phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Kam na dovolenou? Vyberte si ideální destinaci!>

Brazílie

Ve zkratce

 • karneval v Rio de Janeiru
 • koloniální město Salvador - UNESCO
 • vodopády Iguacu
 • tisíce krásných pláží

NAŠE NABÍDKA

All Inclusive (5) Pobyty (42) Poznávání (2) Last Minute (42)
Natal od 44 519
 • Velké množství písčitých pláží
 • Vyhlídkové plavby
 • Rušný noční život
 • Zajímavé památky
Podrobnosti
Recife od 45 249
 • Velké množství písčitých pláží
 • Vyhlídkové plavby
 • Rušný noční život
 • Zajímavé památky
Podrobnosti
Salvador od 45 729
 • Velké množství písčitých pláží
 • Vyhlídkové plavby
 • Rušný noční život
 • Zajímavé památky
Podrobnosti
Rio de Janeiro od 37 749
 • Velké množství písčitých pláží
 • Vyhlídkové plavby
 • Rušný noční život
 • Zajímavé památky
Podrobnosti

Brazílie je země neuvěřitelných rozměrů, je to země hlubokých společenských kontrastů, plná nádherné přírody v čele s amazonským deštným pralesem, země sršící energií a radosti ze života místních obyvatel. Brazílie nepostrádá přírodní skvosty jako vodopády Iguacu i uměle vybudované hlavní město Brasília. Brazílie jsou také kouzelné pláže. Vždyť jen v samotném Rio de Janeiru najdete slavné pláže Copacabana nebo Ipanema. Brazilci na plážích žijí a radují se ze života, pořádají pikniky, hrají fotbal a běhají. Legendární Rio de Janeiro, kde sambu tančí už malé děti, je jedno z nejpřitažlivějších a nejatraktivnějších měst na světě. Kromě velmi svébytné architektury tu najdete slavnou sochu Ježíše Krista na vrcholu kopce Corcovado. Nádherné nekonečné prázdné pláže okolo města Salvador zvou k odpočinku a relaxaci. Salvador sám je krásné koloniální město, které si dodnes uchovalo tradiční atmosféru.

Nezaspěte tuto skvělou nabídku a vyrazte i Vy s námi za sluníčkem, plážemi, exotickými zvířaty a chutnými pokrmy!

INFORMACE V KOSTCE

Oficiální název státu: Brazilská federativní republika
Hlavní město: Brasília
Rozloha: 8 547 403 km2
Počet obyvatel: 217 022 542
Náboženství: 65 % římskokatolické, 22 % protestanti
Nejvyšší bod: Pico da Neblina – 2.994 m n. m.
Úřední jazyk: portugalština
Měna: brazilský real
Telefonní směrové číslo země: + 55

OBLASTI, KAM SE S NÁMI VYPRAVIT

První věc, která se lidem vybaví, když jde o Brazílii, je zajisté úžasné město Rio de Janeiro. Jeho nejznámější památka je socha Krista Spasitele, která stojí na vrcholu kopce Corcovado, a nabízí tak nezapomenutelný panoramatický výhled na celé město. Nesmíte zapomenout navštívit ani již zmíněnou pláž Copacabana nebo pláž Ipanema, která je vyhledávanou surfařskou destinací. Zde si můžete užít sluneční paprsky společně s koupáním v Atlantském oceánu. Také místní karnevaly jsou jedněmi z nejpopulárnější na světě. Tyto ojedinělé festivaly přináší neskutečnou atmosféru s kombinací tance, hudby a pestrobarevných kostýmů. Zavítat můžete ale i do zajímavých muzeí, galerií, nebo prozkoumat památky jako je Metropolitní katedrála Rio de Janeiro či Schody Selarón.

RECIFE

Toto přístavní město je často přezdíváno Benátkami Brazílie díky hojnému počtu řek, kanálů a mostů, které protínají město. Velmi známým je např. most Ponte Mauricio de Nassau nebo Ponte da Boa Vista. Procházet se můžete po malebných uličkách historické čtvrti Recife Antigo a obdivovat tak koloniální architekturu, barevné budovy a staré kostely, narazíte zde například na majestátní věž Malakoff nebo překrásné náměstí Marco Zero. Zastávku si můžete udělat také v některém z muzeí, jako je pozoruhodné muzeum Instituto Ricardo Brennand či muzeum Oficina Ceramica Francisco Brennand. Co rozhodně stojí za návštěvu jsou místní pláže, které jsou jedinečné svou krásou a nabízejí mnoho možností pro odpočinek a zábavu. Takovými jsou pláže Boa Viagem a Playa de Recife s jemným pískem a čirým oceánem.

SALVADOR

Velkou pýchou tohoto významného brazilského přístavu je jeho kulturní dědictví. Narazíte tu na vlivy jak evropské, tak indiánské a africké kultury. Během své procházky po historickém centru města, které je zapsáno na seznamu UNESCO, budete obklopeni nádhernými koloniálními budovami a barevnými fasádami. Zastavte se v jednom z mnoha historických kostelů, jako je kostel São Francisco s jeho dechberoucím zlatým interiérem a dekorativními detaily, nebo velkolepý kostel Basílica do Senhor do Bonfim. Ulice zde žijí nejrůznějšími afrobrazilskými rytmy, které městu dodávají atmosféru. Až bude čas na odpočinek, zamiřte na zdejší oblíbené písčité pláže Porto da Barra či Flamengo s naprosto perfektní vodu. Na závěr, pro lidi, co rádi slaví, je nejlepším zážitkem salvadorský karneval.

NATAL

Natal je jak stvořený pro milovníky pláží, písku a dobrého počasí, pyšní se také velmi čistými vodami. Jednou z hlavních atrakcí je pláž Ponta Negra, kde se můžete procházet po promenádě, vyzkoušet různé vodní sporty, ochutnat místní pokrmy v přilehlých restauracích nebo zkrátka zaslouženě odpočívat na slunci. Nedaleko ní se nachází také známá obrovská písečná duna Morro do Careca, ze které je úchvatný výhledy na oceán a okolní krajinu. Dalšími nádhernými plážemi v Natalu jsou kupříkladu pláž Genipabu nebo pláž Pitangui, každá se svým vlastním kouzlem. Můžete si zde vyzkoušet i jízdu na písečném buggy nebo se vydat na rybářský výlet. Zaprahnete-li po troše pohybu, navštivte pevnost Forte dos Reis Magos nebo zavítejte do majestátního městského parku Parque Dom Nivaldo Monte.

NAKUPOVÁNÍ A SUVENÝRY

Brazilci jsou známí svou zručností, proto jsou zde velmi oblíbené ručně vyráběné řemeslné výrobky. Těmi můžou být keramika v podobě malovaných talířů, sošky či nejrůznější textilie. Báječnou památkou by mohl být také některý z místních hudebních nástrojů, jako je buben pandeiro nebo hudební nástroj používaný při capoeiře – berimbau. Pokud máte rádi šperky, můžete si vybrat z náramků, náhrdelníků nebo náušnic vyrobených z drahokamů či přírodních materiálů. Brazílie je také známá svou produkcí kávy a čaje, a proto tu naleznete též kvalitní místní zrnkovou kávu nebo bylinné směsi. Další možností je cachaça, tedy brazilský alkoholický nápoj vyrobený z cukrové třtiny. Narazíte tu i na spoustu trhů a tržnic, v Riu de Janeiru to je např. Municipal Market RJ nebo Mercado Popular Uruguaiana. V Recifě najdete tržnice Mercado da Boa Vista a Mercado de Sao José, v Salvadoru Rio Vermelho Market a v Natalu tržnici Natal Original Artesanato. Ve větších městech normálně narazíte na obchody a nákupní centra.

JÍDLO A NÁPOJE

Brazilská kuchyně je výsledkem smíšeného kulturního vlivu evropských, afrických a indiánských tradic, a proto je známá pro svou pestrou škálu chutí a exotických ingrediencí. Jedním z nejznámějších brazilských pokrmů je feijoada, která se skládá z černých fazolí, vepřového masa, rajčat, zelí a mrkví, přílohou může být například rýže. Tato kuchyně je také bohatá na mořské plody, jako jsou krevety, langusty, mušle a ryby, které jsou často podávány grilované, pečené nebo připravené v různých omáčkách a kořeněné směsi. Příkladem může být pokrm vatapá nebo moqueca de camarao. Populárním pouličním jídlem je acarajé, tedy těsto z fazolí a cibule, které je následně vytvarované do kuliček a fritované. Pokud budete chtít něco sladkého, zkuste brazilskou verzi čokoládového lanýže brigadeiro nebo sladkou kaši canjica.

PO PŘÍJEZDU NA HOTEL

 • K rychlejšímu procesu ubytování mějte připraven voucher CK Čedok, který je součástí vašeho odbavení a cestovní doklady.
 • Vyplňte registrační kartu, kterou obdržíte na recepci. Rozdělování pokojů probíhá ze strany hotelu a CK na něj nemá vliv, nicméně hotel se vždy snaží vyhovět požadavkům klientů, dle aktuální obsazenosti. Výjimku tvoří placené služby jako je výhled na moře, větší pokoje a podobně.
 • V případě, že na hotel přijíždíte v ranních hodinách, tak vám recepce po registraci sdělí čas, kdy obdržíte klíče od svého pokoje. Dle mezinárodních pravidel začíná ubytovávání nejdříve ve 14:00 místního času. Vždy dle individuálních směrnic daného hotelu.

NA POKOJI

 • Hotely neručí za ztrátu cenností, které nejsou uloženy v trezoru. Na každém hotelu je možné využít trezor, do kterého si můžete uložit cestovní dokumenty, peníze a další cennosti. Trezory jsou součástí některých hotelových pokojů, nebo je můžete využít na recepcích hotelů zdarma či za poplatek.
 • V Brazílii se liší elektrické napětí dle oblasti, např. v oblasti Rio de Janeiro je napětí spíše 110-120 V, 60 Hz, v oblasti Recife zas 220-240 V, 60 Hz – používají se tak i různé zásuvky, a to typu A, C nebo N, takže je potřeba adaptér s sebou.
 • Klimatizace obvykle funguje pouze, pokud máte zcela zavřené a zamknuté balkónové dveře/okna.

KONTAKTY NA ZASTUPITELSKÉ ÚŘADY ČR

Velvyslanectví České republiky v Brasília:
Embaixada da República Tcheca
SES 805, Lote 21A, Asa Sul
CEP 70200-901, Brasília - DF
Brasil

Tel.: +55 61 3242 7785 / +55 61 3242 7905
Email: brasilia@embassy.mzv.cz ; consulate_brasilia@mzv.cz

Generální konzulát České republiky v Sao Paulu:
Av. Morumbi, 635, Jardim Guedala
CEP 05607-000, São Paulo - SP

Tel.: +55 11 3031 1729 / 3031 8997 / 3814 3728
Email: consulate_saopaulo@mzv.cz

DŮLEŽITÉ KONTAKTY

 • Tísňová linka - 112
 • Policie – 190
 • Záchranná služba – 192
 • Hasiči - 193

BANKY A BANKOMATY

 • V Brazílii se platí brazilským realem.
 • Optimální je v ČR vyměnit dolary, nebo pokud možno rovnou realy.
 • Hotovost si lze vyzvednout i v bankomatech, či si můžete na místě směnit realy za dolary. Platební kartou je možno platit v hotelech, na benzinových pumpách, v restauracích či obchodech. Rozhodně ale doporučujeme mít vždy hotovost s sebou.
 • Počítejte s finanční rezervou (drobné výdaje, případné lékařské ošetření, nákup léků).

ELEKTŘINA A ZÁSUVKY

 • V Brazílii se setkáte se zásuvkami typu A, C nebo N – adaptér s sebou je potřeba.

INTERNET

 • Ve většině hotelů je WI-FI internet zdarma na recepci, na pokojích v některých případech za poplatek.
 • Na letištích a v obchodech mobilních operátorů si můžete zakoupit SIM kartu s balíčkem dat.
 • Pro volání a využívání dat v Brazílii potřebujete aktivní roamingovou službu, tudíž doporučujeme se zeptat svého operátora na nabízené zahraniční tarify.

JAZYK

 • Úředním jazykem je portugalština.
 • V hotelích se dorozumíte anglicky a portugalsky. Univerzálním jazykem je trpělivost a úsměv.

KRIMINALITA

 • V Brazíli určitě doporučujeme být velmi obezřetní a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Dávejte si pozor v turisticky frekventovaných oblastech kvůli vysokému riziku krádeží. Neukazujte příliš své cennosti a s sebou nejlépe noste jen potřebnou hotovost. Také si nenechávejte žádné své cennosti volně na hotelovém pokoji.
 • Všechny cennosti a větší finanční hotovost si ponechte v hotelovém trezoru. O možnosti jeho využití se informujte na recepci.

SPROPITNÉ

 • V Brazílii je většinou automaticky zahrnuto spropitné ve výši 10 %. Jestli jste byli se servisem spokojeni, můžete nechat navíc ještě pár drobných, či zaokrouhlit na celé číslo.
 • Pokud spropitné zahrnuto není, je vhodné nechat kolem 10 % z celkové částky.

VÍZA, VSTUPNÍ FORMALITY

 • Pro cestu do Brazílie potřebujete cestovní pas s minimální platností 6 měsíců od data vstupu, vízum není nutné.

ZDRAVOTNÍ PÉČE

 • Budete-li potřebovat lékařské ošetření, kontaktujte prosím asistenční službu dle vašeho cestovního pojištění.
arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter