phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Řecké krásy z lodní paluby

Výhody nabídky

 • Plavba luxusní lodí COSTA FORTUNA
 • Poznání nejkrásnějších řeckých ostrovů
 • Plavba průlivem Dardanely
 • Každý večer zábavný program
 • Bazény a vířivky na lodi
 • Večeře o čtyrech chodech 
 • Nezapomenutelné západy slunce
 • Přímý let z Vídně do Athén

Řecké krásy z lodní paluby Kód: ATH2VIE

39 359PLN
Dorośli: 2 plná penze Pá 02.08 – Pá 09.08.24
Itaka

Řecké krásy z lodní paluby Kód: ATH2VIE Řecko

Popis nabídky

Program zájezdu je pouze informační a poskytuje tipy, co v daných destinacích navštívit. Nejedná se však o prohlídku s průvodcem. Fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na lodi, není zde však možnost česky mluvícího průvodce. 

1. DEN: Athény (Řecko) cca do 23:00
Přílet z Vídně / Mnichova na letiště v Athénách a následný transfer do přístavního města Piraeus. Nalodění na loď COSTA FORTUNA (nejpozději do 23:00). Povinná bezpečnostní schůzka.

2. DEN: Na moři
Druhý den vás čeká celý den na lodi, během kterého můžete objevovat, co loď COSTA FORTUNA nabízí. Můžete strávit den na lehátku u bazénu nebo se zúčastnit programu s animátory. Dále vás může nalákat k relaxaci Spa centrum nebo pro ty aktivnější je na lodi fitness centrum. Na lodi jsou také rozmístěny salónky s živou hudbou nebo divadlo, kam můžete večer zamířit na pěvecké a taneční představení. Loď bude proplouvat úzkým průlivem spojující Egejské a Marmarské moře – Dardanely (cca 17:00 - 19:00).

3. DEN: Istanbul (Turecko) cca 07:00 - 18:00
Největší město Turecka a jakási spojnice mezi Evropou a Asií, kde v poklidu žijí vyznavači tří světových náboženství, i tak by se dal popsat Istanbul. Počátky města sahají až do 7. století před naším letopočtem, kdy na území dnešního Istanbulu vznikla první osada Byzantion. Rozkvět města však nastal ve chvíli, když se sem přesunulo hlavní město Říma a začalo nést název Konstantinopol. V polovině 15. století bylo město ovšem dobyto muslimy, připojeno k Osmanské říši a přejmenováno na Istanbul. Z důvodu pestré historie města nabízí Istanbul velké množství památek z různých období a kultur. Jendou z nejproslulejších staveb je rozhodně chrám Hagia Sophia (Chrám Boží moudrosti) s nádhernými byzantskými mozaikami, postavený už kolem roku 532 jako největší a nejmonumentálnější stavba tehdejšího světa, která měla reprezentovat sílu a bohatství Byzantské říše. Později byla Hagia Sophia přestavěna na mešitu a dnes slouží jako muzeum. Dále doporučujeme navštívit jednu z hlavních ozdob města, dechberoucí mešitu sultána Ahmeda přezdívané kvůli barvě obložení modrozelenými dlaždicemi jejího interiéru jako Modrá mešita. Můžete zamířit na náměstí Hippodrom, bývalé správní a politické centrum Konstantinopole, kde můžete vidět egyptský obelisk Hadí sloup a fontánu Willhelma II. Kousek od tohoto náměstí se nachází další dominanta Istanbulu, kterou je palác Topkapi, rezidence osmanských sultánů, centrum vlády osmanské říše a dnes rozsáhlé muzeum s mnoha sbírkami. Krásný výhled na celé město si užijete z bezmála 70 metrů vysoké Galatské věže nebo též Kristovy věže postavené v roce 1348. V neposlední řadě je také nutné zmínit palác Dolmabahce (sídlo tureckých sultánů), který se skládá z komplexu paláců, pavilonů, mešit, fontán a nádvoří.

4. DEN: Mykonos (Řecko) cca 15:00 - 23:00
Čtvrtý den zamíří loď na ostrov Mykonos v Egejském moři, který je také znám jako ostrov větrných mlýnů nebo pelikánů. Ostrov nabízí krásná členité pobřeží plná zálivů, zátok a pláží. Centrum kultury a zábavy se nachází v hlavním městě nesoucí stejný název, jako celý ostrov. Charakteristické jsou typické bílé domečky a křivé uličky s mozaikovými chodníky. Již zmíněné větrné mlýny se nachází nad městem a oslní vás již z dálky. Oblíbeným místem je také část, které se říká Malé Benátky, kde moře omílá úsek typicky řeckých domků. Na Mykonosu najdete samozřejmě krásné pláže, na kterých si můžete odpočinout a vykoupat se.

5. DEN: Heraklion nebo Rhodos
Heraklion – Kréta (Řecko) cca 09:00 - 19:00
Heraklion je největší město řeckého ostrova Kréta a stačí vám na něj opravdu pouhý jeden den. Nejproslulejší je archeologické muzeum (Kretikon Museion), kde se je nejvíce pozornosti přikládáno historii mínojské civilizace. Další heraklionskou dominantou je benátská pevnost Koules, která se nachází přímo v centru města a dříve chránila vstup do přístavu. Pokud půjdete na hradby této pevnosti, budete mít nádherný výhled na celé město. V Heraklionu také stojí krásná katedrála Agios Minas, která je největší katedrálou ostrova. Pokud budete mít dostatek času, můžete navštívit Knossos, kde se nachází paláce bývalého centra mínojské civilizace. Areál Knossos se nachází zhruba 5 km od Heraklionu.

Rhodos (Řecko) cca 07:00 - 18:00
Hlavní město ostrova Rhodos, které nese stejný název je rozděleno na dvě části, kterými jsou Staré a Nové Město. Historické centrum se nachází ve staré části města a dominantou je bezesporu Palác velmistrů řádu Johanitů (Kastelo), který byl vystaven ve 14. století. Nyní se zde nachází archeologické muzeum. Můžete si zde užít příjemnou procházku po středověkých uličkách, které jsou lemovány obchůdky a restauracemi. Ve Starém Městě se nachází také kostel sv. Michala, gotický kostel panny Marie a Sulejmánova mešita. Sokratova ulice vás dovede na Hippokratovo náměstí s krásnou kašnou. Ve městě Rhodos můžete vidět také akropole – Apollonův chrám. Antické divadlo. Pokud si budete chtít jít odpočinout na pláž, můžete zajít na Elli Beach, ke které přiléhají bary, kavárny a restaurace. Po pláži můžete dojít až k nejsevernějšímu bodu ostrova, odkud při dobré viditelnosti dohlédnete až na turecké pobřeží.

6. DEN: Kos nebo Bodrum
Kos (Řecko) cca 09:00 - 20:00
Město Kos, které se nachází na stejnojmenném ostrově a leží na jeho severovýchodním pobřeží. Město má velice bohatou historii, protože vzniklo již ve 4. století před naším letopočtem a v nadvládě nad ostrovem se vystřídalo několik národností, které zde zanechaly své stopy. Můžete navštívit starobylý amfiteátr, ve kterém se nachází mramorové kulaté hlediště, pozůstatky římských lázní, středověký hrad rytířů řádu sv. Jana nebo dokonce i muslimskou mešitu. Nedaleko od historického centra stojí Hippokratův platan s obvodem 12 metrů, který podle legendy zasadil slavný lékař Hippokrat, bohužel se opravdu jedná pouze o legendu, protože slavný strom je starý pouhých 500 let. Další vaší zastávkou může bát také archeologické muzeum, kde jsou vystaveny objevy z nalezišť tohoto ostrova.

Bodrum (Turecko) cca 09:00 - 20:00
Bodrum je turecké město, které má nejen bohatou historii, ale i velice zajímavou architekturu a nechybí mu ani nádherné pláže. Začít můžete hradem sv. Petra se čtyřmi věžemi, jehož stavba začala v roce 1402 a nyní slouží jako muzeum vraků lodí, které byly nalezeny v Egejském moři. Dalšími významnými muzei jsou Muzeum umění Zeki Müren, Městské muzeum Bodrum nebo Námořní muzeum Bodrum. Asi nejvyhledávanějším cílem turistů je Mausólova hrobka, která byla označována za jeden se sedmi divů starověkého světa. Ve městě se nachází také pozůstatky římského amfiteátru ze 4. století před naším letopočtem, který na své stáří je nadále velice zachovalý. Tureckou atmosféru můžete zažít na typickém trhu Bodrum Bazzar a vykoupat se zajděte na jednu z krásných bodrumských pláží, jako je například Camel Beach a Gümbet Beach.

7. DEN: Santorini – Théra (Řecko) cca 08:00 - 18:00
Ostrov Théra známý spíše jako Santorini zná z těch nejkrásnějších fotek Řecka úplně každý. Kostelíky s modrými kopulemi a bílé domečky jsou pro tento ostrov typické. Labyrint úzkých uliček se spoustou obchůdků a restaurací se nachází v hlavním městě ostrova Fira. Druhým nejznámějším městečkem je Oia, kam se lidé chodí koukat na nezapomenutelné západy slunce. Městečka se nacházejí vždy ve svahu a svými klikatými uličkami vás dovedou vždy dolů k modrému moři. Pláže na Santorini jsou výjimečné, protože ostrov je sopečného původu a písek je tak sytě červený až černý.

8. Athény (Řecko) cca od 07:00
Vylodění v přístavním městě Piraeus. Poslední osmý den budete mít možnost prozkoumat ještě hlavní město Řecka – Athény. Athény jsou plné historických míst, které určitě stojí za to vidět. Jedním takovým je rozhodně athénská akropole, kde se nachází slavný chrám bohyně Athény – Pantheon, který stojí na pahorku, a tak je z této městské dominanty i překrásný výhled na celé Athény. Kromě Pantheonu se zde nachází také Dionýsovo divadlo, chrám Erechteion, Propyleje a chrám bohyně Athény Niké. Pod Akropolí se rozprostírá starověká agora, která sloužila jako centrum veřejných setkávání, politických debat a dala by se také nazvat kolébkou demokracie. Dodnes se zde nachází zbytky takzvaného řečnického koutku., kde dříve mohli plnohodnotní občané svobodně projevovat své myšlenky a názory. Nedaleko centra se nachází pláže, jako jsou Glyfada, Alimos nebo Vouliagmeni, kde se můžete vykoupat. Transfer na letiště a odlet do Vídně / Mnichova.

Program plavby se v různých termínech může lišit, proto u některých destinací jsou uvedené dvě možnosti. Dále je možné, že se změní pořadí destinací, ve kterém loď do přístavu dopluje.

Ubytování 7 nocí na lodi COSTA FORTUNA.
Snídaně, obědy i večeře na lodi.
Přímá letecká přeprava.
Transfer z letiště přístavu v Piraeus a z přístavu na letiště.
Přístavní poplatky.
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

V každé kajutě se nachází: vlastní koupelna se sprchovým koutem, dvojlůžková postel, nastavitelná klimatizace s termostatem, televize, fén, trezor, telefon, Wi-Fi připojení za poplatek, toaletní potřeby, povlečení, ručníky, osušky, zásuvky pro napájení.

Cena nezahrnuje:
- Česky mluvící průvodce.
- Fakultativní výlety pořádané COSTA CUISES (není zde česky mluvící průvodce).
- Hotelové servisní poplatky na lodi - cca 77 € za osobu (dítě poloviční poplatek).
- Nápojový balíček.
- Transfery z přístavu do centra měst.
- Wi-Fi připojení na lodi.

Typy kajut:
- Vnitřní kajuta (kajuta bez oken) – cca 13 m2
- Kajuta s oknem – cca 18 m2
- Kajuta s balkónem – cca 15 m2, balkon cca 3 m2

Cestování s dětmi:

- Děti do 18 let mohou na lodích cestovat pouze za doprovodu dospělé osoby.
- Děti, které jsou v době nástupu na palubu mladší 6 měsíců, nemají vstup povolen.

Plavba během těhotenství:
- Těhotné ženy mohou plavbu podstoupit, ale pouze do 24. týdne těhotenství.
- Těhotné ženy musí mít potvrzení o svém zdravotním stavu a zdraví nenarozeného dítěte.

Informace o lodi COSTA FORTUNA:
- 7 restaurací a 7 barů a kaváren
- 3 bazény a 5 vířivek
- 1 divadlo (1132 míst k sezení)
- Velké množství duty free obchodů
- Salónky s živou hudbou
- Kasino
- Posilovna
- Sportovní hřiště
- Zóna pro děti s bazénkem a skluzavkou
- Spa centrum (není zahrnuto v ceně)

Nápojové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- My Soft Drinks (cca 161 € za osobu) - zahrnuje nealkoholické nápoje
- My Drinks (cca 245 € za osobu) - zahrnuje My soft Drinks + alkoholické nápoje
- My Drinks Premium (cca 329 € na osobu) - zahrnuje My Drinks + prémiové nápoje + minibar na pokoji
Bez nápojového balíčku má klient v ceně nápoj v rámci plné penze během snídaně, obědu a večeře.
Všichni členi rezervace musí mít zakoupený stejný nápojový balíček.

Internetové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- WhatsApp (cca 8 € za osobu na den) - plný přístup na WhatsApp, zahrnuje zprávy, hovory a videohovory
- Sociální sítě (cca 13 € za osobu na den) - přístup na následující sociální sítě: WhatsApp, Facebook, Instagram, WeChat. Twitter, LinkedIn, Threema, Pinterest, Tumblr, TikTok, Snapchat, kakao, Telegram
- Full Internet (cca 20 € za osobu na den) - úplný neomezený internet
- Jednodenní Full internet 24h (cca 42 € za osobu na den) - úplný neomezený internet na 24 hodin od aktivace
- Placení za minutu (cca 0,25 € za minutu na osobu) - úplný neomezený internet 

Automaticky zvolený čas večeře na lodi je cca v 19 hodin. Pokud máte zájem o pozdější čas večeře (cca ve 21 hodin) uveďte prosím tento požadavek do poznámky.

Před plavbou doporučujeme stažení Costa Cruises aplikace.

V případě storna: Cena storna zahrnuje vzniklé náklady (např letenka).

Cestující národnosti jiné, než ze států Evropské unie musí předložit prokazatelné doklady, které mu potvrzují trvalý pobyt v Evropské unii, které budou platné v období plavby. 

Informace o regionu Předpověď počasí

Aktuální počasí – Řecko

Květen
0°C 22°C
Červen
-2°C 25°C
Červenec
4°C 29°C
Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
46 139
Ušetříte: 6 780
39 359 Celkem Podrobnosti o ceně 78 718
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter