Čedok
 

Čína

Advent v Šanghaji

Novinka
Novinka
Poznávací zájezdy
42 840 Kč
29 989 Kč /os.
First Minute
Zima 2025/2026
Celkem: 59 978 Kč
ušetříte: 25 702 Kč
Rezervujte
Celkem: 59 978 Kč
ušetříte: 25 702 Kč

Proč si vybrat tento výlet?

Neokoukaná asijská metropole je ve vánočním období doslova dechberoucí. Odhoďte zábrany a vyrazte na letošní advent do čínské Šanghaje!

Třetí největší město světa umí se svými 25 miliony obyvatel evropského turistu zahltit. Jen pro představu –⁠⁠⁠⁠⁠ kdybyste každý den chtěli navštívit novou restauraci, zabere vám to přes 270 let! Jakmile se vám ale podaří labyrint uliček, vůní a řečí rozklíčovat, nebudete chtít odjet.

  • Fascinující čínská vodní městečka
  • Neokoukaná metropole pro vánoční trhy
  • Novinka v nabídce
  • Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu

Trasa zájezdu

Šanghaj • Suzhou • Zhouzhuang

Vstupní formality:

Vstupní formality:

  • Pro občany ČR je pro vstup do Číny vyžadováno vízum. Dokumenty potřebné k vyřízení víza: itinerář k letu, zvací dopis z Číny, program a itinerář v angličtině, licenci partnerské CK a potvrzení z jednotlivých hotelů klient obdrží cca 4 týdny před odletem od svého prodejce. Po domluvě lze zaslat dříve. Pro vyřízení pokladů je nutno zaslat sken/ fotografii pasu každého cestujícího.
  • Po zaslání dokumentů si klient sám vyplní vízový formulář na webových stránkách čínské ambasády https://www.visaforchina.cn/PRG2_EN/ .
  • Pro dokončení žádosti je nutno vložit sken pasu a fotografii. (Fotografie musí být na bílém pozadí, bez brýlí. Více informací je uvedeno na webu čínské ambasády.) Na konci vyplněného formuláře se nabídne termín schůzky, kam se klient v uvedený čas dostaví se všemi dokumenty. Zde je možnost využít služeb Asiany, která pasy za klienty odnese, následně je vyzvedne a klientům je dodá (způsob dodání pasů si zvolíte v objednávce).
  • Pokud cestuje nezletilá osoba, musí mít navíc vyplněn Souhlas s vycestováním.
  • Občané SR mohou v období 8.11.2024 - 31.12.2025 vycestovat na 15 dnů do Číny bez víza.

Program zájezdu

1. den:

odlet

Odlet z Prahy s přestupem do nejlidnatějšího čínského města - Šanghaje. Město ukrývá spoustu nádherných míst, které stojí za vidění a vy je během zájezdu navštívíte - např. čínské Benátky, chrám Jadeitového Buddhy, Yuanské zahrady a mnoho dalšího.

 

2. den:

přílet + odpočinek

Přílet do Šanghaje v odpoledních hodinách, transfer na hotel, večeře, odpočinek po cestě, nocleh.

 

3. den:

prohlídka šanghaje + večer adventní trhy

Po snídani prohlídka města, začneme v **Yuanských zahradách**. Ty pocházejí z dynastie Ming, je to oáza zeleně ukrytá přímo v centru města, kde poznáme nenapodobitelnou podobu čínských zahrad. **Chrám Jadeitového Buddhy** - nejstarší a největší chrám v Šanghaji se skoro 2 metry velkou sochou Buddhy. Je to jeden z posledních stále fungujících buddhistických klášterů. Projdeme se po rušných **třídách Nanjing** s přilehlým **nábřežím Bund**, kde se konají známé vánoční trhy zasazené mezi historickým kostelem Union Church a okouzlujícími panoramaty Šanghaje. Na trhu si budete připadat jako byste se právě ocitli v Německu na adventním trhu. V loňském roce byl dokonce vánoční stromek od německé společnosti Audi. Stánky nabízejí velké množství pochutin z celého světa. Od horké čokolády, palačinek až po pizzu či čínské jídlo. Volný čas pro návštěvu trhů. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

 

4. den:

výlet do suzhou

Snídaně v hotelu,odjezd na celodenní výlet do Suzhou – čínských Benátek s možností projížďky člunem po Velkém kanálu, který je nejdelší a nejstarší na světě. Návštěva zahrad Master of Nets Garden, kterou tvoří malé jezírko obklopené důmyslně navrženou umělou krajinou, jako jsou verandy, pavilony, skalky a chodníky. Ulice Shantang (neboli Sedmimílová) byla postavena roku 825 slavným básníkem Bai Juyi, je plná dobře zachovalými historickými budovami s černými dlaždicemi a bílými stěnami. Zastávka v továrně na hedvábí, kde pocítíte kouzlo více než tisíc let starého hedvábí. Hedvábí je důležitým ztělesněním čínské kultury, Suzhou je jeho rodné město a vy můžete na vlastní oči vidět, jak se hedvábí vyrábí z chovu bource morušového, jak se vybírají kokony k výrobě hedvábí. Návrat na hotel do Šanghaje, večeře, nocleh.

 

5. den:

výlet do zhouzhuang

Po snídani odjezd lodí do starobylého vodního městečka Zhouzhuang, které se řadí mezi nejkrásnější vodní města v Číně a mezi nejkrásnější města světa. Toto starobylé autentické město bylo vybudováno před 1000 let, je zde 14 kamenných mostů a více než 800 domů, rezidencí s nádvořími kolem řeky. Město je obklopeno a rozděleno jezery a řekami, přes řeky vede 14 kamenných mostů, které nabízejí výrazný výhled na vodní město. Nejznámější jsou dvojité mosty Yong'an a Shide se zakřiveným obloukem, které jsou považovány za symbol města. Most Zhenfeng byl znovu postaven roku 1726, v mostních štěrbinách rostou borovice, které mu dodávají starobylý nádech. Na západní straně mostu stojí malá budova, která kdysi sloužila jako místo, kde se shromažďovali členové Jižní společnosti a nazývala se „Začarovaná věž“. Shen house stojícího na konci mostu Fu´an vystavěného roku 1742 v mingském stylu. Více než 100 místností je rozděleno do tří částí propojených arkádami a uličkami. První je vodní brána a přístaviště, kde Shenova rodina kotvila lodě a prala prádlo. Prostřední část zahrnuje bránovou věž, čajovnu a hlavní sál. Cihlová bránová věž s vyřezávanými živými a důmyslnými postavami, které vyprávějí historické příběhy nebo vyjadřují dobrá přání, z ní činí vzácné umělecké dílo. Čajovna a hlavní sál slouží k obsluze hostů a vybavení je zde velmi elegantní. Poslední částí je dvoupatrové obydlí, které se skládá z několika budov. Dům Zhang, protékající řekou Zhujing, je elegantní a půvabný obytný dům s klidným nádvořím a rybníkem.

Návrat do Šanghaje, za příplatek možnost návštěvy Pearl TV Tower - věže skládající se z 11 koulí různých velikostí a svého času nejvyšší budova v Číně. Večeře, nocleh.

 

6. den:

volný den v šanghaji + odlet

Po snídani volný čas k individuální prohlídce Šanghaje nebo nákupům na místních vyhlášených trzích. Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet do s přestupem do Prahy.

 

7. den:

návrat do čr

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

O ceně

Cena zahrnuje:

  • Leteckou přepravu Praha - Šanghaj - Praha s přestupem v turistické třídě včetně tax a příplatků
  • 4 noclehy v hotelu ***/**** se snídaní
  • Stravování dle programu (4x večeře)
  • Vstupy dle programu
  • Transfery dle programu
  • Jízda lodí do Zhouzhuang
  • Služby česky mluvícího průvodce + místního průvodce
  • Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

  • Vstupy nezahrnuté v programu
  • Spropitné (místní personál, průvodce, řidič)
  • Stravování nad rámec programu

Doplňkové služby a vstupy

Doplňkové služby:

  • Vstupenka na Pearl Tower v Šanghaji 799 Kč
  • Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

Informace:

  • K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do + sken (foto) pasu od každého účastníka.
  • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Obligátní spropitné je v Číně při 10i cestujících je 10 EUR (USD)/os./den
  • Oficiální měnou je čínský juan (CNY). 1 Kč = cca 3,50 CNY
  • Doporučená měna na cestu do Číny je USD nebo EUR. Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.
  • Do Číny není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.
  • Do Číny je zakázáno přepravovat zapalovače. Powerbanky do 100Wh (musí být označeno, neoznačené budou vyhozeny) lze přepravovat v příručním zavazadle.

Pokoje

Dvoulůžkový pokoj

v ceně

Dvoulůžkový pokoj, 2 oddělená lůžka

v ceně

Strava

Stravování dle programu

v ceně

Kód nabídky: PVG2661

Podobné zájezdy v regionu

Čína - Tajuplný Sečuán

Tajuplný Sečuán

79 990 Kč
55 990 Kč /os.
Ušetřete 24 000 Kč
Čína - Východoasijské metropole: Peking - Tokio

Východoasijské metropole: Peking - Tokio

5.410 hodnocení zákazníků
81 190 Kč
64 990 Kč /os.
Ušetřete 16 200 Kč
Čína - Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Prahy

Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Prahy

5.722 hodnocení zákazníků
50 990 Kč
32 990 Kč /os.
Ušetřete 18 000 Kč
Čína - Tajemná příroda Číny

Tajemná příroda Číny

85 490 Kč
59 849 Kč /os.
Ušetřete 25 641 Kč
Čína - To nejlepší z Číny s plavbou Třemi soutěskami

To nejlepší z Číny s plavbou Třemi soutěskami

5.87 hodnocení zákazníků
99 990 Kč
59 990 Kč /os.
Ušetřete 40 000 Kč
Čína - Na skok do Číny bez víza

Na skok do Číny bez víza

59 990 Kč
41 990 Kč /os.
Ušetřete 18 000 Kč
Čína - Čína jako nikdy předtím

Čína jako nikdy předtím

5.314 hodnocení zákazníků
71 990 Kč
49 990 Kč /os.
Ušetřete 22 000 Kč
Čína - Magické poklady Číny

Magické poklady Číny

85 690 Kč
54 990 Kč /os.
Ušetřete 30 700 Kč
Čína - Klenoty velké Číny s návštěvou Hong Kongu z Prahy

Klenoty velké Číny s návštěvou Hong Kongu z Prahy

5.08 hodnocení zákazníků
90 990 Kč
63 699 Kč /os.
Ušetřete 27 291 Kč
Čína - Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Vídně

Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Vídně

49 990 Kč
33 990 Kč /os.
Ušetřete 16 000 Kč
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Čína

Advent v Šanghaji

Novinka
Poznávací zájezdy
42 840 Kč
29 989 Kč /os.

Proč si vybrat tento výlet?

Neokoukaná asijská metropole je ve vánočním období doslova dechberoucí. Odhoďte zábrany a vyrazte na letošní advent do čínské Šanghaje!

Třetí největší město světa umí se svými 25 miliony obyvatel evropského turistu zahltit. Jen pro představu –⁠⁠⁠⁠⁠ kdybyste každý den chtěli navštívit novou restauraci, zabere vám to přes 270 let! Jakmile se vám ale podaří labyrint uliček, vůní a řečí rozklíčovat, nebudete chtít odjet.

  • Fascinující čínská vodní městečka
  • Neokoukaná metropole pro vánoční trhy
  • Novinka v nabídce
  • Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu

Trasa zájezdu

Šanghaj • Suzhou • Zhouzhuang

Vstupní formality:

Vstupní formality:

  • Pro občany ČR je pro vstup do Číny vyžadováno vízum. Dokumenty potřebné k vyřízení víza: itinerář k letu, zvací dopis z Číny, program a itinerář v angličtině, licenci partnerské CK a potvrzení z jednotlivých hotelů klient obdrží cca 4 týdny před odletem od svého prodejce. Po domluvě lze zaslat dříve. Pro vyřízení pokladů je nutno zaslat sken/ fotografii pasu každého cestujícího.
  • Po zaslání dokumentů si klient sám vyplní vízový formulář na webových stránkách čínské ambasády https://www.visaforchina.cn/PRG2_EN/ .
  • Pro dokončení žádosti je nutno vložit sken pasu a fotografii. (Fotografie musí být na bílém pozadí, bez brýlí. Více informací je uvedeno na webu čínské ambasády.) Na konci vyplněného formuláře se nabídne termín schůzky, kam se klient v uvedený čas dostaví se všemi dokumenty. Zde je možnost využít služeb Asiany, která pasy za klienty odnese, následně je vyzvedne a klientům je dodá (způsob dodání pasů si zvolíte v objednávce).
  • Pokud cestuje nezletilá osoba, musí mít navíc vyplněn Souhlas s vycestováním.
  • Občané SR mohou v období 8.11.2024 - 31.12.2025 vycestovat na 15 dnů do Číny bez víza.

Program zájezdu

1. den:

odlet

Odlet z Prahy s přestupem do nejlidnatějšího čínského města - Šanghaje. Město ukrývá spoustu nádherných míst, které stojí za vidění a vy je během zájezdu navštívíte - např. čínské Benátky, chrám Jadeitového Buddhy, Yuanské zahrady a mnoho dalšího.

 

2. den:

přílet + odpočinek

Přílet do Šanghaje v odpoledních hodinách, transfer na hotel, večeře, odpočinek po cestě, nocleh.

 

3. den:

prohlídka šanghaje + večer adventní trhy

Po snídani prohlídka města, začneme v **Yuanských zahradách**. Ty pocházejí z dynastie Ming, je to oáza zeleně ukrytá přímo v centru města, kde poznáme nenapodobitelnou podobu čínských zahrad. **Chrám Jadeitového Buddhy** - nejstarší a největší chrám v Šanghaji se skoro 2 metry velkou sochou Buddhy. Je to jeden z posledních stále fungujících buddhistických klášterů. Projdeme se po rušných **třídách Nanjing** s přilehlým **nábřežím Bund**, kde se konají známé vánoční trhy zasazené mezi historickým kostelem Union Church a okouzlujícími panoramaty Šanghaje. Na trhu si budete připadat jako byste se právě ocitli v Německu na adventním trhu. V loňském roce byl dokonce vánoční stromek od německé společnosti Audi. Stánky nabízejí velké množství pochutin z celého světa. Od horké čokolády, palačinek až po pizzu či čínské jídlo. Volný čas pro návštěvu trhů. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

 

4. den:

výlet do suzhou

Snídaně v hotelu,odjezd na celodenní výlet do Suzhou – čínských Benátek s možností projížďky člunem po Velkém kanálu, který je nejdelší a nejstarší na světě. Návštěva zahrad Master of Nets Garden, kterou tvoří malé jezírko obklopené důmyslně navrženou umělou krajinou, jako jsou verandy, pavilony, skalky a chodníky. Ulice Shantang (neboli Sedmimílová) byla postavena roku 825 slavným básníkem Bai Juyi, je plná dobře zachovalými historickými budovami s černými dlaždicemi a bílými stěnami. Zastávka v továrně na hedvábí, kde pocítíte kouzlo více než tisíc let starého hedvábí. Hedvábí je důležitým ztělesněním čínské kultury, Suzhou je jeho rodné město a vy můžete na vlastní oči vidět, jak se hedvábí vyrábí z chovu bource morušového, jak se vybírají kokony k výrobě hedvábí. Návrat na hotel do Šanghaje, večeře, nocleh.

 

5. den:

výlet do zhouzhuang

Po snídani odjezd lodí do starobylého vodního městečka Zhouzhuang, které se řadí mezi nejkrásnější vodní města v Číně a mezi nejkrásnější města světa. Toto starobylé autentické město bylo vybudováno před 1000 let, je zde 14 kamenných mostů a více než 800 domů, rezidencí s nádvořími kolem řeky. Město je obklopeno a rozděleno jezery a řekami, přes řeky vede 14 kamenných mostů, které nabízejí výrazný výhled na vodní město. Nejznámější jsou dvojité mosty Yong'an a Shide se zakřiveným obloukem, které jsou považovány za symbol města. Most Zhenfeng byl znovu postaven roku 1726, v mostních štěrbinách rostou borovice, které mu dodávají starobylý nádech. Na západní straně mostu stojí malá budova, která kdysi sloužila jako místo, kde se shromažďovali členové Jižní společnosti a nazývala se „Začarovaná věž“. Shen house stojícího na konci mostu Fu´an vystavěného roku 1742 v mingském stylu. Více než 100 místností je rozděleno do tří částí propojených arkádami a uličkami. První je vodní brána a přístaviště, kde Shenova rodina kotvila lodě a prala prádlo. Prostřední část zahrnuje bránovou věž, čajovnu a hlavní sál. Cihlová bránová věž s vyřezávanými živými a důmyslnými postavami, které vyprávějí historické příběhy nebo vyjadřují dobrá přání, z ní činí vzácné umělecké dílo. Čajovna a hlavní sál slouží k obsluze hostů a vybavení je zde velmi elegantní. Poslední částí je dvoupatrové obydlí, které se skládá z několika budov. Dům Zhang, protékající řekou Zhujing, je elegantní a půvabný obytný dům s klidným nádvořím a rybníkem.

Návrat do Šanghaje, za příplatek možnost návštěvy Pearl TV Tower - věže skládající se z 11 koulí různých velikostí a svého času nejvyšší budova v Číně. Večeře, nocleh.

 

6. den:

volný den v šanghaji + odlet

Po snídani volný čas k individuální prohlídce Šanghaje nebo nákupům na místních vyhlášených trzích. Ve večerních hodinách transfer na letiště a odlet do s přestupem do Prahy.

 

7. den:

návrat do čr

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

O ceně

Cena zahrnuje:

  • Leteckou přepravu Praha - Šanghaj - Praha s přestupem v turistické třídě včetně tax a příplatků
  • 4 noclehy v hotelu ***/**** se snídaní
  • Stravování dle programu (4x večeře)
  • Vstupy dle programu
  • Transfery dle programu
  • Jízda lodí do Zhouzhuang
  • Služby česky mluvícího průvodce + místního průvodce
  • Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

  • Vstupy nezahrnuté v programu
  • Spropitné (místní personál, průvodce, řidič)
  • Stravování nad rámec programu

Doplňkové služby a vstupy

Doplňkové služby:

  • Vstupenka na Pearl Tower v Šanghaji 799 Kč
  • Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

Informace:

  • K rezervaci nutno dodat: datum narození, státní příslušnost, číslo pasu a platnost pasu do + sken (foto) pasu od každého účastníka.
  • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Obligátní spropitné je v Číně při 10i cestujících je 10 EUR (USD)/os./den
  • Oficiální měnou je čínský juan (CNY). 1 Kč = cca 3,50 CNY
  • Doporučená měna na cestu do Číny je USD nebo EUR. Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.
  • Do Číny není žádné povinné očkování, nicméně jsou zde některá doporučená (nutno konzultovat se svým lékařem s ohledem na věk a zdravotní stav či s hygienickou stanicí) - tetanus, břišní tyfus, virová hepatitida A + B.
  • Do Číny je zakázáno přepravovat zapalovače. Powerbanky do 100Wh (musí být označeno, neoznačené budou vyhozeny) lze přepravovat v příručním zavazadle.

Pokoje

Dvoulůžkový pokoj
v ceně
Dvoulůžkový pokoj, 2 oddělená lůžka
v ceně

Strava

Stravování dle programu
v ceně

Kód nabídky: PVG2661

29 989 Kč /os.
First MinuteZima 2025/2026
Celkem: 59 978 Kč
ušetříte: 25 702 Kč

Podobné zájezdy v regionu

Čína - Tajuplný Sečuán

Tajuplný Sečuán

79 990 Kč
55 990 Kč /os.
Ušetřete 24 000 Kč
Čína - Východoasijské metropole: Peking - Tokio

Východoasijské metropole: Peking - Tokio

5.410 hodnocení zákazníků
81 190 Kč
64 990 Kč /os.
Ušetřete 16 200 Kč
Čína - Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Prahy

Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Prahy

5.722 hodnocení zákazníků
50 990 Kč
32 990 Kč /os.
Ušetřete 18 000 Kč
Čína - Tajemná příroda Číny

Tajemná příroda Číny

85 490 Kč
59 849 Kč /os.
Ušetřete 25 641 Kč
Čína - To nejlepší z Číny s plavbou Třemi soutěskami

To nejlepší z Číny s plavbou Třemi soutěskami

5.87 hodnocení zákazníků
99 990 Kč
59 990 Kč /os.
Ušetřete 40 000 Kč
Čína - Na skok do Číny bez víza

Na skok do Číny bez víza

59 990 Kč
41 990 Kč /os.
Ušetřete 18 000 Kč
Čína - Čína jako nikdy předtím

Čína jako nikdy předtím

5.314 hodnocení zákazníků
71 990 Kč
49 990 Kč /os.
Ušetřete 22 000 Kč
Čína - Magické poklady Číny

Magické poklady Číny

85 690 Kč
54 990 Kč /os.
Ušetřete 30 700 Kč
Čína - Klenoty velké Číny s návštěvou Hong Kongu z Prahy

Klenoty velké Číny s návštěvou Hong Kongu z Prahy

5.08 hodnocení zákazníků
90 990 Kč
63 699 Kč /os.
Ušetřete 27 291 Kč
Čína - Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Vídně

Nejkrásnější motivy Pekingu a okolí z Vídně

49 990 Kč
33 990 Kč /os.
Ušetřete 16 000 Kč