phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Vietnam - Laos - Kambodža

Výhody nabídky

 • atraktivní okruh - to nejlepší z oblasti
 • fascinující příroda a lidé
 • plavba lodí
 • ubytování v hotelech ****

Vietnam - Laos - Kambodža Kód: HAN2633

93 999PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Ne 25.10 – Ne 08.11.20 (15 dní / 13 nocí)
Itaka

Vietnam - Laos - Kambodža Kód: HAN2633 Vietnam \ Kambodža

Hanoj | zátoka Ha Long | Luang Prabang | vodopády Khouangsi | Mount Phousi | jeskyně Pak Ou | Vientiane | Buddha Park | Angkor Wat | Phnom Penh | Ho či Minovo město - Saigon | Cu Chi|Phan Thiet

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy s přestupem do Hanoje, hlavního města Vietnamu od roku 1010, mj. Stará čtvrť, koloniální architektura, tisíc let staré chrámy, množství jezer a prastaré tradice dělají z Hanoje jedno z nejvíce fascinujících měst jihovýchodní Asie.

2. den:
Po příletu do Hanoje transfer z letiště a prohlídka metropole. Stará čtvrť – pulsující obchodní centrum města s množstvím úzkých uliček pojmenovávaných podle řemeslného odvětví zdejších obchodníků a takzvanými tunelovými domy, tržnice Dong Xuang – asijský trh s doslova neomezenou nabídkou i omamnými vůněmi místní kuchyně, jezero Hoan Kiem oddělující legendární Starou čtvrť od koloniální Francouzské čtvrti, klenutý červený most The Huc na ostrov s okouzlujícím chrámem Nefritové hory. Velkolepá stavba Ho Či Minova mauzolea, Ho Či Minovo muzeum s tisícovkami obrazů a artefaktů. Jedinečná pagoda na jednom sloupu Chua Mot Cot, Chrám literatury – první vietnamská univerzita zasvěcená Konfuciovi. Večer možnost návštěvy tradičního představení vodních loutek. Nocleh v Hanoji, večeře.

3. den:
Po snídani odjezd do Ha Long Bay (přírodní rezervace UNESCO) - Dračí zátoky s okouzlující scenérií skalnatých krasových ostrovů vyrůstajících desítky metrů z tyrkysově zelených vod Tonkinského zálivu. Nalodění na luxusní obytnou loď k nezapomenutelné plavbě mezi tisíci vysokými vápencovými skalnatými ostrovy porostlými bujnou vegetací, lehký oběd z mořských plodů, cestou zastávka u Ti Top Island ke koupání nebo výstupu na vrchol ostrova k pozorování zálivu při zapadajícím slunci, večeře na palubě. Nocleh na lodi.

4. den:
Časně ráno možnost cvičení Tai Chi, snídaně na lodi, návštěva perlové farmy přímo v zátoce Ha Long, výklad a možnost nákupů. Druhá část plavby zátokou s prohlídkou rozsáhlé jeskyně Sung Sot s dvěma jeskynními komorami tvořenými tisícovkou úchvatných stalaktitů a stalagmitů. Návrat do přístavu, vylodění a návrat do Hanoje, nocleh, večeře.

5. den
: Po snídani případné dokončení prohlídky Hanoje, odpoledne transfer na letiště k odletu do Laosu. Přílet do Laosu, země s bohatou historií, tisíci chrámy a pagodami, rozmanitou kulturou buddhistů a animistů, zručnými řemeslníky, drsnou horskou krajinou i příjemně stínícími džunglemi. Transfer z letiště do Luang Prabang (UNESCO), ubytování, večeře.

6. den:
Po snídani prohlídka půvabného města s řadou unikátních monumentů, ale i dřevěných domků a řemeslnými tržišti, mj. nejstarší chrám Wat Sene nazývaný Chrámem 100 000 pokladů, úžasný chrám Wat Xieng Thong – z roku 1560, reprezentant typické laoské architektury, Královský palác – národní muzeum… Odjezd k nádherným vodopádům Khouangsi. Krátký výstup na vrcholek Mount Phousi k prohlídce posvátné stúpy a panoramatickým výhledům na město a řeku Mekong při západu slunce. Podvečerní návštěva večerního trhu s možností nákupu lokálních produktů. Návrat do hotelu, večeře.

7. den
: Po snídani nalodění na loď a panoramatická plavba po Mekongu k posvátným jeskyním Pak Ou se stovkami sošek Buddhy, které zde zanechali věřící. Návrat do Luang Prabang se zastávkou v místní vesnici Ban Phanom známé svými tkanými výrobky z bavlny a hedvábí. Odjezd na letiště a krátký let do Vientiane, transfer na ubytování, večeře.

8. den:
Po snídani Vientiane – hlavní město Laosu, prohlídka města – mj. nejstarší chrám Wat Sisaket s tisíci soškami Buddhy, Pha That Luang – nejvýznamnější budhistický monument v Laosu a národní symbol země se 45 metrů zlatou špicí hlavní stúpy. Patouxai – památník připomínající vítězný oblouk. Odpoledne odjezd do Buddha parku, významné laoské atrakce na břehu Mekongu – sbírka skulptur, mj. obří postava ležícího Buddhy, sochy budhistických i hinduistických božstev i postav z nedávné minulosti. Návrat do hotelu, večeře.

9. den:
Časně ráno odjezd na letiště a odlet do Kambodže (snídaně v letadle), přílet do Siem Rap, odjezd k monumentálnímu Angkor Wat (UNESCO) – nejrozsáhlejší chrámový komplex na světě ze 12. stol., symbol země. Transfer na ubytování v hotelu, večeře.

10. den:
Po snídani odjezd k jižní bráně Angkor Thom - město na ploše padesáti kilometrů čtverečních a obklopené vysokou zdí. Jeho srdcem je mohutný chrám Bayon s 54 věžemi, na kterých jsou vytesané hlavy boha Avalokitéšvary. Ta Prohm - chrám pohlcený džunglí a zarostlý silnými kořeny zdejších stromů. Transfer do hlavního města Kambodže - Phnom Penhu, ubytování, večeře.

11. den
: Po snídani Phnom Penh – prohlídka města – mj. Královský palác z r 1866, Stříbrná pagoda se zlatou sochou Buddhy v životní velikosti, staré město, Wat Phnom (chrám hory) – symbol města, Toul Sleng muzeum, památník Nezávislosti… Odpoledne výlet lodí po Mekongu, plovoucí vesnice… návrat do hotelu, večeře.

12. den:
Snídaně, odlet do Ho Chi Minova města (Saigon), transfer z letiště a prohlídka města - katedrála Notre Dame, budova Centrální pošty, radnice, opera… Volno ve městě nebo odjezd do Cu Chi – oblasti známé soustavami válečných tunelů a bunkrů. Návrat do Saigonu, ubytování, večeře.

13. den
: Snídaně, transfer do Phan Thiet – přímořské letovisko, ubytování, volno k odpočinku, večeře.

14. den:
Snídaně, volný den k odpočinku, večeře.

15. den:
Transfer na letiště a odlet do ČR.

• leteckou přepravu Praha – Vietnam – Praha s přestupem včetně tax a příplatků
• místní přelety, dopravu minibusem a transfery dle programu zájezdu
• 1 nocleh na lodi v Ha Long Bay s plnou penzí
• 12 noclehů v hotelech**** v pokojích s příslušenstvím
• strava dle programu – 11 snídaní v hotelech + 1 v letadle, 12 večeří
• služby místního a českého průvodce
• plavba po Mekongu
• vstupy do památkových objektů uvedených v programu
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Cena nezahrnuje:
• vstupy do památkových objektů neuvedených v programu
• spropitné povinně splatné na místě (personál, průvodce, řidič - 10,- USD/osoba/den)
• vízum do Vietnamu 1.000,- Kč 
• vízum do Kambodže a Laosu 30,- USD (vyřízené na místě, + 2 pasové fotografie)

Vízum:
Vietnam (e-visum):
- pas platný alespoň 6 měsíců po návratu 
- vízum stojí 1.000,- Kč
Laos:
- pas platný alespoň 6 měsíců po návratu

- vízum do Laosu je možné získat při vstupu do země na vybraných mezinárodních přechodech (tzv. visa on arrival)
- turistické vízum umožňuje 1 vstup a pobyt v Laosu v délce 30 dnů s tím, že víza mají platnost 2 měsíce od data vydání
- vízum pro české občany stojí 31,- USD + 1 pasová fotografie  
Kambodža:
- pas platný alespoň 6 měsíců po návratu
- platné vízum, které je možné získat následujícími způsoby:
1) po příletu na všech mezinárodních letištích (Phnompenh, Siem Reap a Sihanoukville)  2) prostřednictvím internetu (tzv. e-vízum) - přihlášením na webovou adresu http://www.evisa.gov.kh  a postupovat podle návodu.
Poplatek za 30 denní turistické vízum je 31,-  USD + 1 pasová fotografie

Očkování: 

Před cestou doporučujeme konzultaci případných rizik s příslušnou hygienickou stanicí či odborným lékařem. 
Doporučujeme: tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A,B, břišní tyfus    

Měna:

Vietnam - Vietnamský dong (VND)
Laos - Laoský kip (LAK)
Kambodža - Riel (KHR)
• Doporučená měna na cestu je USD nebo EUR (menší bankovky). Doporučujeme hotovost. 
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.

Všeobecné informace:
Doporučuje se českým turistům pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů, včetně víz, a letenek. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotnictví:

Státní i mnohá soukromá zdravotnická zařízení jsou v Kambodži a v Laosu na velice nízké úrovni a trpí nedostatkem kvalifikovaného personálu i technického vybavení. Nicméně v poslední době v hlavním městě Phnompenhu a dvou hlavních turistických destinacích, Siem Reap a Sihanoukville, vzniklo několik soukromých zdravotnických zařízení. Tato péče je zpoplatněna, a je proto naprostou nezbytností mít před cestou uzavřené cestovní zdravotní pojištění na dostatečně vysokou částku. V případě velmi komplikovaných zdravotních problémů jsou pacienti stále převáženi do Thajska či Singapuru.   

Návštěva chrámů
Kambodža je budhistická země. Návštěva buddhistických chrámů a památek je povolena jen v dostatečném oblečení, nejsou povoleny minisukně, odhalená ramena a krátké kalhoty. Před vstupem do chrámových místností je nutné se zout.

Informace o regionu

Vietnam — Kambodža

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu: 93 999 Celkem Podrobnosti o ceně 187 998
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 800 112 112
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter