phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Tajemná Indie

Výhody nabídky

 • obsáhlý okruh po nejkrásnějších místech Indie
 • ubytování v kvalitních 4* a 5* hotelech
 • dlouhé přejezdy řešeny pohodlnější vlakovou či místní leteckou dopravou
 • nezapomenutelná jízda rikšou a na slonovi v Džajpuru
 • plavba lodí při rozbřesku po řece Ganga

Tajemná Indie Kód: DEL2990

74 990PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Pá 29.03 – Út 09.04.24
Itaka

Tajemná Indie Kód: DEL2990 Indie

Dillí | Džajpur | Ágra | Khajuraho | Varanasi | Dillí

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy s přestupem do Dillí.


2. den:
Přílet v časných ranních hodinách do hlavního města Indie Dillí. Následuje snídaně. Po snídaní odjezd na celodenní prohlídku města včetně prohlídky Starého a Nového Dillí, během které navštívíme Červenou pevnost, Páteční mešitu, náhrobek Móhandáse (Mahátmy) Gándhího. Odpoledne transfer do hotelu, ubytování. Poté navštívíte Qutub Minar - muslimský komplex z roku 1199 (na seznamu památek UNESCO) byl postaven na počest vítězství muslimů nad posledním hinduistickým královstvím v Dillí. Jeho 72 m vysoká „Vítězná věž“ je nejvyšší kamennou věží Indie. Uprostřed komplexu stojí legendární a záhadný 7m vysoký nerezavějící železný sloup z guptovského období (4. stol.) , Indickou bránu, prezidentský palác a Parlament. Večeře na uvítanou. Nocleh v Dillí.


3. den:
Snídaně, odjezd do Džajpuru, hlavního města státu Rádžastán, které je charakteristické růžovou barvou fasád zdejších domů. Džajpur a jeho okolí je právem nazýváno jako nekončící muzeum. Nocleh v Džajpuru.


4. den:
Snídaně a poté odjezd do nedalekého města Amber, návštěva pevnosti spojená s jízdou na slonech. Odpoledne návrat do Džajpuru, následuje okružní jízda rikšou městem vč. návštěvy městského paláce, starověké observatoře a zastávky u nejznámější památky města – Paláce větrů, který se stal symbolem Džajpuru. Návrat do hotelu, nocleh.


5. den:
Snídaně, odjezd do Ágry. Po cestě navštívíme bájné město Fathepur Sikri, které bývalo hlavním městem Munghalské říše. Příjezd do hotelu v Agře, ubytování. Nocleh.


6. den:
Velmi brzy ráno navštívíme nádherný Taj Mahal, okouzlující mauzoleum, které nechal vybudovat císař Shahjahan, pro svou milovanou ženu, s cílem shromáždit zde vše nejkrásnější ze světa. Návrat do hotelu, snídaně. Po snídani pokračujeme v prohlídce města Ágra a jeho památek jako je Červená pevnost, kterou nechal postavit císař Akbar a patří mezi největší pevnosti na světě. Za návštěvu v pevnosti určitě stojí Khas Mahal, Sheesh Mahal (zrcadlový sál). Návrat do hotelu, volné odpoledne k odpočinku, nocleh.


7. den:
Časně ráno transfer na nádraží a přejezd vlakem do Jhansi. Snídaně ve vlaku. Následuje přejezd do Khajuraho. Po cestě navštívíme město Orchha (Orča) neboli Skryté město, kdysi významné sídlo dynastie Bundélů. Opuštěné středověké sídlo ukrývá architektonické klenoty, které turistický svět objevil úplně nedávno. Nejdůležitější části nádherného komplexu dobře zachovaných paláců a chrámů s mnoha nástěnnými malbami se nalézají za pevnostní zdí na ostrově na řece Bétva. Příjezd do hotelu, ubytování, individuální volno, nocleh.


8. den:
Snídaně. Po snídani navštívíme západní a východní skupinu chrámů, která zahrnuje Kandariya Mahadeo, chrámy Yogini Chitragupta, Vishwanath a řadu dalších... Odpoledne individuální volno, návrat do hotelu, individuální volno, nocleh.


9. den:
Snídaně, individuální volno, odpoledne transfer na letiště v Khajuraho a odlet do Varanasí. Transfer do hotelu, ubytování, individuální volno, nocleh.


10. den:
Časně ráno plavba lodí po řece Ganga. Tato plavba je jedním z největších zážitků návštěvy Indie.  Poutníci z celé Indie provádějí za rozbřesku slunce na ghátech (= schodištích na březích řeky) rituální koupel. Poté návštěva gháty – Manikarnika, Raj, Dasaswamedha. Observatoř z 1. století a Nepálský chrám. Návrat do hotelu na snídani. Odpoledne návštěva Sarnath, večer návštěva obřadu Aarti, který se koná na Ghátech (schodech) u řeky Ganga. Návrat do hotelu, nocleh.


11. den:
Snídaně. Volné dopoledne. Následuje check out v hotelu a transfer na letiště. Odlet z Varanasi do Dillí. Přílet, ubytování v hotelu v Dillí, odpoledne individuální volno,  večeře na rozloučenou v hotelu, nocleh.


12. den:
V brzkých ranních hodinách transfer na letiště, odlet s přestupem do Prahy.


• leteckou dopravu v turistické třídě vč. tax a příplatků
• 10 noclehů v ****/***** hotelech se snídaní
• dopravu po trase zájezdu
večeře na uvítanou a na rozloučenou 
• místní přelet
vlakovou jízdenku 
• jízda rikšou v Džajpuru 
• plavba lodí po řece Ganga 
• jízda na slonech Amber, Džajpur
• vstupy a výlety dle programu
• průvodce + místní průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Pro vstup do Indie jsou zapotřebí dva dokumenty – platný cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu) a turistické e-vízum. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje prostřednictvím webové stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html. Při vyplnění žádosti je třeba nahrát do systému fotografii cestujícího a sken datové stránky pasu. Součástí žádosti je platba vízového poplatku, který se hradí online. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Každý návštěvník musí předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu. Indické (e-visum) si klient vyřizuje sám.

CENA NEZAHRNUJE
:
• spropitné (personál, průvodce, řidič) cca 3 Eur/osoba/den

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• 7 večeří 4.590,- Kč
• příplatek za jednolůžkový pokoj 10.900,- Kč

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.
Změna programu vyhrazena.

DALŠÍ DOPORUČENÍ:
• Oficiální měnou je indická rupie (INR).
  1 Kč = cca 3 INR
• Doporučená měna USD (vydané nejpozději do roku 2006), EUR (menší bankovky než 100 EUR), GBP (menší bankovky než 50 GBP).
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance.
• V Indii je dosti striktně vyžadováno za každý (i placený) úkon - pohlídání bot, naložení zavazadla, fotografování, veslaři na lodi, vodiči slonů atd. dávat spropitné. Skupina se může dohodnout, že průvodce vybere obligátní částku na spropitné a bude vždy platit dohromady za celou skupinu za přítomnosti účastníků.
• Do Indie není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.

Informace o regionu
Recenze
5,0 / 6
Celkové hodnocení
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 3.5
 • 3.5
 • 3.5
 • 3.5
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
4 / 6
, 61, s partnerem 2023-03-08
Pěkný program navštívených míst, kvalitní hotely. Připomínky - mám výhrady k průvodkyni. Nehovořila dobře česky, výklad i instrukce byly často nesrozumitelné. S touto paní vzhledem k jejímu (...) více informací
Pěkný program navštívených míst, kvalitní hotely. Připomínky - mám výhrady k průvodkyni. Nehovořila dobře česky, výklad i instrukce byly často nesrozumitelné. S touto paní vzhledem k jejímu zájmu o klienty bych už nikam nejela. Další dotaz mám ohledně " bakšišného". Byla vybrána částka 60euro za osobu ( 16 účastníků zájezdu) a dále 500 INR. Jeden přelet v Indii byl zrušen - řidič jel nonstop téměř 11hodin v kuse. Místy to bylo až nebezpečné. Klobouk dolů. Místní průvodce Ahmed i pomocník řidiče- nemám absolutně žádné připomínky. Obvykle se " bakšišné" předává na konci zájezdu společně. Tady na tomto zájezdu předáváno nebylo nic - vůbec tedy nebylo zřejmé, zda vůbec něco a kolik řidič, průvodce a pomocník dostali. Částka 960 euro je indické poměry velice vysoká ( bylo vysloveně v propozicích zájezdu napsáno, že tato částka je pro indického průvodce, řidiče a pomocníka). Bakšišné v hotelech, při jízdě jeepem, na slonech, na lodi, rikši a pod. jsme si vždy platili sami. Ještě jednu připomínku mám k poněkud " zmateným" instrukcím ( přišly dvakrát- první prý neplatily). V druhých instrukcích 7.den byla v plánu odpolední prohlídka Khajuraha ( kvůli němu jsme do Indie letěli)- nebyla, rovněž i 8. den toto bylo v instrukcích. Realita ale byla taková, že někteří klienti jeli na prohlídku jeepy 8.den do blízkého národního parku. My zůstali s průvodkyní v hotelovém bazénu. Kolem 15hodiny se tedy 8.den jelo na prohlídku Khajuraha. Tato prohlídka i s cestou a návštěvou prodejny s alkoholem trvala všehovšudy ani ne tři hodiny. S Vaší CK létáme téměř každým rokem ( loni Dominikána, před covidem Kuba aj.). Nemíváme obvykle připomínky k zájezdu. Tentokrát ano. Nejsem si jista, zda bych zájezd někomu z přátel doporučila. S pozdravem Mgr. Dagmar Ondrášková, Ing. František Ondrášek
 • 1
 • 1
 • 1
méně informací
6 / 6
, 35, s partnerem 2023-03-08
S manželem jsme byli velice spokojení, zájezd splnil naše očekávání, patří k jedné z nejlepších dovolených, na kterých jsme kdy byli. Jídlo v hotelích bylo výborné, ubytování na dobré úrovni, (...) více informací
S manželem jsme byli velice spokojení, zájezd splnil naše očekávání, patří k jedné z nejlepších dovolených, na kterých jsme kdy byli. Jídlo v hotelích bylo výborné, ubytování na dobré úrovni, autobus s řidičem a asistentem - také skvělý. Místní indický průvodce Amar byl úžasný, snažil se nás chránit, pomáhat, jeho angličtina byla velice srozumitelná a byl pokladnicí znalostí. Průvodkyně Magda se snažila vycházet vstříc nám klientům např. i co se volného času týkalo, pomáhala klientům anglicky nemluvícím smlouvat pro získání lepších cen za suvenýry, pomáhala jim při objednávání jídla či pití, ptala se vždy, zda je vše v pořádku i včetně ubytování, pomáhala i rozměňovat peníze, když jsme měli velké bankovky a neměli tak drobné na WC, vždy nás přepočítávala, dávala na nás pozor, důležité informace opakovala atd. Spolu s lokálním průvodcem se snažili dělat maximum pro hladký průběh zájezdu a řešit nenadálé události nejlépe, jak bylo možné. Někdy to naše průvodkyně Magda neměla úplně jednoduché, neboť na zájezdu byly ve skupině 2-3 osoby, které lze označit za tzv. prudiče. Jako bývalá průvodkyně zájezdů s Čechy a volnočasová incomingová průvodkyně nemám zájezdu a ani organizaci co vytknout. Děkuji všem za organizaci této skvělé dovolené a děkuji i paní Klimentové (pobočka Čedok v Letňanech), která nám zjišťovala doplňující informace k zájezdu a pomohla zařídit, abychom na ni mohli jet, neboť zájezd byl již vyprodaný. Pokud bych něco doplnila, tak např. jen uvést do propozic k zájezdu - např. vhodný oděv - často bylo možné mít kraťasy (na netu se píše, že je nutno v Indii být zakryt téměř od hlavy až k patě, tak i kraťasy přibalit s sebou krom jiného je fajn), typ kuchyně v hotelích - že se jedná o indickou kuchyni (aby někteří nebyli překvapeni, že je kořeněná a i třeba pálí), pro některé klienty napsat i možnost vzít si plavky (hotely měly často bazén, my jsme to věděli, protože jsme se na ně před zájezdem podívali), napsat orientační spropitné v EUR splatné na místě v hotovosti.
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
110 990
Ušetříte: 36 000
74 990 Celkem Podrobnosti o ceně 149 980
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter