phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Orkneje a Ostrov Skye

Výhody nabídky

 • v ceně 2 návštěvy destilerie
 • poznání jedinečné atmosféry Skotska
 • trajekty v ceně
 • prohlídka několika lokalit UNESCO na Orknejích

Orkneje a Ostrov Skye Kód: EDI1315

37 339PLN
Dorośli: 2 polopenze So 16.07 – So 23.07.22
Itaka

Orkneje a Ostrov Skye Kód: EDI1315 Velká Británie

Edinburghǀ Blair Athol ǀ Dunrobinǀ Orknejeǀ Skara Braeǀ Ring of Brodgarǀ Stennesǀ Kirkwallǀ Stromnesǀ Drumnadrochitǀ Loch Nessǀ Urquhartǀ Fort Augustusǀ Skyeǀ Dunveganǀ Portreeǀ Eilean Donnan Castle ǀOban ǀLoch Lomond ǀGlasgow ǀFalkirk ǀLinlithgow Palace ǀEdinburg

Popis nabídky


1. den
Odlet z Prahy do Edinburghu, při dobrých časových možnostech návštěva Edinburghu, prohlídka skotské metropole s jedinečnými středověkými a gregoriánskými čtvrtěmi. Staré město s dominantou středověkého hradu a neoklasicistní Nové město, Královská míle, Holyrood Palace, odjezd na ubytování do oblasti Perthu, večeře, nocleh.
2. den:
Po snídani odjedeme na prohlídku nádherného zámku do Blair Athol s překrásným okolím, odkud budeme pokračovat do jedné z četných skotských palíren whisky, kde originální whisky můžeme nejen ochutnat, ale i zakoupit. Následuje jízda typickou skotskou krajinou s pastvinami a kamennými zídkami do Thursa. Při dobrých časových možnostech zastávka u hradu Dunrobin, který je po architektonické stránce jedním z nejzajímavějších hradů Skotska. Ubytování v okolí, večeře, nocleh.

3. den:
Výjimečný den, kdy se po snídani vydáme k trajektu na Orkneje, skupinu 17 ostrovů a desítek skalisek v Severním moři. Podnebí je tu drsné, ale přesto to bylo místo obydlené už v prehistorii. Po 45 minutové plavbě si na ostrovech prohlédneme několik lokalit UNESCO, mj. neolitické sídliště Skara Brae, Ring of Brodgar – sluneční kruh vyskládaný ze vztyčených kamenů a ohromující menhiry u vesnice Stennes. Krátce zastavíme i v Kirkwalu, hlavním městě ostrovů s normanskou katedrálou, Stromnes – nejvýznamnější přístav s Italskou kaplí, postavenou válečnými zajatci za II. světové války. Návrat do místa ubytování, večeře, nocleh. V případě špatného počasí či změny plavebního řádu trajektů si vyhrazujeme právo s ohledem na tyto skutečnosti program tohoto dne upravit.

4. den:
 Po snídani se vracíme podél romantického pobřeží k Inverness do Drumnadrochitu, kde krátce zastavíme. Dalším jezerem je dodnes tajemné Loch Ness. Prohlídka hradu Urquhart s nejtypičtějším výhledem na jezero. Pokračujeme k pěti zdymadlům na Kaledonském průplavu, vždy plném motorových člunů i plachetnic. Fort Augustus- zastávka v městečku s opatstvím na břehu jezera, možnost projížďky po jezeře, volno, odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

5. den:
Po snídani celodenní výlet na ostrov Skye s nezapomenutelným přírodními scenériemi, hrad Dunvegan, přejezd do hlavního města Portree – prohlídka, volno, návrat na pevninu, s krátkou zastávkou u nejpůsobivějšího skotského hradu Eilean Donan Castle, odjezd na ubytování, večeře.

6. den:
Nádhernou krajinou podél Loch Linnhe dojedeme do romantického přístavního města Oban, při dobrých časových možnostech návštěva destillerie. Panoramatickou silnicí přes Brander Pass a kolem největšího skotského jezera Loch Lomond dojedeme do Glasgow. Ubytování,večeře, nocleh.

7. den:
Po snídani krátká prohlídka Glasgow, města s katedrálou sv.Munga, která je nejkrásnější stavbou svého druhu ve Skotsku. Dále navštívíme malebné náměstí plné soch slavných osobností, kterému vévodí monumentální radnice. Pokračujeme k návštěvě hradu Stirling, který je nádhernou ukázkou renesančního umění ve Skotsku. Navštívíme též Falkirk, místo, které se může pochlubit zajímavou technickou památkou – rotačním lodním výtahem. Cestou návštěva Linlithgow Palace, původně oblíbená královská rezidence panovníků z rodu Stewart byla budovaná od 14. století, žila zde i skotská královna Marie. Tento den zakončíme v Edinburghu. Ubytování večeře, nocleh.
8. den:
Po snídani dle časových možností dokončení programu z prvního dne v Edinburghu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Praha - Edinburgh - Praha (možno také s přestupem)
• 7 noclehů v hotelech *** s polopenzí 
• trajekty uvedené v programu 
• 2 návštěvy destilérie (vstup)
• autokarovou dopravu dle programu
• služby průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu nebo OP, platnost pasu nebo OP od-do od každého účastníka.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob.

Fakultativní služby
• příplatek na jednolůžkový pokoj 9.990,- Kč
• příplatek za přední místa v autokaru (řady 2 - 4) 250,- Kč

Informace
• změna programu vyhrazena 

Cena nezahrnuje
• vstupy do objektů cca 100-200 GBP 
• případnou přepravu MHD

Informace o regionu

Velká Británie

Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
38 890
Ušetříte: 1 551
37 339 Celkem Podrobnosti o ceně 74 678
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter