phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Americký západ - zlatý okruh

Výhody nabídky

 • v programu mj. Los Angeles, Grand kaňon, Las Vegas , NP Údolí smrti či San Francisco
 • optimální trasa jihozápadem bez kompromisů a s Yosemitským národním parkem
 • pouze malé skupiny v rukou zkušených průvodců

Americký západ - zlatý okruh Kód: LAX0500

92 119PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu St 18.09 – St 02.10.24
Itaka

Americký západ - zlatý okruh Kód: LAX0500 USA

Popis nabídky


1. den*: Odlet z Prahy do Los Angeles. Transfer na hotel, ubytování, nocleh.
2. den: Prohlídka LA. Čeká nás Chodník slávy s otisky rukou celebrit Hollywoodu, premiérové kino Manns Chinese a Kodak Theater, Sunset Drive, čtvrtě Beverly Hills s exkluzivním centrem Rodeo Drive, pláže Venice Beach či přímořská Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva filmových studií Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.
3. den: Přejezd do San Diega. Prohlídka čtvrtí El Pueblo, Old Town, Gas Lamp a přístavu. Možná návštěva vodního parku Sea World, případně letadlové lodě Midway (vstupy fakult.). Nocleh v San Diegu.
4. den: Prohlídka NP Joshua Tree – strhující rezervace žulových skal a pitoreskních lesů juk krátkolistých. Přes Mohavskou poušť přejezd do Williamsu. Část cesty po Route 66, která jako první cesta spojila východ se západem, nocleh.
5. den: Ráno odjezd k největší atrakci Arizony i celých USA – totiž k Velkému kaňonu. Fakultativně let nad obří hříčkou přírody o délce 446, šířce 29 a hloubce až 1,8 kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z úžasných vyhlídek, případně zkusíme i výlet po okraji. Odjezd směr Mexican Hat v rezervaci Navahů, nocleh.
6. den: Snad každého napadne, že tohle už viděl. Vždyť úvodní scéna z filmu Tenkrát na západě s rudými monolity proslavila údolí po celém světě. Možnost prozkoumat údolí ve vozech navažských indiánů (fakult.). Čeká nás zdolání kolmé stěny (vozem) v Údolí bohů, případně i vyhlídka Muley Point, překročení řeky Colorado a návštěva NP Capitol Reef s petroglyfy a pozůstatky mormonské osady. Nocleh v Torrey.
7. den: Cesta podmanivou krajinou, kde se kdysi ukrýval před zákonem bankovní lupič a vrah R.L. Parker alias Butch Cassidy, do NP Bryce Canyon. Rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarovné přírody Utahu. Kouzlo parku vychutnáme z vyhlídek, i méně zdatní turisté ocení výlet do nitra kaňonu. Nocleh v Bryce.
8. den: Průzkum NP Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky Virgin. Podnikneme pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku. Přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou vybraného kasina. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.
9. den: Las Vegas - Volný program nebo výlet k jedné z nejvyšších přehrad světa Hoover Dam (221 m), jejíž 2,5 milionu kubíků betonu by stačilo k postavení silnice z Los Angeles do New Yorku. Nocleh.
10. den: Odjezd do NP Údolí smrti. Navštívíme nejteplejší a nejníže položený bod západní polokoule a vžijeme se do pocitů pionýrů, kteří v ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Podél pohoří Sierra Nevada přejezd k Mammoth Lakes.
11. den: Prohlídka jezera Mono Lake ozdobeného šedivě bílými vápencovými věžemi. Pak se protáheme průsmykem Tioga Pass do NP Yosemite. Návštěva Yosemitského údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) Severní Ameriky a vyhlídky Glacier Point s omračujícím panoramatem žulových masivů. Nocleh v Oakhurstu u NP.
12. den: Ráno návštěva pohádkového háje sekvojí obrovských Mariposa Grove (či jiný) s velikány o váze 600 tun. Pak vyrazíme k pobřeží Pacifiku s rypouši, tuleni, vinicemi a řadou dalších překvapení. Nocleh v San Simeonu v blízkosti pobřeží.
13. den: Do San Franciska se vydáme po Pacific Highway, legendární cestě vytesané do strmých stěn útesů. Tady je to pravé místo syrové přírody, pláží, surfařů či utajených rezidencí. Zastávka v Carmelu, kde v r. 1986 starostoval herec Clint Eastwood. Pobřežní cesta 17 Mile Drive nás přivede ke slavnému golfovému hřišti Pebble Beach a k zátoce Monterey, které Kaliforňané říkají „nejkrásnější setkání země a oceánu“. Do Monterey zasadil J. Steinbeck knihu Na plechárně a R. L. Stevenson zde hledal inspiraci k napsání Ostrova pokladů. Příjezd do San Franciska.
14. den: Návštěva nejzajímavějších míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se kabelovou tramvají cable-car (fakultativně) a podnikneme plavbu do zátoky s výhledy na oba mosty a ostrov Alcatraz – legendární káznici, v níž byl rovněž vězněn mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.
15. den: Dopoledne volný program, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.
16. den: Přílet do Prahy. .

• příplatek za jednolůžkový pokoj od 28 000 Kč, sleva na 3. osobu 9 500 Kč
• fakultativní vstupy a výlety / stravování a spropitné
• vstupní autorizaci do USA - bližší informace u prodejce

leteckou přepravu a letištní poplatky 14x ubytování kategorie 3* se snídaní dopravu vozy či mikrobusy (pouze) vstupy do národních parků služby českého průvodce vstup do Monument Valley vstup k vápencovým tufám jezera Mono Lake (ne květen) pobřežní cestu 17 mile Drive v Monterey plavbu v zálivu v San Francisku ke Golden Gate Bridge

S ohledem na klimatické podmínky je v jarních měsících možná úprava trasy, kdy namísto Mammoth Lakes, Mono Lake a Tioga Pass následuje nocleh v Bakersfield s následnou prohlídkou Yosemitu z jihozápadní strany. Minimální počet pro realizaci je 10 osob. Autorizaci si zajistěte nejpozději tři dny před cestou; platí dva roky. Občané, kteří od března 2011 cestovali do Iránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Jemenu, Líbye, Somálska a po 12.01.2021 na Kubu, nemohou o ESTA registraci žádat a musí požádat o turistické vízum. Od 12.5.2023 se ruší povinnost být očkovaný proti COVID-19. Negativní test se stále doporučuje, povinný ale není.

Informace o regionu
Recenze
5,4 / 6
Celkové hodnocení
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 5.6
 • 5.4
 • 5.2
 • 6.0
100%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
4 / 6
, 57, s partnerem 2023-10-05
Pro dopravu v průběhu zájezdu byla použita malá dodávka pro 10 lidí. Nedostatečné místo na batohy, na nohy , tři místa vedle sebe, cestující uprostřed neviděli z dodávky ven. V této dodávce (...) více informací
Pro dopravu v průběhu zájezdu byla použita malá dodávka pro 10 lidí. Nedostatečné místo na batohy, na nohy , tři místa vedle sebe, cestující uprostřed neviděli z dodávky ven. V této dodávce jsme trávili téměř celý zájezd, cestovali jsme po dobu 14 dní cca 5 tisíc km. Dlouhé přejezdy na celý den téměř pořád v autě. Příští poznávací zájezd musíme lépe uvážit.
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 62, s partnerem 2023-09-01
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 3
 • 6
méně informací
6 / 6
, s partnerem 2023-08-12
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, 67, s partnerem 2022-10-17
Se zájezdem jsem byla velmi spokojená. Přesto si myslím, že bylo pár věcí, které by se daly ještě vylepšit. 1. Podrobnější info o zájezdu jsme obdrželi později, než bylo 7 dní před odjezdem. (...) více informací
Se zájezdem jsem byla velmi spokojená. Přesto si myslím, že bylo pár věcí, které by se daly ještě vylepšit. 1. Podrobnější info o zájezdu jsme obdrželi později, než bylo 7 dní před odjezdem. Škoda, daly by se informace o programu mnohem lépe využít, protože byly opravdu pěkně připravené. Nebyla vůbec žádná informace, že vlastně cestujeme s cestovní kanceláří ESO. Bylo málo času před odjezdem tyto poskytnuté informace projít. 2. Neobdrželi jsme vůbec žádné informace o změně trasy letu a tím i letenky. Dověděli jsme se o změně až přímo při odbavování a vystavování boarding pasu u přepážky na letišti. (jiná letecká společnost a let přes Paříž, místo Amsterdam, pozdější odlet) 3. Při tomto typu zájezdu bych přivítala schůzku s průvodcem před odjezdem, kde bychom mohli získat podrobnější informace (současné možnosti virtuálního setkání přes internet to umožňují :-) Průvodce a zároveň řidič se s námi dělil o mnoho zajímavých informací i nad rámec programu. Bylo velmi příjemné, že zná prostředí v ČR i USA a tím může lépe upozorňovat na rozdíly. Trasu zájezdu velmi dobře znal, vybíral i velmi zajímavé zastávky při přesunech. Tím vším určitě přispěl ke spokojenosti celého zájezdu.
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
6 / 6
, 55, s partnerem 2022-09-15
možná ubrat jeden den v Las Vegas a doplnit návštěvou Antelope Canyon více informací
možná ubrat jeden den v Las Vegas a doplnit návštěvou Antelope Canyon
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
93 990
Ušetříte: 1 871
92 119 Celkem Podrobnosti o ceně 184 238
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter