Intimní hotel, který se nachází v klidné hotelové čtvrti, přímo u soukromé písečné pláže s bezplatnými službami, se doporučuje pro odpočinkovou dovolenou pro páry. Najdete zde restauraci podávající chutná jídla, bazén a útulné pokoje s krásným výhledem na moře a hory. Milý a profesionální personál se stará o to, aby se zde každý cítil dobře a výjimečně. Skvělé místo pro odpočinkovou dovolenou!
Menší hotel s přátelskou atmosférou
Přímo u dlouhé písčité pláže
Dobrý poměr kvalita/cena
Vhodné pro páry a klidnou rodinnou dovolenou
Poloha hotelu
Vzdálenost od letiště
•mezinárodní letiště Tirana - cca 37 km
Doprava
•autobusová zastávka - cca 50 m
Okolí
•ve čtvrti Shkembi a Kavajes
•cca 9 km od centra města Durrës
Vzdálenost od letiště
•mezinárodní letiště Tirana - cca 37 km
Doprava
•autobusová zastávka - cca 50 m
Okolí
•ve čtvrti Shkembi a Kavajes
•cca 9 km od centra města Durrës
Recenze
4.5
5.1Poloha
4.4Pokoj
4.4Hodnocení personálu
4.4Pláž
4.3Strava
3.2Atrakce v okolí
Pláž
Hotelová pláž
přímo před hotelem
•dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře
•přístup přes plážovou promenádou
•lehátka a slunečníky jsou na pláži k dispozici zdarma
O hotelu
Středisko
•Dürres
Vybavení
•vstupní hala•recepcí•výtah•restaurace
•bar•WiFi zdarma•bazén•lehátka a slunečníky u bazénu zdarma
Sport a zábava
•vodní sporty na pláži za poplatek
O ceně
Cena zahrnuje
leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
transfery v cíli zájezdu
počet noclehů dle smlouvy o zájezdu
stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího zařízení
Informace pro občany České republiky:
K vycestování je potřeba občanský průkaz nebo cestovní pas platný alespoň 3 měsíce od data návratu do země. Vízum není nutné pro turistický pobyt kratší 90 dní.
Informace pro občany ostatních zemí:
Údaje o pasových a vízových požadavcích včetně přibližných lhůt pro vyřízení víz pro občany třetích zemí jsou k dispozici u příslušných úřadů třetí země (ministerstvo zahraničních věcí, zastupitelský úřad).
Udělení víza je plně v kompetenci zastupitelských úřadů, proti zamítnutí žádosti o jeho udělení není odvolání. Cestovní kancelář Čedok nenese odpovědnost za případné neudělení víza. Klientům doporučujeme podávat žádosti o víza s dostatečným předstihem a k žádosti dokládat všechny požadované dokumenty.
Zdravotní informace a požadavky
Povinná očkování: žádná
Doporučená očkování: žloutenka typu A, žloutenka typu B
Brutalistická stavba v centru Tirany, které nikdo neřekne jinak než Pyramida, byla předzvěstí konce komunistického režimu v Albánii. Vznikla v roce 1988 jako muzeum odkazu albánského diktátor Envera Hodžy. Moc dlouho však ke svému účelu nesloužila a následně dlouhé dekády chátrala. Dnes v ní najdeme sídlo Mezinárodního kulturního centra.
Skanderbegovo náměstí
Rozsáhlé Skanderbegovo náměstí je srdcem celé Tirany. Sbíhají se tu skoro všechny radiály, a právě zdejší dlažební kostky stály v centru všech zásadních momentů historie země. Každého, kdo na náměstí poprvé zavítá, překvapí jeho rozlehlost a otevřenost. Jediným výrazným prvkem v jeho středu je socha Skanderbega, albánského národního hrdiny, po kterém je náměstí pojmenováno.
Vzhůru do oblak!
Rakušany vyrobená lanovka Dajti Ekspres vás totiž vezme po vrchol stejnojmenné hory, odkud vám nabídne nádherný výhled na celou albánskou metropoli. Horní stanici navíc zdobí skvělá restaurace, minigolf, vyhlídkové terasy nebo střelnice, kde se bez obav zabaví celá rodina.
Velký park
Úlevu od městského cvrkotu nabízí tzv. Velký park na jihu města. Lavičky, kavárny, restaurace, pěší stezky a venkovní divadlo dohromady tvoří nádherné místo pro odpočinek v obklopení zeleně. Ideální na večerní procházku nebo víkendový piknik!
Národní bulvár
Paříž má své Champs-Elysées, Tirana zase Dëshmorët e Kombit. Třída mučedníků národního obrození přitom dává jasně najevo, v jakém státě se právě nacházíme. Oděný je totiž ve stovkách albánských vlajek, které lemují všechny klíčové budovy státu, od prezidentského paláce až po sídlo premiéra.
Edhem Beyova mešita
Výzdoba Edhem Beyovy mešity se v lecčems liší od jiných muslimských svatostánků. Krom motivů vodopádů, mostů nebo květin se na totiž na stěnách vyskytují například živá zvířata, což je v případě mešit krajně neobvyklé. Abyste si všechnu tu krásu prohlédli, nemusíte přitom cestovat daleko. Mešita se nachází jen pár kroků od Skanderbegovy sochy na stejnojmenném náměstí.
Hurá pod zem
Spletitou historii země připomíná i síť veřejných a neveřejných bunkrů, které měli v případě katastrofy zachránit nejbohatším Albáncům život. Dva z nich dnes můžete navštívit i jako turisté. Bunk'Art 1 a Bunk'Art 2 přitom nejsou pouhými dírami v zemi. Ukrývají totiž muzea zasvěcená právě historii komunistického režimu.
Pouze pro elitu
Tiranská čtvrť blok je dnes de facto centrem města. Ještě před pár desítkami let sem však měl běžný občan přístup odepřen. Zóna totiž byla vyhrazena pouze pro albánskou elitu. Dnes už toto období připomínají pouze luxusní restaurace a značkové butiky o poznání dražší než zbytek země.
Dům listů
Albánská tajná policie bývalá vysoce obávaným nástrojem někdejšího režimu. Její praktiky dnes připomíná muzeum nazvané Dům listů, které najdeme v budově, kde dřív probíhaly nekonečné výslechy. Dozvíte se zde vše o tom, jak bylo tehdejší obyvatelstvo utlačováno, ale zároveň i zajímavé informace o tom, jak se lid represi bránil.
Most koželuhů
Most koželuhů možná na první pohled nezaujme svou výzdobou, pro Albánce má však svůj jedinečný význam. Ve městě, kde je jsou historické památky nesmírně vzácné, je totiž stavba z 18. století považována za skutečnou relikvii. Škoda jen, že dnes už pod ním řeka Lena neteče – po narovnání koryta ji totiž najdeme o pár metrů dál.