phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Arménie - Gruzie

Výhody nabídky

  • NOVINKA 2020
  • v programu mj. Jerevan, klášter Geghard, vinařství Tushpa, jezeri Sevan, Gori či Tbilisi

Arménie - Gruzie Kód: EVN2478

33 590PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Pá 14.08 – So 22.08.20 (9 dní / 8 nocí)
Itaka

Arménie - Gruzie Kód: EVN2478 Arménie

Popis nabídky


1. den:
 Odlet do Jerevanu, hlavního města Arménie (782 př. n. l.), kde se stará kultura mísí s moderním životním stylem a skvělými tradicemi. Nocleh v Jerevanu. 
2. den: 
Po snídani prohlídka Jerevanu. Navštívíme památník Kaskády, uvidíme sochu Matky Arménie a také Operu. Další zastávkou je historické muzeum, památník Tsitsernakaberd, tichá památka první genocidy 20. století. Cestou zpět navštívíme Matenadaran, depozitář starověkých rukopisů a knih. Návštěva likérky na výrobu brandy. Uvítací večeře. Nocleh. 
3. den: 
Snídaně. Odjezd do Echmiadzinu se zastávkou u zříceniny chrámu Zvartnots - perly ze 7. století. Echmiadzin, známé centrum arménsko-gregoriánské církve, jedné z prvních křesťanských církví na světě. Oběd v místní komunitě. Odjezd do chrámu Garni. Citadela a pohanský chrám Garni jsou malebným památníkem helénského období a impozantním dílem starověké arménské architektury. Přejezd ke Geghard (UNESCO) -  dalšímu neuvěřitelnému arménskému klášteru, částečně vytesanému do hory, nádhernému monumentu středověké arménské architektury. Nocleh. 
4. den:
 Po snídani navštívíme klášter Khor-Virap s velmi bohatou historií, náboženskou i světskou. Nachází se v údolí Ararat proti biblické hoře Ararat (5165 m n. m.), která byla Noemovou kotvou. Dále pokračujeme do kláštera Noravank - velkého náboženského a kulturního centra 12. století. Při zpáteční cestě navštívíme vinařství Tushpa, krátká degustace místního vína. Večeře v místní restauraci. Nocleh. 


5. den:
 Po snídani pokračujeme k jezeru Sevan (2000 m n. m.). Obrovské horské jezero, jedno z nejvýše položených sladkovodních jezer na světě. Cestou zastávka u nekropole Noratus s největším počtem zachovalých středověkých náhrobků, dále prohlídka kláštera Sevanavank. Přejezd do Gruzie. Večeře v tradiční gruzínské restauraci. Ubytování, nocleh v Tbilisi. 
6. den:
 Po snídani prohlídka hlavního města Gruzie, Tbilisi. Projdeme se starými částmi města, strukturovanými jako terasy, uvidíme barevné domy, vzorované balkóny či moderní architekturu. Nezapomeneme navštívit kostel Metekhi či starobylou pevnost Narikala (4. století) s panoramatickým výhledem na staré Tbilisi. Oběd. Individuální volno. Nocleh. 


7. den: 
Po snídani návštěva známé vinařské oblasti Kakheti. Uvidíme jak zasněžený Kavkaz, tak úrodná údolí. Prohlídka krásného malého městečka Sighnaghi z 18. století a kláštera Bodbe. Navštívíme také tradiční gruzínské vinné sklepy. Zdejší metoda výroby vína je zapsána do seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Oběd v místní rodině, kde si vychutnáme domácí pokrmy a víno. Návrat do Tbilisi. Nocleh. 


8. den:
 V dopoledních hodinách navštívíme starobylé hlavní město a náboženské centrum Gruzie - Mtskheta a jeho historické pamětihodnosti: klášter Jvari (UNESCO) a katedrálu Svetitskhoveli (UNESCO). Pokračujeme do města Gori - srdce oblasti Kartli a rodného města J. V. Stalina. Navštívíme také Stalinovo muzeum, uvidíme jeho rodný dům a dále pokračujeme ještě k návštěvě jeskynního města Uplis-Tsikhe. Oběd. Návrat do Tbilisi. Nocleh. 


9. den: 
V brzkých ranních hodinách odlet (s přestupem) do Prahy.

příplatek za jednolůžkový pokoj 6390 Kč

leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků (s přestupem)
služby místního a českého průvodce
dopravu po trase autokarem či minibusem
 8 noclehů v hotelech*** se snídaní
vstupy dle programu a degustace
4 obědy, 3 večeře dle programu
  návštěva Brandy Factory 
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.Cena nezahrnuje:
spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

Minimální počet účastníků zájezdu je 12 osob. Změna programových bodů vyhrazena.K rezervaci je nutno dodat: datum narození, číslo pasu, platnost pasu(od/do), státní příslušnost, stát trvalého bydliště.  

Informace o regionu

Arménie

Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
36 740
Ušetříte: 3 150
33 590 Celkem Podrobnosti o ceně 67 180
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter