phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Srí Lanka s pobytem na Maledivách

Výhody nabídky

  • Poznávací zájezd po Srí Lance 
  • Relaxační pobyt na Maledivách 
  • Česky mluvící průvodce 

Srí Lanka s pobytem na Maledivách Kód: CMB2MLE

PLN
Itaka

Srí Lanka s pobytem na Maledivách Kód: CMB2MLE Srí Lanka / Maledivy

Popis nabídky


1.den:
Letecky Praha – Colombo.
2. den
: Přílet do Colomba. Přivítání s místním průvodcem a transfer do Sloního sirotčince Pinnawala. Pinnawala není pouhým sirotčincem, ale také školkou a místem pro chov a péči o asijské slony. Sirotčinec je světově známý tím, že chová největší počet slonů v zajetí na celém světě. Dambulla – dominantou města Dambulla je obrovská socha zlatého Buddhy na chrámu. Město proslulo působivými jeskynními chrámy, které sloužily k bohoslužbám a nachází se zde kolem 150 zpodobení Buddhy.
3. den:
Město Anuradhapura – bývá označována za nejznámější historické město na Srí Lance. Starobylá část města je poměrně rozlehlá a neuvěřitelně zajímavá. Za návštěvu stojí mnoho památek, jako je Srí Mahá Bodhi (posvátný strom buddhistů), dágoba (stúpa, obvykle jednoduchá kupolovitá stavba) Ruvanvelisaya, dágoba Thuparama, Mosazný palác nebo buddhistický klášter. Fakultativně za příplatek: Jízda na slonu v Habaraně.
4. den
: Polonnaruwa – bývalé královské město, které je na seznamu UNESCO. Ve 12. století zde bylo postaveno mnoho paláců, soch Buddhy a vznikly také rozsáhlé zahrady. V okolí města byly vytvořeny přehrady a umělá jezera, která umožňovala zásobování města a polí vodou, čímž přispívala k růstu celého království a zvyšování jeho významu. Mezi nejzajímavější místa patří královský palác s citadelou, kruhový chrám Vatadage, 54 m vysoká dágoba Rankota Vihára a skupinka soch (Gal Vihára), vytesaných do skalního masivu, zobrazující Buddhu. Národní park Minneriya – největším a nejčastějším důvodem, proč sem turisté míří, jsou obrovská stáda slonů indických, která můžete v klidu pozorovat z vyhlídkových plošin.
5. den: Sigiriya
– posvátná Lví skála Sigiriya je zapsána do seznamů UNESCO. Již z dálky vás zaujme svou jedinečností v okolní krajině, která je rovná jako placka, ze které najednou do výšky takřka 200 metrů ční téměř kolmá skála. Obdivovat tu můžete i opravdový skvost – původní nástěnné malby žen, které jsou označovány jako sigiriyjské krásky. Matale – návštěva zahrad s kořením. Chrám Buddhova zubu – jeden z nejznámějších svatostánků stráží nejdůležitější relikvii – Buddhův zub (sinhálsky daladá). Podle pověsti byl zub vytažen z plamenů Buddhovy pohřební hranice v roce 543 př.n.l. Ukázka tradičních tanců, jež jsou nedílnou součástí života Srílančanů.
6. den: Kandy
– město v centrální provincii, nachází se zde nespočet buddhistických chrámů a je na seznamu UNESCO. Celé město je navíc obklopeno krásnou zelení a lesnatými svahy hor. Výlet po městě v tradičních tuk-tucích. Zajímavá je prohlídka Královské botanické zahrady Peradeniya, kde budou milovníci fl óry uneseni obrovským množstvím rozličných barev květů a tvarů nejen tropických rostlin a stromů. Nuwara Eliya – město světla, leží uprostřed čajových plantáží a zachovává si svou jedinečnou atmosféru koloniálního horského střediska.
7. den
: Transfer na letiště a odlet na Maledivy. Transfer lodí do hotelu. Ubytování v 4* hotelu. 8.–
10. den
: Individuální volno v 4* hotelu.
11. den:
Odlet do Prahy.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 490 Kč

leteckou dopravu s přestupem Praha – Colombo – Maledivy – Praha v turistické třídě včetně tax a poplatků • veškeré místní transfery dle programu zájezdu • 5 nocí s polopenzí v 3*/4* hotelech během poznávacího okruhu, 4 noci v 4* hotelu během pobytu na Maledivách s programem soft all inclusive • česky mluvícího průvodce • pojištění dle zák. č. 159/66 Sb..

CENA NEZAHRNUJE: • vstupy do památkových objektů • spropitné místnímu personálu – hotely, restaurace, řidiči cca 250 USD splatných na místě u průvodce při příjezdu do destinace FAKULTATIVNÍ SLUŽBY: • příplatek za jednolůžkový pokoj: 11 490 Kč INFORMACE: • změna programu vyhrazena
Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu je 20 osob.

Informace o regionu

Srí Lanka — Maledivy

Mapa
Fakultativní výlety

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter