phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Plavba po Nilu z Marsa Alam

Výhody nabídky

  • kombinace poznávání a pobytu u moře v Marsa Alam
  • plavba z Asuánu do Luxoru s plnou penzí
  • prohlídka Asuánu, Philae, botanické zahrady, Edfu, Kom Ombo, Luxoru a Karnaku, Údolí králů, chrámu královny Hatšepsut, Memnonových kolosů

Plavba po Nilu z Marsa Alam Kód: RMF2NIL

11 990PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Pá 01.12 – Pá 08.12.23
Itaka

Plavba po Nilu z Marsa Alam Kód: RMF2NIL Egypt / Marsa Alam

Popis nabídky


1. den:
 Přílet do Marsa Alam, transfer z letiště a ubytování v hotelu s all inclusive.  

2. den:
 Individuální volno v hotelu s programem all inclusive.


Směr plavby a počet nocí (3 noci, nebo 4 noci) na lodi se může měnit ( Asuán – Luxor,Luxor –Asuán) v závislosti na dostupnosti lodí, počasí a ročním období.


3. den:
 Snídaňové balíčky, check-out z hotelu a odjezd autokarem do Asuánu. Prohlídka Asuánské přehrady, považované za jeden z novodobých zázraků techniky 20. století, dále prohlídka Philae. Oběd na lodi a odpoledne návštěva botanické zahrady, kde se nacházejí vzácné druhy ptáků a rostlin. Večeře a nocleh na lodi. 


4. den
: Snídaně, individuální volno nebo fakultativní autokarový výlet ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v časných ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranicích Egypta a Súdánu, byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna Asuánské přehrady. Následuje plavba do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi. 


5. den:
Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo – dvojí chrám krokodýlího boha Sodeka a sokolího boha Hóra, pokračování v plavbě do Edfu – prohlídka chrámu zasvěcenému bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta, oběd, pokračování plavby do Luxoru, večeře a nocleh na lodi. 


6. den:
Snídaně, vylodění a prohlídka západního břehu – chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraon, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny. Následuje oběd a pokračování na východní břeh – prohlídka chrámů v Luxoru a Karnaku, největšího chrámového komplexu boha Amona v Egyptě budovaného nepřetržitě po dobu 2000 let. Odpoledne transfer do hotelu v Marsa Alam, ubytování a večeře. 


7. den: 
Individuální volno v hotelu s programem all inclusive. 


8. den: 
Podle času odletu transfer na letiště a odlet zpět do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.


Výlety lze platit pouze na místě u průvodce.
Lze platit v dolarech, eurech nebo kreditní kartou.
Nelze platit v českých korunách.  
Výlet na Abu Simbel cca 115 EUR

* 4 noclehy s plnou penzí během plavby na lodi 5*, 3 noclehy s all inclusive v hotelu 4* v Marsa Alam * stravování dle programu zájezdu * leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků * transfery letiště - hotel -letiště, * česky/slovensky hovořícího průvodce * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace:
- minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob
- změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena 
- pro odlety z Bratislavy se harmonogram s počty dní na hotelu může měnit.
Cena nezahrnuje:
- vstupní víza do Egypta (k zakoupení po příletu za cca 25 USD)
- povinné vstupy do památek během programu, trasnfery hotel - Asuan, Luxor - hotel, veškeré transfery během prohlídek památek, lokální průvodci, místní poplatky - splatné na místě u průvodce - 250 USD/osoba. Dítě má do 11 let má slevu 50%.
- spropitné (místní personál, průvodce, řidiči, převozníci lodí a další ) cca 40 USD/osoba vč. dětí, splatné po příjezdu na mistě.
- připlatek  za galavečeři období Vánočních svátku 

Informace o regionu

Egypt — Marsa Alam

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Marsa Alam

29.11.2023
17°C 27°C
Vítr:
16.9 km/h
Východ: 06:07
Západ: 16:50
Tlak: 1016 hPa
Srážky: 0,0 mm
včera
17°C 27°C
Vítr:
20.6 km/h
Východ: 06:08
Západ: 16:50
Tlak: 1016 hPa
Srážky: 0,0 mm
Dnes
18°C 27°C
Vítr:
23.5 km/h
Východ: 06:08
Západ: 16:50
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zítra
19°C 28°C
Vítr:
20.6 km/h
Východ: 06:09
Západ: 16:50
Tlak: 1013 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
19°C 28°C
Vítr:
10.9 km/h
Východ: 06:10
Západ: 16:50
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,0 mm
04.12.2023
19°C 28°C
Vítr:
13.7 km/h
Východ: 06:10
Západ: 16:50
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,4 mm
05.12.2023
18°C 27°C
Vítr:
17.6 km/h
Východ: 06:11
Západ: 16:51
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm

Archivní data počasí – Marsa Alam

Jaké bude počasí během Vaší dovolené? Zkontrolujte archivní data počasí.

Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Recenze
5,0 / 6
Celkové hodnocení
90%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
  • 4.3
  • 4.4
  • 4.7
  • 5.0
90%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

  • Hotel
  • Pokoje standard
3 / 6
, s partnerem 2023-10-06
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 3
  • 4
méně informací
4 / 6
, 47, s partnerem 2023-10-07
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 5
  • 5
méně informací
5 / 6
, 63, Solo 2023-09-09
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 4
  • 5
  • 5
méně informací
5 / 6
, 54, s partnerem 2023-08-19
Bližší informace o náročnosti časových přesunů. více informací
Bližší informace o náročnosti časových přesunů.
  • 6
  • 5
  • 6
méně informací
6 / 6
, 65, s partnerem 2023-08-19
Zájezd byl skvělý, velmi pozitivně hodnotím práci průvodce - egyptologa Omara. Má neskutečné vědomosti, dokáže poutavě vyprávět a ačkoliv nikdy neopustil Egypt, jeho čeština je brilantní. Díky (...) více informací
Zájezd byl skvělý, velmi pozitivně hodnotím práci průvodce - egyptologa Omara. Má neskutečné vědomosti, dokáže poutavě vyprávět a ačkoliv nikdy neopustil Egypt, jeho čeština je brilantní. Díky němu byla snesitelná i ta úmorná vedra v Luxoru a Asuánu.
  • 6
  • 6
  • 6
méně informací
6 / 6
, 63, se svými přáteli 2023-08-05
Zájezd předčil naše očekávání více informací
Zájezd předčil naše očekávání
  • 6
  • 6
  • 6
méně informací
6 / 6
, 48, Solo 2023-06-17
Ubytování a jídlo na lodi nemělo chybu, jen nám nebylo dopředu sděleno, že na lodi jsou všechny nápoje zpoplatněné. All inclusive není vždy all inclusive. V hotelu u moře probíhá rekonstrukce, (...) více informací
Ubytování a jídlo na lodi nemělo chybu, jen nám nebylo dopředu sděleno, že na lodi jsou všechny nápoje zpoplatněné. All inclusive není vždy all inclusive. V hotelu u moře probíhá rekonstrukce, takže dojít na pokoj byl někdy oříšek.
  • 5
  • 6
  • 6
méně informací
3 / 6
, 60, Solo 2023-07-22
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 5
  • 2
  • 1
méně informací
6 / 6
, 30, Solo 2023-07-08
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 5
  • 6
  • 6
méně informací
5 / 6
, s partnerem 2023-07-01
Program byl super. Ale některé věci se téměř nestíhali a byli jsme tam příliš krátce a některé zase dle mého názoru mohli být vynechány. Například botanická zahrada v Asuánu nemusela být vůbec. (...) více informací
Program byl super. Ale některé věci se téměř nestíhali a byli jsme tam příliš krátce a některé zase dle mého názoru mohli být vynechány. Například botanická zahrada v Asuánu nemusela být vůbec. Chrám Hatsepsut stačilo jen vyfotit z dálky. Ale to už by asi takový rozdíl neudělalo. Naopak na Karnak jsem měli asi jen 30 minut, což byla škoda.
  • 5
  • 5
  • 5
méně informací
5 / 6
, 53, s partnerem 2023-06-17
Bylo by dobré zájezd o den prodloužit - ocenila bych po poznávacích aktivitách ještě jeden den relaxace u moře. více informací
Bylo by dobré zájezd o den prodloužit - ocenila bych po poznávacích aktivitách ještě jeden den relaxace u moře.
  • 5
  • 6
  • 6
méně informací
6 / 6
, 54, s partnerem 2023-05-27
Více zádušnich chrámu, návštěva údolí královen, v Asuanu návštěva kamenolomu a Více času na prohlídku . více informací
Více zádušnich chrámu, návštěva údolí královen, v Asuanu návštěva kamenolomu a Více času na prohlídku .
  • 6
  • 6
  • 6
méně informací
5 / 6
, 59, s partnerem 2023-05-20
Velmi dobrá organizace, výborný průvodce. Zajímavý zájezd za dobrou cenu. více informací
Velmi dobrá organizace, výborný průvodce. Zajímavý zájezd za dobrou cenu.
  • 3
  • 5
  • 6
méně informací
5 / 6
, se svými přáteli 2023-05-20
Zájezd byl celkově povedený, ovšem s dvěmi připomínkami: přejezd z Marsa Alam do Asuánu trval více než 11 hod., což se z propozic nedalo dopředu zjistit a výklady u jednotlivých památek (...) více informací
Zájezd byl celkově povedený, ovšem s dvěmi připomínkami: přejezd z Marsa Alam do Asuánu trval více než 11 hod., což se z propozic nedalo dopředu zjistit a výklady u jednotlivých památek průvodce dost odbýval a většinu času pak trávil v restauraci.
  • 6
  • 6
  • 6
méně informací
6 / 6
, 60, s partnerem 2023-05-20
Více volného času na nákupy.I když oceňuji péči delegáta,abychom nebyli obtěžování trhovci. více informací
Více volného času na nákupy.I když oceňuji péči delegáta,abychom nebyli obtěžování trhovci.
  • 5
  • 5
  • 6
méně informací
6 / 6
, 81, se svými přáteli 2023-04-23
Delší pobyt na lodi. Odpočinek mezi jednotlivými náročným výlety. více informací
Delší pobyt na lodi. Odpočinek mezi jednotlivými náročným výlety.
  • 4
  • 6
  • 6
méně informací
6 / 6
, 62, s partnerem 2023-05-06
Velmi dobře zorganizovaný, výhodou je místní průvodce, který byl super. více informací
Velmi dobře zorganizovaný, výhodou je místní průvodce, který byl super.
  • 6
  • 6
  • 6
méně informací
6 / 6
, 47, s partnerem 2023-04-16
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 5
  • 6
  • 6
méně informací
4 / 6
, 48, s partnerem 2023-05-06
Asi nic,jenom zlepšit kvalitu ubytování a stravování v hotelu. více informací
Asi nic,jenom zlepšit kvalitu ubytování a stravování v hotelu.
  • 2
  • 1
  • 6
méně informací
6 / 6
, 61, s partnerem 2023-04-02
Vynikající zájezd ,byli jsme nadšeni službami i historii a památkami . více informací
Vynikající zájezd ,byli jsme nadšeni službami i historii a památkami .
  • 6
  • 6
  • 6
méně informací
5 / 6
, 55, se svými přáteli 2023-04-09
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 4
  • 4
  • 5
méně informací
6 / 6
, s partnerem 2023-04-23
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 4
  • 5
  • 6
méně informací
4 / 6
, s partnerem 2023-04-16
Více volného času. více informací
Více volného času.
  • 4
  • 2
  • 4
méně informací
5 / 6
, 62, s partnerem 2023-04-09
Chybělo nám v hotelu lepší jídlo a hotel v zátoce, aby se dalo šnorchlovat. Např. Hotel Brajka. V hotelu Alexander Great kvůli vlnám a červené vlajce se nedalo plavat a šnorchlovat více informací
Chybělo nám v hotelu lepší jídlo a hotel v zátoce, aby se dalo šnorchlovat. Např. Hotel Brajka. V hotelu Alexander Great kvůli vlnám a červené vlajce se nedalo plavat a šnorchlovat
  • 5
  • 1
  • 6
méně informací
6 / 6
, 40, s partnerem 2023-04-02
Hotel u more byl takovy slabsi, ale na tech par dni to bylo OK. Jidlo bylo prumerne, ale jinak dobre, ale zakusky nebyly dobre vubec, To nas moc zklamalo. Hotel Alexandr ale mel moc mily (...) více informací
Hotel u more byl takovy slabsi, ale na tech par dni to bylo OK. Jidlo bylo prumerne, ale jinak dobre, ale zakusky nebyly dobre vubec, To nas moc zklamalo. Hotel Alexandr ale mel moc mily personal. Cesta do Asuanu bohuzel kvuli nepokojim na jihu zeme trvala 12 hodin. Autobus byl ale pohodlny, pt nas jelo jen 15 takze jsme meli kazdy svou dvousedacku a to na tu silenou dobu bylo moc fajn. Lod byla pekna a jidlo opet takove prumerne ale chutnalo. Pamatky byly krasne a nas pruvodce Mohamed byl uplne skvely. Takze jsme byli velmi spokojeni. Jen to bylo hodne narocne. 4 dny se valet u hotelu a pak za 3 dny vsechno stihnout s temi velkymi vzdalenostmi bylo moc narocne. Vstvalai jsme kolem 3 -4 hodiny kazdy den. Lepsi by bylo jet prvne na poznavavku a pak se valet na hotelu, Naopak, jak jsme to meli uz bych to nechtela. Taky bych mela radeji delsi cestu na Nilu a mit vice casu na ty pamatky. Takze vylet skvely, ale organizovani bych zmenila, Dekuji
  • 4
  • 4
  • 6
méně informací
Fakultativní výlety

Detaily nabídky