phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>>

Severní Jadran

Residence Roberta Residence Roberta Itálie, Caorle

4 210
 • moderní residence s bazénem
 • pouze 170 m od pláže
 • k dispozici apartmány až pro 8 osob

Residence Baia Infreschi Residence Baia Infreschi Itálie, Kampánie, Marina di Camerota

5 520
 • residence s bazénem
 • na klidném místě a zároveň v blízkosti centra
 • cca 700 m od pláže

Hotel Harry's Hotel Harry's Itálie, Lido di Jesolo

6 990
 • hotel s bazénem
 • pouze 150 m od pláže
 • až 2 děti do 11 let za polovinu
 • k dispozici snídaně, polopenze a plná penze

Villaggio Planetarium Resort Villaggio Planetarium Resort Itálie, Bibione

7 470
 • oblíbený rodinný komplex s bazény a tobogánem
 • animační program pro děti a dospělé
 • plážový servis, plážový minibus, povlečení a ručníky v ceně
 • možnost dokoupení polopenze

Hotel Miami Hotel Miami Itálie, Lido di Jesolo

-5% 7 940
7 550
 • hotel s bazénem
 • pouze 230 m od pláže
 • až 2 děti do 12 let za polovinu
 • plážový servis v ceně

Villaggio Marco Polo Villaggio Marco Polo Itálie, Bibione

8 090
 • oblíbený rodinný komplex s bazény
 • animační program pro děti a dospělé
 • plážový servis a plážový minibus v ceně
 • povlečení a ručníky v ceně

V posledních letech se turistická střediska Severního Jadranu, táhnoucí se od Terstu až po Anconu, stávají opět populárními mezi návštěvníky z celé Evropy. Snadná dostupnost, velmi dobrá infrastruktura i široká nabídka ubytování v nejrůznějších cenových relacích jsou ideální kombinací ke strávení příjemné dovolené. Moderní střediska jako Bibione, Caorle či Fano s písečnými plážemi s pozvolným vstupem do vody a nabídkou nejrůznějších sportovních a vodních radovánek nabízejí vhodné zázemí pro rodinnou dovolenou. Pobřežní promenády jsou lemovány obchody a restauracemi s výbornou italskou kuchyní, které vévodí těstoviny na sto způsobů. Návštěvníci však nejsou odkázáni pouze na odpočinek a lenošení na pláži. Oblast Severního Jadranu se totiž pyšní i kulturní a historickou tradicí. Nejnavštěvovanějším místem, které by si řádný návštěvník neměl nechat ujít, jsou romantické Benátky se svými kanály a gondolami. Milovníci umění mohou také obdivovat starobylé památky a muzea s bohatými sbírkami v Ravenně, Rimini či Modeně. Atraktivní variantou jednodenních výletů je návštěva italských Dolomitů, které nabízejí nepřeberné možnosti pěších túr ve vysokohorské přírodě s využitím rozsáhlé sítě lanovek. Mnozí návštěvníci věnují jeden nebo více dnů ze své dovolené návštěvě nedalekého Slovinska s jeho mondéními lázněmi Portorož a chovem koní v Lipici. Dovolená zde se jednoduše vyplatí.

Dopravní informace

 • Vzdálenost z Prahy: 730 - 1 200 km
 • Doba jízdy z Prahy: 11 - 18 hod.


Důležité upozornění: Na území skoro celé Itálie je nutné používat koupací čepice při vstupu do bazénů. Toto nařízení se týká i hotelových bazénů (nejen veřejných)! Většina veřejných pláží je zpoplatněna.

TIPY PRO SPRÁVNOU VOLBU

 • krátká dojezdová vzdálenost z ČR
 • výlety do Benátek, Verony, Padovy
 • termální lázně v Bibione
 • široká nabídka levných apartmánů

ČEDOK PLUS

 • česky hovořící delegát ve většině cílů našich zájezdů
 • výhodná cena cestovního pojištění
 • autokarem z českých a moravských měst

STŘEDISKA

Monfalcone
Nedaleko tohoto přístavního města se nachází středisko Albatros, které umožňuje prožít klidnou dovolenou v bezprostředním sepětí s přírodou. Ideální poloha letoviska umožňuje výlety nejen do Benátek, Terstu a dalších italských měst, ale i na chorvatskou stranu Severního Jadranu, tedy na Istrii. Vzdálenost z Prahy je 730 km, doba jízdy z Prahy cca 10 hodin.

Grado
Toto starobylé ostrovní město, spojené s pevninou komunikací na úzké hrázi, bylo kdysi přístavem nedaleké Aquilei a dnes je díky svému historickému centru, dostupnosti vyhlášených italských památek i písečné pláži s pozvolným vstupem vyhledávaným letoviskem severního Jadranu. Vzdálenost z Prahy je 710 km, doba jízdy z Prahy cca 10 hodin.

Lignano
Oblíbené letovisko 110 km od Benátek a cca 10 km od Bibione, kde nalezneme zejména hotelové kapacity a výbornou infrastrukturu. Svým klientům nabízí kromě širokých písečných pláží s pozvolným vstupem do moře i dostatečné množství zábavy, včetně aquaparku či dětského světa Gulliverlandia. Vzdálenost z Prahy činí 770 km, doba jízdy cca 10 hodin.

Bibione
Oblíbené jadranské letovisko 100 km východně od Benátek si získalo dobré jméno u našich turistů. Ploché pobřeží s krásnými plážemi je obklopeno zelení a je na něm vybudována řada hotelů a penzionů, pro mísených rozsáhlou obchodní sítí a zábavními možnostmi, diskotékami, včetně velkého lunaparku, nesčetných hřišt a dětských heren, které spolu s písčitou 11 km dlouhou a 100–200 m širokou pláží s mírnou svažitostí dna předurčují středisko pro dokonalou dovolenou, určenou rodinám s dětmi. Sportovně založení klienti zde rovněž uvítají kvalitní stezky pro cykloturisty a milovníky kolečkových bruslí. V neposlední řadě je Bibione vyhledáváno jako termální lázně, které léčí vodou i bahenními zábaly. Středisko je tvořeno rušným centrem a 2 okrajovými čtvrtěmi Lido del Sole a Lido dei Pini s klidnějším prostředím. Pro zástavbu střediska jsou charakteristické dvě zóny. V blízkosti pláží se táhne pás vícepodlažních apartmánových domů městského typu. Za nimi ve vzdálenosti cca 500 metrů od moře navazují zahradní čtvrti, tvořené přízemními nebo patrovými vilami obklopenými zahradami s bazény. Návštěvu lze zpestřit výletem do nedalekých Benátek, zajet lze i do romantické Verony nebo do Terstu, oblíbené jsou též plavby kolem zdejších lagun a ostrovů. Vzdálenost z Prahy činí 760 km, doby jízdy cca 10 hodin.

Caorle
Letovisko Caorle leží na severním pobřeží Jadranu, 70 km severovýchodně od Benátek. Kromě dlouhých písečných pláží zde najdete 2000 let staré historické centrum, často nazývané „malé Benátky“. Koupání v moři si můžete zpestřit návštěvou vodního parku Acquafollie. Caorle je vyhlášeným městem rybolovu, proto je mnoho místních restaurací zásobeno nejčerstvějšími surovinami pro výrobu všech mořských pokrmů. Centrální část Caorle je lemována příjemnou promenádou podél pláže dlouhé téměř 18 km a široké 50 metrů. Pláž je pokryta jemným pískem a má mírnou svažitost do moře, díky níž je vhodná pro dovolenou rodin s malými dětmi. Část našich ubytovacích kapacit je situována v místní části, Caorle Altanea, vzdálené od centra asi 7 km. Jde o moderní vilovou čtvrť vybudovanou v prostředí zeleně a dun, na níž navazuje pobřežní les. Architekturu této časti střediska tvoří nízké residenční komplexy obklopené zahradami s bazény, které jsou protkány pěšími zónami a cyklostezkami. Výhodou střediska je možnost hodnotných výletů. Vzdálenost z ČR činí 780 km, doba jízdy trvá cca 10 hodin.

Porto Santa Margherita
Letovisko Porto Santa Margherita je odděleno od starého Caorle pouze ústím řeky Livenza. Bylo založeno v sedmdesátých letech a dnes patří mezi moderní turistická střediska, nabízející kvalitní apartmánové kapacity s veškerým zázemím, sportovní vyžití včetně tenisových kurtů, možnost nákupů i večerního posezení a především písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. ¨ Vzdálenost z Prahy činí cca 780 km, doba jízdy trvá cca 10 hodin.

Lido di Jesolo
Moderní, stále se rozrůstající letovisko si získalo svou popularitu nejen díky svým širokým písečným plážím s pozvolným vstupem do moře, ale především díky své snadné dostupnosti romantických Benátek a benátských ostrovů. Vzdálenost z Prahy je 800 km, doba jízdy z Prahy cca 11 hodin.

Rosolina Mare
Středisko ležící v deltě řeky Pád, 70 km jižně od Benátek. Je ideální volbou pro všechny, kdo hledají klidné místo s dobrou úrovní služeb. Vzhledem ke své poloze je Rosolina Mare vhodným východiskem k mnoha výletům do okolí (Benátky – 70 km, Chioggia – 25 km, Padova – 70 km, Ravenna – 95 km, Ferrara – 85 km). Jako jediné z letovisek italského Jadranu leží v chráněném území přírodního parku – Delta Pádu. Cenná je i laguna, která poloostrov obklopuje a rezervace na jižním Fá. Na pláži je umístěn veřejný bazén s tobogánem. Vzdálenost z Prahy cca 880 km. Doba jízdy z ČR je cca 14 hodin.

Lidi di Comacchio
(Lido delle Nazioni, Lido di Pomposa, Lido degli Snacchi, Porto Garibaldi, Lido degli Estensi, Lido di Spina)
Pobřeží Comacchia s pláží v délce 27 km patří mezi největší na Jaderském pobřeží. Je charakterizováno klidnou turistikou bez přelidnění a je vhodným místem pro strávení příjemné dovolené pro rodiny s dětmi a ty, kteří si chtějí odpočinout. Lidi Comacchio tvoří 7 částí, ve všech jsou obchody, butiky a skoro denně se zde konají trhy s rozmanitým zbožím i potravinami. Zábavní park Mirabilandia se speciálními atrakcemi zaujme turisty každého věku. V nedalekém okolí jsou taková vyhlášená města jako Ferrara, Ravenna a Benátky. Vzdálenost z Prahy je cca 970 km. Doba jízdy z ČR je cca 14 hodin.

Cattolica
Přímořské letovisko, které bylo založeno už v římských dobách. Jedním z prvních návštěvníků zdejších pláží byl Lucien Bonaparte, bratr slavného císaře, který jim dával přednost před hlučnými a živějšími plážemi v Rimini. Za návštěvu jistě stojí i zdejší akvárium. Ideální výchozí bod k výletům za historií, uměleckými památkami i přírodními krásami. Vzdálenost z Prahy je 1 080 km. Doba jízdy z ČR cca 17 hodin.

Rimini
Význačné přímořské lázně na břehu moře v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, asi 50 km od Ravenny, děkují za svůj věhlas téměř 20 km dlouhým písčitým plážím, které dostaly přiléhavé jméno Sluneční riviéra. Město samo se chlubí historickými stavebními památkami, připomínajícími, že bylo významnou křižovatkou antických cest. Při výletech do okolí je nejvíce navštěvován 25 km vzdálený horský stát San Marino s proslulou skalní pevností, ale i Ravenna s antickými a středověkými památkami. Vzdálenost z Prahy je 1 050 km. Doba jízdy z Prahy cca 16 hodin.

Riccione
Přímořské letovisko, které je také přezdíváno „zelená perla Jadranu“, je proslulé nejen svými písečnými plážemi, ale i jako město módy, jehož hlavní třída – Via Ceccarini – je doslova v obležení butiků těch nejvyhlášenějších italských návrhářů. Najdeme zde ale i zábavní park Otremare s akvaparkem, kinem IMAX a delfináriem. Vzdálenost z Prahy je 1 060 km. Doba jízdy z Prahy cca 16 hodin.

Marcelli di Numana
Numana a Marcelli. To jsou spolu se Sirolem, které se již po několik let pyšní oceněním modrou vlajkou udělovanou každo ročně OSN za čistotu moře, nejvyhledávanější místa regionu Marche. Marcelli di Numana leží ve střední Itálii přibližně 20 km jižně od Ancony. Zdejší pobřeží nazývané Riviera del Conero se překvapivě liší od plochého pobřeží severního Jadranu. V zázemí kraje se táhne 20 km dlouhé pohoří, jehož výběžky sahají až k moři. Členité pobřeží je tvořeno romantickými zátokami a bílými útesy strmě spadajícími k moři, na něž navazují piniové a smíšené lesní porosty. Pláže o šířce cca 50 m jsou pokryty oblázky nebo hrubozrnným pískem a táhnou se v délce 5 km. Vstup do vody je spíše příkřejší, tedy vhodný zejména pro plavce. Nad středisky se tyčí hora Monte Conero s národním parkem a řadou značených turistických stezek, vhodných pro pěší turistiku. V blízkosti najdeme významná historická místa – Loreto, Ancona, Sirola s řadou památek. Vzdálenost z Prahy je 1 200 km, doba jízdy z ČR trvá cca 18 hodin.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter