phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Nejkrásnější motivy Alp Arlberskou drahou a trasou Bernina a Glacier Expressu

Výhody nabídky

  • řadu let oblíbený vlakový zájezd do Švýcarska
  • v programu mj. Dovos, Sv. Mořic, Tirano, Zermatt či Bern
  • v ceně Swisspass

Nejkrásnější motivy Alp Arlberskou drahou a trasou Bernina a Glacier Expressu Kód: XCH1617

24 249PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Út 10.08 – Ne 15.08.21
Itaka

Nejkrásnější motivy Alp Arlberskou drahou a trasou Bernina a Glacier Expressu Kód: XCH1617 Švýcarsko

Popis nabídky


1. den:
 Odjezd vlakem z Prahy do Rakouska a dále po území Rakouska přes Linz, Salzburg, Innsbruck, nejvyšší rakouský viadukt Trisana a 14 km dlouhý Arlberský tunel do Sargans ve Švýcarsku. Pokračujeme do Landquart a červenými vagónky úzkorozchodné adhezivní Rhaetische Bahn do Davosu. Ubytování v hotelu, nocleh. 

2. den: 
Po snídani nás červené vagónky Rhaetské dráhy po trase, kudy jezdí slavný Bernina Express, povezou slavnou Albulskou tratí, kudy též jezdí soupravy Glacier Expresu, do Svatého Mořice. Kromě individuální prohlídky tohoto světoznámého horského střediska, které dvakrát hostilo zimní olympijské hry, stojí za úvahu i nenáročná procházka kolem stejnojmenného jezera odkud se nabízejí nezapomenutelná panoramata, z nichž některá známe z kalendářů. Podle časových možností přichází v úvahu i výjezd lanovkou na Piz Nair. Pokračujeme dalším spojem Bernina Expressu přes stejnojmenný průsmyk, odkud souprava klesá systémem velkoryse budovaných spirálových tunelů i jediného spirálového viaduktu na světě, u Bruschia, směrem na Tirano o 2000 m. Z Tirano pak zpět a dále nejkrásnějším údolím východního Švýcarska Engadin a 19,1 km dlouhým tunelem Vereina dojedeme zpět do Davosu. Nocleh. 

3. den:
 Po snídani se ještě krátce zdržíme ve městě, které je světoznámým střediskem zimních sportů a dále pokračujeme trasou slavného Glacier Expressu, nejpomalejšího rychlíku na světě, kde se cestou otevírají úchvatná horská panoramata, přes Chur, dále Velkým kaňonem Švýcarska, přes průsmyk Oberalp a centrum Alpské pevnosti, město Andermatt. Dále podjedeme 14,8 km dlouhým tunelem průsmyk Furka a údolím Rhóny klesáme do Brigu a odtamtud nás trasa této úchvatné trati vede vzhůru Matternským údolím. Ubytování v hotelu. 

4. den:
 Po snídani pojedeme do jednoho z nejvýznamnějších středisek zimních sportů Zermattu, individuální prohlídka města, kterému vévodí hrdý Matterhorn. Zavazadla si dáme do úschovny (poplatek cca 10 CHF není v ceně zájezdu). Možnost výjezdu na vyhlídku Gornergrat, odkud se otevírá nezapomenutelná panorama na okolní horské velikány. Vždyť v okolí Zermattu je 35 čtyřtisícovek. Z Zermattu dojedeme do Brigu a odtud pokračujeme vyhlídkovou soupravou po staré Lotschberské trati, odkud se otevírají až neskutečné letecké pohledy do údolí Rhóny, do Bernu a dále do Curychu, podle časových možností ještě krátké volno ve městě a pak nastoupíme na lůžkový vlak a vracíme se zpět do ČR. 

5. den:
 Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

příplatek za jednolůžkový pokoj 1990 Kč (v hotelu)

železniční jízdenku Praha-Švýcarsko-Praha 
4 denní skupinový Swisspass 
3 noclehy v hotelech *** s polopenzí 
služby průvodce 
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:
 vstupy a lanovky cca 100 CHF

Swisspass garantuje přepravu zdarma v síti SBB a některých lokálních drahách MHD v některých městech a lodní dopravu na některých jezerech. Na privátních či poloprivátních drahách, jako např. na Jungfrau, Gornergrat nebo Rigi Bahn, je garantována pouze sleva. V případě uzávěry horských průsmyků, omezení provozu některých lanovek nebo dalších neovlivnitelných skutečností změna programu vyhrazena (např. výluky na železnici).
Vzhledem k přestupům a nutném přenášení zavazadel není zájezd vhodný pro osoby se sníženou pohyblivostí!!! 
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.

Informace o regionu

Švýcarsko

Fakultativní výlety

Detaily nabídky

  • Vlastní doprava
Cena za osobu:
25 790
Ušetříte: 1 541
24 249 Celkem Podrobnosti o ceně 48 498
  • Promocja

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter