Relaxujte na výjimečně krásných plážích se světlým pískem obklopených tropickou vegetací, historickými kávovými a kakaovými plantážemi, velkolepými vodopády a mnoha dalšími! Zní to lákavě? Vyberte si exotický ráj na Zemi a nechte se hýčkat malebnými výhledy – čeká na vás nezapomenutelná dovolená na Svatém Tomáši a Princově ostrově! Objevte Ilhéu das Rolas – malý ostrov nedotčený lidskou přítomností, ležící na rovníku. Nechte se okouzlit Pico Cão Grande – sopečnou věží, která je symbolem ostrova. Prozkoumejte Svatého Tomáše – okouzlující hlavní město. Ochutnejte místní lahůdky – aromatická káva z jedné z nejstarších plantáží je lahůdkou pro opravdové milovníky kávy, zatímco čokoláda z místních kakaovníků okouzlí svou hloubkou chuti i ty nejnáročnější znalce. Vydejte se na fascinující dobrodružství a nechte se uchvátit!
Nevadí vám občas vystoupit z komfortní zóny? Výtečně! Na své si přijdou zejména aktivní cestovatelé, kterým v zájmu maximálních zážitků nevadí den strávený na nohou, delší přejezdy nebo kratší pauzy.
1. den
Sraz účastníků na letišti. Odlet do Lisabonu. Transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
2. den
Snídaně. Transfer na letiště. Let do SÃO TOMÉ, São Tomé – hlavního a největšího města São Tomé a Princova ostrova v Guinejském zálivu. Transfer do hotelu a ubytování. Večeře a nocleh.
3. den
Snídaně. Přejezd do centra ostrova, kde se nachází jedna z nejstarších kávových plantáží. Navštivte plantáž a kavárnu ROÇA MONTE CAFÉ – jedinou plantáž kávy Arabica na São Tomé. Seznamte se s výrobními metodami a ochutnejte organickou kávu z regionálních odrůd. Poté navštívíte vodopád SÂO NICOLAU a botanickou zahradu – cestou si můžete prohlédnout rodiště portugalského umělce Almady Negreirose. Oběd v restauraci Casa Museu Almada Negreiros, která připomíná umění a kulturu spojenou s tímto umělcem. Návrat do hotelu na volný čas a nocleh.
4. den
Snídaně. Přejezd na jih ostrova na plantáž ROÇA ÁGUA-IZÉ, místo, kde se začalo s pěstováním kakaa. Dále se zastavíme u BOCA DO INFERNO (Pekelná ústa), kde se mořská voda v kombinaci s unikátními skalními útvary a silou vln narážejících na pevninu vytváří přírodní gejzír. Navštivte odlehlou a malebnou PLÁŽ SETE ONDAS (Sedm vln), zasazenou uprostřed bujného tropického lesa. Možnost koupání. Přejezd k vyhlídce s fenomenálním panoramatem PICO CÃO GRANDE (663 m n. m.) – jediné sopečné věže a symbolu ostrova. Dále navštívíme VODOPÁD PRAIA PESQUEIRA. Přejezd k kávové plantáži ROÇA DE SÃO JOÃO ANGOLARES, krásně situované uprostřed nedotčené džungle. Vychutnejte si lehký oběd s renomovaným a respektovaným šéfkuchařem. Cestou do našeho hotelu na jihu ostrova se zastavíme na atmosférické a intimní PLÁŽI MICONDO, obklopené tropickou vegetací. Budeme mít možnost si zaplavat. Transfer do našeho hotelu na jižním pobřeží. Ubytování v eko-lodge, večeře a nocleh
5. den
Snídaně. Transfer do přístavu Porto Alegre. Výlet lodí na malý ostrov ILHÉU DAS ROLAS, kterým prochází rovník, s památníkem označujícím přesný bod. Ostrůvek je skutečným rájem na Zemi – křišťálově čisté vody a bujná zelená vegetace, stejně jako nedostatek silnic a dopravních prostředků, vám dají pocit, že jste v mystické zemi. Volný čas na opalování. Oběd. Plavba zpět do Porto Alegre. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.
6.den
Snídaně. Volný čas na opalování. Večeře a nocleh.
7.den
Snídaně. Návrat do hlavního města ostrova, São Tomé. Prohlídka památek: Muzeum São Sebastião, Památník Vasca da Gama, Náměstí nezávislosti, Památník objevitelů, procházka po náměstí a návštěva čokoládovny. Seznamte se s procesem výroby jedné z nejlepších čokolád na světě a užijte si ochutnávku. Oběd. Transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.
8.den
Snídaně. Cesta do severní části ostrova k ROÇA AGOSTINHO NETO, největší kakaové plantáži v koloniálních dobách. Byla to jedna z nejpůsobivějších zemědělských staveb v zemi. Dochovaly se zde obytné budovy, sídlo bývalých majitelů a nemocnice. Poté cesta k LAGOA AZUL (Modrá laguna) s neuvěřitelně tyrkysovou vodou, která se nachází v Národním parku Obô de São Tomé, jenž zahrnuje pohoří, husté tropické lesy, mangrovy a pobřeží. Zastávka v malebném městě NEVES a na plantáži ROÇA DIOGO VAZ. Oběd. Návrat do hotelu po malebné silnici vedoucí k tunelu Santa Catarina. Nocleh.
9. den
Snídaně. Odhlášení z hotelu. Volný čas. Transfer na letiště. Odlet do Lisabonu
10. den
Odlet do Prahy.
Kód nabídky: TMS2TOM