phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Mingalabar - vítejte v Barmě!

Výhody nabídky

 • kombinace Thajska a Barmy 
 • hlavní město Thajska - Bangkok
 • poznávání v Barmě 
 • město chrámů a klášterů - Bagan 

Mingalabar - vítejte v Barmě! Kód: BKK2MYA

76 640PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu So 14.11 – Pá 27.11.20
Itaka

Mingalabar - vítejte v Barmě! Kód: BKK2MYA Thajsko / Barma (Myanmar)

Popis nabídky


1. den:
Letecky Praha – Bangkok.
2. den:
Po příletu večeře v restauraci v 78. patře hotelu Baiyoke Sky Hotel – nejvyšší budovy v Thajsku, s panoramatickým výhledem na město. Procházka po slavné ulici Khao San.
3. den:
Chrám Wat Traimit – nachází se zde socha zlatého Buddhy, která je vyrobena z 5,5 t ryzího zlata. Wat Po – chrámový komplex se sochou ležícího Buddhy. Královský palác Grand Palace – zde si prohlédnete chrám Wat Phra Kaeo, ve kterém se nachází jeden z nejvýznamnějších symbolů Thajska – socha Smaragdového Buddhy. Fakultativně za příplatek: Projížďka lodí po kanálech řeky Chao.
4. den:
Ranní odlet do Barmy, do bývalého hlavního města Rangún. Město se může pochlubit největším množstvím koloniálních staveb v celé jihovýchodní Asii. Shwendagon je nejznámějším a nejposvátnějším buddhistickým komplexem celého Myanmaru. Jeho 99 m vysoká stúpa, známá také jako Zlatá pagoda, je dominantou celého města.
5. den:
Ranní odlet do Baganu – města tisíce klášterů, pagod a stúp. Z původních 10 000 se stále dochovalo více jak 2200! Návštěva nejznámějších chrámů. Stúpa Shwezigon – jedna z nejstarších stúp v Baganu, Wetkyi-in Gubyaukgyi Temple – chrám v indickém stylu, kde je k vidění stovka fresek výjevů života Buddhy. Htinlominlo Pahto – v tomto 46 m vysokém chrámu, jsou obdivuhodné řezbářské práce 4 Buddhů. Jedním z nejkrásnějších chrámů v Baganu je Ananda Pahto, který je 51 m vysoký a je zakončený tzv. sikharou – věží, která má tvar kukuřičného klasu. Vyhlídková jízda při západu slunce koňským spřežením.
6. den:
Fakultativně za přípatek: Let balonem nad chrámy Baganu. V ranních hodinách návštěva typické barmské tržnice Nyaung U a dále typické vesničky, kde se můžete seznámit s každodenním životem místních lidí. Ve vesnici Mynkaba se nalézá jedinečný chrám: Payathonzu, jež se skládá ze tří dalších, samostatných chrámů. Uvidíte zde Mayzedi neboli Yazakumar nápisy, jež jsou nejstarší kamenné nápisy v Barmě a jsou ve 4 jazycích. Gubyaukgyi „Velký malovaný jeskynní chrám“: můžete zde obdivovat velmi dobře zachované, krásné barevné malby. Manuha Paya: v přední části chrámu jsou tři sochy sedícího Buddhy, v zadní části je velká socha ležícího Buddhy.
7. den:
Mandalay – poslední královské město, které po prohraných bitvách bylo předáno do rukou Britů. Mandalay je také jediným místem, kde se vyrábějí zlaté plíšky.
8. den:
V Mandalaji, historickém a kulturním centru Barmy, najdete hned několik světových unikátů najednou. Mahamoni Pagoda – nachází se zde jedna z nejposvátnějších soch Buddhy, která je vysoká 4 metry. Kuthotaw Pagoda bývá nazývána „největší knihou na světě“. V 729 stúpách jsou zde umístěny kamenné desky s posvátnými texty tripitaky, sepsané v jazyce pálí. Odpolední návštěva města Sagaing, nalézá se zde více než 500 stúp, ještě více klášterů a žije zde asi 6000 mnichů a 1400 jeptišek a je to vyhlášené meditační místo a centrum buddhistické výuky. Ve večerních hodinách zavítáme do bývalého, královského města Amarapura, kde si užijete nádherný západ slunce při pohledu na nejdelší most z týkového dřeva na světě.
9. den:
Ranní přelet do Snah Plateau (cca 30 minut). Cesta hornatou oblastí do jeskyní a poutního místa Pindaya. Jako první navštívíme posvátné jeskyně, v nichž se nalézá bezmála 9 tisíc pozlacených soch Buddhy v nejrůznějších velikostech i pozicích a také z nejrůznějších materiálů: z bronzu, dřeva, sádry, mramoru, kamene. Krátká zastávka ve vesnici Nyaung Shwe, jež se nachází na březích jezera Inle a také u kláštera Shwe Yana Pya.
10. den:
Výlet po jezeře Inle, jež je domovem kmene Intha. Inthové prosluli ojedinělou technikou pádlování, kdy jedno pádlo mají zaháknuté na noze a přidržují ho pod kolenem. To jim umožňuje mít volné obě ruce, které potřebují k chytání ryb, či výlovu humusu, který slouží jako dokonalé hnojivo na jejich vodních políčkách. Během plavby po jezeře se vám naskytne jedinečný pohled na plující vesnice, zahrady, tradiční tržnice i školy. Návštěva pagody Phaung Daw Oo, kde se nachází 5 obrazů Buddhy.
11. den:
Odlet zpět do Rangúnu. Individuální volno.
12. den:
Rangún – Bangkok. Individuální volno.
13. den: Bangkok – Praha.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 490 Kč
Výlet balonem nad Baganem - 290 USD

leteckou dopravu s přestupem Praha – Bangkog – Rangún – Praha v turistické třídě včetně tax a poplatků • veškeré místní transfery dle programu zájezdu, 3 místní přelety • 11 nocí ve 3* a 4* hotelech se snídaní, 8x večeře • česky mluvícího průvodce • vyhlídkovou jízdu při západu slunce koňským spřežením v Baganu • vstupné do navštívených památek dle programu, plavbu po jezeře Inle • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

CENA NEZAHRNUJE: • spropitné místnímu personálu – hotely, restaurace, řidiči cca 60 USD splatných na místě u průvodce při příjezdu do destinace • vízum do Myanmaru FAKULTATIVNÍ SLUŽBY: • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 490 Kč
INFORMACE: • změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena
Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 20 osob

Informace o regionu

Thajsko — Barma (Myanmar)

Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu: 76 640 Celkem Podrobnosti o ceně 153 280
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter