phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Guadeloupe

Ve zkratce

 • sopečná a hornatá Basse Terre s národním parkem
 • bílé písečné pláže Grande Terre
 • výlety na okolní ostrovy
 • EU v Karibiku, platíte EUR

NAŠE NABÍDKA

Pobyty (5) Last Minute (5)

Mahogany Hotel Résidence and Spa Mahogany Hotel Résidence and Spa Guadeloupe

-15% 58 599
49 869
 • nádherné východy slunce
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • Aktivní dovolená
 • dvě písčité pláže

Langley resort Fort Royal Langley resort Fort Royal Guadeloupe

-14% 61 019
52 289
 • menší hotel za rozumnou cenu
 • přímo u pláže
 • vhodné k poznávání části Basse Terre
 • doporučujeme pronájem auta

La Créole Beach hotel and Spa La Créole Beach hotel and Spa Guadeloupe

-14% 61 439
52 699
 • 10 minut chůze od městečka Gosier
 • velmi prostorné pokoje
 • vhodné pro rodiny s dětmi
 • dvě písčité pláže

Le Jardin Malanga Le Jardin Malanga Guadeloupe

-2% 56 989
55 699
 • na úpatí vyhaslé sopky
 • výhledy na ostrovy Les Saintes
 • vhodný pro rodiny s dětmi
 • doporučujeme pronájem auta

La Toubana hotel and Spa La Toubana hotel and Spa Guadeloupe

-10% 80 719
72 899
 • nad vlastní písečnou pláží
 • unikátní poloha na skalním výběžku
 • vhodné pro páry
 • úchvatné západy slunce

Jako velký zelený motýl, jehož křídla tvoří dva ostrovy rozprostřené v tyrkysově modrém moři, se jeví tropický ráj z kolekce francouzských Malých Antil. Západní Basse Terre je charakteristický hornatým vnitrozemím s bujnou vegetací, východní Grande Terre naopak plošší, s kilometry typických písčitých pláží. Oba ostrovy dělí úzký mořský průliv Riviere Salée. Když Kolumbus ostrov Guadeloupe roku 1493 objevil, nazval jej podle španělského kláštera Santa Maria de Guadeloupe de Extremadura. Již před ním však ostrov objevili jihoameričtí indiáni Arawakové a dali mu jméno Karukera, což prý znamená „Ostrov krásných vod“ jakožto popis nespočtu pitoreskních vodopádů na potocích a říčkách uprostřed tropických lesů. Guadeloupe je ideální dovolenková destinace pro milovníky moře (koupání, šnorchlování, potápění, windsurfing, rybaření), tenisu, golfu, jízdy na koních a dalších sportovních aktivit. Zejména díky Basse Terre si přijdou na své i milovníci pěších tůr a výletů do džungle. Ani pro zábavu není většinou třeba chodit daleko. Je to prostě tropický ráj s evropským standardem a kreolským šarmem. Na jeho nejvýchodnějším bodě pojmenovaným Pointe des Châteaux se setkáte s překrásnou krajinou a plážemi. Kromě toho, Guadeloupe má také bohatou historii a mnoho památek. Mezi nejznámější patří Fort Delgrès, obdivuhodná pevnost postavená v 19. století, a kostel Saint-Pierre et Saint-Paul, nacházející se ve městě Pointe-à-Pitre.
Nenechte si ujít tuto skvělou nabídku a vyrazte i Vy s námi za parádní exotikou, chutnými drinky a spoustou sluníčka!

INFORMACE V KOSTCE

Oficiální název státu: Guadeloupe
Hlavní město: Basse-Terre
Rozloha: 1 628 km2
Počet obyvatel: 383 559
Náboženství: 80 % římskokatolické
Nejvyšší bod: Soufrière – 1.467 m n. m.
Úřední jazyk: francouzština
Měna: Euro
Telefonní směrové číslo země: +590

OBLASTI, KAM SE S NÁMI MŮŽETE VYPRAVIT A JINÁ ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Pokud dostanete chuť prozkoumat i menší ostrovy Guadeloupe, tak si rozhodně naplánujte výlet na Les Saintes. Tyto malé ostrůvky nabízí mnoho krásných míst k obdivování. Mezi hlavní atrakce patří vodní aktivity, jako je potápění, šnorchlování a plavání. Voda v okolí ostrova je krásně čistá a průzračná, což dělá z potápění a šnorchlování nezapomenutelný zážitek. Jedno z nejpopulárnějších potápěčských míst celých Malých Antil Le Sec Pâté naleznete právě zde. Na ty, co se chtějí pouze vykoupat, tu čekají dokonalé pláže obklopené dechberoucí přírodou, jako je pláž Pain de Sucre či pláž Pompierre. Zaprahnete-li po troše turistiky, můžete podniknout výšlap na vrchol hory Le Chameau, ze kterého budete mít jedinečný výhled na krásné okolní ostrůvky. Najdete tu ale také historické památky, jako například opevnění Fort Napoleon, které sloužilo k obraně ostrova před nepřátelskými silami.

BASSE-TERRE

Největší z ostrovů Guadeloupe, ostrov Basse-Terre, nabízí mnoho přírodních krás, jako jsou neobyčejné parky, horské masivy a četné vodopády. Největší pýchou je již zmíněný Národní park Guadeloupe, kde se nachází nejvyšší vrchol Malých Antil, sopka Soufrière. Na tuto stále aktivní sopku vedou nezapomenutelné turistické stezky, které Vám po cestě dopřejí perfektní výhled na okolí. Naleznete zde i velmi populární vodopády Carbet, tvořeny třemi senzačními kaskádami. Dalšími vodopády, které stojí za návštěvu, jsou například vodopád Chute Moreau či vodopád Cascade aux Écrevisses. Slunné pláže lemují celý ostrov, těmi nejhezčími jsou písečné pláže Plage de Petite Anse nebo Plage de la Perle. Budete-li chtít vyrazit za památkami, navštivte majestátní katedrálu Notre Dame de Guadeloupe, či zavítejte do místního vyhlášeného lihovaru Rum Distillery Bologne založeném v 19. století.

GRANDE-TERRE

Ostrov Grande-Terre, nacházející se na východ od Basse-Terre, Vám nabídne nespočet úžasných pláží s romantickými západy slunce. Mezi populární patří nádherné písečné pláže s tyrkysově modrým mořem Plage de Bois Jolan či Plage de Petit-Havre. Tato skvělá relaxační místa jsou obklopena jedinečnou tropickou vegetací a pro ty aktivnější zde čeká celá škála vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing nebo potápění a šnorchlování. Významnou destinací tohoto ostrova je Pointe des Châteaux, kde najdete zajímavé skalnaté útesy, vypínající se nad modrou karibskou vodou, stejně tak jako báječné pláže. Tato oblast je přímo stvořená na dobrodružné procházky kolem pobřeží, na vrcholku si zde můžete prohlédnout kamenný kříž Grand-Croix. Pokud Vás zajímají místní památky, vydejte se do obce Le Moule, kde naleznete bývalou cukrovou farmu Zévallos či starý pozoruhodný cukrovar Habitation Néron. Ojedinělým zážitkem je také návštěva kulturního centra Memorial ACTe, sloužící na památku otroctví.

MARIE-GALANTE

Slunce, opalování, písek a nebeská voda. Hledáte-li dokonalý jednodenní výlet plný odpočinku a relaxace, pak ostrůvek Marie-Galante je přesně to, co potřebujete. Rozhodně si nenechte ujít možnost se vykoupat u překrásných pláží Anse de Mays či Plage Moustique, které jsou poseté příjemným jemným pískem. Na tomto pohádkovém ostrově máte dokonce možnost zpozorovat mořské želvy, nebo se účastnit šnorchlování v průzračných místních vodách. Skvostnou podívanou také zajisté tvoří přírodní oblouk Gueule Grand Gouffre vytvořený vlnami moře, situovaný na severu ostrova. Ani o památky zde nouze určitě není. V případě, že se budete chtít přiučit něco o místní kultuře, navštivte starý cukrovar a plantáž Habitation Roussel-Trianon nebo unikátní starobylý mlýn Moulin de Bezard.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Na Guadeloupe najdete široké možnosti suvenýrů, které si můžete přivézt domů na památku. Mezi oblíbené patří ručně malovaná keramika s motivy jako jsou palmové hvězdy, mořské hvězdy či ryby, dřevěné sošky vyrobené místními řemeslníky zobrazující zvířata či dokonce postavy z karibských legend, nebo náramky z korálků. Pro gurmány a labužníky se tu nabízí nejrůznější aromatické kořenící směsi, káva či velmi kvalitní místní rum, u kterého budete mít velký výběr z hojného počtu palíren. Na tradičních trzích a tržištích zakoupíte nejčerstvější suroviny, jako ovoce, zeleninu, ryby nebo mořské plody. V hlavním městě narazíte na vyhlášený Basse-Terre Market, v Pointe-à-Pitre zase na skvělý trh s kořením Spice Market. Ve větších městech pak najdete i větší obchody a nákupní centra.

JÍDLO A NÁPOJE

Zatímco ostrovy sdílejí kulinářské podobnosti, každý je známý něčím trochu jiným. Grande-Terre se proslavil svou sofistikovanou kulinářskou scénou, Basse-Terre svým výběrem kreolských restaurací, La Désirade čerstvými mořskými plody, Marie-Galante ekologickými farmami a Les Saintes svým sladkým koláčem tourment d’amour s kokosovým krémem. Ve zdejší kuchyni si povšimnete francouzských, afrických, indických i karibských vlivů. Vyzkoušet musíte lahodný bokit, tedy street-food skládající se ze dvou kousků smaženého těsta plněného masem, sýrem a octovou omáčkou. Další pokrm, který stojí za zmínku, je accras. Typicky je to ryba, humr či kreveta ve smaženém těstíčku podávaná s pálivou omáčkou, najdete ale i vegetariánskou verzi s lilkem. Klasikou je taktéž místní kari s rýží, zeleninou a mořskými plody či masem. Ve velkém horku Vás tu zchladí vynikající kokosový sorbet.

PO PŘÍJEZDU NA HOTEL

 • K rychlejšímu procesu ubytování mějte připraven voucher CK Čedok, který je součástí vašeho odbavení a cestovní doklady.
 • Vyplňte registrační kartu, kterou obdržíte na recepci. Rozdělování pokojů probíhá ze strany hotelu a CK na něj nemá vliv, nicméně hotel se vždy snaží vyhovět požadavkům klientů, dle aktuální obsazenosti. Výjimku tvoří placené služby jako je výhled na moře, větší pokoje a podobně.
 • V případě, že na hotel přijíždíte v ranních hodinách, tak vám recepce po registraci sdělí čas, kdy obdržíte klíče od svého pokoje. Dle mezinárodních pravidel začíná ubytovávání nejdříve ve 14:00 místního času. Vždy dle individuálních směrnic daného hotelu.

NA POKOJI

 • Hotely neručí za ztrátu cenností, které nejsou uloženy v trezoru. Na každém hotelu je možné využít trezor, do kterého si můžete uložit cestovní dokumenty, peníze a další cennosti. Trezory jsou součástí některých hotelových pokojů, nebo je můžete využít na recepcích hotelů zdarma či za poplatek.
 • Na Guadeloupe je elektrické napětí 230 V, 50 Hz – adaptér není potřeba.
 • Klimatizace obvykle funguje pouze, pokud máte zcela zavřené a zamknuté balkónové dveře/okna.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR

Velvyslanectví České republiky v Paříži:
Ambassade de la République tchéque 15,
Avenue Charles Floquet,
75007 Paris
France
Tel.: +331/40651300
Fax: +331/40651313
Email: paris@embassy.mzv.cz
Nouzová linka: +420 222 264 234


Honorární konzulát Guadeloupe/Baie-Mahault:
19 Convenance Gate, 97122 Baie-Mahault, Guadeloupe
Tel.: +590 590 327 272
Fax: +590 590 327 274
Email: guadeloupe@honorary.mzv.cz

Úřední hodiny: po a čt: 10:00-12:00

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

 • Tísňová linka - 112
 • Policie - 17
 • Záchranná služba - 18
 • Hasiči - 18

BANKY A BANKOMATY

 • Na Guadeloupe se platí eurem.
 • Optimální je v ČR vyměnit eura.
 • Hotovost si lze vyzvednout v bankomatech. Platební kartou je možno platit v hotelech, na benzinových pumpách, v restauracích či obchodech. Vždy je ale vhodné mít alespoň nějaký obnos v hotovosti.
 • Počítejte s finanční rezervou (drobné výdaje, případné lékařské ošetření, nákup léků).

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • Na Guadeloupe se setkáte se stejným typem elektrické zásuvky jako v ČR – redukce není potřeba.

INTERNET

 • Ve většině hotelů je WI-FI internet zdarma na recepci, na pokojích v některých případech za poplatek.
 • Na letištích a v obchodech mobilních operátorů si můžete zakoupit SIM kartu s balíčkem dat.
 • Pokud máte aktivní roamingovou službu, tak na Guadeloupe můžete využívat data z ČR bez poplatků.

JAZYK

 • Úředním jazykem je francouzština, lidé zde ale mluví i kreolským jazykem.
 • V hotelích se dorozumíte anglicky a francouzsky. Univerzálním jazykem je trpělivost a úsměv.

KRIMINALITA

 • Bezpečnostní situace je stabilní, žádné vážné nebezpečí nehrozí. Doporučuje se být obezřetný na přeplněných místech, pozor na kapesní krádeže. Také si nenechávejte žádné své cennosti v autě ani volně na hotelovém pokoji.
 • Všechny cennosti a větší finanční hotovost si ponechte v hotelovém trezoru. O možnosti jeho využití se informujte na recepci.

SPROPITNÉ

 • Na Guadeloupe není spropitné vyžadováno.
 • Pokud jste byli se servisem spokojeni, je vhodné nechat kolem 10% z celkové částky jako spropitné.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Pro cestu na Guadeloupe potřebujete pouze platný cestovní pas, popřípadě občanský průkaz, ale doporučujeme dávat přednost cestovnímu pasu.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Budete-li potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte prosím asistenční službu dle vašeho cestovního pojištění.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter