyhlídce na protější straně rokliny, kde vám nic nebrání sestoupit pod vodopád a osvěžit se v řece.


KROKODÝLÍ FARMA

Jedním z nejnavštěvovanějších míst na jihu ostrova je krokodýlí farma La Vanille, kde se chovají stovky krokodýlů - a to není jediné, co zde můžete vidět. Na farmě naleznete také velké želvy, žáby, obrovské chlupaté pavouky a další exotický hmyz. Pokud si najmete zkušeného průvodce, tak z bezpečné vzdálenosti můžete sledovat krmení krokodýlů a dozvíte se spousta zajímavostí o životě těchto plazů. Paradoxem je, že na farmě je zřízená luxusní restaurace, ve které si můžete objednat speciality z krokodýlího masa a navštívit prodejnu suvenýrů, kde si zase můžete udělat radost výrobky z krokodýlí kůže.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Největším symbolem na ostrově Mauricius je opeřený krasavec dodo, tento symbol naleznete v různých podobách v obchodě se suvenýry – na tričku, jako magnet, pohlednice nebo jako sošku. Pokud milujete nakupování, tak je pro vás Mauricius jako stvořený. Světové obchodní značky jako Diesel, Roxy nebo Quicksilver mají svá výrobní místa právě na Mauriciu, proto se zde nachází spousty továrních obchodů neboli takzvaných faktory shopů. Takové ochody najdete v okolí Floreal a Curepipe, taktéž v každém turistickém centru se pár takových obchodů nachází. Pokud si budete chtít pořídit krásné módní kousky za dobrou cenu, neváhejte navštívit jeden z těchto obchodů. Také nesmíme opomenout tradiční suvenýry, jako jsou voňavé čaje, rumy, doutníky nebo exotické koření. Na Mauriciu zruční řemeslníci ve svých dílnách vyrábí překrásné modely lodí, které jsou originálním suvenýrem stejně jako překrásné korálové náhrdelníky, zlaté šperky a náramky.

JÍDLO A NÁPOJE

Mauricijská exotická gastronomie v sobě skrývá prvky indické, čínské, africké, evropské a asijské kuchyně. Základními surovinami jsou čerstvě ulovené mořské plody a ryby, exotické ovoce a koření. Nejvíce budete překvapeni zajímavými kombinacemi a úžasnou chutí pokrmů z těch nejlepších volně pěstovaných plodin. Nejtypičtější surovinou pro ostrov jsou místní rajčata s nasládnou chutí, která se používají především k obarvení omáček. Další hodně používanou surovinou je cibule a česnek. Místní kuchaři využívají hojné množství zázvoru, které skvěle jídlo obohatí. Nejvyhlášenější omáčky na ostrově jsou Vingaye, která se podává za studena a Rougaille, která se naopak podává teplá. Nejvíce ovlivnila mauricijskou kuchyni Francie, ale velký podíl zde má i indická kuchyně, a proto zde můžete ochutnat curry, indickou rýži nebo i okořenit jídlo místním chilli, které se na ostrově pěstuje.

Podrobnější informace k destinaci, naleznete v informační knize Čedok na vašem hotelu.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR

Honorární konzulát Port Louis
MFD Business Centre
Freeport Zone 5
Mer Rouge, Port Louis
Telefon +230 206 39 88
Fax +230 206 39 90
Email: portlouis@honorary.mzv.cz,


Mauricius - Velvyslanectví Pretoria
Embassy of the Czech Republic
936 Pretorius Street, Arcadia, 0083 Pretoria
Telefon +27 12 431 2380
Fax +27 12 430 2033, +27 12 431 2398 - konzulární úsek, +27 12 431 2397 - obchodní a ekonomický úsek
Nouzová linka +27 824 160 016
Email: pretoria@embassy.mzv.cz
Konzulární úsek: consulate_pretoria@mzv.cz
Ekonomický úsek: commerce_pretoria@mzv.cz
Web: www.mzv.cz/pretoria

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

 • Policie – 112/999
 • Hasiči – 115/995
 • Ambulance – 999

BANKY A BANKOMATY

 • Místní měnou je mauricijská rupie.
 • Peníze lze měnit ve směnárnách, je nutné mít s sebou pas a počítat s poplatkem.
 • Mezinárodními platebními kartami (American Express, Maestro, MasterCard, VISA) lze bez problémů platit v hotelích, větších obchodech či lepších restauracích.
 • Výběr z bankomatů je možný ve všech bankách.

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • Na Mauriciu je nutné si pořídit adaptér – napětí je 220/240 V s kmitočtem 50 Hz a setkáte se jak s britským typem zásuvky, tak se zásuvkami s dvěma kolíky (pouze v některých hotelech).

INTERNET

 • Ve většině hotelů je WI-FI internet zdarma na recepci, na pokojích v některých případech za poplatek.

JAZYK

 • Úředním jazykem je angličtina, ale nejvíce se tu setkáte s jazykem zvaným Morisien, neboli mauricijská kreolština, který je půdním jazykem.

KRIMINALITA

 • Bezpečnostní situace je stabilní, žádné vážné nebezpečí nehrozí. Doporučuje se být obezřetný na přeplněných místech, pozor na kapesní krádeže, a nenechávat žádné své cennosti v autě, ani volně na hotelovém pokoji.
 • Všechny cennosti a větší finanční hotovost si ponechte v hotelovém trezoru. O možnosti jeho využití se informujte na recepci či u delegáta.

SPROPITNÉ

 • V hotelu a restauraci se setkáte s položkou „service fee“ (poplatek za služby), který je na celkovém účtu.
 • V levnějších hotelech nejsou na spropitné vůbec zvyklí, ale drobným zaokrouhlením celkové částky neurazíte.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Ke vstupu do země je zapotřebí platný cestovní pas. Čeští občané mohou na území Mauriciu pobývat bez víza až 3 měsíce během 6ti měsíčního období.
 • • Bezvízový styk se týká všech nevýdělečných typů pobytu za splnění následujících podmínek
  • předložení platné zpáteční letenky
  • prokázání dostatku finančních prostředků na úhradu nákladů pobytu (100 USD na den)
  • prokázání platné rezervace hotelu nebo zájezdu
  • rezervace hotelu může být nahrazena zvacím dopisem
  • cestovatel nesmí figurovat na seznamu osob, které jsou pro Mauricius nežádoucí

Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu. Pro občany třetích států platí povinnost si pasové a vízové formality zajistit individuálně

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Budete-li potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte prosím asistenční službu dle vašeho cestovního pojištění.

MAURICIUS

Poznejte Zemi sedmi barev!

Cena od: 2 700Kč/dospělý

Jih vám během dne v tichosti odhalí svá tajemství. Jde o místo, kde se posvátnost snoubí s velkolepostí, kde vodopády promlouvají ke kráterům. Staňte se svědky velkolepého představení, které před vámi sehraje mauricijská geografie a zároveň si užijte jedinečné menu: nad panoramatickými výhledy z restaurace Le Chamarel na Ile aux Bénitiers se vám bude tajit dech. Víte, že na místě nazvaném Seven Coloured Earth (sedmibarevná země) se nachází výjimečná památka? V roce 1879 zde byly objeveny duny zcela bez vegetace, které dosahují šířky až 15 metrů a barevnosti od opálené kůže po hnědou přes odstíny modro-fialové. Tvoří je čedič – pozůstatek erupcí lávy místních sopek, který zvětral na hlínu. Její základní prvky jako je železo a hliník se vzájemně spojují a kombinují, aniž by splynuly v jeden celek

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: příroda, poznání, zábava

ZISTWARD DITE

Cena od: 2 600Kč/dospělý

Objevte historii a důležitost čaje v životě Mauricijců. Navštivte koloniální dům Le Domaine des Aubineaux (nyní muzeum) a projeďte se podél čajových plantáží do Le Domaine de Bois Cheri na komentovanou prohlídku továrny a ochutnávkou čajů. Přesunete se do Le Domaine de Saint Aubin na oběd v koloniálním domě, prohlídku cukrovaru, domu vanilky a domu rumového řemesla. Den zakončíte čajem v L’Antiquaire, kde se dozvíte více o našem francouzském a britském koloniálním dědictví a prohlédnete si vysoce kvalitní místní řemeslné výrobky. Pro hosty ubytované na jihu ostrova bude čaj v L’Antiquaire prvním bodem programu.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: příroda, poznání, historie

AQUAVENTURE

Cena od: Cena na vyžádání

Východ ostrova Mauricius je vodní ráj s hojností pestrobarevných rybiček a malebných zahrádek na korálových útesech. Od roku 1995 nepřestává společnost Aquaventure ohromovat tisíce lidí, včetně naprostých neplavců a lidí, kteří si nikdy neuměli představit, že by měli mít hlavu pod vodou. Mezi klienty je i spousta dětí starších 7 let. Není potřeba žádná předchozí zkušenost. Podvodní procházky jsou pro mnohé zdrojem nabytého sebevědomí, vzrušení a zábavy – splněným snem. Výjimečná a skoro povinná aktivita dostupná všem – snadno a bezpečně!

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: plavba, zábava, poznání, příroda
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter