phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Americký západ - stříbrný okruh

Výhody nabídky

 • v programu mj. Los Angeles, Grand kaňon – největší turistická atrakca státu Arizona, N.P. Zion, N.P. Údolí smrti, Las Vegas či San Francisco
 • mnoho let oblíbený program

Americký západ - stříbrný okruh Kód: LAX0505

72 199PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Čt 10.10 – Po 21.10.24
Itaka

Americký západ - stříbrný okruh Kód: LAX0505 USA

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy do Los Angeles. Transfer do hotelu, ubytování, volný program, nocleh.  
2. den:
Celodenní prohlídka Los Angeles, o němž kdosi řekl, že připomíná nádor, který pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. V Mekce filmového průmyslu nás čeká návštěva Chodníku slávy, premiérového kina Mann’s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionářské čtvrtě Beverly Hills, pláže Venice Beach či předměstí boháčů Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. Fakultativně návštěva zábavního parku Universal Studios. Nocleh v Los Angeles.  
3. den:
Prohlídka národního parku Joshua Tree – strhující rezervace žulových skal, kaktusových zahrad a pitoreskních lesů juk krátkolistých (Joshua Tree). V rezervaci podnikneme nenáročnou procházku. Přes Mohavskou poušť přejezd do Williamsu. Část cesty pojedeme po legendární Route 66, která jako první cesta spojila východ se západem USA. Nocleh ve Williams.  
4. den
: Odjezd k Velkému kaňonu (Grand Canyon) – největší turistické atrakci státu Arizona a možná i celých Spojených států amerických. Fakultativně nejprve doporučujeme let nad touto gigantickou hříčkou přírody o délce pětiset, šířce pětadvaceti a hloubce jednoho a půl kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z mnoha překrásných vyhlídek, případně se vydáme na pěší výlet po okraji. Průjezd zemí navažských indiánů do Page u jezera Lake Powell. Nocleh v Page.  
5. den:
Prohlídka jezera Lake Powell a mohutné přehrady Glen Dam vybudované na řece Coloradu. Zázračná oáza vodních sportů a rodinné rekreace vznikla v roce 1963 zatopením kaňonu Glen Canyon, na jehož jižním konci vyrostla přehrada s výškou 200 metrů. Napuštění umělého jezera s délkou dvě stě kilometrů trvalo bezmála 25 let. Možnost návštěvy překrásného Antilopího kaňonu (fakultativně), jenž si získá srdce každého fotografa. Příjezd do NP Bryce Canyon. Tahle rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Nocleh v blízkosti rezervace Bryce Canyon či v jeho okolí.  
6. den: 
Průzkum národního parku Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky. Mezi nimi Panenská řeka – Virgin River. Kaňon je místy těsný a vzbuzuje pocity úzkosti a strachu. Paiutští indiáni se v těchto uzavřených soutěskách báli moci rozhněvaných bohů a po setmění by do nich za nic nevkročili. Podnikneme pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku. Brzy odpoledne následuje přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici, tzv. Stripu, spojená s návštěvou vybraného kasina. Ve zbytku dne volný program za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.  
7. den:
Putování NP Údolí smrti s nejnižším (86 m pod úrovní moře) a také nejteplejším bodem západní polokoule. V roce 1913 zde byla naměřena rekordní teplota 57 stupňů Celsia ve stínu, o jeden více bylo pouze v Libyi v roce 1936. Zkusíme se vžít do pocitů prvních pionýrů, kteří v tomto ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Nocleh na trase.  
8. den:
Návštěva národního parku Sequoia v pohoří Sierra Nevada s lesy obrovitých sekvojí. Kdo nikdy předtím neviděl tyhle obrovité stromy na vlastní oči, zůstane při pohledu na ně stát s otevřenými ústy. Sekvoje váží obvykle 600 tun, dorůstají do stametrové výšky a běžně se dožívají věku 3200 let. Krále mezi králi spatříme na místě Giant Forest. Je jím gigantická sekvoje General Sherman Tree. Obvod stromu měří 32 metrů a jeho váhu odhadují přírodovědci na 1385 tun. Kromě člověka neexistuje nic, co by ohrožovalo existenci těchto organismů. Tlustá kůra je bezpečně chrání před požáry, hmyzem i parazitujícími houbami. Na překážku může být jen výška a váha, neboť mělký kořenový systém někdy neudrží hmotu dřevin. Nocleh ve Fresnu.  
9.-10. den:
Přejezd do San Franciska. Když se nad střechami bílých domů válejí cáry mlhy z Pacifiku, vypadá jako přízrak. A když se pak v třpytu zapadajícího slunce rozzáří dozlatova, lidé naprázdno polykají neschopni vstřebat gejzír nádhery. Žádný div, že v průzkumech veřejného mínění je trvale považováno za nejhezčí město USA. Během dvou dnů navštívíme většinu zajímavých míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, čtvrť generace beatníků Haight-Ashburry, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní oblast Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se kabelovou tramvají cable-car (fakultativně) a podnikneme plavbu v zátoce (v ceně) s výhledy na oba majestátní mosty a na ostrov Alcatraz – pevnost a káznici, v níž byl vězněn obávaný mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.  
11. den:
Dopoledne volný program ve městě. Odpoledne následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.  
12. den:
Přílet do Prahy.

příplatek ze jednolůžkový pokoj 19 800 Kč

leteckou přepravu a letištní poplatky 10x ubytování kategorie 3* se snídaní dopravu autobusy/mikrobusy/vozy vstupy do národních parků služby českého průvodce plavbu v San Francisku ke Golden Gate Bridge CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE: fakultativní vstupy a výlety stravování a spropitné vstupní autorizaci do USA (na vyžádání zprostředkujeme)

Minimální počet pro realizaci je 10 osob. Autorizaci si zajistěte nejpozději tři dny před cestou; platí dva roky. Občané, kteří od března 2011 cestovali do Iránu, Iráku, Sýrie, Súdánu, Jemenu, Líbye, Somálska a po 12.01.2021 na Kubu, nemohou o ESTA registraci žádat a musí požádat o turistické vízum. Od 12.5.2023 se ruší povinnost být očkovaný proti COVID-19. Negativní test se stále doporučuje, povinný ale není.

Informace o regionu
Recenze
2,0 / 6
Celkové hodnocení
 • 2.0
 • 2.0
 • 2.0
 • 1.0

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
2 / 6
, 64, Solo 2022-09-06
Po příletu do LA nebyl na letišti průvodce. Musel jsem se do hotelu dopravit sám. Na hotelu nebyl v ten den nikdo přítomen, neměl jsem žádné informace o programu a odjezdu na následující den. (...) více informací
Po příletu do LA nebyl na letišti průvodce. Musel jsem se do hotelu dopravit sám. Na hotelu nebyl v ten den nikdo přítomen, neměl jsem žádné informace o programu a odjezdu na následující den. Nezvládnutá organizace hned na začátku zájezdu - komplikace.
 • 2
 • 2
 • 1
méně informací

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
75 990
Ušetříte: 3 791
72 199 Celkem Podrobnosti o ceně 144 398
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter