Řecko, Athény

Prodloužený víkend v Athénách

Poznávací zájezdy

Řecko, Athény

Prodloužený víkend v Athénách

Poznávací zájezdy
28 990 Kč
18 990 Kč
  • Last Minute

Proč si vybrat tento výlet?

Objevte kouzlo Athén během prodlouženého víkendu a nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou kolébky evropské civilizace. Projděte se úzkými uličkami historického centra, obdivujte majestátní Akropoli a nasajte pulzující energii tohoto živého města. Athény spojují bohatou historii s moderním životním stylem – od starověkých památek až po rušné taverny a kavárny. Ideální volba pro milovníky historie, kultury i skvělého středomořského jídla!

KDO VÁS BUDE PROVÁZET

  • 12.03.2026 Pícha Lukáš
  • Ve vybraných případech může dojít ke změně průvodce. Případná změna není důvodem k reklamaci zájezdu.

    • Vstupenka do Akropole a Muzea Akropole v ceně
    • Prohlídka historického centra s průvodcem v ceně
    • Ubytování se snídaní ve 4* hotelu
    • Možnost zajímavých fakultativních výletů

    Poloha

    Program zájezdu

    1. den

    Přílet do Athén

    Odlet z Prahy do Athén. Po příletu na vás bude čekat pohodlný transfer do hotelu. Po ubytování si můžete dopřát zasloužený odpočinek nebo se individuálně vydat objevit první dojmy z řecké metropole. Nocleh v hotelu.

     
     

    2. den

    Celodenní prohlídka Athén

    Po snídani se vydáme na pěší objevování Athén s průvodcem, během kterého využijeme také místní MHD. Naší první zastávkou bude slavná Akropole – symbol celého Řecka (vstupenka v ceně). Prohlédnete si působivé Dionýsovo divadlo z 5. stol. př. n. l., ikonický Parthenon i elegantní chrám Erechtheion se šesticí karyatid, které střeží posvátný vrchol města. Následně navštívíme moderní Muzeum Akropole (vstupenka v ceně), jedno z nejlepších a nejpůsobivějších muzeí v Evropě, kde vás čekají mimořádné sbírky spjaté s antickým světem.

    Poté se přesuneme na náměstí Syntagma, kde u budovy řeckého parlamentu uvidíte tradiční střídání stráží královské jednotky Evzones. Následovat bude procházka nejstarší čtvrtí města – Plakou, s řeckou a římskou agorou, Héfaistovým chrámem a známou Věží větrů. Projdeme také živé náměstí Monastiraki, proslulé svými trhy, tavernami a malebnými uličkami.

    Návrat na hotel, volno k individuálním aktivitám, nocleh.

     
     

    3. den

    Volný den v Athénách / Fakultativní výlet

    Po snídani volno k individuálnímu programu ve městě, nákupům, návštěvám muzeí apod., nebo možnost zajímavých celodenních fakultativních výletů:

    Výlet Argolida: Mykény - centrum mykénské civilizace, prohlídka známé Lví brány, kruhových hrobů Klytaimnéstry a Agamemnona, Átreovy pokladnice a muzea. Nafplio - první hlavní město svobodného Řecka střežené pevnostmi Akronafplia a Palamidi z jižní strany a Bourtzi na malém ostrůvku při pobřeží je zvané nejelegantnějším městem pevninského Řecka s typickými úzkými uličkami s obchody, mramorem dlážděnými náměstími, malebnou nábřežní promenádou. Epidauros - jedno z proslulých míst starověkého Řecka s nejzachovalejším starořeckým divadlem na světě s výbornou akustikou a posvátným okrskem boha lékařství Asklepia. Součástí výletu je oběd.

    Výlet s plavbou po Saronských ostrovech – nezapomenutelná plavba k trojici ostrovů, z nichž každý má zcela jedinečnou atmosféru. Hydra – ostrov, který si vás získá svou okouzlující romantikou. Motorová vozidla jsou zde zakázána, takže na vás čekají tiché uličky lemované kamennými domy, elegantní vily a živý přístav plný barevných lodí. K typickým zážitkům patří i projížďka na oslu, tradičním dopravním prostředku ostrova. Poros – zelený ostrov borovic, citrusovníků a nádherných vyhlídek. Projdete se kolem malebného přístavu, můžete navštívit ikonickou hodinovou věž, odkud se otevírá dechberoucí panorama, nebo si užít klidnou atmosféru kaváren a taveren na pobřežní promenádě. Aegina – ostrov známý svými pistáciovými sady, přátelskou atmosférou a bohatou historií. Doporučujeme návštěvu dechberoucího chrámu bohyně Afaie, jednoho z nejlépe zachovaných dórských chrámů v Řecku, nebo zastávku v přístavním městečku s množstvím obchůdků a kaváren. Součástí výletu je oběd na lodi.

    Plavba podél Athénské riviéry - tento výlet je nabízen pouze pro zájezd v termínu 30.04. - 03.05.2026, kdy není možné realizovat výše uvedené fakultativní výlety. Pětihodinová plavba podél Athénské riviéry z přístavu Alimos Marina nabízí ideální kombinaci odpočinku, koupání a dobrého jídla. Součástí výletu je soukromý transfer z hotelu do přístavu a zpět, dvě zastávky na koupání v průzračně čistém moři, welcome drink a neomezená konzumace vína, piva a nealkoholických nápojů. Na palubě si vychutnáte BBQ připravované na místě a tradiční řecký bufet z lokálních surovin. K dispozici je také vybavení na plavání, pohodová hudba a péče profesionální posádky.

    Večer návrat na hotel, individuální volno, nocleh.

     
     

    4. den

    Odlet z Athén

    Po snídani v hotelu budete mít volný čas k dalšímu objevování Athén – ať už se vydáte za posledními nákupy, na procházku historickými uličkami, nebo si vychutnáte kávu v některé z místních kaváren. Následně vás dle letového řádu čeká transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy.

     
     

    O ceně

    Cena zahrnuje

    • Letenku Praha-Athény-Praha v ekonomické třídě, včetně tax a poplatků
    • 3 noclehy se snídaní v hotelu Candia****, Ilissos****, nebo podobném
    • Transfery z/na letiště v Athénách
    • Vstupenku do Akropole a Muzea Akropole
    • Služby českého a místního licencovaného průvodce
    • Sluchátka, tzv. průvodce do ucha (pro celodenní prohlídku Athén s průvodcem)
    • Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

    Cena nezahrnuje

    • Vstupy do památkových objektů - cca 50€/osoba
    • Přepravu MHD
    • Místní pobytovou taxu (v dubnu - říjnu: 10€/pokoj/noc/4* hotel; v listopadu - březnu: 3€/pokoj/noc/4* hotel)
    • Spropitné (řidiči + lokální průvodce) - cca 12€/osoba/pobyt

    Doplňkové služby a vstupy

    Fakultativní výlety

    • Výlet Argolida - Mykény, Nafplio a Epidauros: 2.690 Kč/os. (cena je platná pro zájezdy s datem zahájení do 30.04.2026; cena výletu zahrnuje dopravu, místního licencovaného průvodce, sluchátka - tzv. průvodce do ucha a oběd; vstupy jsou hrazeny extra; minimální počet účastníků k realizaci výletu je 15 osob).
    • Výlet Argolida - Mykény, Nafplio a Epidauros: 4.190 Kč/os. - dospělý starší 25 let / 2.990 Kč/os. - dítě do 25 let (cena je platná pro zájezdy s datem zahájení od 01.05.2026; cena zahrnuje dopravu, místního licencovaného průvodce, sluchátka - tzv. průvodce do ucha, oběd a všechny vstupy; minimální počet účastníků k realizaci výletu je 15 osob).
    • Výlet s plavbou po Saronských ostrovech: 3.990 Kč/os. (cena zahrnuje dopravu, plavbu a oběd; minimální počet účastníků k realizaci výletu je 15 osob).
    • Plavba podél Athénské riviéry s koupáním, obědem a neomezenou konzumací nápojů: 3.400 Kč/os. (cena zahrnuje dopravu, plavbu, welcome drink, neomezenou konzumaci nápojů, oběd a plavecké vybavení; minimální počet účastníků k realizaci výletu je 15 osob).

    Doplňující informace

    Doplňující informace

    • Změna programu a hotelu vyhrazena.
    • Minimální počet účastníků k realizaci zájezdu je 15 osob.
    • Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

    Kód nabídky: ATH2001