phone mobile heart logo Flag of Belarus airplane
>Výsledky vyhledávání> >

Zeleným rájem Srí Lanky

Výhody nabídky

Zeleným rájem Srí Lanky Kód: 7199

PLN
Itaka

Zeleným rájem Srí Lanky Kód: 7199 Srí Lanka

Colombo I Polonnaruwa I Sigiriya I Dambulla I Kandy I Pinawela I Peradeniya I Nuwara Eliya I N.P. Yalla I Galle

Popis nabídky


1. den: Odlet z Prahy na Srí Lanku do Colomba s přestupem.
2. den: Přílet do Colomba, transfer do oblasti Habarana/Sigiriya (cca 4 hodiny), odpočinek u bazenu případně možnost vyzkoušet si tradiční ayurvedskou masaž (za poplatek) , večeře a nocleh.
3. den: Snídaně. Trek neboli “Vesnické safari” - Nejdříve nasedneme do starobylého povozu, který potáhne zebon (bullock ride). Projedeme přes džungli k jezeru. Přes jezero se přeplavíme na katamaránu do vesnice, kde jsou postavené domy z hlíny a střechu mají z palmových listí. Obyvatelka domu nám ukáže jak se zpracovává rýže, kokos, jak se plete střecha z palmových listí a uvaří nám typický srí lanský oběd na ohni, který pak budeme jíst jako srí lančané - rukou. Návrat k autu je tuk tukem. Odpoledne prohlídka vyhlášeného města chrámů a paláců středověké Polonnaruwy (UNESCO) se světoznámými sochami Buddhy, vytesanými ze skalního masivu. Večeře a nocleh.
4. den: Dopoledne návštěva skalního útvaru s pevností na vrcholu – Sigiriya (UNESCO), nazývané „Pevnost v oblacích“ nebo „Lví skála“ , pocházející z 5. století. Na cestě k vrcholu lze vidět úžasné fresky a na úpatí hory komplex vodních zahrad. Odpoledne projíždka na slonovi . Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.
5. den: Po snídani odjezd do Dambully (UNESCO) s proslulými skalními chrámy, ukrývajícími více než stovku soch Buddhy v různých pozicích a unikátními nástěnnými malbami s buddhistickými motivy. Cestou do Kandy zastávka v zahradě s exotickým kořením. Odpoledne návštěva Chrámu Buddhova zubu (UNESCO), skrývajícího jednu z nejcennějších buddhistických relikvií. Návštěva kulturního představení, večeře a nocleh v Kandy, posledním hlavním městě sinhálských králů.
6. den: Snídaně, poté přejezd na sloní farmu Pinawela , chovající dnes několik desítek slonů, kteří v divočině osiřeli, byli zraněni nebo se zde již narodili; k nezapomenutelným zážitkům patří jejich koupání v nedaleké řece. Odpoledne přejezd do Peradeniya , kde navštívíme jednu z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na světě, královské botanické zahrady Peredeniya. Návrat na večeři a nocleh do Kandy .
7. den: Po snídani odjezd do horského městečka Nuwara Eliya , oblíbeného letoviska Britů v 19. století a nazývaného „malá Anglie“. Jedná se o nejvýše položené město na Srí Lance. Cestou navštívíme čajové plantáže a továrničku na zpracování čaje. Večeře a nocleh v Nuwara Eliya.
8. den: Snídaně, odjezd do Národního parku Yalla , kde nás čeká safari. Při troše štěstí zde uvidíme nejen divoké slony, krokodýly, varany, opice, mangusty, buvoly a prasata, ale i leopardy. Park je rovněž proslulou ornitologickou lokalitou (přes 200 ptačích druhů). Návrat do hotelu a přejezd do letoviska Tissamaharama na nocleh. Ubytování a večeře.
9. den: Po snídani odjezd do přístavu Galle , zapsaného na seznamu UNESCO, který založili Portugalci, ale obdivované velkolepé opevnění s hradbami a baštami vybudovali Holanďané. Transfer na letiště a odlet do Prahy.
10. den: Přílet do Prahy.

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků * dopravu po trase autobusem či minibusem * 7 noclehů s polopenzí * vstupy dle programu, průvodce * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Fakultativní služby : * vízum 1.300,- Kč (na požádání zajistíme) Informace : * minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Cena nezahrnuje : * spropitné (místní personál, průvodce, řidič)

Informace o regionu

Srí Lanka

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 800 112 112
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook Google+

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter