phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Neznámé krásy Albánie

Výhody nabídky

 • Velký okruh po Albánii 
 • Kulturní, přírodní a historické památky 
 • Profesionální česky mluvící průvodce 
 • Možnost prodloužení pobytu u moře 
 • Novinka v prodeji

Neznámé krásy Albánie Kód: TIA2ALB

18 909PLN
Dorośli: 2 polopenze So 05.06 – So 12.06.21 (8 dní / 7 nocí)
Itaka

Neznámé krásy Albánie Kód: TIA2ALB Albánie

Popis nabídky

Den 1 . Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře. Den 2. Po snídani, odjezd do města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází  Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Dále odjezd a návštěva zachovalého pravoslavného kláštera Ardenica na pahorcích středoalbánského kraje Myzeque. Další návštěvou jsou ruiny antického města Apolonie.  Návrat do hotelu, večeře.  Den 3. Ranní odjezd do Vlory, jež je začátkem Albánské Riviery. Vlora stojí za zastávku především kvůli monumentálnímu pomníku nezávislosti Albánie, která byla v roce 1912 vyhlášena právě zde. Krátká procházka po městě. Transfer do přístavu a plavba na Karaburun, kde budete mít čas na odpočinek a koupání. Během plavby spatříte nejen jeskyni piráta Haxhi Aliu, ale i ostrov Sazan, který je znám pro jedinečnou faunu. Možnost zakoupení oběda během plavby za příplatek. Návrat do hotelu, večeře. Den 4. Návštěva kláštera Panny Marie, jež se nachází v blízkost laguny Narta. U kláštera je ještě kostel Panny Marie, ve kterém se 15. srpna každoročně koná křesťanská pouť. Prohlídka pevnosti Ali Pasha, odkud máte krásný výhled na pobřeží. Prohlídka a individuální volno v letovisku Saranda. Ubytování a večeře v hotelu. Den 5. Zastávka a prohlídka byzantského kláštera u Mesopotam. Prohlídka archeologického naleziště Butrinti. Uvidíte tu pozůstatky římských lázní, baziliky, paláce Tří mušlí či městských hradeb. Další zastávkou je Syri i Kaltër (Modré oko), výjimečně silný krasový pramen vyvěrající nedaleko města Gjirokastër. Křišťálově čistá voda zde tvoří kruhové jezírko, ze kterého vytéká řeka Bistrica. Volno. Návrat do hotelu, večeře. Den 6. Návštěva kamenného města Gjirokaster, město postavené na svazích lemujících údolí řeky Drin. Jeho hradby pocházejí ze 3. století a jeho opevněné stavby, z nichž většina byla postavena v 17. a 18. století, vynesly městu zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2005. Další zastávkou je vinařství Cobo, kde vás majitelé provedou a vysvětlí proces pěstování vína v Albánii s následující degustací. Ubytování a večeře v hotelu. Den 7. Ranní odjezd do Beratu, města tisíce a jednoho okna. Berat je oblíbeným cílem turistů pro svoji romantickou polohu na řece Osum mezi horami i pro řadu historických památek. Dominantou města je mohutná pevnost nad městem ze 14. století, ve které se nachází staré městečko s úzkými uličkami a dalšími památkami. Z pevnosti je krásný pohled na město, řeku s kamenným mostem i na nedaleké hory. Odpoledne prohlídka Tirany. Den 8. Individuální program, odlet do Prahy.

Oběd během plavby na ostrov Karaburun - cca 10 euro
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 990Kč

7 noclehů v hotelech *** s polopenzí Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Transfery dle programu na místě Česky mluvící průvodce

Povinné poplatky splatné na místě u průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytové taxy - cca 125 euro
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob. Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace je vyhrazena.

Informace o regionu

Albánie

Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

Poznávací zájezd
 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
20 999
Ušetříte: 2 090
18 909 Celkem Podrobnosti o ceně 37 818
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter