phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Prodloužený víkend v polské Varšavě s bohatým programem - vlakem z Moravy

Výhody nabídky

  • To nejlepší z hlavního a největšího polského města
  • Prohlídka města a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním průvodcem, ochutnávka místních specialit v ceně zájezdu
  • Dostatek volného času, možnost nákupů a návštěv dalších památek a muzeí
  • Cesta moderním vlakem včetně rezervace místa
  • Ubytování v kvalitním hotelu *** se snídaní

Prodloužený víkend v polské Varšavě s bohatým programem - vlakem z Moravy Kód: XPL1837

PLN
Itaka

Prodloužený víkend v polské Varšavě s bohatým programem - vlakem z Moravy Kód: XPL1837 Polsko

Popis nabídky


1.den

V ranních či dopoledních hodinách odjezd (bez průvodce) moderním vlakem dopravce Regiojet z jižní Moravy do Ostravy, přestup na vlak dopravce České Dráhy do Varšavy (setkání s místním průvodcem). Varšava je hlavním a největším městem Polska, nachází se v historickém Mazovsku. Staré město patří do dědictví UNESCO, naopak nová část Varšavy se pyšní mnoha mrakodrapy a jinými moderními stavbami.
Ve cca. 14:10 příjezd na hlavní nádraží ve Varšavě, setkání s místním česky mluvícím průvodcem a odjezd na hotel ***, který je velmi dobře situován.

Poté následuje individuální volno, které doporučujeme strávit individuálním programem či jedním z nabízených fakultativních výletů (Chopinův koncert či Kurz vaření knedlíčků – možnost zakoupení v doplňkových službách tohoto zájezdu).

Díky velmi dobré poloze hotelu, je možné navštívit nedaleký Noční trh či Muzeum varšavského povstání.
TIP! Kupte si jízdenku za 5 EUR a absolvujte 75 minut dlouhou jízdu historickou tramvají z období 1940-1950. Tato tramvaj byla navržena speciálně pro Varšavu a po 2. světové válce byla kompletně zrekonstruována a převezena z Berlína do Varšavy.


2. den

Snídaně v hotelu. Po snídani následuje setkání s místním česky mluvícím průvodcem, který vás vezme na zhruba 6 hodinové poznávání Varšavy. Prohlídka začne poznáváním staré části města, které se stalo součástí dědictví UNESCO. Tato část města byla téměř celá zničena běhm 2. světové války.
Poté se přesuneme místním trajektem přes řeku Vislu, ze které budeme mít možnost sledovat Varšavu z úplně jiné perspektivy. Dále zavítme do Pragy, která jako zázrakem nebyla zničena během 2. světové války. Velmi zajímavou zastávkou bude jedno z nejstarších tržišť ve Varšavě - Bazaar Różyckiego, kde budete mít možnost ochutnat jednu z polských specialit Pyzy and flaki (zahrnutou v ceně zájezdu). Pyzy je jídlo podobné českým knedlíčkům plněným trhaným vepřovým masem a posypanými smaženou cibulkou. Je hned několik způsobů, jak Pyzy servírovat.

Po obědě zavítáme do Muzea polské vodky, kde se podrobně podíváme na 500 letou historii výroby tradiční polské vodky, zavítáme do virtuální laboratoře a prohlédneme si unikátní výstavu etiket a lahví za posledních 100 let. Návštěvu muzea zakončíme společnou ochutnávkou polské vodky. Na závěr celého dne zavítáme na vyhlídkovou terasu Paláce kultury, kde si vychutnáme výhled na Varšavu z 30. patra budovy. Poté následuje odjezd na hotel.


3. den

Snídaně v hotelu. Individuální volno, které je možné využít k dalšímu poznávání města, nebo k zakoupení některého z námi nabízených fakultativních výletů.

Pro milovníky nákupů doporučujeme navštívit velké obchodní centrum Zlote Tarasy. Z dalších lokálních specialit určitě doporučujeme ochutnat polské pivo a tzv. zapiekanku, což je polská bageta či panini, kterou si můžete nechat naplnit surovinami dle vlastního přání.
V cca. 13:43 odjezd vlakem zpět do České republiky.

Chopinův klavírní koncert
Vychutnejte si váš romantický večer na Starém Městě poslechem Chopinova klavirního koncertu koncertu. V dlážděných uličkách Starého Města stojí jedinečný neoklasicistní koncertní sál s původními omítkovými štuky, křišťálovými zrcadly a stylovou výzdobou z 19. století. Projděte dveřmi a vstupte do Chopinovy éry na dvoudílný soubor Chopinových největších skladeb v podání mezinárodně uznávaných klavíristů. Vychutnejte si sklenku jiskrného vína. Den zakončete v jedné z mnoha restaurací ve Starém městě.
V případě zájmu je možné po příjezdu do Varšavy s českým průvodcem zařídit jednosměrný či obousměrný transfer za poplatek.  

Délka trvání akce: 1 hodina, začátek každý den v 19:00

Cena 860 Kč

Kurz vaření knedlíků
Připravte si a ochutnejte jedno z nejoblíbenějších polských jídel - knedlíky. Po krátkém úvodu, který zahrnuje historii přípravy pirohů a knedlíků, si sami vyzkoušejte přípravu knedlíků s masovou a vegetariánskou náplní. Vyzkoušíte si hnětení těsta, různé techniky přípravy knedlíků a další vychytávky, díky kterým budou opravdu chutné. Na konci kurzu vaření si pochutnejte na vámi připraveném talíři plném knedlíků.

V případě zájmu je možné po příjezdu do Varšavy s českým průvodcem zařídit jednosměrný či obousměrný transfer za poplatek.  

Délka trvání akce: 2 hodiny, začátek vždy v 10:00, 12:30 a 17:30 (doporučujeme tedy kurz absolvovat v pátek v 17:30 či v neděli v 10:00)

Cena 1250 Kč

Zpáteční jízdenky moderním vlakem včetně rezervace místa a připojení k wi-fi 
Možnost výběru z více nástupních míst 
Služby místního česky mluvícího průvodce 
Ubytování v hotelu *** se snídaní
Transport z nádraží z/na hotel a další přejezdy během dne stráveného s průvodcem 
Sobotní oběd v místní restauraci 
Vstup do Muzea polské vody včetně ochutnávky 
Vstup na vyhlídkovou terasu Paláce Kultury 
Přejezdy, trajekt

Cena nezahrnuje: 
Příplatek za jednolůžkový pokoj cca. 1800 Kč

Informace o regionu
Mapa

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter