Resort Jaz Solaya nabízí komfortní ubytování a bohatou nabídku volnočasových aktivit pro všechny věkové kategorie. Dětský a aktivity klub ČEDOG zajistí, že se děti skvěle baví, zatímco dospělí mohou relaxovat a užívat si krásy Rudého moře.
Dětský klub ČEDOG (léto 2025)
Lety Air Cairo s občerstvením na palubě zdarma
Aktivity klub Čedok (léto 2025)
Aquapark v blízkosti hotelu (v ceně zájezdu)
Recenze
5.4
5Pokoj
5.2Strava
5.6Hodnocení personálu
5.1Animace
5.6Poloha
5.3Pláž
4.7Atrakce v okolí
Poloha hotelu
Vzdálenost od letiště
•cca 7 km
Doprava
•privátní taxi na vyžádání na recepci
•půjčovna aut v resortu
Okolí
•v oblasti Madinat Coraya, v soukromém zálivu s možností potápění a šnorchlování
Vzdálenost od letiště
•cca 7 km
Doprava
•privátní taxi na vyžádání na recepci
•půjčovna aut v resortu
Okolí
•v oblasti Madinat Coraya, v soukromém zálivu s možností potápění a šnorchlování
Pláž
Hotelová pláž
přímo u hotelu
•písčitá pláž s mírným vstupem do moře (u břehu je korál, doporučujeme obuv do vody)
•vstup do moře možný také z mola
•vhodná pro potápění a šnorchlování
•lehátka, slunečníky a osušky zdarma
O hotelu
Středisko
•Marsa Alam
Vybavení
•vstupní hala•recepce•bankomat•2 hlavní restaurace•3 restaurace a la carte (1x za pobyt zdarma)•lobby bar, bar u bazénu, střešní bar•za poplatek Shisha bar•stánky s občerstvením
•obchody•půjčovna aut•lékárna•konferenční centrum (některé služby jsou nabízeny v sousedních hotelech)•3 bazény (2 v zimě vyhřívané)•dětský bazén•lehátka, slunečníky a osušky zdarma
•za příplatek tenisové kurty, potápěčské centrum (některé služby jsou nabízeny v sousedních sesterských hotelech)•aquapark Aqua Coraya centrum - 13 skluzavek/tobogánů pro děti i dospělé cca 150 m od hotelu•Dětský klub ČEDOG je pro Vaše děti přichystán v období od 1.7. do 10.9.2025 při naplnění počtu min. 7 dětí. V případě nenaplnění kapacity není bohužel možné náš klub realizovat. Dětský klub ČEDOG je poskytován zcela zdarma, a proto za jeho zrušení nevzniká nárok na kompenzaci. Zrušení klubu je zcela v kompetenci cestovní kanceláře Čedok.•Aktivity klub Čedok je pro Vás přichystán v období od 15.6. do 25.9.2025 při naplnění počtu min. 7 osob. V případě nenaplnění kapacity není bohužel možné náš klub realizovat. Aktivity klub Čedok je poskytován zcela zdarma, a proto za jeho zrušení nevzniká nárok na kompenzaci. Zrušení klubu je zcela v kompetenci cestovní kanceláře Čedok.
O ceně
Cena zahrnuje
leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
transfery v destinaci
počet noclehů dle potvrzení o zájezdu
stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu
služby delegáta
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
cena zájezdu nezahrnuje vízum, vízum si můžete zakoupit po příletu do destinace na letišti v Egyptě za 25 USD/os. nebo předem v ČR (bližší informace u prodejce)
Vstupní podmínky
pro vycestování do Egypta je nutný cestovní pas, který musí mít minimální platnost ještě 6 měsíců pro návratu z Egypta
konkrétní informace si můžete ověřit na internetových stránkách Ministerstva zahraničí www.mzv.cz nebo na zastupitelských úřadech jednotlivých států
Dostupnost pokojů
Jednolůžkový pokoj superior s výhledem/zahrada
vlastní příslušenství (koupelna, WC, fén)
klimatizace
SAT/TV
minibar (za příplatek)
v ceně
Dvoulůžkový pokoj superior s 1 přistýlkou s výhledem/bazén
vlastní příslušenství (koupelna, WC, fén)
klimatizace
SAT/TV
minibar (za příplatek)
+2 000 Kč /pokoj
Strava
All inclusive
snídaně
obědy
večeře
formou bufetu
v ceně
Čas stravování a provoz jednotlivých prvků hotelové infrastruktury uvedených v nabídce mohou podléhat menším změnám v důsledku sezónnosti, povětrnostních podmínek, požadavků hostů nebo vyšší moci, na které majitel nemá vliv.
Informace o oficiální kategorizaci hotelu je v souladu s kategorizací používanou v příslušné zemi. Každá země uplatňuje vlastní kritéria pro udělení konkrétní kategorie. Polovina hvězdičky uvedená ve slovním popisu může označovat nadhodnocenou nebo podhodnocenou kategorii ve srovnání s oficiální kategorií.
Informace pro občany České republiky:
K vycestování je potřeba cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po návratu z destinace.
Turistické vízum lze zakoupit za 25 USD na letišti v Marsa Alam nebo před příjezdem do země prostřednictvím CK Čedok. Turistické vízum má platnost 1 měsíc.
Informace pro občany ostatních zemí:
Údaje o pasových a vízových požadavcích včetně přibližných lhůt pro vyřízení víz pro občany třetích zemí jsou k dispozici u příslušných úřadů třetí země (ministerstvo zahraničních věcí, zastupitelský úřad).
Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti zamítnutí žádosti o jeho udělení není odvolání. Cestovní kancelář Čedok nenese odpovědnost za případné neudělení víza. Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.
Zdravotní informace a požadavky
Povinná očkování: žádná
Doporučená očkování: břišní tyfus, žloutenka typu A, žloutenka typu B
Žhavé africké slunce tu máte zaručené bez ohledu na roční období. Jde totiž o nejjižnější kout Egypta!
Korálové útesy
Zde můžete prozkoumat korálové útesy nedotčené lidmi. K rozvoji Marsa Alam došlo v posledních 20 letech, během kterých se Egypt začal mnohem více starat o přírodní zdroje a majitelé hotelů měli zákaz do pobřežních útesů zasahovat.
Svět pod hladinou
Stále jsou zde místa, kde můžete při koupání v blízkosti pobřežního útesu spatřit delfíny, želvy nebo dugongy. Svět jako z dokumentů je tu doslova na dosah ruky. Nebo spíše ploutve?
Odpočinek daleko od shonu města
Většina hotelů je roztroušena ve značných vzdálenostech od sebe a nejbližší města jsou obvykle daleko. V Marsa Alam budete relaxovat ve vybraném hotelu blízko přírody, na hony daleko od ruchu velkoměsta.
Nejlepší místo pro potápěče
Bohatství světa podmořské fauny a flóry, desítky profesionálních potápěčských centera neméně špičkových potápěčských lokalit – to vše dělá z Marsa Alam ráj pro amatérské i profesionální potápěče.
Hamata – ráj kitesurfingu
Marsa Alam je díky příznivému počasí a přívětivému větru dobrou volbou pro milovníky kitesurfingu. Hamata je pak jednou z nejlepších kitesurfingových lokalit v Egyptě a rozhodně tou nejznámější v oblasti Marsa Alam.
Základna pro objevování Asuánu a Abú Simbelu
Asuán a Abú Simbel jsou nejjižnější místa Egypta, která stojí za to vidět. Chrám Isis na ostrově Philae, Horův chrám v Edfu, Velký chrám Ramsese II a Asuánská přehrada jsou jen některé z atrakcí této oblasti.
Svět starověkých chrámů
Jednodenní výlet z Marsa Alam do Luxoru je cestou do světa bohů a faraonů. Na vlastní oči zde uvidíte místa známá z hodin dějepisu a filmů jako chrám v Karnaku, chrám Hatšepsut nebo Údolí králů.
Národní park Wadi El Gemal
Nachází se v jižní části regionu. Kochejte se krásnými mangrovníky, ponořte se do průzračné vody na pláži Hankorab a při troše štěstí uvidíte procházející se velbloudy.
Poušť a Abadové
Při cestě do pouště čtyřkolkou nebo džípem jistě navštívíte některou z beduínských vesnic, kterou obývají kočovní Abadové. Během expedice se dozvíte o jejich životě, zvycích a tradicích.