phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Tisíc vůní Maroka a kouzlo Atlasu

Výhody nabídky

  • novinka v nabídce Čedoku 
  • to nejlepší z Maroka v jednom okruhu 
  • různorodý program

Tisíc vůní Maroka a kouzlo Atlasu Kód: CAS2203

PLN
Itaka

Tisíc vůní Maroka a kouzlo Atlasu Kód: CAS2203 Maroko

Casablanca | Rabat | Meknes | Fez | Erfoud | Ouarzazate | Marakeš | Essaouira | Safi | El Jadida

Popis nabídky


1.den:
Odlet z Prahy do největšího marockého města -
Marakeš, transfer do hotelu.
2.den:
 Celý den bude věnován prohlídce Marakeše , druhého nejstaršího královského města založeného ke konci 11. století. Prohlídka zahrad Menara - olivovníky, palmy a ovocné stromy tvoří klidnou a příjemnou oázu uprostřed vyprahlého města v horkých letních dnech a žádný návštěvník města je nesmí minout. Dále návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Maroku, dokonale zachovaných - Saadských hrobek, kde bylo pohřbeno více než 200 členů Saadské dynastie včetně Sultána Ahmeda el Mansoura. Poté zastávka u rozsáhlého paláce Bahía, který je vynikajícím příkladem špičkové východní architektury 19.století. Odtud k další dominantě minaretu Koutoubia, pozoruhodné historické mistrovské dílo bylo vzorovým příkladem pro další minarety v zemi. Oběd v hotelu. Odpoledne bude následovat návštěva místních trhů, nejvyhlášenějších a největších v celém Maroku  s ukázkou ručních prací a návštěva hlavního náměstí Djemaa El Fna se spoustou stánků s dobrým jídlem a pitím obklopeném umělci, akrobaty a hudebníky. Návrat na ubytování. Fakultativně možnost návštěvy Fantasia show včetně večeře. 
3.den:
 Po snídani odjezd do poklidného města s autentickou atmosférou - Essaouira. Jedno z nejhezčích přímořských letovisek v Maroku, které také patří mezi oblíbené kulisy filmařů (natáčel se zde film Království nebeské). Fakultativně oběd. Poté prohlídka starého města, historického přístavu i městské opevnění. Ubytování, večeře na hotelu.


4.den:
 Po snídani přejezd do největšího keramického centra Maroka – Safi. Návštěva města se zachovalými hradbami a hrnčířskou tradicí. Poté odjezd do El Jadidy. Fakultativně možnost oběda. Prohlídka města s portugalskou pevností Cité Portugaise. Ve městě se také nachází unikátní vodní nádržs pitnou vodou - Cisterne Portugaise. Byla vybudována v roce 1541 a je funkční do dnes. Návštěvníky překvapí dvaceti pěti sloupy zrcadlícími se v hladině nádrže. Přejezd do Casablancy. Ubytování, večeře, nocleh.


5.den:
Prohlídka Casablancy- centrální trh, tradiční stará čtvrť a Habous district- vhodné místo pro nákup typicky marockých suvenýrů, královský palác, náměstí Mohameda V., rezidenční oblast Anfa a exteriéry největší mešity v celé zemi - mešita Hassana II. Fakultativně možnost oběda. V odpoledních hodinách odjezd do hlavního města Maroka – Rabatu - prohlídka města – královský palác Mechouar, malebná čtvrť se specificky malovanými domy Kasbah Oudaya, významné místo posledního odpočinku tří členů královské rodiny mauzoleum Mohammeda V. a nedokončenou Hassanovu věž, ta měla být největším minaretem na světě. Odjezd na ubytování, večeře.


6.den:
Po snídani odjezd do historického města Meknes -zapsané na seznamu kulturních památek UNESCO, je známé pro své 40km dlouhé obranné zdivo s více jak dvaceti bránami vybudovanými ve španělsko-maurském stylu, zastávka u nejkrásnější z nich Bab El Mansour – zároveň nejhezčí z bran v severní Africe. Odtud ke královským stájím a židovské čtvrti. Fakultativně oběd. V odpoledních hodinách přesun kolem pozůstatků římského města Volubilis do působivého královského města, nazývaného duchovním centrem Maroka - Fez. Ubytování, večeře.


7.den:
Celodenní prohlídka města Fez a jeho kouzelných spletitých uliček. – Návštěva středověké čtvrti se zastávkou u architektonicky skvostné náboženské školy Bou Inania Medersa, dále budeme pokračovat kolem mozaikou zdobené fontány Nejjarine a odtud k velmi významného místu -mešitě Karaouine, která sloužila jako domov pro univerzitu a dle Guinnessovy knihy rekordů je považována za nejstarší existující vzdělávací instituci na světe. Fakultativně možnost oběda. V odpoledních hodinách přesun k prohlídce nové moderní části Fezu. Ubytování, večeře.8.den:
Ráno se vydáme přes cedrové lesy a hory Středního Atlasu do města Erfoud- leží uprostřed pouště a je označováno za bránu do Sahary. Cestou budeme projíždět kolem města Ifrane, též známém pod přezdívkou malé Švýcarsko a berberským městečkem Azrou- tato oblast je do dnes proslulá výrobou berberských koberců. Nebude chybět zastávka na relaxaci s prostorem pro fakultativní oběd ve vysokohorském městě Midelt. Odtud následuje cesta přes hlavní město oblasti- Errachidia - údolím řeky Zíz, patřícím mezi největší marocké oázy. Jedná se nádhernou podívanou na zelené háje datlových palem uprostřed vyprahlé krajiny. Příjezd do Erfoudu, ubytování, večeře.


9.den:
Brzy ráno -fakultativně výlet offroady do pouště na východ slunce nad písečnými dunami- Merzouga. Návrat do hotelu, snídaně. Přejezd do oázy Tinghir jejíž součástí je pozoruhodná soutěska Todgha. Skály sahající až do výšky 250 metrů Vás, při procházce kaňonem, ohromí. Fakultativně možnost oběda. Odpoledne se vydáme údolím tisíce kaseb (pevností) kolem řeky Dades do významného města jižního Maroka – Ouarzazate. Návštěva největší atrakce města – kasby Taourirt - ve třicátých letech 20. století patřila k největším opevněním v Maroku. Ubytování, večeře.


10.den:
Po snídani návštěva nejpozoruhodnější kasby- Ait Benhaddou - od roku 1987 zapsána na seznamu kulturních památek UNESCO. Vesnička je také oblíbeným cílem filmařů (pochází odtud například záběry z filmu Gladiátor nebo Lawrence z Arábie). Fakultativně možnost oběda. Odpoledne odjezd dobrodružnou cestou průsmykem Tizin´Tichka v srdci hor Atlasu do města s jedinečnou atmosférou a centra zábavy- Marakéše. Ubytování, večeře.


11.den
Po snídani transfer na letiště. V odpoledních hodinách odlet do Prahy.

- letenku Praha - Marakeš - Praha a dopravu autokarem dle programu
- 10 x ubytování v hotelech 4* se snídaněmi a 8 večeřemi
- českého a místního průvodce
- vstupy dle programu
- pojištění dle zákona č. 159/99 Sb

Minimální počet účastníků pro realizaci je 15 osob.
Změna programu vyhrazena.

Cena nezahrnuje
- spropitné povinně splatné na místě
vstupné do mešity Hassana II. v Casablance cca 12 Eur

Fakultativní služby
- příplatek za jednolůžkový pokoj 7 790 Kč
- fakultativní obědy (8x) + večeře (1x) a Fantasia show v Marakeši bez nápojů

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři.  Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu.  V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.


DALŠÍ UPOZORNĚNÍ Pro ženy je v Maroku vhodné střízlivější oblečení, především zakrytá ramena a kolena. Krátké sukně či hluboké výstřihy jsou v rozporu s místními zvyklostmi. Je dobré mít pořád u sebe šálu nebo šátek.  V Maroku platí zákaz plastových tašek, sáčků a obalů, vezměte si proto také skladnou nákupní tašku.
PENÍZE Měnou Marockého království je dirham (MAD), který se dělí na sto centimů. (1 MAD = cca 2,25 Kč) Vezměte si eura nebo dolary, výměnu peněz provedeme až na místě. Možnost budeme mít na letišti nebo ve městě po příletu. Peníze je také možné vybrat z bankomatu na letišti. Platba platební kartou v obchodech nebo restauracích je spíše problematická a nelze se na ní stoprocentně spoléhat. V případě použití bankomatu se doporučuje ověřit si předem výši poplatku u své banky.  Dirhamy se nesmějí do země dovážet ani z ní vyvážet, takže neutracené peníze je třeba znovu směnit. Pro tento účel si nechte účet z banky, který je někdy při zpětné výměně vyžadován. V Maroku jsou ceny podobné nebo nižší než u nás, záleží na lokalitě.  Časové pásmo: časový posun proti České republice je: -1 hodina
Důležitá telefonní čísla v celém Maroku:  Mezinárodní předvolba +212 policie (ve městech) 19 (případně 190) královské četnictvo – Gendarmerie royale (mimo aglomerace) 177 S.O.S. nehody (ambulance) 150 hasiči a rychlá lékařská pomoc 15 lékařská pohotovost 141
OČKOVÁNÍ Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu. Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů.  Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví

Informace o regionu
Fakultativní výlety

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter