phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Prodloužený víkend v Hamburku s návštěvou vánoční trhů -vlakem

Výhody nabídky

 • To nejlepší z 2. největšího německého města
 • Prohlídka vánočně vyzdobeného města a nejvýznamnějších památek se zkušeným průvodcem
 • Dostatek volného času, možnost ochutnávky skvělé německé kuchyně, nákupů a návštěv památek a muzeí
 • Cesta moderním vlakem + rychlovlakem včetně rezervace místa
 • Ubytování v kvalitním hotelu *** se snídaní
 • 1 denní jízdenka na MHD v Hamburku 
 • Ochutnávka svařeného vína, nebo punče

Prodloužený víkend v Hamburku s návštěvou vánoční trhů -vlakem Kód: XDE1792

PLN
Itaka

Prodloužený víkend v Hamburku s návštěvou vánoční trhů -vlakem Kód: XDE1792 Německo

Popis nabídky


1.den

V ranních hodinách odjezd moderním vlakem z ČR do Berlína, v Berlíně přestup na rychlovlak jedoucí do Hamburku. Příjezd na hlavní nádraží v Hamburku, odchod na hotel. Poté následuje prohlídka města s  průvodcem.
Hamburk je s 1,85 miliony obyvatel druhým největším městem Německa. Starobylé hanzovní město je pro svůj význam v námořní dopravě často nazýváno  „Tor zur Welt“ neboli „Brána do světa“. Hamburk je na prvním místě v Evropě v počtu mostů, kterých se v tomto města na Labi, nachází 2428.

Během prohlídky navštívíme „starý“ i moderní Hamburk a zažijeme atmosféru vánočně vyzdobeného města. Z promenády Jana Feddera se nám otevře krásný výhled na přístav i věž kostela svatého Michala (St. Michaelis), na které jsou umístěny největší hodiny v Německu. Procházkou se vydáme k budově Labské filharmonie (Elbphilharmonie - Elphi), která se díky jedinečné architektuře stala novodobým symbolem Hamburku a jeho nejfotografovanějším objektem. Součástí Elphi je vyhlídková plošina Plaza s výhledem na přístav. Podle časových možností nahlédneme do moderní čtvrti HafenCity a poté se vydáme k historické části Hamburku Speicherstadt, která představuje největší souvislý komplex skladových budov na světě a od roku 2015 je zapsána na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Uličkou Deichstrasse, lemovanou historickými měšťanskými domy s restauracemi a obchody, projdeme kolem pozůstatků kostela svatého Mikuláše (Hauptkirche St. Nikolai) až k radničnímu náměstí, jemuž dominuje impozantní neorenesanční radnice (Rathaus) a které je také nejznámějším místem konání vánočních trhů. Další vánoční trhy najdeme například na ulici Mönckebergstraße. Prohlídka bude zakončena ochutnávkou místního svařeného vína nebo punče (zahrnuto v ceně zájezdu).

2. den
Snídaně v hotelu. Individuální program, který můžete věnovat nákupům v kombinaci s návštěvou památek a muzeí. Doporučujeme navštívit např. Miniatur Wunderland, který vás uchvátí. Jedná se o modelový svět železnic, letadel, vlaků, lodí, řek, moří či kontinentů, a to na obrovském prostoru a v pohybu.
Pokud chcete zažít krásu nejlepšího parku v Hamburku, zajděte si do státního parku Planten un Blomen. Pro milovníky zoologických zahrad doporučujeme navštívit Tiepark Hagenbeck. Dále můžete navštívit např. Alter Elbtunnel (Starý Labský tunel), Hamburger Kunsthalle (Muzeum umění), International Maritime Museum (Námorční muzeum), Rickmer Rickmers (lodní muzeum), více si projít městskou čtvrť Hafen City a mnoho dalšího. 

Pro ty, kteří se chtějí pobavit, doporučujeme navštívit ulici Reeperbahn, která se probouzí až ve večerních hodinách a užijete si zde pravý noční život.


3. den

Snídaně v hotelu. Možnost vlastního poznávání města. Pro milovníky dobré kávy doporučujeme navštívit jednu z prvotřídních kaváren Nord Coast. Po poledni odjezd zpět rychlovlakem do Berlína a poté do ČR.

příplatek za jednolůžkový pokoj od 1400 Kč/noc

Zpáteční jízdenku ČR – Hamburk a zpět moderním vlakem včetně rezervace místa (úsek Berlín – Hamburk rychlovlakem)
Možnost vybírat z více nástupních míst – Praha, Děčín, Ústí nad Labem
Služby česky mluvícího průvodce (1. den zájezdu)
2 noclehy v kvalitním *** hotelu se snídaní
1 denní jízdenku na MHD v Hamburku
Ochutnávku svařeného vína nebo vánočního punče
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: 
Vstupy do muzeí a jiných objektů

Informace o regionu

Německo

Mapa

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter