phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Zapomenutá hora Nemrut aneb cesta na východ Turecka

Výhody nabídky

 • Osobitý východ Turecka 
 • Úchvatná Kappadokie 
 • Kulturní, historické a přírodní památky 
 • Možnost prodloužení pobytu u moře 
 • Novinka léta 2020

Zapomenutá hora Nemrut aneb cesta na východ Turecka Kód: AYT2EMR

15 209PLN
Dorośli: 2 polopenze St 25.08 – St 01.09.21
Itaka

Zapomenutá hora Nemrut aneb cesta na východ Turecka Kód: AYT2EMR Turecko / Turecká Riviéra

Popis nabídky

Den 1:  Odlet z Prahy do Antalye, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře.

Den 2:  Po snídani odjezd do Konyi - město s nejdelší historií v celém Turecku. Okolí bylo osídleno již 7 000 let před n. l. a byl zde založen řád tančících dervišů, jejichž charakteristikou je umění meditace v pohybu. Prohlídka muzea Mevlany - zakladatele řádu. Dále odjezd do Kappadokie, což v překladu z perštiny znamená „země krásných koní“. Výjezd na horu Uchisar, odkud máte nejkrásnější panoramatický výhled na celou Kappadoki a návštěva trvze. Ubytování v hotelu, večeře. Fakultativně za příplatek: Fakultativně za přípatek: Mystický tanec dervišů

Den 3:
 Fakultativně za příplatek:  Vyhlídkový let balonem nad Kappadokií. Prohlídka podzemního města Kaymakli, dosahujícího hloubky až 35 m, založeného kolem 4. st. př. n. l. Skládá se ze sítě tunelů, ve kterých naleznete byty, kuchyně, spíže, kostely a dokonce i stáje, vytesané do sopečných hornin. Turistickým centrem Kappadokie je dvoutisícové Göreme, ležící ve středu erozí vymodelované krajiny. Prohlídka muzea na seznamu UNESCO. Komplex se skládá z asi 350 kostelů a kapliček. Přechod malebným údolím Pasabaglari, kde jsou skály připomínající postavy mnichů. Ve večerních hodinách „Turecká noc“ - večer plný zábavy v jedné z kapadockých jeskyní.

Den 4: Ranní odjezd přes Kahramanmaras do města Katha. Oblast na úpatí hory Nemrut obývají již po tisíciletí Kurdové. Katha je místem pro výstup na horu Nemrut. Odtud se jezdí minibusy na parkoviště pod vrcholem. Poslední část cesty vede pěšky, po dlážděné cestě. Na Memrut dorazíte ve večerních hodinách, kdy se otevírá nádherný výhled na okolní scenérii pohoří Taurus v záři zapadajícího slunce. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 5:
Přejezd kolem řeky Eufrat na Atatürkovu přehradu - jednu z největších hydrotechnických staveb na světě. Dále návštěva archeologického náleziště Gobekli Tepe, kde byl objeven 12 000 let starý chrám, dnes již zapsaný na světovém dědictví UNESCO. Další zastávkou je město proroků Urfa, jehož historie sahá 3500 let zpět. Nalézá se zde hrob Abraháma, kam míří poutníci z celého světa. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 6:
 Odjezd do města Gaziantep, jednoho z nejdéle obydlených míst na světě. Prohlídka muzea Zeugma s impozantní sbírkou mozaiky. Přejezd do TARSU, města starého přes dva tisíce let. Hlavní význam mělo během Římského impéria. Údajně je město místem prvního setkání Marka Antonia s Kleopatrou a rodištěm apoštola Pavla.

Den 7:
  Ranní prohlídka dvou jeskyní v pohoří Taurus, nazývajících se Peklo a Nebe.
Jáma Pekla je 128 m hluboká a můžete si ji prohlédnout z vyhlídkové terasy. Do jeskyně Nebe vede naopak 452 kamenných schodů. Návštěva kapličky sv. Tekla. Přejezd do Anamur, položeného nad Středozemním mořem. Prohlídka hradu Mamure ze 13. st., majestátně se tyčící nad pobřežím, ve které bylo natočeno mnoho scén ze známých tureckých filmů. Hrad založili ve 13. století arménští králové Kilíkie. Později jej využívali křižáci při svých výpravách do Svaté země Přejezd do Antalye, ubytování v hotelu, večeře.

Den 8:
Snídaně a transfer na letiště.  Odlet do Prahy.

Mystický tanec Dervišů - cca 19 euro 
Let balonem na Kappadokií - cca 175 euro

7 noclehů v hotelech *** s polopenzí Stravování dle programu zájezdu Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Transfery dle programu na místě Česky mluvící průvodce 

Povinné poplatky splatné u průvodce na místě: vstupy do památek, místní průvodci - cca 137 euro ( 50% sleva pro děti do 11,99 let ) 

Minimální počet účastníků pro realizace zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena.

* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Turecku a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Informace o regionu

Turecko — Turecká Riviéra

Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

Poznávací zájezd
 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
18 999
Ušetříte: 3 790
15 209 Celkem Podrobnosti o ceně 30 418
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter