phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Slovinsko


Co vše potřebujeme k cestě do Slovinska?

Pro cestu do Slovinska je zapotřebí potvrzení o negativním PCR testu na Covid-19, ne starší než 48 hodin před vstupem do země. Potvrzení musí být v tištěné podobě, s razítkem a v anglickém jazyce.

Vstupní testy nemusíte absolvovat pokud předložíte potvrzení o očkování, které kompletně proběhlo min. 14 dní před vstupem do Slovinska nebo pokud předložíte lékařské potvrzení v angličtině o prodělání nemoci Covid-19 v uplynulých 180 dnech. Nemoc musí být ukončena min. 21 dnů před vstupem do Slovinska.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Pro české občany platí nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář https://plf.uzis.cz/ a dále před odletem/odjezdem do ČR absolvovat test na Covid-19. Druh testu (antigenní nebo PCR) a případná další platná opatření po návratu, spojená s aktuálním označením dané země na semaforu MZV, najdete na webu:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2021_02_03_prehledne_nova_pravidla_cestovani_platna.html
Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let.


Výjimky z testování a karantény při návratu do ČR:
Osoby, které mají kompletní očkování proti Covid-19, min. 14 dnů po aplikaci druhé dávky vakcíny, se mohou vracet z „červených“ a „oranžových“ zemí bez testů a karantény. Aktuální zařazení zemí na semaforu MZV najdete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/


Kde se ve Slovinsku mohu nechat otestovat?

Bude-li v době Vašeho zájezdu platit nařízení MZV o testování před návratem do ČR, sdělí Vám náš delegát v destinaci bližší informace o možnostech testování. Testy se provádí v certifikovaných odběrných místech, v nemocnicích ve větších městech.Co se stane, když budu mít test před odjezdem pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po dobu nezbytně nutnou v karanténě. Rozhodnutí o karanténě dalších osob je plně v kompetenci pojišťovny, obvykle se však vztahuje na osoby ubytované na pokoji s nemocným. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí ve Slovinsku nějaká omezení?

Ve Slovinsku jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, preference bezkontaktních plateb, omezení kapacit, povinnost nosit roušky na veřejných místech atd.

Během všech transferů v destinaci i při jízdě taxi platí povinnost nosit respirátor FFP2 nebo FFP3.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budou informovat naši delegáti v destinaci.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Všechny obchody, bary, restaurace ve Slovinsku jsou otevřeny pro veřejnost. Wellness a bazény mohou mít omezený provoz.

Mohu jít do muzea?

Muzea a památky jsou přístupny veřejnosti.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter