phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Magický svět Orientu

Výhody nabídky

 • Velká cesta po Turecku 
 • Kulturní, historické a přírodní památky 
 • Úchvatná Kappadokie 
 • Istanbul - město na dvou kontinentech 
 • Možnost prodloužení pobytu u moře

Magický svět Orientu Kód: AYT2XTR

PLN
Itaka

Magický svět Orientu Kód: AYT2XTR Turecko / Turecká riviéra

Popis nabídky

Den 1: Odlet z Prahy do Antalye, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře.

Den 2:
Po snídani odjezd do Pamukkale. Jedná se o unikátní seskupení travertinových teras tvořících kamenné kaskády a jezírka s minerální vodou. Dále prohlídka bývalého antického města Hierapolis, městě založeném ve 2. st. př. n. l. Eumenem II. Večeře v hotelu.
Den 3: 
Ranní odjezd a prohlídka Efezu, který je spolu s italskými Pompejemi považován za nejzachovalejší antické město na světě. Podél necelý kilometr dlouhé Mramorové cesty, hlavní třídy antického města, jsou umístěné nejvýznamnější památky - Celsiova knihovna, Herkulova brána, Amfiteátr atd. V době, kdy byl Efez velkoměstem, Řím ještě ani nebyl založen. Odjezd do Selcuku a návštěva domu Panny Marie, kde údajně strávila poslední roky svého života. Přejezd do Pergamonu, jednoho z nejslavnějších měst z dob starověku. Prohlídka impozantních ruin starověkého města: Akropole a Asklepionu. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 4:
Odjezd do Tróji, místa které proslavil Homér svoji Iliadou. Příběh desetileté války a pádu Tróje kvůli únosu krásné Heleny přetrval staletí díky jednomu z nejslavnějších eposů, jaký byl kdy napsán. Trajekt přes průliv Dardanely. Průjezd Thrákií, evropskou částí Turecka do Istanbulu - jedné z nejzajímavějších metropolí na světě, města na dvou kontinentech. Ubytování v hotelu, večeře.
Den 5:
 Prohlídka Istanbulu, první zastávka je Chrám Boží moudrosti Hagia Sofia. Návštěva Hippodromu, bývalého dostihového okruhu. Dále návštěva Modré mešity - nejkrásnější istanbulská mešita s 6 minarety a stěnami pokrytými 20 tis. modrých kamenných dlaždiček. Volný čas ve Velkém bazaru, kde se nachází 4000 obchůdků. Během vyhlídkové plavby po Bosporu můžete obdivovat památky a mosty, které spojují Evropskou část Istanbulu s tou Asijskou. Fakultativně za přípatek: „Noční Istanbul“ procházka noční metropolí.
Den 6:
Časná prohlídka paláce Topkapi - impozantního sultánského paláce a přes 380 let starého administrativního centra. Přejezd do Ankary, hlavního města Turecka. Město je známé svou dlouhou a barvitou historií, nachází se zde mnoho míst, které stojí za to vidět. Návštěva Ataturkova mauzolea - věnovaného zakladateli současného tureckého státu. Ubytování v hotelu, večeře.
Den 7
: Po snídaní, odjezd do Kappadokie. Turistickým centrem Kappadokie je dvoutisícové Göreme, ležící ve středu erozí vymodelované krajiny. Prakticky celá vesnice je tvořena hotely, restauracemi a obchůdky se suvenýry. Dále výjezd na horu Uchisar, odkud máte nejkrásnější panoramatický výhled na celou Kappadokii. Přejezd a ubytování v hotelu, večeře .
Den 8:
Fakultativně za přípatek: let balonem nad Kappadokií. Prohlídka podzemního města Kaymakli, dosahujícího hloubky až 35 m, založeného kolem 4. st. př. n. l. Skládá se ze sítě tunelů, ve kterých naleznete byty, kuchyně, spíže, kostely a dokonce i stáje, vytesané do sopečných hornin. Interiér překvapuje vynikající ventilací i v nejnižších patrech. Návrat do hotelu, večeře.
Den 9:
Časný odjezd do KONYI - město s nejdelší historií v celém Turecku. Okolí bylo osídleno již 7 000 let před n. l. a byl zde založen řád tančících dervišů, jejichž charakteristikou je umění meditace v pohybu. Prohlídka muzea Mevlany - zakladatele řádu.  Přejezd do ANTALYE.  Ubytování, večeře.
Den: 10.  – 11:
Individuální volno nebo Fakultativně za přípatek:  „Plavba lodí po řece Manavgat“ - Oddychová plavba po zelené řece s obědem. Součástí výletu je i návštěva nádherného Manavgatského vodopádu. Návrat do hotelu, večeře.
Den 12:
Po snídani transfer na letiště, odlet do Prahy.

Noční Istanbul - cca 25 euro 
Let balonem nad Kappadokií - cca 175 euro
Plavba po řece Manavgat - cca 35 euro 


11 noclehů v hotelech *** s polopenzí Stravování dle programu zájezdu Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Transfery dle programu na místě Česky mluvící průvodce 

Povinné poplatky splatné u průvodce na místě: vstupy do památek, místní průvodci, plavba po Bosporu, přejezd trajektem:cca 250 euro ( 50% sleva pro dítě do 7,99 let )
Povinné spropitne cca 30 EUR.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena. Během festivalu Kurban Bajram jsou některá muzejní zařízení a mešity návštěvníkům uzavřena.

* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Turecku a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Informace o regionu

Turecko — Turecká riviéra

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Turecká riviéra

02.10.2022
19°C 31°C
Vítr:
9.3 km/h
Východ: 06:56
Západ: 18:43
Tlak: 1005 hPa
Srážky: 0,0 mm
včera
17°C 28°C
Vítr:
6.1 km/h
Východ: 06:56
Západ: 18:42
Tlak: 1009 hPa
Srážky: 0,0 mm
Dnes
17°C 28°C
Vítr:
6.3 km/h
Východ: 06:57
Západ: 18:40
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zítra
17°C 28°C
Vítr:
6.3 km/h
Východ: 06:58
Západ: 18:39
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
16°C 25°C
Vítr:
7 km/h
Východ: 06:59
Západ: 18:37
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,1 mm
07.10.2022
16°C 28°C
Vítr:
7.4 km/h
Východ: 07:00
Západ: 18:36
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm
08.10.2022
16°C 28°C
Vítr:
7.2 km/h
Východ: 07:01
Západ: 18:34
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Fakultativní výlety

Výlety v češtině od našich delegátů dostupné na místě

TURECKÁ RIVIÉRA

PAMUKKALE

Cena od: 1550 Kč/dospělý

Říká se „Kdo nenavštívil Pamukkale, jako by nebyl v Turecku“. Pamukkale, neboli „bavlněný hrad“ jsou největší vápencovité terasy na světě, které vznikaly mnoho desítek let. Jsou to kaskády travertinových jezírek a vodopádů, po kterých stéká teplá vápníkem nasycená voda. Nedaleko leží zřícenina antického města Hierapolis, které také navštívíte a můžete se vykoupat v antickém bazénu Afrodity, kdy po koupeli zaručeně omládnete. Cesta autobusem vede přes krásnou krajinu pohoří Taurus, kde uvidíte život místních vesničanů.

 • Trvání výletu: 5:30 – 21:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, příroda, historie

DELFINÁRIUM, AKVÁRIUM

Cena od: 1450 Kč/dospělý

Výlet, který bude zážitkem pro děti i dospělé. Nejdříve navštívíte populární delfinárium v Antályi, kde uvidíte delfíní show, show lachtanů i představení běluhy. Po představení máte možnosti s zaplavat s delfínem. Dále se přesunete do akvária, které leží hned naproti delfinária a pohltí vás krásy podmořského světa. V akváriu se také nachází nejdelší podmořský tunel na celém světě.

 • Trvání výletu: 12:30 – 18:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: fauna, zábava, odpočinek

ZELENÝ KAŇON

Cena od: 950 Kč/dospělý

Odpočiňte si během lodního výletu po Zeleném kaňonu obklopeni nádhernou přírodou národního parku. Poplujete po přehradě Oymapinar. Plavba je relaxační a je možnost se také osvěžit vykoupáním. Po plavbě vás čeká zastávka na nákupy oblečení blízko města Manavgat.

 • Trvání výletu: 8:30 – 17:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: příroda, plavba, nákupy

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter