phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Poznejte vanilkové ostrovy - Mauricius a Reunion

Výhody nabídky

 • kombinace koupání a poznávání 
 • v programu zahrnuty veškeré atraktivity, které ostrovy nabízejí - hory, čajové plantáže, cukrovar, palírnu rumu 
 • novinka v nabídce

Poznejte vanilkové ostrovy - Mauricius a Reunion Kód: MRU2581

108 290PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu So 26.10 – St 06.11.24
Itaka

Poznejte vanilkové ostrovy - Mauricius a Reunion Kód: MRU2581 Mauricius

Mauricius | Reunion 

Popis nabídky


1. den:
 Odlet z Prahy na Mauricius – ostrov vytvořený sopečnými výbuchy, okolo celého ostrova je korálový útes a jak pravil spisovatel Mark Twain, Bůh nejdříve stvořil Mauricius a pak jeho kopii, tedy ráj.  


2. den:
 Přílet na ostrov, transfer na hotel, po zbytek dne volno k relaxaci.


3. den: 
Po snídani celodenní výlet na nedotčený jih – továrna na čaj Bois Cheri, kde se čaj ručně sbírá, se vším se seznámíme v místním muzeu a nakonec si vychutnáte skvělý čaj doplněný o úchvatný výhled na divoký jih. Přírodní park Le Vanilla Park s rozlohou 5 hektarů byl založen roku 1985 a je domovem více než 500 želv, 1500 krokodýlů, netopýrů, leguánů, chameleonů, motýlů...Odjezd na dechberoucí pláž Gris-Gris s černými skalisky, procházkou dojdeme ke skále La Roche Qui Pleure, což v překladu znamená plačící tvář, protože když narazí vlna na skálu, vypadá že pláče. Během dne oběd. Návrat na hotel, nocleh. 


4. den:
 Po snídani transfer na letiště a přelet na ostrov Reunion. Dechberoucí ostrov je plný překvapení a vůní. Je též sopečného původu a jeho největší vrcholy se tyčí do výšky přes 3000 m. n. m. Hlavním lákadlem je zde úchvatná příroda s mnoha endemickými druhy rostlin, stovkami vodopádů, aktivním vulkánem a lávovými poli. Na západním pobřeží, chráněném korálovým útesem, naleznete i nádherné pláže, jak bílé, tak vulkanického původu. Transfer na hotel, odpoledne objevování krás v okolí vulkanické oblasti Cirq de Salazie. Nocleh.


5. den:
 Po snídani a pokračujeme přes východní pobřeží směrem na jih do St. Pierre se starým mostem La Riviere des Galets, město St. Andre s hinduistickým chrámem, St. Anne s jedním z nejstarších katolických kostelů v regionu, St. Rose, kde láva po erupci dorazila k pobřeží a obklopila malý kostel. Zastávka na Cap Mechant, což byla stará pirátská skrýš, uvidíme zde neskutečná panoramata a vlny narážející na útesy. Ubytujte se v hotelu v St Pierre, hlavním městě jihu ostrova nebo v jeho okolí.


6. den:
 Po snídani odjezd na výlet k sopce, cestou objevíme různé vyhlídky, např. v Nez du Boeuf, kolem La Plaine Des Sables připomínající poušť na Měsíci. Možnost cca 1,5 hodinového trekku ke kráteru sopky Fornica Leo. Odpoledne návrat do hotelu v St. Pierre, po zbytek dne volno, nocleh.


7. den:
 Po snídani odjezd po horském okruhu Cirque de Cilaos, kudy vede silnice o 400 zatáčkách, na jejímž konci je menší horské kreolské městečko Cilaos. Panorama při příjezdu je naprosto úchvatné – na jedné straně hradby, na druhé útesy a dominantní štítová sopka Piton des Neiges. Městečko bylo původně vystavěno jako lázeňské, protože zde vyvěrá mnoho termálních pramenů. Ubytování, nocleh v hotelu.


8. den:
 Po snídani návrat na západní pobřeží do přímořského letoviska St. Gilles. Cestou zastávka ve starém cukrovaru a palírně rumů. Seznámíme se zde s historií a výrobnou tohoto oblíbeného nápoje. Ostrov byl objeven v roce 1513 a po obsazení Francouzi roku 1638 dostal název Ile de Bourbon. Odjezd na hotel, nocleh.


9. den:
 Po snídani odjezd ze západního pobřeží směrem k Piton Maido s panoramatickým výhledem na Cirque de Mafate – nejodlehlejší ze všech tří přírodních amfiteátrů, proto je zde zachovalá panenská příroda. Návštěva výrobny oleje Geránium – olej se destiluje z květů a zelených lístků rostliny Pelargonium graveolens rostoucí zde na ostrově, používá se k výrobě kosmetiky a parfémů. Odjezd do St. Denis, nocleh. 


10. den: 
Po snídani prohlídka hlavního města St. Denis, kde se tradiční koloniální architektura snoubí s místní kreolskou.  - Rue de Paris, Barachois, radnice, muzeum, bývalý biskupský palác a Jardin D Etat, katedrála, návštěva trhu, kde si můžete koupit drobné suvenýry, turisté zde vyhledávají místní výšivky, vanilku, koření, rum nebo výrobky z mušlí. Odlet zpět na Mauricius, transfer na hotel, nocleh.


11. den:
 Po snídani polodenní výlet do hlavního města Port Louis, kde uvidíme citadelu, jedna z nejstarších dostihových drah na světě Champ de Mars, čínskou oblast, trh a nábřeží Caudan, kde bude volno pro poslední nákupy před odjezdem. Odlet s přestupem do Prahy.


12. den:
 Přílet do Prahy.

• příplatek za jednolůžkový pokoj 19.990 Kč

• leteckou přepravu Praha – Mauricius – Praha v turistické třídě včetně tax a příplatků
• 9 noclehů v hotelech ***/**** se snídaní dle programu zájezdu 
• 2x oběd na Mauriciu a 4x oběd na Reunionu
• transfery autokarem dle programu
• místní přelet Mauricius – Reunion – Mauricius
• návštěva cukrovaru, palírny rumu, výrobny oleje atd. dle programu
• služby místního průvodce v destinaci
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Změna programu a hotelů dle aktuální situace vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Upozornění: Program začíná v brzkých ranních hodinách, aby výhledy a panoramata nezakryly mraky.

Informace o regionu

Mauricius

Recenze
3,6 / 6
Celkové hodnocení
 • 3.0
 • 3.0
 • 3.6
 • 4.3

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
6 / 6
, 30, Solo 2023-11-01
Zúčastnila jsem se poznávacího zájezdu na Mauricius a Reunion. Dle mého názoru by stálo za úvahu prodloužit pobyt na Mauriciu alespň o 1 den. Velmi oceňuji služby jak regionálního průvodce, tak (...) více informací
Zúčastnila jsem se poznávacího zájezdu na Mauricius a Reunion. Dle mého názoru by stálo za úvahu prodloužit pobyt na Mauriciu alespň o 1 den. Velmi oceňuji služby jak regionálního průvodce, tak především delegátky, paní Megdadi.
 • 3
 • 5
 • 6
méně informací
2 / 6
, 67, se svými přáteli 2023-11-01
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 2
 • 2
 • 1
méně informací
3 / 6
, 49, se svými přáteli 2023-11-01
Celý zájezd byl krásný za prvé dobře zvolenou destinací a úžasnou paní průvodkyni. Terezka absolutně smetla negativní pocit ze zakoupeného zájezdu. Takže ted ta negativa. Vše začalo již při (...) více informací
Celý zájezd byl krásný za prvé dobře zvolenou destinací a úžasnou paní průvodkyni. Terezka absolutně smetla negativní pocit ze zakoupeného zájezdu. Takže ted ta negativa. Vše začalo již při zakoupení zájezdu. Špatně napsaná smlouva na prodejně- chybně napsané číslo pasu u jednoho z účastníků a cena zálohy. Platili jsme slevovou kartou 8 tis, slečna vepsala částku přes 5 tisíc, s tím, že jí systém jinou zálohu nedovolí napsat. Později jsem slečnu z pobočky písemně donutila, alespon o vystavení potvrzení uhrazení 8 tisíc kč. Později jsem byla kontaktována slečnou z pobočky jak písemně tak telefonicky, aby jsme doplnili čísla pasů kvůli letenkám na přeletech na Reunion. Toto žádala ze dne na den a nerespektovala to, že jsem jí sdělila že jsem v zahraničí a čísla pasů doneseme v sobotu - což bylo za tři dny na pobočku. Poslala výhružný email, že jsme povinni součinnosti.... velice ostře jsem slečně vysvětlila, že součinnost neznamená...ted hned, já potřebuji..... a jako poslední negativum byli pokyny k odletu. Nic kromě čísla letu a čas odletu. Ani kde bude průvodce na nás čekat, jméno, kontakt na něj, jméno prvního hotelu, který se píše do přílet.karty....oni to, že se příletová karta má udělat elektronicky, což nám řekla až paní na přepážce při odbavení...nevěděla to ani průvodkyně a tak jsme to řešili honem na letišti. Místa v letadle....každy jsme seděli úplně někde jinde...na všech letech. To nikdo v Čedoku nemá rozum a lidem nerezerevuje místa vedle sebe.... při spátečnym letu přerezervovala místa paní průvodkyně. V letadle lidé od jiné cestovky seděli všichni pospolu. Takže organizačně celý zájezd od Čedoku špatně....vše vykompenzovala paní průvodkyně. Jí patří velké díky. Smázla veškerá negativa. Čedok by jí měl poděkovat, to zabránilo mé špatné recenzi. Byla úžasná, ochotná, vtipná.....děkuji
 • 4
 • 4
 • 6
méně informací
Fakultativní výlety

Výlety v češtině od našich delegátů dostupné na místě

MAURICIUS

Poznejte Zemi sedmi barev!

Cena od: 2 700Kč/dospělý

Jih vám během dne v tichosti odhalí svá tajemství. Jde o místo, kde se posvátnost snoubí s velkolepostí, kde vodopády promlouvají ke kráterům. Staňte se svědky velkolepého představení, které před vámi sehraje mauricijská geografie a zároveň si užijte jedinečné menu: nad panoramatickými výhledy z restaurace Le Chamarel na Ile aux Bénitiers se vám bude tajit dech. Víte, že na místě nazvaném Seven Coloured Earth (sedmibarevná země) se nachází výjimečná památka? V roce 1879 zde byly objeveny duny zcela bez vegetace, které dosahují šířky až 15 metrů a barevnosti od opálené kůže po hnědou přes odstíny modro-fialové. Tvoří je čedič – pozůstatek erupcí lávy místních sopek, který zvětral na hlínu. Její základní prvky jako je železo a hliník se vzájemně spojují a kombinují, aniž by splynuly v jeden celek

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: příroda, poznání, zábava

ZISTWARD DITE

Cena od: 2 600Kč/dospělý

Objevte historii a důležitost čaje v životě Mauricijců. Navštivte koloniální dům Le Domaine des Aubineaux (nyní muzeum) a projeďte se podél čajových plantáží do Le Domaine de Bois Cheri na komentovanou prohlídku továrny a ochutnávkou čajů. Přesunete se do Le Domaine de Saint Aubin na oběd v koloniálním domě, prohlídku cukrovaru, domu vanilky a domu rumového řemesla. Den zakončíte čajem v L’Antiquaire, kde se dozvíte více o našem francouzském a britském koloniálním dědictví a prohlédnete si vysoce kvalitní místní řemeslné výrobky. Pro hosty ubytované na jihu ostrova bude čaj v L’Antiquaire prvním bodem programu.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: příroda, poznání, historie

AQUAVENTURE

Cena od: Cena na vyžádání

Východ ostrova Mauricius je vodní ráj s hojností pestrobarevných rybiček a malebných zahrádek na korálových útesech. Od roku 1995 nepřestává společnost Aquaventure ohromovat tisíce lidí, včetně naprostých neplavců a lidí, kteří si nikdy neuměli představit, že by měli mít hlavu pod vodou. Mezi klienty je i spousta dětí starších 7 let. Není potřeba žádná předchozí zkušenost. Podvodní procházky jsou pro mnohé zdrojem nabytého sebevědomí, vzrušení a zábavy – splněným snem. Výjimečná a skoro povinná aktivita dostupná všem – snadno a bezpečně!

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: plavba, zábava, poznání, příroda

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
156 900
Ušetříte: 48 610
108 290 Celkem Podrobnosti o ceně 216 580
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter