phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Napříč Srí Lankou

Výhody nabídky

 • Nejzajímavější místa Srí Lanky 
 • Památky ze seznamu UNESCO
 • Čajové plantáže
 • Prodlužte si dovolenou u moře

Napříč Srí Lankou Kód: CMB2TYG

36 990PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Út 26.03 – St 03.04.24
Itaka

Napříč Srí Lankou Kód: CMB2TYG Srí Lanka

Novinka

Popis nabídky

1. DEN: KOLOMBO
Přílet na Srí Lanku. Přejezd do centra Colomba, největšího města Srí Lanky. Panoramatická projížďka Kolombem motorovými rikšami, tzv. tuk-tuky, což jsou hlavní přepravovací prostředky na Srí Lance: zastávka v nákupní čtvrti, Cinnamon Gardens. Návštěva pevnosti, bývalého britského správního centra a vojenské posádky. Bazarová čtvrť, kde je hinduistický chrám s nádhernými sochami a holandský kostel Wolfendhal. Jedinečné suvenýry se vyplatí koupit místní čaj, kešu oříšky a místní keramiku. Návštěva repliky sochy Buddhy Aukana a náměstí Nezávislosti. Volno nebo odjezd na fakultativní výlet (za příplatek na místě): Navštěva 350m vysoké Lotosovou věž, ze které je vidět nádherné panorama města. Transfer do hotelu. Ubytování, večeře a nocleh.

2. DEN: ANURADHAPURA
Snídaně. Přejezd do ANURADHAPURY - bývalého hlavního města Srí Lanky, které mělo v dobách největší slávy přes 2 miliony obyvatel. Město se proslavilo nejen svou rozlohou, ale především velkolepou architekturou. Chrámy v Anuradhapuře dodnes udivují návštěvníky z celého světa. Prohlídka: posvátný strom Sri Maha Bodhi, posvátný stromu, pod kterým prý Buddha meditoval, když dosáhl osvícení. Je to jeden z nejstarších stromů na světě, starý více než 2200 let. Poté jsou na programu impozantní ruiny Bronzového paláce z 2. století před naším letopočtem, monumentální stúpa Ruwanweliseya a socha Buddhy ze 4. století našeho letopočtu, která je jedním z nejposvátnějších zobrazení meditujícího Buddhy na Srí Lance. Posledním bodem prohlídky je skalní chrám Isurumuniya ze 3. století před naším letopočtem se slavnými skalními rytinami. Transfer do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh.

3. DEN: SYGIRIYA - HABANARA
Snídaně. Přejezd k jednomu z nejzajímavějších bodů programu, zřícenině skalní pevnosti SIGIRIYA. Oslnivá krása pevnosti, dalšího místa světového dědictví UNESCO, se nachází na obrovské skále a navzdory plynutí času stále uchvacuje svou zrcadlovou stěnou, vodními zahradami a freskami starými přes 1500 let. Přejezd do HABARANY, malé vesničky malebně položené mezi nedotčenou přírodou. Tato návštěva je jedinečnou příležitostí, jak poznat každodenní život obyvatel Srí Lanky. Jízda volských povozech, plavba po jezeře Hiriwadunna a návštěva tradičního statku. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

4. DEN: POLONARUWA - MINNERIYA
Snídaně. Přejezd do POLONNARUWY, bývalého královského města Srí Lanky. Celý areál archeologického parku je taktéž na seznamu UNESCO. Návštěva majestátních ruin na výletě na kole: královský palác, audienční síň, lázně, hinduistické chrámy a chrám Atadage nebo Chrám zubu. Přejezd do jednoho z největších a nejzajímavějších národních parků na Srí Lance - MINNERIYA, kde se nalézají rozlehlé mokřady obývané různými druhy zvířat: divokými slony, exotickým ptactvem (přes 160 druhů), plazy a nádhernými motýly. Odpolední safari v parku – skvělé dobrodružství v blízkosti přírody, kde máte divokou zvěř na dosah ruky. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. DEN: DAMBULLA - MATALE - PINNAWALA
Snídaně. Přejezd do vesnice DAMBULLA. Návštěva komplexu skalních chrámů, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o některé z nejkrásnějších chrámů na Srí Lance. Na ploše přes 2000 m² se nachází 150 nástěnných maleb z 18. století a jedno z největších světových vyobrazení Buddhy, které je vytesáno ve skále. Přejezd do MATALE a návštěva Spice Garden. Přejezd do vesnice PINNAWALA. Jde o první světový sirotčinec pro slony, který upozornil svět na problém klesající populace těchto krásných zvířat. Možnost pozorovat rituál koupání v nedaleké řece Ma Oya a krmení. Transfer do hotelu v oblasti Kandy. Ubytování, večeře a nocleh.

6. DEN: AMBUWAWA - BOTANICKÁ ZAHRADA
Snídaně. Přejezd do města Gampola, bývalého hlavního města Srí Lanky ze 14. století, kde se na kopci AMBULUWAWA (1087 m n. m.) nachází multináboženská svatyně s hinduistickým kovilem, muslimskou mešitou, křesťanskou kaplí a několik buddhistických chrámů. Poznávacím znamením kopce je 48 metrová věž po vzoru buddhistických stúp, na jejíž vrchol vedou klikaté a úzké schody. Možnost výstupu na vrchol věže Ambuluwawa. Přejezd do Kandy. Cestou návštěva KRÁLOVSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADY - botanické zahrady, kde se na ploše přes 60 hektarů vyskytuje přes 4000 druhů rostlin Srí Lanky, Asie a dalších exotických zemí. Večer přehlídka tradičních tanců. Návrat do hotelu v oblasti Kandy, večeře, nocleh.

7. DEN: KANDY - NUWERA ELYA
Snídaně. Navštivte KANDY, poslední hlavní město starověkého Cejlonu, pokladnice, kulturu, umění a řemesla. Návštěva chrámu, kde je uchovávána buddhistická relikvie – Buddhův zub – a návštěva místního bazaru. Transfer na vlakové nádraží a jízda vlakem přes úžasnou krajinu džungle a hor. Cestou vlak míjí vesnice roztroušené mezi poli. Dále transfer autokarem do NUWARA ELIYA, nejnavštěvovanějšího horského střediska Srí Lanky. Trasa vede mezi stovkami čajových plantáží uspořádaných do teras, hlavní vývozní komoditou ostrova. Projděte se krásným okolím a okouzlujícím městem v koloniálním stylu s viditelnými britskými vlivy. Zastávka na jedné z čajových plantáží. Ubytování v hotelu v oblasti Nuwara Eliya, večeře, nocleh.

8. DEN: KITULGA - KOLOMBO
Snídaně. Podle času odjezdu: volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě): transfer autokarem směr KITULGALA, kde se natáčel oscarový film "Most na řece Kwai" a vzrušující rafting na řece Kelani. Transfer na letiště do Kolomba. Pro osoby, které si pobyt prodlouží za odpočinkem: transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

Fakultatvní poplatky:
vstup do Lotus Tower: cca 25 USD
výlet do Kitulgaly s raftingem: cca 50 USD.

7 nocí v hotelech*** 2-lůžkové pokoje s koupelnou
stravování: 7 snídaní, 7 večeří
stravování dle programu na místě
česky mluvícího průvodce 
transfery letiště - hotel - letiště
leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Povinné poplatky splatné na místně u průvodce:
vstupenky a místní průvodci a povinné : cca 280 USD
spropitné: cca 5 USD/den/osoba

5. den, v závislosti na povětrnostních podmínkách, se safari může konat v sousedních parcích: Hurulu Eco Park nebo NP Kaudulla

Pro vstup na Srí Lanku jsou zapotřebí dva dokumenty – platný cestovní pas a turistické vízum, které je zpoplatněné. Vízum je zpravidla vydáváno pro jeden vstup na délku pobytu 30 dnů.
Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na http://www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 50 USD za turistické vízum. V systému ETA vyplní požadované osobní údaje, číslo pasu, jeho platnost a předpokládané datum příjezdu a odjezdu. Na jím zadané kontaktní údaje obdrží vyrozumění o přijaté platbě a souhlas se vstupem na území Srí Lanky, který platí 3 měsíce.
Turisté mohou získat také vízum po příletu (visa on arrival) v ceně 60 USD (turistické vízum s dvojitým vstupem). Doporučujeme vám zajistit si víza elektronicky již před vaším odletem do destinace.
Srí Lanka zavedla od 1. ledna 2023 elektronický vstupní formulář (arrival card). Cestující si ho může vyplnit tři dny před cestou na Srí Lanku. Doporučujeme si formulář vyplnit již před odletem. Dopravní přepravce může formulář vyžadovat před odbavením. Odkaz na formulář.ttps://eservices.immigration.gov.lk/emb/eEmbarkation/'#/home-page 
Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 6 měsíců od data vstupu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu.

Informace o regionu

Srí Lanka

Mapa
Recenze
4,6 / 6
Celkové hodnocení
84%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 4.5
 • 4.5
 • 5.0
 • 5.1
84%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
5 / 6
, 54, s partnerem 2024-01-16
Špatná organizace z hlediska denního programu. Místní a český průvodci měli problém se domluvit. Nedostatek profesionality, který způsobil problémy (ztráta času). V důsledku toho byly některé (...) více informací
Špatná organizace z hlediska denního programu. Místní a český průvodci měli problém se domluvit. Nedostatek profesionality, který způsobil problémy (ztráta času). V důsledku toho byly některé návštěvy zrušeny. Návštěva Colomba příliš rychlá a až večer (poslední den a už byla tma), málo volného času v Colombu, škoda. Časté hádky mezi dvěma průvodci.
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
3 / 6
, 67, s partnerem 2023-12-12
slunce a sucho, místo ve vlaku více informací
slunce a sucho, místo ve vlaku
 • 4
 • 5
 • 4
méně informací
5 / 6
, Solo 2023-12-12
Jednodenni odpočinek u moře na konci poznávacího zájezdu více informací
Jednodenni odpočinek u moře na konci poznávacího zájezdu
 • 4
 • 5
 • 5
méně informací
5 / 6
, 41, Solo 2023-12-12
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 4
 • 6
méně informací
5 / 6
, s partnerem 2023-12-12
"Jízda vlakem přes úžasnou krajinu džungle a hor", která je i v ilustračním obrázku celého zájezdu, to rozhodně nebyla a shodli jsme se s ostatními, že by to i zadarmo bylo drahé, všude byla jen (...) více informací
"Jízda vlakem přes úžasnou krajinu džungle a hor", která je i v ilustračním obrázku celého zájezdu, to rozhodně nebyla a shodli jsme se s ostatními, že by to i zadarmo bylo drahé, všude byla jen stará zástavba v přeplněném vagonu třetí třídy. Přišlo mi, že jsme snad jeli úplně jiným vlakem, než jsme měli jet dle avizovaného programu. Běžným přejezdem autobusem toho bylo vidět daleko více. Uzpůsobit program na aspoň jednu krátkou zastávku u moře (i v nabídce zájezdu je napsáno "poznávání a koupání"). Místo návštěvy muzeí kamenů, masek nebo dřeva bych zařadil spíše výlet na raftech (je v programu psaný asi jen na okrasu, neboť se poslední den letí ráno a nedal by se stihnout, snad ani kdyby se letělo večer. U všech podobných zájezdů bych doporučil připsat poznámku, že jsou nevhodné pro osoby s jakkoli ztíženým pohybem. Kvůli nesoudnosti účastníka o svém zdravotním stavu se řešilo spoustu problémů.
 • 5
 • 6
 • 5
méně informací
5 / 6
, 62, s partnerem 2023-12-12
Vyrovnaná kvalita ubytování. 3 hotely na velice dobré úrovni x předposlední noc (Nuwara Eliya) - ostudné, nehodící se, nevhodné. Plesnivé pokoje, koberce, špína, padající omítka, zima. Ten, kdo (...) více informací
Vyrovnaná kvalita ubytování. 3 hotely na velice dobré úrovni x předposlední noc (Nuwara Eliya) - ostudné, nehodící se, nevhodné. Plesnivé pokoje, koberce, špína, padající omítka, zima. Ten, kdo byl na promu a hotel viděl, by se měl stydět.
 • 4
 • 4
 • 5
méně informací
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
47 499
Ušetříte: 10 509
36 990 Celkem Podrobnosti o ceně 73 980
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter