phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Vietnam - Laos - Kambodža

Výhody nabídky

  • atraktivní okruh 
  • fascinující příroda a lidé
  • ubytování v 4* hotelech 
  • plavba lodí zátokou Ha Long Bay
  • plavba po řece Mekong
  • místní přelety v ceně
  • návštěva chrámového komplexu Angkor Wat
  • polopenze v ceně
  • vstupy dle programu v ceně

Vietnam - Laos - Kambodža Kód: HAN2633

127 199PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Pá 25.10 – So 09.11.24
Itaka

Vietnam - Laos - Kambodža Kód: HAN2633 Vietnam / Kambodža / Laos

Hanoj | zátoka Ha Long | Luang Prabang | vodopády Khouangsi | Mount Phousi | jeskyně Pak Ou | Vientiane | Buddha Park | Angkor Wat | Phnom Penh | Ho či Minovo město - Saigon | Cu Chi | Phan Thiet

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy s přestupem do Hanoje, hlavního města Vietnamu od roku 1010, mj. Stará čtvrť, koloniální architektura, tisíc let staré chrámy, množství jezer a prastaré tradice dělají z Hanoje jedno z nejvíce fascinujících měst jihovýchodní Asie.


2. den:
Po příletu do Hanoje transfer z letiště a prohlídka metropole. Stará čtvrť – pulsující obchodní centrum města s množstvím úzkých uliček pojmenovávaných podle řemeslného odvětví zdejších obchodníků a takzvanými tunelovými domy, tržnice Dong Xuang – asijský trh s doslova neomezenou nabídkou i omamnými vůněmi místní kuchyně, jezero Hoan Kiem oddělující legendární Starou čtvrť od koloniální Francouzské čtvrti, klenutý červený most The Huc na ostrov s okouzlujícím chrámem Nefritové hory. Velkolepá stavba Ho Či Minova mauzolea, Ho Či Minovo muzeum s tisícovkami obrazů a artefaktů. Jedinečná pagoda na jednom sloupu Chua Mot Cot, Chrám literatury – první vietnamská univerzita zasvěcená Konfuciovi. Večer návštěva tradičního představení vodních loutek. Nocleh v Hanoji, večeře.


3. den:
Po snídani odjezd do Ha Long Bay (přírodní rezervace UNESCO) - Dračí zátoky s okouzlující scenérií skalnatých krasových ostrovů vyrůstajících desítky metrů z tyrkysově zelených vod Tonkinského zálivu. Nalodění na luxusní obytnou loď k nezapomenutelné plavbě mezi tisíci vysokými vápencovými skalnatými ostrovy porostlými bujnou vegetací, lehký oběd z mořských plodů, cestou zastávka k prozkoumání jeskyně Co Cave, známou  jako jeskyni Son Thien Canh. Poté odpočinek na bílé písečné pláži nebo procházka po pláži po ostrově Hon Co bez koupání. Užijte si poklidnou atmosféru Bai Tu Long Bay při zapadu slunce, večeře na palubě. Nocleh na lodi.


4. den:
Časně ráno možnost cvičení Tai Chi, pozdní snídaně na lodi. Pokračování v plavbě kolem impozantních skalních útvarů. Návštěva rybářské vesnice Vung Vieng. Návrat do přístavu, vylodění a návrat do Hanoje, večeře.


5. den
: Po snídani, transfer na letiště k odletu do Laosu. Přílet do Laosu, země s bohatou historií, tisíci chrámy a pagodami, rozmanitou kulturou buddhistů a animistů, zručnými řemeslníky, drsnou horskou krajinou i příjemně stínícími džunglemi. Transfer z letiště do Luang Prabang (UNESCO), ubytování, večeře.


6. den:
Po snídani prohlídka půvabného města Luang Prabang s řadou unikátních monumentů, ale i dřevěných domků a řemeslnými tržišti, mj. nejstarší chrám Wat Sene nazývaný Chrámem 100 000 pokladů, úžasný chrám Wat Xieng Thong – z roku 1560, reprezentant typické laoské architektury, Královský palác – národní muzeum… Odjezd k nádherným vodopádům Khouangsi. Krátký výstup na vrcholek Mount Phousi k prohlídce posvátné stúpy a panoramatickým výhledům na město a řeku Mekong při západu slunce. Podvečerní návštěva večerního trhu s možností nákupu lokálních produktů. Návrat do hotelu, večeře.


7. den
: Po snídani nalodění na loď a panoramatická plavba po Mekongu k posvátným jeskyním Pak Ou se stovkami sošek Buddhy, které zde zanechali věřící. Návrat do Luang Prabang se zastávkou v místní vesnici Ban Phanom známé svými tkanými výrobky z bavlny a hedvábí. Odjezd na letiště a krátký let do Vientiane, transfer na ubytování, večeře.


8. den:
Po snídani Vientiane – hlavní město Laosu, prohlídka města – mj. nejstarší chrám Wat Sisaket s tisíci soškami Buddhy, Pha That Luang – nejvýznamnější budhistický monument v Laosu a národní symbol země se 45 metrů zlatou špicí hlavní stúpy. Patouxai – památník připomínající vítězný oblouk. Odpoledne odjezd do Buddha parku, významné laoské atrakce na břehu Mekongu – sbírka skulptur, mj. obří postava ležícího Buddhy, sochy budhistických i hinduistických božstev i postav z nedávné minulosti. Návrat do hotelu, večeře.


9. den:
 Po snídani transfer na letiště a odlet do Kambodže, přílet do Phnom Penh, ubytování v hotelu, volno k odpočinku, večeře.


10. den:
Po snídani prohlídka města Phnom Penh - mj. Královský palác z r 1866, Stříbrná pagoda se zlatou sochou Buddhy v životní velikosti, staré město, Wat Phnom (chrám hory) – symbol města, Toul Sleng muzeum, památník Nezávislosti… Odpoledne výlet lodí po Mekongu, plovoucí vesnice… návrat do hotelu, večeře.


11. den
: Po snídani odjezd do Siem Reap. Odpoledne odjezd k monumentálnímu Angkor Wat (UNESCO) – nejrozsáhlejší chrámový komplex na světě ze 12. stol., symbol země. Transfer do hotelu, ubytování, večeře.


12. den:
 Po snídani odjezd k jižní bráně Angkor Thom - město na ploše padesáti kilometrů čtverečních a obklopené vysokou zdí. Jeho srdcem je mohutný chrám Bayon s 54 věžemi, na kterých jsou vytesané hlavy boha Avalokitéšvary. Ta Prohm - chrám pohlcený džunglí a zarostlý silnými kořeny zdejších stromů. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Saigonu, ubytování v hotelu, večeře.


13. den
: Po snídani prohlídka Ho Chi Minova města (Saigon) - katedrála Notre Dame, budova Centrální pošty, radnice, opera… Volno ve městě. Odpoledne odjezd do Cu Chi – oblasti známé soustavami válečných tunelů a bunkrů. Poté odjezd do Phan Thiet - přímořské letovisko, ubytování v hotelu, večeře.


14. den:
Snídaně, volný den k odpočinku v Phan Thiet, večeře.


15. den:
 Po snídani individuální volno. V poledních hodinách odjezd do Saigonu. Pěší prohlídka města, individuální volno k nákupům. Večeře v místní restauraci poté transfer na letiště k nočnímu odletu přes Dubai do ČR.


16. den:
Přílet do Prahy.

• leteckou přepravu Praha – Vietnam – Praha s přestupem včetně tax a příplatků
• místní přelety, dopravu minibusem a transfery dle programu zájezdu
• 1 nocleh na lodi v Ha Long Bay s plnou penzí
• 12 noclehů v hotelech**** v pokojích s příslušenstvím
• strava dle programu – 12 snídaní v hotelech, 13 večeří
• služby místního a českého průvodce
plavba po Mekongu
vstupy do památkových objektů uvedených v programu
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 10 osob.

Cena nezahrnuje:
• vstupy do památkových objektů neuvedených v programu
• spropitné povinně splatné na místě (personál, průvodce, řidič - cca 3 USD/osoba/den)
• e-vízum do Vietnamu - 2x jednovstupé vízum cca 1.700 Kč/osobu/vstup
• vízum do Kambodže - cca 36 USD (na místě při vstupu do země + 1 pasová fotografie)
• vízum do Laosu - cca 31 USD ( na místě při vstupu do země + 1 pasová fotografie)


INFORMACE:
Vízum:
Vietnamské (e-visum):
Pro vstup do Vietnamu jsou zapotřebí dva dokumenty – platný cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu) a turistické vízum
, které je zpoplatněné. Vízum je zpravidla vydáváno pro jeden či více vstupů na délku pobytu 90 dnů.
Žádost o vízum naleznete na stránkách https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/vietnam/cestovani/visa.html. Do elektronické žádosti je třeba vložit/nahrát fotografii a kopii datové stránky cestovního dokladu žadatele. Během podávání vízové žádosti je také potřeba provést platbu vízového poplatku. O žádosti má být dle informací poskytnutých vietnamskými úřady rozhodnuto do tří pracovních dnů. Doporučujeme cestovatelům, aby podání žádosti o vízum nenechávali na poslední chvíli, protože vyřízení žádosti o vízum může trvat i 5 - 7 pracovních dnů. Žadateli je po úspěšné registraci žádosti a zaplacení přidělen přístupový kód, který umožní vytištění víza. Vietnamské (e-visum) si klient vyřizuje sám.

Laos:
- pas platný alespoň 6 měsíců po návratu

- vízum do Laosu je možné získat při vstupu do země na vybraných mezinárodních přechodech (tzv. visa on arrival)
- turistické vízum umožňuje 1 vstup a pobyt v Laosu v délce 30 dnů s tím, že víza mají platnost 2 měsíce od data vydání
- vízum pro české občany stojí 31 USD + 1 pasová fotografie  
Kambodža:
- pas platný alespoň 6 měsíců po návratu
- vízum do Kambodže je možné získat při vstupu do země na vybraných mezinárodních přechodech (tzv. visa on arrival)
- turistické vízum umožňuje 1 vstup a pobyt v Kambodži v délce 30 dnů s tím, že víza mají platnost 2 měsíce od data vydání
- poplatek za turistické vízum stojí 36 USD + 1 pasová fotografie

Očkování: 

Před cestou doporučujeme konzultaci případných rizik s příslušnou hygienickou stanicí či odborným lékařem. 
Doporučujeme: tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A,B, břišní tyfus    

Měna:

Vietnam - Vietnamský dong (VND)
Laos - Laoský kip (LAK)
Kambodža - Riel (KHR)
• Doporučená měna na cestu je USD nebo EUR (menší bankovky). Doporučujeme hotovost. 
• Výměnu peněz uskutečněte na letišti nebo v hotelu a to vždy v oficiální směnárně, pro případ zpětné výměny je vhodné mít potvrzení o směně. Při převzetí si bankovky zkontrolujte, zda nechybí např. jen růžek - tato bankovka nebude přijata ani v bance. V případě směny mimo oficiální místa riskujete, že můžete dostat i padělky, či jinou měnu.

Všeobecné informace:
Doporučuje se českým turistům pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů, včetně víz, a letenek. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Zdravotnictví:

Státní i mnohá soukromá zdravotnická zařízení jsou v Kambodži a v Laosu na velice nízké úrovni a trpí nedostatkem kvalifikovaného personálu i technického vybavení. Nicméně v poslední době v hlavním městě Phnompenhu a dvou hlavních turistických destinacích, Siem Reap a Sihanoukville, vzniklo několik soukromých zdravotnických zařízení. Tato péče je zpoplatněna, a je proto naprostou nezbytností mít před cestou uzavřené cestovní zdravotní pojištění na dostatečně vysokou částku. V případě velmi komplikovaných zdravotních problémů jsou pacienti stále převáženi do Thajska či Singapuru.   

Návštěva chrámů
Kambodža je budhistická země. Návštěva buddhistických chrámů a památek je povolena jen v dostatečném oblečení, nejsou povoleny minisukně, odhalená ramena a krátké kalhoty. Před vstupem do chrámových místností je nutné se zout.

Informace o regionu

Vietnam — Kambodža — Laos

Recenze
5,3 / 6
Celkové hodnocení
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
  • 3.3
  • 3.3
  • 3.3
  • 3.6
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

  • Hotel
  • Pokoje standard
5 / 6
, 65, s partnerem 2022-10-22
Žádný popis více informací
Žádný popis
  • 2
  • 2
  • 1
méně informací
6 / 6
, 65, s partnerem 2022-10-22
Jeden den. Doporučuji upravit jeden den v Saigon, přespat a další den vyrazit k moři, tzn. přidat jeden den zájezdu. Také bych doporučil zrušit polopenzi, protože místní cestovky si z výběrem (...) více informací
Jeden den. Doporučuji upravit jeden den v Saigon, přespat a další den vyrazit k moři, tzn. přidat jeden den zájezdu. Také bych doporučil zrušit polopenzi, protože místní cestovky si z výběrem restaurací moc neporadily, byly sice v pořádku i jídlo, ale moc "sterilní". Snídaně byly asi až na tři hotely dobré, u těch tří byl velmi malý výběr, v podstatě žádný.
  • 2
  • 2
  • 6
méně informací
5 / 6
, 70, Solo 2022-10-22
Více přírodních zajímavostí na úkor městských aglomerací. více informací
Více přírodních zajímavostí na úkor městských aglomerací.
  • 6
  • 6
  • 4
méně informací
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
158 990
Ušetříte: 31 791
127 199 Celkem Podrobnosti o ceně 254 398
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter