phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Kostarika

Ve zkratce

 • jedinečná destinace s tropickými plážemi
 • skvělé hotely s perfektními službami
 • široká nabídka adrenalinových aktivit
 • ráj pro milovníky přírody

NAŠE NABÍDKA

All Inclusive (2) Pobyty (4) Poznávání (2) Last Minute (4)

Hotel Bosque Del Mar Playa Hermosa Hotel Bosque Del Mar Playa Hermosa Kostarika

43 490
 • butikový hotel 
 • přímo na pláži Playa Hermosa
 • gurmánská restaurace s krásným výhledem na pláž
 • libovolná delka pobytu

Hotel Occidental Tamarindo Hotel Occidental Tamarindo Kostarika

47 580
 • přímo na pláži Playa Langosta
 • all inclusive
 • rodinná dovolená
 • sportovní vyžití
 • libovolná delka pobytu

Hotel Capitan Suizo Hotel Capitan Suizo Kostarika

59 770
 • butikový hotel uprostřed tropické zahrady
 • přímo na písečné pláži Tamarindo
 • jedinečná lokalita pro klidnou dovolenou
 • gurmánská restaurace na pláži s krásným výhledem
 • libovolná délka pobytu

Okruh Kostarikou s pobytem u moře Okruh Kostarikou s pobytem u moře Kostarika

-4% 69 590
66 809
 • oblíbená kombinace poznávacího zájezdu s koupáním u moře
 • v programu mj. hlavní meěsto San José, N.P. Poas, jezero Arenal či koupání v oblasti Guanacaste

Panama - Nikaragua - Kostarika Panama - Nikaragua - Kostarika Panama, Kostarika, Nikaragua

-4% 76 990
73 919
 • Poznejte opravdu to nejlepší....
 • v programu mj. Panamský průplav, Grenada či národní park Arenal
 • ubytování v kvalitních hotelech ***/**** 

The Westin Golf Resort & Spa Playa Conchal The Westin Golf Resort & Spa Playa Conchal Kostarika

77 450
 • Luxusní all inclusive resort pro náročné 
 • přímo na pláži Playa Conchal
 • rodinná dovolená
 • sportovní vyžití včetně golfu přímo v resortu
 • libovolná délka pobytu

Kostarika je jednou z nejoceňovanějších turistických destinací na této planetě. Tento malý kousek země má všechny potřebné atributy, aby zaujal a neustále uspokojoval miliony lidí, kteří jej každoročně navštěvují. Kostarika se svojí rozmanitou nabídkou, která zahrnuje deštné pralesy, sopky, řeky putující horami, pláže a národní parky, okouzlí každého návštěvníka. Projděte se v korunách stromů v monteverdském pralese, najděte quetzala velkého, vydejte se na kánoi po lagunách Tortuguera za lenochody, tukany a mořskými želvami, užijte si treky na svazích sopky Arenal či adrenalinovou projížďku deštným pralesem na ziplinu a na závěr svého pobytu relaxujte na úžasných plážích v některém z oblíbených resortů na pobřeží. Ať už se vydáte kamkoliv, všude uslyšíte frázi „Pura Vida“ a nebude trvat dlouho, než splynete s uvolněným a šťastným životním stylem Kostariky.

INFORMACE V KOSTCE

Oficiální název státu: Kostarická republika
Datum vzniku státu: 15. 09. 1821 (nezávislost na Španělsku)
Hlavní město: San José
Rozloha: 21 100 km2
Počet obyvatel: 4 987 142
Náboženství: římští katolíci 76 %, evangelíci 13%
Nejvyšší bod: Cerro Chirripó (3820 m n. m.)
Úřední jazyk: španělština
Měna: kostarický colón (CRC)
Státní poznávací značka: CR
Telefonní směrové číslo země: +506
Časové pásmo: GMT -6

PRŮMĚRNÉ TEPLOTY VZDUCHU A VODY V OBLASTI GUANACASTE

Vzduch: 28 - 30 °C
Voda: 28 - 29 °C

Většina lidí jezdí do Kostariky v období sucha, které trvá od prosince do dubna. V tomto období zde panuje slunečné počasí ideální pro pobyt na plážích a výlety do deštných pralesů. Období dešťů trvá od května do listopadu – neprší však stále a teploty jsou stále vysoké. V oblasti karibského pobřeží lze očekávat celoročně vysokou vlhkost a teploty v rozmezí 20 - 30 °C, v severním Pacifiku není taková vlhkost, ale v období sucha zde mohou být i teploty nad 30 °C.

OBLASTI, KAM SE S NÁMI MŮŽETE VYPRAVIT A JINÁ ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Guanacaste

Provincie Guanacaste na pobřeží Tichého oceánu známá svými plážemi a velkým množstvím slunečních dní je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Kostariky. Nacházejí se zde oblíbené luxusní i butikové hotely i velké množství skvělých restaurací. K nejoblíbenějších částem patří oblast Tamarindo nabízející kombinaci bílých písečných pláží a mangrovových porostů, mořských ptáků a leguánů, což z něj dělá ideální místo pro ty, kteří chtějí žít v souladu s přírodou. Národní park Las Baulas je útočištěm tisíců želv kožnatek, které sem každoročně připlouvají klást vejce.

Národní park Tortuguero

NP Tortuguero se nachází na severovýchodě Kostariky a je jedinečnou částí země, celosvětově uznávanou díky ochraně největší pláže pro hnízdění želv zelenavých na západní polokouli. Celá oblast je vzdálená od měst a tvoří ji rozsáhlá síť řek a potoků, přístup je možný pouze po kanálech na malých člunech. Ranní plavby po kanálech s pozorováním mnoha druhů ptáků, krokodýlů a opic, procházka po nekonečně dlouhé pláži s tmavým pískem či procházka vesnicí se skromnými domky činí se zastávky v oblasti Tortuguero nezapomenutelný zážitek.

Poloostrov Osa a národní park Corcovado

Málo zastavěný poloostrov Osa tvoří velkou část jižního pobřeží Tichého oceánu. Velká část poloostrova je chráněná národním parkem Corcovado, který je jedním z nejunikátnějších ekosystémů Střední Ameriky. Na jeho území mohou návštěvníci během procházek po turistických stezkách pozorovat stovky druhů ptáků a více než sto druhů savců včetně opic a tapírů. Nedaleký ostrov Cano je rájem pro potápěče a vyznavače šnorchlování, kterým umožňuje vzrušující setkání s mořskými želvami, hejny ryb a útesovými žraloky. Drake Bay a Puerto Jimenez jsou severní a jižní branou pro vstup do národního parku a poskytují dostatek možností pro ubytování v jednoduchých i luxusních rustikálních lodgích.

Oblast Arenal

Anglický název Prison Island odkazuje na věznici, která tu však nikdy nebyla. Byli tu pouze dočasně zadržováni „neposlušní“ otroci. Poté Britové postavili budovu, která měla sloužit jako věznice, nakonec ale byla využita jako karanténní stanice při epidemii žluté horečky. V současné době se zde chovají želvy obrovské. Chov želv zde vznikl v roce 1919, kdy anglický panovník dostal čtyři želvy jako dar ze Seychelských ostrovů.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Otevírací doby obchodů jsou v Kostarice většinou od pondělí do soboty od 8:00 do 12:00 hodin a od 15:00 do 19:00 hodin. Také v neděli mají mnohé obchody otevřeno. Na trhu je velký výběr místních výrobků, které si můžete odvézt domů na památku z dovolené – jsou označené „hand-made“ nebo „made in Costa Rica“. Mezi nejoblíbenější patří výrobky z tvrdého dřeva z deštného pralesa a káva či makadamové ořechy. Při návštěvě domorodé indiánské komunity nebo na řemeslném trhu můžete zakoupit jedinečné umělecké a řemeslné výrobky včetně ručně vyřezávaných a malovaných masek, ručně tkaných textilií a slaměných výrobků, ručně šitých oděvů a šperků. Obchody se suvenýry najdete většinou ve všech hotelech i větších restauracích po celé Kostarice.

JÍDLO A NÁPOJE

Kostarické jídlo je jednoduché, ale velice chutné, zejména pokud se jedná o zajímavé regionální variace, které se vyskytují na karibském pobřeží s kreolskou kuchyní a v oblasti Guanacaste. Typické pokrmy, které najdete po celé Kostarice, obsahují rýži a nějaký druh masa nebo aby, často se podávají jako součást speciálního talíře se salátem coleslaw. Za národní kostarické jídlo je označováno všudypřítomné „gallo pinto“ – snídaňová kombinace červených a bílých fazolí s rýží a s míchanými vejci. Velmi oblíbené jsou ceviche – syrové ryby marinované v limetkové šťávě s koriandrem a paprikou. Naprosto vynikající je čerstvé ovoce – zejména papája, ananas a banány, které se jí buď samotné nebo jako džusy. Ve všech turistických oblastech je velké množství restaurací od levných až po velmi luxusní. Nejlepší kostarické restaurace najdete na okraji San José a v oblíbených turistických destinacích Tamarindo, Manuel Antonio a okolí La Fortuny. Kostarika je proslulá svou kávou a je obvyklé jídlo zakončit malým šálkem. Velmi oblíbené jsou studené nápoje připravované z mléka, ovoce a ledu – vše našlehané v mixéru. V Guanacaste je možné ochutnat charakteristické kukuřičné nápoje s mlékem a cukrem horchata a pinolillo. Kostarika nabízí také několik značek místního piva – nejoblíbenější značky jsou Bavaria Gold a Imperial. Vyzkoušejte také krémový likér vyráběný z místní kávy Café Rica.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR


Honorární konzulát ČR v Kostarice
Adresa konzulátu: Carretera a Pavas, De Euromobilia 50 m. norte, San José
Telefonní číslo: +506 2296 3605
Mobilní telefon: +506 8821 3828
Email: sanjose@honorary.mzv.cz, consulcheco@gmail.com
Web: www.mzv.cz/bogota
Honorární konzulka: Bianca MRÁZOVÁ
Provozní hodiny: Pondělí 10:00-12:00, jiné termíny po telefonické domluvě
aktuální informace: www.mzv.cz

DŮLEŽITÉ KONTAKTY


Honorární konzulát ČR v Kostarice
Stav nouze (policie, hasiči i záchranná služba): 911
Policie : 117
Hasiči a záchranka: 118

BANKY A BANKOMATY, SMĚNÁRNY

 • Místní měnou je kostarický colón (CRC).
 • Peníze lze měnit v hotelích nebo ve směnárnách - optimální je měnit USD. Ke směně nepotřebujete žádný doklad, ani k případné zpětné výměně. EUR je směnitelné, ale ve velmi nevýhodném kurzu.
 • Americké dolary jsou rovněž bez problémů přijímány, některá místa však odmítají přijímat bankovky v hodnotě 100 USD.
 • Mezinárodními platebními kartami (American Express, Maestro, MasterCard, VISA) lze bez problémů platit v hotelích, obchodech či lepších restauracích.
 • Výběr z bankomatů je možný ve všech bankách.

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • Střídavý proud o napětí 120 V / 60 Hz. Zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky s plochými konektory – je nutný adaptér.

INTERNET

 • Ve většině hotelů je WI-FI internet zdarma na recepci, na pokojích v některých případech za poplatek. Satelitní spojení mají většinou i ty nejzapadlejší oblasti.

JAZYK

 • Obyvatelé Kostariky mluví španělsky, ale běžně se ve všech turistických oblastech domluvíte i anglicky.

KRIMINALITA

 • Kostarika je považována za velmi bezpečnou destinaci. Nejvyšší kriminalita je v centru San José, kde se nedoporučuje chodit v nočních hodinách po ulicích pěšky.
 • Při cestování po zemi je doporučováno dodržovat běžná bezpečnostní pravidla

SPROPITNÉ

 • Spropitné v restauracích v Kostarice bývá již zahrnuté v celkovém účtu. V případě, že jste se službami opravdu spokojení, obsluha ocení spropitné navíc ve výši přibližně 5 - 10%. Spropitné se dává také v hotelu portýrovi nebo pokojské a průvodcům i řidičům při výletech.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Pro cestu do Kostariky na dobu do 90 dnů potřebujete pouze cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Zdravotní systém Kostariky je na velmi vysoké úrovni. Zdravotní péči poskytují soukromé i státní nemocnice. Budete-li potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte prosím asistenční službu dle vašeho cestovního pojištění.

KOSTARIKA

KOSTARIKA V KOSTCE / 5 nocí

Poznávací program – vhodné pro kombinaci s následným pobytem u moře ve zvoleném hotelu
Pětidenní putování Kostarikou je ideální volbou pro ty, kteří zemi navštěvují poprvé a nabízí nejzajímavější a nejoblíbenější místa v zemi, kde můžete poznat krásnou přírodu, fascinující kulturu a srdečné a úžasné lidi! Vaše dovolená v Kostarice začne nocí v San José, hlavním městě a kulturním centru země, které se nachází v Centrálním údolí na úrovni moře, jež ho celoročně obdařuje teplotami podobnými jaru. Druhou destinací bude Tortuguero, které je dostupné pouze lodí nebo malým letadlem. Tortuguero, skutečný ekoturistický ráj uprostřed tropického deštného pralesa, poskytne panoramatický pohled na karibskou část země s klikatými vodními cestami a bohatou flórou a faunou. Vaší další zastávkou bude sopka Arenal, jedna z deseti nejaktivnějších sopek na světě a fascinující přírodní zázrak, který pravidelně udivuje diváky svým velkolepým kuželovitým tvarem.

TO NEJ Z KOSTARIKY / 4 noci

Poznávací program – vhodné pro kombinaci s následným pobytem u moře ve zvoleném hotelu
Užijete si to nejlepší z Kostariky! Jako první můžete spatřit jednu z největších přírodních atrakcí země, impozantní sopku Arenal s téměř dokonalým kuželovitým tvarem. Vychutnejte si visuté mosty, systém stezek ponořených do deštného pralesa, kde najdete 16 visutých mostů, a také budete nadšeni u horkých pramenů Tabacon, kde najdete několik bazénů, které protékají řekou Tabacon a jsou vyhřívány přímo ze sopečných žil sopky Arenal. Poté bude čas na prohlídku Monteverde Cloud Forest, oblasti s velkým bohatstvím, kde je známo 3 021 druhů, z toho 755 druhů stromů, kromě toho je považována za místo na planetě s největší rozmanitostí orchidejí, více než 500 druhů, z nichž je 34 endemitů, což dělá z Monteverde ráj pro milovníky přírody. Kromě toho je ideálním místem pro pozorování ptáků, z nichž nejznámější je krásný quetzal. Nakonec budete pokračovat v cestě na krásné pobřeží Guanacaste, v kostarickém severním Pacifiku, kde jsou pláže známé pro svou skvělou kombinaci s džunglí, ideální k užívání si přírody a teplé vody.

EXOTICKÁ KOSTARIKA / 10 nocí

Poznávací program – vhodné pro kombinaci s následným pobytem u moře ve zvoleném hotelu
Kostarika je rozhodně exotickou zemí, která vám nabízí velkou rozmanitost přírody. S tímto programem navštívíte severní pláně, kde vás přivítá impozantní sopka Arenal se svým majestátním, téměř dokonalým sopečným kuželem. Kromě toho vás potěší horké prameny Tabacon, kde najdete několik bazénů, které protékají řekou Tabacon a jsou vyhřívány přímo ze sopečných žil sopky Arenal. Další zastávkou bude Monteverde. Jedná se o velmi bohatou oblast, kde je známo 3 021 druhů živočichů. Včetně 755 druhů stromů, kromě toho je považováno za místo na planetě s největší rozmanitostí orchidejí. Více než 500 druhů, z toho 34 endemitů. Bezpochyby ráj pro milovníky přírody a v noci uvidíte, že se v mračném pralese probouzí nový svět, který nabízí jedinečný zážitek z kontaktu s přírodou. Poté navštívíte Manuel Antonio, ráj, kde se mísí krásné pláže s bílým pískem s džunglí a deštným pralesem plným divoké zvěře. Národní park Manuel Antonio je časopisem Forbes uznán jako jeden z dvanácti nejkrásnějších národních parků na světě. Nakonec si užijete pobyt v jedinečném místě na celém světě, v okolí národního parku Corcovado, tato oblast v jižním Pacifiku Kostariky je v současnosti nazývána „Poslední hranicí“ nebo „pupkem života“, jak ji popsal National Geographic jako „biologicky nejintenzivnější místo na Zemi“. V této oblasti žije 350 druhů ptáků, 150 druhů savců, přes 100 druhů plazů a obojživelníků, asi 5 500 druhů hmyzu a 500 druhů stromů. Pobyt v této oblasti vám umožní hlubší kontakt s přírodou, a to zejména těm, kteří hledají jedinečnou a ekologickou dovolenou.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter