phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

To nejlepší z Yucatánu

Výhody nabídky

 • kombinace poznávání a koupání v Karibiku
 • pobyt u moře s all inclusive  
 • oblíbený zájezd již řadu let

To nejlepší z Yucatánu Kód: CUN2916

71 639PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu St 27.11 – Ne 08.12.24
Itaka

To nejlepší z Yucatánu Kód: CUN2916 Mexiko

Chichen Itzá | Merida | Uxmal | Campeche | Palenque | Becánl | Chetumal | Tulum | Playa del Carmen

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy. Odbavení na letišti 2 hodiny před odletem. Přílet do Cancúnu, transfer do hotelu v centru Playe del Carmen, večeře ve stylové restauraci v centru města (není v ceně).
2. den:
Po snídani odjezd do Chichén Itzá, po cestě  návštěva tequilerie poblíž Valladolidu spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou několika druhů tequily, Krátký přejezd a následuje návštěva nejslavnějšího chrámového komplexu na severním Yucatánu - Chichén Itzá. Jeho nejznámější stavba byla rovněž vybrána mezi 7 novodobých divů světa a je zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO a je to Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo s proslaveným světelným hadem, který se zobrazuje dvakrát v roce při rovnodennosti, dále bude obdivovat Palác válečníku, Caracol neboli mayskou observatoř, největší hřiště na mayskou míčovou hru pelotu, které kdy bylo nalezeno či posvátnou cenote - studnu, která byla svědkem lidských obětí. Přejezd do stylové koloniální haciendy Selva Maya a koupání v krásném cenotu Saamal s možností oběda (není v ceně). Následuje transfer do Meridy, ubytování v 3* v centru města. Prohlídka centra Méridy, návštěva pamětihodností z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor: San Ildefonso druhá nejstarší katedrála na americkém kontinentě, dále palác ktery si nechal vybudovat conquistador Francisco F. Montejo a Guvernérský palác. Večeře ve stylové restauraci (není v ceně) a poté návštěva večerní Plaza Mayor, nocleh.  
3. den:
Snídaně. Přejezd do Uxmalu a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Chrám kouzelníka (který v sobě ukrývá další čtyři stavby), Královský palác a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší budovu takzvaného puuckého stylu, který vyniká ozdobnými prvky na fasádě a mnoha maskami boha deště Chaca. Z vrcholu Velké devítistupňové pyramidy je dech beroucí výhled na celé království. Následuje přejezd do Campeche, ubytování v hotelu  a poté procházka historickým centrem města, které je zařazeno na seznamu UNESCO a patří mezi nejmalebnější koloniální města v Mexiku. Nocleh.  
4.den:
Snídaně. Následuje transfer do Palenque, které mnozí pokládají za nejkrásnější a také nejzáhadnější místo Střední Ameriky a za architektonický vrchol mayské civilizace. Mayské království Palenque je na seznamu kulturního dědictví UNESCO a leží na zvlněných kopcích pohoří Altos de Chiapas. Uprostřed smaragdově zeleného tropického lesa se dochovalo velké množství chrámů, paláců a pyramid i hřiště na míčovou hru. Království dosáhlo svého vrcholu v 7. století našeho letopočtu za vlády krále Pacala. Nejvýznamnějšími stavbami jsou Chrám nápisů se zachovalou hrobkou krále Pacala, Chrám slunce, El Palacio, Chrám kříže a Templo del Conde. Nenechte si ujít výstup na vrchol Chrámu Listového kříže z kterého je krásný výhled na celé království, nocleh.
5. den:
Po snídani transfer do Becánu, který se nachází ve středu jižního Yucatanu v džungli v oblasti zvané Rio Bec. Zde budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království, na téměř všechny chrámy a paláce se dá jěště vystoupat. (alternativně návštěva  Chicanná, které v překladu z mayštiny znamena “Dům s hadími ústy”, toto království je postaveno ve stylu Chenes, který je charakteristický umístěním zoomorfních motivů – průčelí paláců je zobrazováno např. v podobě otevřeného chřtánu boha země nebo hada).  Následuje krátký přejezd do Chetumalu, nocleh. .
6. den:
Snídaně. Návštěva muzea mayské civilizace v Chetumalu. Pokračování do Tulumu, prohlídka krásného velmi zajímavého archeologického naleziště z pozdně klasického mayského období. Chrámy byly postaveny blízko sebe s výhledem na karibské moře a patří mezi nejvíce fotografovaná místa v Mexiku. Přejezd do Playa del Carmen do hotelu all inclusive 4 *Reef Playacar (popř. Coco Beach)  na prodloužený pobyt pobyt u moře. 7. –
10. den: 
Individuální volno v hotelu all inclusive s možností dalších zajímavých fakultativních výletů. 
11. den: 
Individuální volno, během dne transfer na letiště a odlet do Prahy. 
12. den: Přílet do Prahy

• přípl. za jednolůžkový pokoj 16 990 Kč

- leteckou přepravu Praha - Cancun a zpět (s přestupem) letištní taxy,
- 5x nocleh se snídaní v hotelech ***/**** během okruhu
- 5x nocleh s all inclusive v Playe del Carmen
- doprava klimatizovaným autobusem (minivanem)
- během okruhu místní česky/slovensky mluvící průvodce
- vstupy do archeologických  nalezišť
- mayský průvodce na pyramidách
- pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.


Cena nezahrnuje: • spropitné cca. 20-25 USD, fakultativní výlety.

Minimální počet pro realizaci zájezdu 12 osob. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. 
K rezervaci měsíc před odletem nutno dodat: datum narození, číslo pasu, platnost pasu(od/do), státní příslušnost, stát trvalého bydliště.  

Informace o regionu
Recenze
5,8 / 6
Celkové hodnocení
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 5.3
 • 5.5
 • 5.6
 • 6.0
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
6 / 6
, 67, s partnerem 2023-11-29
Vidět více běžný život Mexičanů, úžasná, mimo program, pro mě byla např. návštěva místního hřbitova. více informací
Vidět více běžný život Mexičanů, úžasná, mimo program, pro mě byla např. návštěva místního hřbitova.
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 52, s partnerem 2023-11-29
Zájezd předčil naše očekávání, především služby průvodce a řidiče byly výborné. více informací
Zájezd předčil naše očekávání, především služby průvodce a řidiče byly výborné.
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
5 / 6
, 33, s partnerem 2023-11-29
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 4
 • 6
méně informací
6 / 6
, 50, s partnerem 2023-03-11
Vybornězorganizovany zájezd . Průvodce měl přehled všechno jsme viděli z programu a ještě další veci mimo program super zájezd více informací
Vybornězorganizovany zájezd . Průvodce měl přehled všechno jsme viděli z programu a ještě další veci mimo program super zájezd
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 73, s partnerem 2023-02-05
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, s partnerem 2022-11-19
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
Fakultativní výlety

Výlety v češtině od našich delegátů dostupné na místě

MEXIKO

CHICHÉN ITZÁ & CENOTE SELVA MAYA

Cena od: 139USD/osoba denně

CHICHÉN ITZÁ (UNESCO) Ranní odjezd do jednoho z nejvýznamnějších mayských sídel v Mexiku, CHICHÉN ITZÁ. Nejvýraznější stavbou tohoto významného místa je bezpochyby KUKULKÁNOVA PYRAMIDA, mohutná čtyřboká stavba se svým symbolickým schodištěm tyčící se uprostřed rozlehlého prostranství. Kukulkánova Pyramida nazývaná španělsky ,,El Castillo” je zasvěcena hlavnímu božstvu, Opeřenému Hadu Kukulkánovi, jenž je mayským ekvivalentem středomexického Quetzalcoatla. Stavba dokazuje vysokou úroveň mayské astronomie a matematiky. Stejně pozoruhodná je OBSERVATOŘ ,,EL CARACOL”, kruhová stavba s točitým schodištěm a zbytky kupole, zvenčí zdobená četnými "ocásky" božského hada. Prohlídka pokračuje k CHRÁMU VÁLEČNÍKŮ, na jehož plošině opět stojí dvojice sloupů představujících ocasy Opeřeného Hada a mezi nimi poněkud ponurá socha, oltář božského posla Chac Moola. Hrubě vytesaná polo ležící postava drží v klíně misku, kam se podle legend odkládalo ještě bijící srdce obětí, jež měly usmířit boha. Morbidních míst je v Chichén Itzá ještě několik. Nejnápadnější je Stěna lebek TZOMPANTLI, rozsáhlá kamenná plošina, jejíž stěny jsou ozdobeny stovkami šklebících se lebek pobitých a obětovaných nepřátel. Další zastávkou bude HŘIŠTĚ NA PELOTU, kde dvě sedmičlenná mužstva doslova bojovala o život: častým vyvrcholením hry pelota, jejímž cílem bylo odrazit těžkou kaučukovou kouli tak, aby proletěla vysoko umístěným kamenným kruhem, bylo obětování poraženého mužstva.
Pokračování k POSVÁTNÉMU CENOTU. Zvláštností je, že k této přirozené studni vede cesta přímo od chrámového centra, zatímco k ostatním podobným zásobárnám vody žádné chodníky nevedou. Teprve potápěči odhalili tajemství cenotu, který tu sloužil jako obětiště k poctě boha deště Tlaloka.
CENOTE SELVA MAYA + TEQUILA Krátký přesun k jednomu ze cenotů, které se hojně na Yucatánu vyskytují a které v minulosti Mayům sloužily jako jediné zdroje pitné vody. Privilegiem elity byla rituální očistná koupel v těchto křišťálových podzemních vodách, dnes je koupání výsadou turistů. Degustace tequily!
VALLADOLID Po osvěžující koupeli a lahodném obědě návrat do hotelu, po cestě krátká zastávka v koloniálním městě ze XVI. století VALLADOLID, které zde vybudovali španělští konqistadoři. V osobním volnu doporučujeme nahlédnout do kostela sv. Serváce, anebo navštívit první patro městské radnice s vyhlídkou na město.

CENA ZAHRNUJE:
Soukromou dopravu (min. 6 PAX)
Vstup do areálu Chichén Itzá
Vstup de cenote
Vstup do tequilerie
Bufetový oběd + nealko nápoj
Českého průvodce od 6 osob

 • Trvání výletu: cca 8:00 – 18:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: historie, poznání

ISLA CONTOY & ISLA MUJERES

Cena od: 139USD/osoba denně

OSTROV CONTOY Ranní odjezd do malého přístavu v Puerto Juarez, odkud vyplujeme katamaránem na jeden z nejkrásnějších panenských ostrůvků v Karibiku. Na tento ostrůvek je povolená denní návštěvnost 200 lidí, proto se doporučuje včasná rezervace. Na ostrůvku hnízdí chráněné fregaty, spousta dalších ptáků, několik krokodýlů a útočiště si zde našli také růžoví ráčci.
OSTROV ISLA MUJERES Po relaxu na ostrově Contoy plavba ve člunu (ca 50 min) na ostrov Isla Mujeres. Osobní volno v přístavu, kde je možno zakoupit spoustu ručně vyráběných suvenýrů, od hamak, tašek po oblečení a bižuterii. Čas k posezení v některém z místních hudebních barů a vychutnání si čerstvě chlazeného kokosu. Návrat do přístavu v Puerto Juarez, odkud jsou organizovány transfery do destinací (Cancún hotelová zóna, Playa del Carmen a Mayská Riviéra).

CENA ZAHRNUJE:
Transfery
Plavbu ve člunu
Bufetový oběd
Nápoje po celou dobu
Českého průvodce (min. 8 PAX)

CENA NEZAHRNUJE:
Spropitné 3 USD osoba
Náramek na molu 15 USD

 • Trvání výletu: cca 8:00 – 18:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: plavba, suvenýry, příroda

TULUM & COBA & CENOTE & MAYOVÉ

Cena od: 129USD/osoba denně

TULUM (UNESCO) Ranní odjezd do bývalého mayského přístavu, TULUM, který Vás nadchne svou krásou. Hlavní pyramida ,,El Castillo” kdysi sloužila Mayům jako maják, aby poznali, kudy bezpečně vplout do města skrz korálovou bariéru, která je po té australské největší na světě! Z města se vyvážel převážně med, proto patron města a včel ,,Dios Descendiente” má v hlavním reliéfu tvar, který trochu připomíná včelu. Budete obdivovat Chrám Větru, který v období silných hurikánů sloužil jako alarm a nahlédnete do Domu Cenotu, který sloužíval jako úkryt. Krátká zastávka u domu panovníka Halache Uinika a pokračování k Chrámu Fresek, kde staří Mayové vryli navždy do kamene příběh ze své mytologie o stvoření světa.
COBA & CENOTE Po lahodném typickém obědě vstoupíme do staré COBY, toto město bylo vybudováno několik století před našim letopočtem a vylidnilo se až okolo 15. století n.l. Nahoru do chrámu na pyramidě ,,Nohoch Mul" vede 120 schodů, pyramida je se svými 42 metry nejvyšší na Yucatánu a zároveň nejvyšší mayskou pyramidou v Mexiku. Pozastavíme se u jedné z nejzachovalejších kamenných stél znázorňující nejmocnějšího panovníka Coby v celé své kráse. Poté koupání v jeskynním cenote.
MAYSKÁ VESNICE Na závěr nás čeká návštěva jedné z komunit, kde se seznámíme se životem dnešních Mayů. Šaman nám provede očistný rituál a děti předvedou něco ze svého folkloru.

CENA ZAHRNUJE:
Soukromou dopravu v minibuse (min. 6 PAX)
Vstup do areálů Coba, Tulum a cenote
Bufetový oběd + nápoje
Českého průvodce od 6 osob

CENA NEZAHRNUJE:
Spropitné 3 USD osoba

 • Trvání výletu: cca 8:00 – 18:00
 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: historie, poznání

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
101 290
Ušetříte: 29 651
71 639 Celkem Podrobnosti o ceně 143 278
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter