phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Cesta za perlami Islandu

Výhody nabídky

  • výborný letní termín
  • v programu mj. famózní gejzír Strokkur, nejmohutnější evropský vodopád Dettifoss či možnost návštěvy prosnulých lázní - Modrá laguna
  • výhoda přímého letu z Prahy

Cesta za perlami Islandu Kód: KEF1010

PLN
Itaka

Cesta za perlami Islandu Kód: KEF1010 Island

Popis nabídky

1. den: odlet večer z Prahy do Keflavíku. Po příletu v nočních hodinách transfer do hotelu v Reykjavíku a ubytování. Nocleh.
2. den: snídaně. Přes činnou sopku Hengill povede cesta do NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament na světě a do biskupství Skálholt, známého ze slavného románu Gudmundura Kambana „Panna na Skálholtu". Po zastávce u okouzlujících vodopádů Seljalandsfoss a Skógafoss bude následovat procházka po tajuplné černé pláži a úchvatný pohled na Atlantik z útesů Dyrhólaey na nejjižnějším mysu Islandu. Večeře a nocleh.
3. den: snídaně. Celodenní výlet do nejznámější geotermální oblasti Landmannalaugar s barevnými liparitovými horami, horkými prameny a kouzelnými přírodními scenériemi, měnícími se doslova na každém kroku. Nebudou chybět krátké turistické procházky a koupel v horkých přírodních lázních. Večeře a nocleh.
4. den: snídaně. Po úchvatné podívané na famózní gejzír Strokkur a „zlatý" vodopád Gullfoss, považovaný za nejkrásnější na ostrově, povede cesta horskou silnicí mezi ledovci Hofsjökull a Langjökull do metropole severního Islandu Akureyri. Zastávka uprostřed neobydlené vysočiny v Hveravelliru proslulém horkými prameny. Prohlídka nejsevernější botanické zahrady světa Akureyri. Večeře a nocleh.
5. den: snídaně. Panoramatická cesta po severním pobřeží s nádhernými výhledy na oceán a zastávka ve starém rybářském městečku Húsavík s romantickým přístavem a velrybím muzeem. Vjezd do kaňonu Ásbyrgi a přejezd monumentálním údolím Jökulsárgljúfur k nejmohutnějšímu evropskému vodopádu Dettifoss. Prohlídka bahenních sopek a obrovských sirných pramenů Hverarönd u jezera Mývatn. Večeře a nocleh.
6. den: snídaně. Celodenní výlet do oblasti v okolí jezera Mývatn známé fantastickými vulkanickými formacemi a geotermální aktivitou. Lávový labyrint Dimmuborgir, sopečná oblast Krafla s kráterem Víti (Peklo) a kráter sopky Leirhnjúkur (naposledy v činnosti před dvaceti lety) patří k místům, na jejichž návštěvu se nezapomíná, stejně jako na pohled na "Boží vodopád" Godafoss při cestě na ubytování. Večeře a nocleh.
7. den: snídaně. Skanzen Glaumbaer a unikátní kostel v Pingeyrar jsou jen některá ze zajímavých míst na cestě severním pobřežím ke kráteru Grábrók, z jehož vrcholku je velkolepý výhled na okolní lávová pole. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver (180 litrů vařící vody za vteřinu) a kaskády vodopádů Hraunfossar, tryskajících zpod lávového pole, korunované divokým vodopádem Barnafoss. Po příjezdu do Borgarnes ubytování. Večeře a nocleh.
8. den: snídaně. Přejezd do Reykjavíku a prohlídka nejzajímavějších míst hlavního města ostrova. V podvečer návštěva proslulých termálních lázní Modrá laguna. Koupání a relaxace zde patří k nezapomenutelným zážitkům, bez kterých by návštěva Islandu nebyla úplná. Transfer na letiště a odlet z Keflavíku do Prahy kolem půlnoci.
9. den: ráno přílet do Prahy. Poznámka k programu: : v případě vhodných klimatických podmínek bude do programu zařazen lodní výlet s pozorováním velryb a nebude chybět ani koupání v termálních lázních.

příplatek za jednolůžkový pokoj 13 990 Kč

leteckou přepravu Praha–Keflavík–Praha • dopravu na Islandu dle programu • 6 nocí v hotelech ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím • 6× polopenzi • 1 zkrácený nocleh v hotelu ve 2lůžkovém pokoji s příslušenstvím se snídaní po příletu • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: • 1lůžkový pokoj (13 990 Kč) • lodní výlet s pozorováním velryb (cca 70 EUR) • koupání v termálních lázních Modrá laguna včetně jednoho nápoje a zapůjčení ručníku: dospělá osoba starší 14 let – 1 900 Kč, děti do 14 let v doprovodu dospělé osoby – zdarma. Termální lázně Modrá laguna vyžadují u skupin rezervaci předem včetně počtu osob. Máte-li zájem Modrou Lagunu navštívit, uhraďte příslušnou částku při zakoupení zájezdu • další vstupy

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Informace o regionu
Fakultativní výlety

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter