Egypt, Hurghada

Malý okruh Egyptem / Privátní auto s průvodcem

5.0
5.0
Poznávací zájezdy

Egypt, Hurghada

Malý okruh Egyptem / Privátní auto s průvodcem

5.0
Poznávací zájezdy

    Proč si vybrat tento výlet?

    Tento zájezd je ideální volbou pro klienty, kteří chtějí během jedné cesty poznat to nejzásadnější z Egypta a zároveň si užít pohodový pobyt u Rudého moře. Nabízí jedinečnou kombinaci odpočinku v Hurghadě a intenzivního poznávání nejvýznamnějších památek starověké civilizace. Program zahrnuje Luxor, Údolí králů i pyramidy v Gíze, tedy místa, která patří k absolutní světové špičce archeologického dědictví.

    Velkým benefitem je návštěva Grand Egyptian Museum (GEM), nejmodernějšího muzea Egypta, kde jsou unikátní sbírky prezentovány na světové úrovni. Díky vnitrostátnímu letu z Luxoru do Káhiry je cestování komfortní a šetří čas, který lze věnovat samotným prohlídkám. Zájezd je realizován v malém počtu účastníků, což umožňuje individuálnější přístup a lepší zážitek z poznávání.

    Po celou dobu se o klienty stará česky mluvící průvodce, který poskytuje odborný výklad i praktické informace. Ubytování ve 4 hotelech* a pobyt v Hurghadě s all inclusive programem zajišťují vysoký komfort. Zájezd je vhodný jak pro první návštěvu Egypta, tak pro cestovatele, kteří chtějí poznat zemi do větší hloubky. U Čedoku je navíc možné cestu prodloužit o navazující pobyt u moře dle vlastního výběru.

    • Privátní auto s řidičem, flexibilní program
    • To nejdůležitější z Egypta v jednom zájezdu – pyramidy v Gíze, Luxor, Údolí králů i moderní Grand Egyptian Museum (GEM)
    • Ideální kombinace poznání a odpočinku – intenzivní poznávací program doplněný pobytem u Rudého moře s all inclusive
    • Kombinace Káhiry a Luxoru, individuální přístup

    Trasa zájezdu

    Hurghada · Luxor · Káhira – Gíza · Hurghada

    Poloha

    Program zájezdu

    1. den

    Začátek cesty do země faraonů

    Odlet z Vámi vybraného letiště do sluncem zalité Hurghady. Po příletu následuje transfer do hotelu, ubytování a zahájení pobytu s programem all inclusive. Zbytek dne je věnován odpočinku po cestě a prvnímu seznámení s atmosférou Rudého moře.

     
     

    2. den

    Relax u Rudého moře

    Volný den v Hurghadě. Užijete si pobyt v hotelu s all inclusive, koupání v křišťálově čistém Rudém moři nebo odpočinek na pláži. Pro zájemce je k dispozici nabídka fakultativních výletů.

     
     

    3. den

    Hurghada – Luxor | Chrámové město faraonů

    V časných ranních hodinách odjezd do Luxoru, někdejších starověkých Théb – hlavního města Egypta v období Nové říše. Luxor je právem označován jako největší archeologické muzeum pod širým nebem na světě.

    Prohlídka chrámu v Karnaku, nejrozlehlejšího chrámového komplexu v Egyptě, budovaného více než 2 000 let. Na jeho výstavbě se podílela většina významných faraonů, včetně Ramesse II. a Amenhotepa III. Dominantou areálu je monumentální sloupová síň s 134 obřími sloupy.

    Ve večerních hodinách návštěva Luxorského chrámu, který byl centrem náboženských slavností a procesí. Přestože je menší než Karnak, jeho mimořádně zachovalá výzdoba, reliéfy a sochy vytvářejí velmi působivou atmosféru. Zachovala se zde impozantní sloupová síň i části původních soch faraonů.

    Ubytování a nocleh v Luxoru.

     
     

    4. den

    Luxor | Údolí králů a chrám královny Hatšepsut

    Brzy ráno návštěva Údolí králů, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť světa, kde byli pohřbíváni faraoni Nové říše. V hrobkách vytesaných hluboko do skály se dochovaly jedinečné nástěnné malby a reliéfy. Právě zde byla objevena slavná hrobka faraona Tutanchamona.

    Následuje prohlídka chrámu královny Hatšepsut, výjimečné panovnice, která jako jedna z mála žen v dějinách Egypta přijala titul faraona. Její terasovitý chrám patří k architektonickým skvostům starověkého Egypta a harmonicky splývá s okolní krajinou.

    Zastávka u Memnonových kolosů, dvou monumentálních soch faraona Amenhotepa III., které střežily vstup do jeho zádušního chrámu.

    Nocleh v Luxoru.

     
     

    5. den

    Luxor – Káhira | Pyramidy v Gíze

    Ranní odlet z Luxoru do Káhiry, hlavního města Egypta. Po příletu návštěva slavného pyramidového pole v Gíze, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO.

    Komplexu dominují tři monumentální pyramidy faraonů Chufua, Rachefa a Menkaurea, které byly vybudovány kolem roku 2600 př. n. l. Velká pyramida faraona Chufua je jediným dochovaným divem starověkého světa. Součástí prohlídky je také Velká sfinga, ikonická socha s tělem lva a hlavou faraona, symbol moci a ochrany.

    Ubytování a nocleh v Káhiře.

     
     

    6. den

    Káhira – Grand Egyptian Museum (GEM) – Hurghada

    Po snídani návštěva Grand Egyptian Museum (GEM), největšího archeologického muzea na světě věnovaného jediné civilizaci. Muzeum se nachází v blízkosti pyramid v Gíze a nabízí moderní expozice představující tisíce artefaktů ze všech období starověkého Egypta. Jedinečnou část tvoří sbírka pokladů z hrobky faraona Tutanchamona, vystavená poprvé téměř kompletně na jednom místě. Dominantou vstupní haly je monumentální socha faraona Ramesse II.

    Po prohlídce transfer zpět do Hurghady, ubytování ve 4* hotelu s programem all inclusive.

     
     

    7. den

    Den, kdy se nikam nespěchá

    Volný den v Hurghadě. Užijete si pobyt v hotelu s all inclusive, koupání v křišťálově čistém Rudém moři nebo odpočinek na pláži. Pro zájemce je k dispozici nabídka fakultativních výletů.

     
     

    8. den

    Návrat domů nebo pokračování dovolené

    Odlet do cílové destinace. Klienti s navazujícím pobytem odjíždějí na letiště a následně transferem do vybraného hotelu.

    O ceně

    Cena zahrnuje

    • Zpáteční letenku z vybraného letiště včetně poplatků
    • Odbavené zavazadlo do 23kg + příruční (7kg)
    • Občerstvení během letu
    • Privátní auto s řidičem během poznávací části
    • 4 noci v hotelu 4* v Hurghadě s all inclusive (AI)
    • 2 noci v hotelu 4* v Luxoru s polopenzí (HB)
    • 1 noc v Káhiře s polopenzí (HB)
    • 2x oběd během návštěvy Luxoru
    • Prohlídky dle programu
    • Transfery dle programu
    • Služby místního, česky hovořícího průvodce během programu
    • Služby delegáta CK Čedok během pobytu v Hurghadě
    • Pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
    • Ubytování: Hotel v Hurghadě: 4 noci ve 4* ZYA Regina Resort & Aqua Park nebo podobný, AI. Ubytování v oblasti Hurghada může být zajištěno i v oblasti Makadi Bay, Sahl Hasheesh, Soma Bay nebo El Gouna.
    • Ubytování v Káhiře: 1 noc v hotelu Oasis nebo podobném s polopenzí, Ubytování v Luxoru, hotel 4* s polopenzí

    Cena nezahrnuje

    • Vízum do Egypta (USD 30, platba na místě po příletu)
    • Povinný poplatek splatný na místě u průvodce ve výši USD 195 / osoba, dítě do 11.99 let sleva 50%
    • Vnitrostátní let z Luxoru do Káhiry USD 120 – povinná platba
    • Povinné spropitné USD 30 / osoba

    Doplňkové služby a vstupy

    Fakultativní výlety - platba na místě v hotovosti

    • Fakultativní výlety dle dostupnosti - platba na místě v hotovosti, více informací poskytne průvodce nebo delegát na místě
    • fakultativní výlety z pobytového hotelu:
    • Luxor za památkami, celodenní EUR 95
    • Káhira, celodenní EUR 95
    • Chrám Dendera, celodenní EUR 50
    • Pirátská loď se 2 zastávkami na šnorchlování EUR 90
    • Ostrov Mahmya EUR 95
    • Ostrov Eden EUR 80
    • Ostrov Paradise EUR 40
    • Ostrov Paradise + loď s proskleným dnem EUR 55
    • Delfíní dům, šnorchlování v oblasti, kde se vyskytují delfíni EUR 35
    • Potápění pro začátečníky EUR 50
    • Ponorka, 50minutová plavba podél korálových útesů EUR 50

    Doplňující informace

    Doplňující informace

    • Pro vstup do Egyptské arabské republiky je vyžadován cestovní doklad s minimální zbývající platností v délce 6 měsíců od data vstupu do Egypta.
    • Pro občany ČR platí pro vstup do Egypta vízová povinnost.
    • Ceny vstupného se mohou změnit podle aktuálních poplatků.
    • Minimální počet cestujících pro realizaci zájezdu jsou 2 osoby.
    • Možnost dokoupení hotelu vyšší kategorie s all inclusive v Hurghadě.
    • Změna programu vyhrazena!

    Kód nabídky: HRG2PRI