phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Krásy severní Evropy

Výhody nabídky

 • Plavba luxusní lodí COSTA DIADEMA
 • Malebná rybářská města
 • Dánsko, Norsko, Německo v jednom týdnu
 • Plavba po fjordech
 • Večeře o čtyrech chodech

Krásy severní Evropy Kód: CPH2VIE

26 389PLN
Dorośli: 2 plná penze So 14.09 – So 21.09.24
Itaka

Krásy severní Evropy Kód: CPH2VIE Dánsko

Popis nabídky

Program zájezdu je pouze informační a poskytuje tipy, co v daných destinacích navštívit. Nejedná se však o prohlídku s průvodcem. Fakultativní výlety je možné zakoupit přímo na lodi, není zde však možnost česky mluvícího průvodce. 

1. DEN: Kodaň (Dánsko) cca do 18:00

Přílet z Vídně / Mnichova na letiště v Kodani a následný transfer do přístavu. Nalodění na loď COSTA DIADEMA (nejpozději do 18:00). Povinná bezpečnostní schůzka.

2. DEN: Na moři
Hned druhý den vás čeká celý den na lodi, během kterého můžete objevovat, co loď COSTA DIADEMA nabízí. Můžete strávit den na lehátku u bazénu nebo se zúčastnit programu s animátory. Dále vás může nalákat k relaxaci Spa centrum nebo pro ty aktivnější je na lodi fitness centrum. Na lodi jsou také rozmístěny salónky s živou hudbou nebo divadlo, kam můžete večer zamířit na pěvecké a taneční představení.

3. DEN: Bergen (Norsko) cca 08:00 - 18:00
Pokud některé norské město nejlépe vystihuje charakter celé země, tak je to právě Bergen. Nachází se na mořském pobřeží mezi tzv. sedmi bergenskými horami a je druhým největším norským městem. Bergen je město, ve kterém se propojuje historie s překrásnou přírodou. Pro nádherný výhled na město si můžete vyjet lanovkou (doporučujeme zakoupit is lístky online dopředu) na vrchol jedné z hor Fløyen nebo sem vystoupat sami malebnými uličkami centra města. V centru města se nachází středověká katedrála a románský Korskirken neboli Kostel svatého Kříže. V prohlídce městem můžete pokračovat k jezeru Lille Lungegårdsvannet, v jehož blízkosti můžete navštívit a obdivovat železniční nádraží schované v krásné budově, bergenskou knihovnu a budovy Kode, které jsou přední uměleckou dominantou města. Zá nákupy můžete vyrazit na náměstí Torgallmenningen, kde se nachází historický památník norských námořníků od dob Vikingů po současnost.

4. DEN: Hellesylt a Geiranger nebo Ålesund
Hellesylt a Geiranger (Norsko) cca 08:30 - 18:00
Čtvrtý den vás čekají hned dvě místa, kterými jsou Hellesylt v dopoledních hodinách a následně Geiranger v hodinách odpoledních. Oběma místy jsou malé malebné vesničky, které lákají každoročně řadu turistů. V ústí fjordu Sunnylvsfjorden leží vesnička Hellesylt, kde můžete navštívit kostel Sunnylven z poloviny 19. století nebo Galerii Peer Gynt, ve které můžete obdivovat dřevořezby místního umělce, které jsou inspirované dramatem Henrika Ibsena. Nezapomenutelnou je plavba z Hellesyltu do Geirengeru, která je považovaná za plavbu po nejkrásnějším norském fjordu světa, který je zapsán na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Budete se moct kochat výhledy na zasněžené vrcholy hor nebo z nich stékající vodopády, mezi nejznámější rozhodně patří Sedm sester, Nápadník a Nevěstin závoj. Vesnička Geiranger má dominantu, podobně jako Hellesylt, v podobě dřevěného kostela z roku 1842. Krásné výhledy na norskou krajinu si můžete užít při cestách za několika historickými farmami, které se v oblasti nachází nebo vyhlídkami na Geirangerfjord. Jako jsou Flydalsjuvet, Dalsnibba nebo Orlí ohyb.

Ålesund (Norsko) cca 07:00 - 17:00
Město Ålesund se rozkládá na třech ostrovech, které jsou propojeny mosty, patří mezi jeden z největších norských přístavů a je často označován za nejkrásnější město Skandinávie. Výlet si můžete udělat na horu Aksla, která nabízí jedinečný výhled na město, moře a fjordy. Město bylo vždy významným rybářským přístavem, který v roce 1904 zachvátil požár a zničil tak všechny dřevěné domy. O několik let později byl Ålesund znovu vybudován v secesním stylu a díky tomu se stal unikátním městem s nezaměnitelným charakterem. Pouhá procházka po městě je velikým zážitkem, můžete obdivovat secesní architekturu v přístavních uličkách, které jsou lemovány domky, kavárny a obchůdky. Zajímavosti o historii města se můžete dozvědět v jednom z muzeí jako jsou Muzem Ålesundu, Rybářské muzeum nebo Sunnmøre muzeum.

5. DEN: Haugesund nebo Stavanger
Haugesund (Norsko) cca 13:00 - 20:00
Dříve sídlo vikingských králů, nyní moderní přístavní město, takové je norský Haugesund, v jehož blízkosti leží několik malých ostrovů. Pravou historickou atmosféru z dob prvního norského krále zažijete v centru města Avaldnes, kde se nachází kostel sv. Olafa a k němu přiléhající vikingská vesnice, která se domy, nástroji a oděvy podobá středověké osadě. Dalším důležitým místem je památník Haraldshaugen na okraji města, který je věnován králi Haroldovi Krásnovlasému, který jako první sjednotil Norsko a památník je proto symbolem sjednocení a nezávislosti. Projít se můžete po pobřežní promenádě, kde najdete nákupní zónu Haraldgata nebo zamířit na ostrov Karmøy, kde se také nacházejí vikingské památky, ale také bílé pláže a severská příroda.

Stavanger (Norsko) cca 10:00 - 20:00
Na jihozápadním pobřeží Norska leží čtvrté největší norské město Stavanger. I přes to, že se jedná převážně o průmyslové město má i svou historickou a kulturní tvář. Region byl nejprve osídlen Vikingy. Do 14. století bylo město obyčejnou rybářskou vesnicí, ale postupně se z něj začal stávat důležitý přístav. V 60. letech 20. století byla na pobřeží Stavangeru objevena ropa, díky které se městu přezdívá „Hlavní norské město ropy“. Turisticky zajímavou je historická část města Gamle Stavanger, ve které jsou krásné barevné dřevěné domy a malebné dlážděné uličky. Dominantou města je katedrála Domkirke, která byla postavena v románském slohu ve 12. století a patří k nejstarším katedrálám v Norsku. Dále se ve městě nachází hned několik zajímavých muzeí, jako jsou námořní, ropné a konzervárenské muzeum. V okolí města se rozkládá několik krásných jezer a jednou z nejnavštěvovanějších turistických přírodních památek je tzv. Preikestolen (Kazatelna), jedná se o skalní vysunutý blok, který leží ve výšce 604 m nad hladinou Lysefjordu.

6. DEN: Na moři

7. DEN: Kiel (Německo) cca 08:00 - 20:00
Sedmý den dopluje loď COSTA DIADEMA do německého přístavního města Kiel na poloostrově Jutsko. Původně byl kielský fjord osídlen Vikingy, ale postupem času připadlo území germánským kmenům. V roce 1871 byl Kiel jmenován říšským válečným přístavem a byla do města přemístěna pruská flotila, která zde kotvila až do roku 1918. Díky tomu se Kiel rozrostl a došlo k přestavbě historického centra. Během druhé světové války byl však Kiel jakožto jedna z hlavních námořních základen bombardován a většina města byla zničena. Bohužel se mnoho historických památek a budov nepodařilo zachránit. Avšak i přes to se ve městě nachází mnoho typických severoněmeckých budov, restaurací a kaváren. Jednou z dominant města je kromě přístavu kostel sv. Mikuláše nebo historický cihlový maják.

8. DEN: Kodaň (Dánsko) cca od 10:00
Kodaň je nádherné hlavní město Dánska a také sídlo dánské královny. Asi nejdůležitějším místem v Kodani je starý přístav Nyhavn, kde vás okouzlí kotvící lodě a pestrobarevné domy kaváren, restaurací a malých obchůdků. Právě v Nyhavn se nachází dokonce dva domy na adresách Nyhavn 18 a 67, ve kterých žil slavný spisovatel Hans Christian Andersen. V jižní části kanálu se můžete projít po promenádě, kterou lemuje pět historických lodí z 19. a 20. století, které spadají pod Dánské národní muzeum. Nedaleko Nyhavnu se nachází ikonická socha, malé mořské víly od Hanse Christiana Andersena, která se stala kodaňskou ikonou. Za nákupy můžete zajít na jednu z nejdelších nákupních ulic v Evropě – Strøget, která je 1100 metrů dlouhá a spojuje přístav Nyhavn s dalším symbolem hlavního města, kodaňskou radnicí Rådhus, která je postavena ve skandinávském národním romantickém stylu a nachází se zde hodiny Jense Olsena. Dále se můžete zajít podívat k dánskému královskému zámku Amalienborg, který je dodnes hlavním sídlem dánské královny a jeho součástí je i muzeum. Dalším muzeem, které stojí za to navštívit, je Nová glyptotéka Carlsbergu, kde můžete obdivovat antické skulptury z Egypta, Řecka a Říma nebo obrazy dánských a francouzských malířů z 19. a 20. století. Krásnou budovou je i palác Christiansborg, který dříve sloužil jako královský palác a nyní je sídlem dánského parlamentu. Pokud chcete vidět město ze shora, doporučujeme vyjít na vyhlídkovou plošinu kostela Frederiks Kirke, kterému se také říká Mramorový kostel, odtud budete mít krásný pohled na historickou část Kodaně. Transfer na letiště a odlet do Vídně / Mnichova.

Program plavby se v různých termínech může lišit, proto u některých destinací jsou uvedené dvě možnosti. Dále je možné, že se změní pořadí destinací, ve kterém loď do přístavu dopluje.

Ubytování 7 nocí na lodi COSTA DIADEMA.
Snídaně, obědy i večeře na lodi.
Přímá letecká přeprava.
Transfer z letiště do přístavu a zpět.
Přístavní poplatky.
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

V každé kajutě se nachází: vlastní koupelna se sprchovým koutem, dvojlůžková postel, nastavitelná klimatizace s termostatem, televize, fén, trezor, telefon, Wi-Fi připojení za poplatek, toaletní potřeby, povlečení, ručníky, osušky, zásuvky pro napájení.

Cena nezahrnuje:
- Česky mluvící průvodce.
- Fakultativní výlety pořádané COSTA CUISES (není zde česky mluvící průvodce).
- Hotelové servisní poplatky na lodi - cca 77 € za osobu (dítě poloviční poplatek).
- Nápojový balíček.
- Transfery z přístavu do centra měst.
- Wi-Fi připojení na lodi.

Typy kajut:
- Vnitřní kajuta (kajuta bez oken) – cca 13 m2
- Kajuta s oknem – cca 18 m2
- Kajuta s balkónem – cca 15 m2, balkon cca 3 m2

Cestování s dětmi:

- Děti do 18 let mohou na lodích cestovat pouze za doprovodu dospělé osoby.
- Děti, které jsou v době nástupu na palubu mladší 6 měsíců, nemají vstup povolen.

Plavba během těhotenství:
- Těhotné ženy mohou plavbu podstoupit, ale pouze do 24. týdne těhotenství.
- Těhotné ženy musí mít potvrzení o svém zdravotním stavu a zdraví nenarozeného dítěte.

Informace o lodi COSTA DIADEMA:
- 11 restaurací, 12 barů a kaváren.
- 3 bazény a 8 vířivek
- 1 divadlo (1354 míst k sezení).
- Velké množství duty free obchodů.
- Salónky s živou hudbou.
- Posilovna.
- Taneční parket.
- Spa centrum (není zahrnuto v ceně).

Nápojové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- My Soft Drinks (cca 161 € za osobu) - zahrnuje nealkoholické nápoje
- My Drinks (cca 245 € za osobu) - zahrnuje My soft Drinks + alkoholické nápoje
- My Drinks Premium (cca 329 € na osobu) - zahrnuje My Drinks + prémiové nápoje + minibar na pokoji
Bez nápojového balíčku má klient v ceně nápoj v rámci plné penze během snídaně, obědu a večeře.
Všichni členi rezervace musí mít zakoupený stejný nápojový balíček.

Internetové balíčky (není zahrnuto v ceně):
- WhatsApp (cca 8 € za osobu na den) - plný přístup na WhatsApp, zahrnuje zprávy, hovory a videohovory
- Sociální sítě (cca 13 € za osobu na den) - přístup na následující sociální sítě: WhatsApp, Facebook, Instagram, WeChat. Twitter, LinkedIn, Threema, Pinterest, Tumblr, TikTok, Snapchat, kakao, Telegram
- Full Internet (cca 20 € za osobu na den) - úplný neomezený internet
- Jednodenní Full internet 24h (cca 42 € za osobu na den) - úplný neomezený internet na 24 hodin od aktivace
- Placení za minutu (cca 0,25 € za minutu na osobu) - úplný neomezený internet 

Automaticky zvolený čas večeře na lodi je cca v 19 hodin. Pokud máte zájem o pozdější čas večeře (cca ve 21 hodin) uveďte prosím tento požadavek do poznámky.

Před plavbou doporučujeme stažení Costa Cruises aplikace.

V případě storna: Cena storna zahrnuje vzniklé náklady (např letenka).

Cestující národnosti jiné, než ze států Evropské unie musí předložit prokazatelné doklady, které mu potvrzují trvalý pobyt v Evropské unii, které budou platné v období plavby. 

Informace o regionu
Mapa

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
29 959
Ušetříte: 3 570
26 389 Celkem Podrobnosti o ceně 52 778
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter