phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Často kladené otázky>

Chorvatsko


Co vše potřebujeme k cestě do Chorvatska?

Pro cestu do Chorvatska potřebujete potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu na Covid-19, ne starší než 48 hodin před vstupem na chorvatské území. Pokud cestujete na více než 10 dnů, doporučujeme Vám rovnou PCR test, protože při antigenním vstupním testu byste se museli 10. den pobytu nechat v Chorvatsku přetestovat kontrolním antigenním testem.

Vstupní testy nemusíte vůbec absolvovat pokud předložíte potvrzení o očkování, které kompletně proběhlo min. 14 dní před vstupem do Chorvatska nebo pokud předložíte lékařské potvrzení v angličtině o prodělání nemoci Covid-19 v uplynulých 180 dnech. Nemoc musí být ukončena min. 11 dnů před vstupem do Chorvatska.

Na děti do 7 let cestující s rodičem/zákonným zástupcem se nevztahují žádné podmínky.

Potřebujeme něco, když se chystáme jet po vlastní ose?

Pokud plánujete cestu Chorvatska autem, pak Vám doporučujeme vyplnit před odjezdem jednoduchý formulář, který najdete zde:
https://entercroatia.mup.hr/ Po vyplnění formuláře obdržíte Potvrzení o ohlášení, které si umístíte za přední sklo Vašeho automobilu a Váš přechod státní hranice proběhne snadněji.Jaká platí nařízení pro návrat do ČR?

Pro české občany platí nařízení MZV, na jehož základě je třeba před návratem do ČR vyplnit příjezdový formulář https://plf.uzis.cz/ a dále před odletem/odjezdem do ČR absolvovat test na Covid-19. Druh testu (antigenní nebo PCR) a případná další platná opatření po návratu, spojená s aktuálním označením dané země na semaforu MZV, najdete na webu:
https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2021_02_03_prehledne_nova_pravidla_cestovani_platna.html
Toto nařízení se netýká dětí mladších 5 let.


Výjimky z testování a karantény při návratu do ČR:
Osoby, které mají kompletní očkování proti Covid-19, min. 14 dnů po aplikaci druhé dávky vakcíny, se mohou vracet z „červených“ a „oranžových“ zemí bez testů a karantény. Aktuální zařazení zemí na semaforu MZV najdete zde: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/


Kde se v Chorvatsku mohu nechat otestovat?

Testování v Chorvatsku probíhá v certifikovaných odběrových místech, seznam najdete na webových stránkách: www.safecroatia.hr


Kolik stojí testy v Chorvatsku?

Cena PCR testu se pohybuje kolem 500 kn (60EUR), cena antigenního testu je cca 150kn (20EUR) Potvrzení o negativním testu bude cestující předkládat na vyžádání při hraniční kontrole.Co se stane, když budu mít test před odjezdem do ČR pozitivní?

Pokud onemocníte v destinaci nemocí Covid-19, pak je nutno zde zůstat po dobu nezbytně nutnou v karanténě. Rozhodnutí o karanténě dalších osob je plně v kompetenci pojišťovny, obvykle se však vztahuje na osoby ubytované na pokoji s nemocným. V závislosti na typu cestovního pojištění, je většinou karanténní pobyt hrazen pojišťovnou.Platí v Chorvatsku nějaká omezení?

V Chorvatsku jsou velmi pečlivě dodržována veškerá hygienická bezpečnostní opatření, např. dodržování min.2m odstupu, používání dezinfekčních prostředků, zvýšená hygienická opatření v hotelech, restauracích a všech veřejných prostorech, preference bezkontaktních plateb, omezení kapacit, povinnost nosit roušky atd.

Během cestování v hromadných dopravních prostředcích, vč. taxi platí povinnost nosit roušku nebo respirátor FFP2.

Ve vnitřních prostorech hotelu, v obchodech, restauracích platí povinnost nosit roušku. Naopak mimo uzavřené prostory, na ulicích a na plážích žádná omezení nejsou.

O případných změnách aktuálně platných opatření Vás budou informovat naši delegáti v destinaci.


Jsou otevřeny obchody a restaurace?

Všechny obchody, bary, restaurace v Chorvatsku jsou otevřeny pro veřejnost. Wellnes a bazény mohou mít omezený provoz.

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter