phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Koloniální města & Día de los Muertos

Výhody nabídky

  • NOVINKA ROKU 2020
  • poznávání neobjevené severní části Mexika, koloniální města a zvyky v době Día de los Muertos

Koloniální města & Día de los Muertos Kód: MEX2915

82 449PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Ne 31.10 – St 10.11.21
Itaka

Koloniální města & Día de los Muertos Kód: MEX2915 Mexiko

Popis nabídky


1.den: 
Odlet z Prahy (s přestupem) do Mexico City. Ubytování, nocleh.  
2.den:
Po snídani navštívíme Zocalo, největší náměstí na světě s mnoha oltáři a dále pokračujeme do koloniální čtvrti Coyoacán. Krátká procházka po starém náměstí s dlážděnými uličkami. Následuje návštěva Xochimilca, autentického místa prehispánské doby. Uvidíme pestrobarevné trajineras (lodě), které v době mexických „dušiček" získávají jedinečnou barvu a atmosféru. Návštěva San Andrés Mixquic se slavnostní výzdobou, oltáři či osvětlenými hrobkami. V Mexiku je totiž zcela rozdílné pojetí dušiček než v Evropě. Unikátní mexické “dušičky” patří k památkám nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Návrat do hotelu. Nocleh.  
3.den:
Po snídani návštěva Antropologického muzea s bohatými sbírkami. V odpoledních hodinách odjedeme do Teotihuacánu, které je nejznámější a nejmonumentálnější lokalit Mexika. Město mezi lety 200 – 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Mesoameriku a které stalo se později kultovním místem pro Aztéky. Uvidíme pyramidy Slunce a Měsíce, cestu mrtvých či Chrám Quetzalcoatla. Při zpáteční cestě se zastavíme u chrámu panny Marie Guadeloupské. Nocleh.    
4.den:
Po snídani odjezd do Queretara, města založeného roku 1531 s katedrálou, klášterem San Agustín, vládním paláce, chrámem Santa Clara, chrámem a bývalým klášterem Santa Rosa de Viterbo  či místem, kde násilně skonal Maximilián Habsburský.  Transfer do San Miguel de Allende. Ubytování, nocleh.  
5.den:
Po snídani prohlídka města s koloniální atmosférou, založeného r. 1542 se strategickou polohou mezi hlavním městem a jihozápadem USA. Za pozornost stojí kostel sv. Miguela archanděla z konce 17. stol. V roce 1880 byla přistavena neogotická věž. Odpoledne odjezd do Guanajuata. Ubytování a nocleh.  
6.den:
Po snídani prohlídka Guanajuata (UNESCO), jednoho z nejkrásnějších měst. Jeho sláva a bohatsví vzešla díky těžbě stříbra a zlata. Projdeme po Plaza del Baratillo či  Plaza de San Fernando, což je typické guanajuatské náměstí obklopené krásnými koloniálními domy. Nevynecháme Chrám San Diego, Plaza de la Paz, Baziliku Panny Marie Guanajuatské, Legislativní palác.  Jedno z nejkrásnějších mexických divadel najdeme právě zde – Teatro Juarez z roku 1903. Nocleh.  
7. den:
Po snídani odjezd do města Zacatecas. Cestou se zastavíme ve městě San Luis Potosí (UNESCO), které vděčí za svůj boom těžbě zlata a stříbra. San Luis Potosí je jedno z nejmalebnějších měst v Mexiku. Má velice fotogenické centrum s krásnými náměstími či parky plných květin. V odpoledních hodinách příjezdu do Zacatecas. Noční prohlídka ulic historického centra. Ubytování a nocleh.  
8. den:
Po snídani prohlídka města založeného v 16. stol., krátce po objevení drahých kovů v oblasti. Město leží v údolí mezi kopci s množstvím velkolepých barokních staveb. Návstěva katedrály, chrámu Ex San Agustín, muzea Pedro Coronel a dolu El Eden nad městem. Odjezdu do Aguascalientes. Kromě monumentální Plaza de Toros (býčí aréna) je ve městě k vidění balustráda v parku San Marcos, chrámy či nádherný západ slunce.  Ubytování a nocleh v  Guadalajaře.  
9.den:
Po snídani odjezd do do Tequily. Návštěva farmy, kde se dozvíme s procesem pěstování agáve a zpracování tradičního mexického nápoje “Tequila”. Odpoledne prohlídka Guadalajary, města se čtyřmi náměstími, metropolitní katadrálou, Justičním palácem či jedním z nejkrásnějších divadel – Teatro Degollado z roku 1866. Ubytování a nocleh.  
10. den:
Snídaně v hotelu. Ráno odjezd zpět do Mexico City. Cestou navštívíme historické centrum města Toluca.  Večer příjezd na letiště a odlet (s přestupem) do Prahy.

11.den:
 Přílet do Prahy.

příplatek za jednolůžkový pokoj 12 490 Kč

leteckou přepravu Praha–Mexico City a zpět (s přestupem) vč. letištních poplatků 
 9 x ubytování v kvalitních hotelech *** se snídaní 
dopravu minibusem, česky mluvícího průvodce 
všechny vstupy dle programu 
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:
spropitné (místní personál, průvodce, řidiči)

Minimální počet účastníků pro realizaci ­zájezdu je 12 osob. 

Informace o regionu
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
84 990
Ušetříte: 2 541
82 449 Celkem Podrobnosti o ceně 164 898
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter