Vybavení
Pension Dita - Adršpach se nachází v Teplicích nad Metují. Nabízí sdílený salonek, zahradu, zázemí pro grilování, bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách a vlastní parkoviště.Na místě si lze zahrát stolní tenis a mezi oblíbené aktivity v okolí patří pěší turistika a cyklistika.
Ubytování
Dvoulůžkový pokoj: pokoj 🛏 s manželskou postelí, kuchyňkou a koupelnou se sprchovým koutem. V kuchyňce naleznete základní vybavení, ploténku, lednici a rychlovarnou konvici. Součástí vybavení pokoje je ložní prádlo a velké ručníky. Nabízíme možnost zapůjčit si fén.
Třílůžkový pokoj: s manželskou postelí a rozkládacím lůžkem, kuchyňkou a koupelnou se sprchovým koutem. Postel je možné rozložit na dvojlůžko, pohodlně se tedy vyspí 4 osoby. V kuchyňce naleznete základní vybavení, ploténku, lednici a rychlovarnou konvici. Součástí vybavení pokoje je ložní prádlo a velké ručníky. Nabízíme možnost zapůjčit si fén.
Čtyřkůžkový pokoj: se dvěma manželskými postelemi, kuchyňkou a koupelnou se sprchovým koutem. V kuchyňce naleznete základní vybavení, ploténku, lednici a rychlovarnou konvici. Součástí vybavení pokoje je ložní prádlo a velké ručníky. Nabízíme možnost zapůjčit si fén.
Stravování
Stravování:
vlastní vaření, možnost doobjednání snídaní dohodou na místě (kontinentální snídaně, pro skupiny – švédský stůl), možnost rezervace v restauraci dle trasy výletu
bufet s možností volného výběru, doplňován alko a nealko nápoji, nabídka vín z Moravy
možnost stravování ve 200m vzdálené restauraci
pension má vlastní zdroj vysoce kvalitní pitné vody, který je pravidelně kontrolován
Sport a zábava
Pension DITA se nachází v atraktivním prostředí Adršpašsko-teplických skal. Rozlehlá přírodní rezervace romantických pískovcových skal je rájem pro příznivce pěších túr. Mnoho značených turistických tras Vás zavede do typických skalních měst i nedalekých Broumovských stěn včetně stolové hory Ostaš.
Adršpašské skalní město je nejnavštěvovanější v ČR. Při procházení skalním městem můžete obdivovat mnoho zajímavých skalních útvarů, které byly díky svému tvaru nějak pojmenovány. Trasa je dlouhá 3,5 km a je doplněna informačními tabulemi. Projití není příliš fyzicky náročné a proto je vhodný i pro rodiny s malými dětmi. K absolvování okruhu byste si měli vyhradit asi 3 hodiny.
Součástí prohlídkového okruhu jsou dva vodopády, Pískovna a skalní jezírko s možností plavby pramicí. Skály jsou přístupné celoročně, pokud se tedy chcete vyhnout vysoké návštěvnosti, doporučujeme si přivstat a vyrazit brzy ráno.
Teplické skalní město je od Adršpašského odděleno 4 km dlouhou Vlčí roklí. Teplické skály vynikají masivními, do nebe sahajícími stěnami. Jedná se o nejrozsáhlejší skalní labyrint ve Střední Evropě. Prohlídkový okruh je dlouhý asi 6 km, projdete jím třeba k symbolu Teplických skal - Skalní koruně, k obrovské skalní sluji Chrám; k soutězce Sibiř, kde se často drží sníh až do léta; do Krakonošovi zahrady nebo na zříceninu hradu Střmen, kde si můžete vyzkoušet svoji fyzickou kondici na 300 schodech vedoucích na vrchol. V centrální části Teplických skal se nachází složitý podzemní labyrint Poseidon vytvořený v balvanových závalech ze zřícených skalních věží.
Broumovské stěny jsou oblíbené díky svým samostatnými skalním městům, skalním věžím, hlubokým roklím, soutěskám, vyhlídkám a hlavně klidu. Unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný. Božanovský špičák je se svými 773 m nejvyšším vrcholem Broumovských stěn měří. Cesta k němu vede skalním bludištěm se zajímavými útvary, které lidé překřtily mnoha jmény ze zvířecí říše, proto se těmto skalám někdy přezdívá „Kamenná Zoo“. Hvězda - vrchol na němž stojí kaple Panny Marie Sněžné o půdorysu hvězdy. Věžička má podobu lucerny a špice je zakončena zlatou hvězdou. Ke vchodu do kaple vede kamenný klenutý most, z druhé strany k ní příléhá vyhlídkový ochoz. Poblíž kaple se nachází dřevěná roubená turistická chata s možností občerstvení. Návštěvníci unikátní turistické chaty ocení původní interiér a překrásný výhled.
Ostaš stolová hora vyniká kvádrovými pískovci a jedinečnými pískovcovými útvary, skalním bludištěm a panoramatickým výhledem do krajiny. Rozděluje se na 2 části, Horní a Dolní labyrint. Mezi skály v této oblasti se chodili v dobách válek skrývat lidé z okolí, tyto časy připomínají i jména některých skalních útvarů jako např. nejznámější místo této oblasti, asi 30 m dlouhá puklina ve skále pojmenovaná Sluj českých bratří nebo skály nazvané Zrádce, Mohyla smrti, Zbrojnoš. Oblast je vhodná pro ty, kteří nemají rádi davy turistů a také pro rodiny s dětmi, kteří se v členitém terénu se zvláštními tvary věží připomínající prolízačky určitě nudit nebudou.
Klášter Broumov je jednou z nejvýznačnějších barokních památek Královéhradeckého kraje a také dominantou města Broumova. Historie kláštera sahá do začátku 13. století. Největší rozkvět zaznamenal klášter po roce 1620 v období tzv. katolické reformace, kdy byl klášter přestavěn do barokního stylu. Dnešní podoba broumovského kláštera ve vrcholně barokním stylu je dílem K. I. Dientzenhofera. V rámci prohlídky mimo jiné navštívíte unikátní klášterní knihovnu se 17 000 svazky knih, kostel sv. Vojtěcha s bohatou výzdobou a klášterní refektář, kde je vystavena vzácná kopie tzv. Turínského plátna. V rozsáhlých sklepeních broumovského kláštera je uloženo celkem 34 mumií pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku. Součástí kláštera je i klášterní zahrada.