Čedok

Česká republika

Advent v Brně

Poznávací zájezdy

Česká republika

Advent v Brně

Poznávací zájezdy

Proč si vybrat tento výlet?

Metropole jižní Moravy a zároveň 2. největší město České republiky. Město ukrývá velké množství historických památek, muzea, galerie, přírodní památky či místní zoologickou zahradu. Vánočně vyzdobené ulice města Vás jistě okouzlí.

  • Novinka
  • Metropole jižní Moravy ve vánočním hávu

Poloha

Program zájezdu

1. den:

brno

Odjezd v brzkých ranních hodinách dle zvoleného nástupního místa do Brna. Prohlídku města začneme v kopci nad městem u hradu Špilberk založeného ve 13. st. a za svých 700 let měl velké množství funkcí - od sídla moravských markrabat přes pevnost až po kasárny či věznici. Pokračujeme k Moravskému náměstí, které patří mezi největší v Brně, sídlí zde Moravské galerie v prostorech bývalého kláštera, dále je zde barokní kostel sv. Tomáše či jezdecká socha zvaná Odvaha a socha Spravedlnosti s kašnou. Součástí je i pěkný park s fontánou. Pokračujeme na další ikonické místo brněnské metropole se spoustou historických budov, obchodů a kaváren. Náměstí vzniklo již ve 13. st. a jeho trojúhelníkový tvar vznikl křížením obchodních cest. Ze zajímavých staveb je zde morový sloup z roku 1689, Kleinův palác, Dům pánů z Lipé, broznová kašna, či časostroj z černé žuly zvaný Brněnský orloj. Další naše kroky směřují na Dominikánské náměstí, jehož západní stranu zabírá nová radnice. Z dalších zajímavých budov je zde kaple Božího hrobu. V nedaleké ulici je vstup do Sklepa pod novou radnicí, kde se v rámci expozice můžete seznámit s historií města a pověstmi. Projdeme na Zelný trh, který vznikl ve 13. st. jako tržiště, které zde probíhají dodnes. Přímo pod náměstím je ukrytý labyrint s 212 schody ukrývající mj. alchymistickou laboratoř. Na náměstí sídlí také Moravské zemské muzeum, které je domovem Věstonické venuše. Z dalších atraktivit, které město ukrývá doporučujeme např. kapucínskou hrobku nebo vilu Tugendhat. Individuální volno k návštěvě adventních trhů, které probíhají téměř na všech zmíněných náměstích, užijte si svůj výlet plnými doušky a ochutnejte nějakou místní specialitu. Vánoční vesnička nebo dětská šalinka na Dominikánském náměstí, zvonek přání a oblíbený Zimní bar na náměstí Svobody, Zelný trh s vánočním stromem či vyhlídkové kolo na Moravském náměstí. Odjezd zpět, návrat v pozdních nočních hodinách.

 
 

O ceně

Cena zahrnuje:

  • Dopravu autokarem
  • Služby průvodce
  • Pojištění dle zák. č. 159/99

Cena nezahrnuje:

  • Vstupy do památkových objektů
  • Případnou přepravu MHD po metropoli

Orientační ceny vstupů:

  • Hrad Špilberk 260 Kč
  • Labyrint pod Zelným trhem 180 Kč
  • Vila Tugendhat - základní okruh 400 Kč, prohlídka vily zvenku 200 Kč
  • Vstupenky doporučujeme koupit předem na den Vaší návštěvy v odpoledních hodinách.

Informace:

  • Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 30 osob. Změna programu vyhrazena.
  • Většina stánků přijímá hotovost, někde lze platit kartou.
  • Nástupní místa autokaru: Nitra, Trnava, Bratislava, Malacky - doprava je realizována společností. Bližší informace o dopravcích naleznete na našich webových stránkách v sekci ,,S kým jezdíme autobusem." Odjezdové časy z jednotlivých měst jsou předběžné. Přesné časy obdržíte v rámci odbavení týden před odjezdem.

Kód nabídky: XCZ0320

Advent v Brně - Česká republika | CK Čedok