phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Napříč Srí Lankou

Výhody nabídky

 • Nejzajímavější místa Srí Lanky 
 • Památky ze seznamu UNESCO
 • Čajové plantáže
 • Prodlužte si dovolenou u moře

Napříč Srí Lankou Kód: CMB2TYG

PLN
Itaka

Napříč Srí Lankou Kód: CMB2TYG Srí Lanka

Novinka

Popis nabídky

1. DEN: PINNAWALA 
Přílet na Srí Lanku. Přejezd do PINNAWALY. Jde o první množírnu a sirotčinec pro slony na světě, který upozornil svět na problém klesající populace těchto krásných zvířat. Možnost pozorovat rituál koupání a krmení v nedaleké řece Ma Oya.Transfer do hotelu. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

2. DEN: SIGIRIYA - ANURADHAPURA
Přejezd k jednomu z nejzajímavějších bodů programu, zřícenině skalní pevnosti SIGIRIYA. Oslnivě krásná pevnost, další památka UNESCO, se nachází na obrovské skále a i přes plynutí času stále uchvacuje svou zrcadlovou zdí, vodními zahradami a freskami starými přes 1500 let. Krátký výstup k pevnosti. Návrat do hotelu na snídani. Návštěva sochy Aukanského Buddhy - bezpochyby největší antické sochy na ostrově, vysoká 13 m. Dále Přejezd do ANURADHAPURY - bývalého hlavního města Cejlonu, které mělo na svém vrcholu přes 2 miliony obyvatel. Město se proslavilo nejen svou rozlohou, ale především nádhernou architekturou. Chrámy Anuradhapura dodnes těší návštěvníky. Prohlídka: posvátný strom Sri Maha Bodhi z kmene stromu, pod kterým Buddha meditoval, když se stal osvíceným. Je to nejstarší doložený strom na světě, starý přes 2200 let. Poté jsou na programu impozantní ruiny Bronzového paláce z 2. století před naším letopočtem, monumentální stúpa Ruwanweliseya a socha Buddhy ze 4. století našeho letopočtu, která je jedním z nejposvátnějších zobrazení meditujícího Buddhy na Cejlonu. Posledním bodem prohlídky je skalní chrám Isurumuniya pocházející ze 3. století před naším letopočtem se slavnými skalními rytinami. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.


3. DEN: POLONNARUWA - HABARANA - MINNERIYA
Snídaně. Přejezd do POLONNARUWY, bývalého královského města Srí Lanky. Celý areál archeologického parku je taktéž na seznamu UNESCO. Návštěva majestátních ruin: královský palác, audienční síň, lázně, hinduistické chrámy a chrám Atadage nebo Chrám zubu. Přejezd do HABARANY, malé vesničky malebně položené mezi nedotčenou přírodou. Tato návštěva je jedinečnou příležitostí poznat každodenní život Srílančanů. Jízda koňským spřežením, plavba po jezeře Hiriwadunna a návštěva tradičního statku. Přejezd do jednoho z největších a nejzajímavějších národních parků na Srí Lance - MINNERIYA, kde se nalézají rozlehlé mokřady obývané různými druhy zvířat: divokými slony, exotickým ptactvem (přes 160 druhů), plazy a nádhernými motýly. Odpolední safari v parku – skvělé dobrodružství v blízkosti přírody, kde máte divokou zvěř na dosah ruky. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4.DEN: DAMBULLA - MATALE 
Snídaně. Odhlášení z hotelu. Přejezd do DAMBULLY. Návštěva komplexu skalních chrámů, zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o některé z nejkrásnějších chrámů na Srí Lance. Na ploše přes 2000 m² se nachází 150 nástěnných maleb z 18. století a jeden z největších obrazů Buddhy na světě, vytesaný do skály. Přejezd do MATALE a návštěva Spice Garden. Transfer do hotelu v oblasti Kandy. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5.DEN: KRÁLOVSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA - KANDY
Snídaně. Návštěva KRÁLOVSKÉ BOTANICKÉ ZAHRADY - botanické zahrady, kde na ploše přes 60 hektarů najdete přes 4000 druhů rostlin ze Srí Lanky, Asie a dalších exotických zemí. Návštěva Muzea drahých kamenů. Možnost nákupu. Návštěva KANDY, posledního hlavního města starověkého Cejlonu, pokladnice, kultury, umění a řemesel. Návštěva chrámu, kde je uchovávána buddhistická relikvie – Buddhův zub – a návštěva místního bazaru. Večer tradiční taneční show. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.

6.DEN: AMBULUWAWA - NUWARA ELIYA
Snídaně. Přejezd do města Gampola, bývalého hlavního města Srí Lanky ze 14. století, kde se na kopci AMBULUWAWA (1087 m n. m.) nachází multináboženský svatostánek s hinduistickým kovilem, muslimskou mešitou, křesťanskou kaplí a několik buddhistických chrámů. Charakteristickým znakem kopce je 48metrová věž po vzoru buddhistických stúp s točitým a úzkým schodištěm vedoucím na vrchol. Pro zájemce: vstup na vrchol věže Ambuluwawa. Poté projížďka na tzv. motorových rikšách tuk-tuky, které jsou na Srí Lance základním komunikačním prostředkem. Přejezd na nádraží, kde zahájíte půlhodinovou jízdu vlakem úžasnou krajinou džungle a hor. Cestou vlak míjí vesnice roztroušené mezi poli. Jedná se o jedinečnou příležitost dozvědět se o každodenním těžkém životě srílanských provincií. Poté cesta autobusem směr NUWARA ELIYA, nejnavštěvovanější horské středisko na Srí Lance. Trasa vede mezi stovkami terasovitých čajových plantáží, které jsou hlavním vývozním artiklem ostrova. Procházka krásným okolím a okouzlujícím městem v koloniálním stylu s viditelnými britskými vlivy. Zastávka na jedné z čajových plantáží. Ubytování v hotelu v oblasti Nuwara Eliya, večeře, nocleh.

7. DEN: KITULGALA - KOLOMBO
Snídaně. Jeďte směrem na KITULGALA, kde se natáčel oscarový film „Most přes řeku Kwai“. Volný čas nebo účast na fakultativní exkurzi (za příplatek na místě): vzrušující rafting na řece Kelani. Přejezd do centra Colomba, největšího města a hlavního města Srí Lanky do roku 1982. Panoramatická projížďka Colombem: nákupní čtvrti, Cinnamon Gardens. Navštivte pevnost, bývalé britské administrativní centrum a vojenskou posádku. Bazarová čtvrť, kde je hinduistický chrám s nádhernými sochami a holandský kostel Wolfendhal. Jako jedinečné suvenýry se vyplatí koupit místní čaj, kešu oříšky a místní keramiku. Návštěva repliky sochy Buddhy Aukan a náměstí Nezávislosti. Volno nebo účast na fakultativní exkurzi (za příplatek na místě): vstup na 350 metrů vysokou Lotosovou věž, ze které je vidět panorama města. Transfer do hotelu. Ubytování, večeře a nocleh.

8. DEN: 
Snídaně. Odhlášení z hotelu. Transfer na letiště v Colombu a přímý let zpět do ČR. 

Fakultatvní poplatky:
vstup do Lotus Tower: cca 25 USD
výlet do Kitulgaly s raftingem: cca 50 USD.

7 nocí v hotelech*** 2-lůžkové pokoje s koupelnou
stravování: 7 snídaní, 7 večeří
stravování dle programu na místě
česky mluvícího průvodce 
transfery letiště - hotel - letiště
leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Povinné poplatky splatné na místně u průvodce:
vstupenky a místní průvodci a povinné : cca 280 USD
spropitné: cca 5 USD/den/osoba

5. den, v závislosti na povětrnostních podmínkách, se safari může konat v sousedních parcích: Hurulu Eco Park nebo NP Kaudulla

Pro vstup na Srí Lanku jsou zapotřebí dva dokumenty – platný cestovní pas a turistické vízum, které je zpoplatněné. Vízum je zpravidla vydáváno pro jeden vstup na délku pobytu 30 dnů.
Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na http://www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 50 USD za turistické vízum. V systému ETA vyplní požadované osobní údaje, číslo pasu, jeho platnost a předpokládané datum příjezdu a odjezdu. Na jím zadané kontaktní údaje obdrží vyrozumění o přijaté platbě a souhlas se vstupem na území Srí Lanky, který platí 3 měsíce.
Turisté mohou získat také vízum po příletu (visa on arrival) v ceně 60 USD (turistické vízum s dvojitým vstupem). Doporučujeme vám zajistit si víza elektronicky již před vaším odletem do destinace.
Srí Lanka zavedla od 1. ledna 2023 elektronický vstupní formulář (arrival card). Cestující si ho může vyplnit tři dny před cestou na Srí Lanku. Doporučujeme si formulář vyplnit již před odletem. Dopravní přepravce může formulář vyžadovat před odbavením. Odkaz na formulář.ttps://eservices.immigration.gov.lk/emb/eEmbarkation/'#/home-page 
Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 6 měsíců od data vstupu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu.

Změna programu nebo změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace vyhrazena. 

Informace o regionu

Srí Lanka

Mapa
Recenze
4,9 / 6
Celkové hodnocení
89%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře
 • 4.7
 • 4.5
 • 4.8
 • 5.2
89%
klientů hodnotilo dobře nebo velmi dobře

Zákazníci oceňují m. j.:

 • Hotel
 • Pokoje standard
5 / 6
, 57, s partnerem 2024-03-26
Chýbalo mi trochu viac volného času na nákup darčekov a suvenýrov. více informací
Chýbalo mi trochu viac volného času na nákup darčekov a suvenýrov.
 • 5
 • 4
 • 5
méně informací
6 / 6
, 28, s partnerem 2024-03-26
Více času a možnost se vykoupat v moři ev. v bazenu. více informací
Více času a možnost se vykoupat v moři ev. v bazenu.
 • 3
 • 5
 • 6
méně informací
6 / 6
, 72, Solo 2024-03-26
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 4
 • 6
 • 6
méně informací
5 / 6
, 46, s partnerem 2024-03-26
Nebyly uskutečněné rafty, byť čas na to byl, ale většina účastníků preferovalo koupání v moři. Nebala možnost rozdělení na 2 skupiny. více informací
Nebyly uskutečněné rafty, byť čas na to byl, ale většina účastníků preferovalo koupání v moři. Nebala možnost rozdělení na 2 skupiny.
 • 5
 • 5
 • 6
méně informací
5 / 6
, s partnerem 2024-03-26
Vice prirody namisto prodejnich akci, neklamat zakazniky fotografii vlacku mezi cajovymi plantazemi, kdyz je pak posadite na lokalku projizdejici nehezkymi misty, chybely prochazky cajovymi (...) více informací
Vice prirody namisto prodejnich akci, neklamat zakazniky fotografii vlacku mezi cajovymi plantazemi, kdyz je pak posadite na lokalku projizdejici nehezkymi misty, chybely prochazky cajovymi plantazemi, v programu byla nesmyslne uvedena moznost raftingu, ktery se s ohledem na pretlak prodejnich akci nedal stihnout a kdyz, tak pouze tak, ze by to silne omezovalo ostatni ucastniky
 • 4
 • 5
 • 5
méně informací
2 / 6
, 56, s partnerem 2024-03-12
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 5
 • 4
méně informací
6 / 6
, 56, s partnerem 2024-03-12
z meho pohledu nic,bylo to dobre poskladano více informací
z meho pohledu nic,bylo to dobre poskladano
 • 6
 • 5
 • 6
méně informací
6 / 6
, 61, s partnerem 2024-03-12
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
4 / 6
, 39, s partnerem 2024-02-27
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 4
 • 1
 • 2
méně informací
6 / 6
, 55, s partnerem 2024-02-13
Trochu víc volného času na relax více informací
Trochu víc volného času na relax
 • 4
 • 6
 • 6
méně informací
4 / 6
, 51, s partnerem 2024-01-30
- nebyl dodržen program předložený českou CK, jeli jsme dle harmonogramu CK Srí Lanka v jiném pořadí - nenavštívili jsme vše dle programu - jízda vlakem neproběhla, jelikož průvodce ze Srí (...) více informací
- nebyl dodržen program předložený českou CK, jeli jsme dle harmonogramu CK Srí Lanka v jiném pořadí - nenavštívili jsme vše dle programu - jízda vlakem neproběhla, jelikož průvodce ze Srí Lanky neměl pro nás místenky, vše bylo vyprodané - Čedok moc dobře věděl, jaké hotely jsou nasmlouvané, ale při nákupu zájezdu tvrdil, že neví; měl aspoň dodatečně klienty informovat, je vhodné si v předstihu najít a seznámit se; zájezd není nejlevnější - hotel v SYGIRIYA super, hotel v NUWERA ELYA horší, hotel Tree Life katastrofa (špína, gekoni, smrad) - česká průvodkyně velice ochotná, snažila se řešit, ale nebyla vůle ze strany hotelu; její práci chceme moc ocenit - super zážitek: akční den na lodích, tuk tuky, volská spřežení, návštěva vesnice, safari - zbytečné návštěva spice garden a výrobna šperků - bylo by fajn aby byl program sladěn před realizací - ČEDOK vs Srí Lanka - mělo by být upozornění, že je zájezd celkem náročný na chození a lidé mající problém s chůzí by neměli nakupovat - návštěva Nuwara Eliya nebyla úplně nejnutnější a možná by bylo lepší strávit část posledního dne na moc pěkném hotelu u bazénu.
 • 3
 • 3
 • 5
méně informací
6 / 6
, 49, s partnerem 2024-02-13
Dovolená na Sri Lance byla úžasná - jeli bychom znovu, se skvělými průvodci p. Vladimírem a p. "Irošanem". Hotely byly v pohodě, strava OK, program perfektní, organizace zájezdu bez komplikací. (...) více informací
Dovolená na Sri Lance byla úžasná - jeli bychom znovu, se skvělými průvodci p. Vladimírem a p. "Irošanem". Hotely byly v pohodě, strava OK, program perfektní, organizace zájezdu bez komplikací. Opravdu doporučujeme všem těm, kterým nestačí trávit dovolenou na pláži nebo u bazénu u hotelu, ale chtějí trochu zem poznat - památky, cestování vlakem, tuk tukem, příroda, místní lidé - za nás super!!!
 • 6
 • 6
 • 6
méně informací
5 / 6
, 54, s partnerem 2024-01-16
Špatná organizace z hlediska denního programu. Místní a český průvodci měli problém se domluvit. Nedostatek profesionality, který způsobil problémy (ztráta času). V důsledku toho byly některé (...) více informací
Špatná organizace z hlediska denního programu. Místní a český průvodci měli problém se domluvit. Nedostatek profesionality, který způsobil problémy (ztráta času). V důsledku toho byly některé návštěvy zrušeny. Návštěva Colomba příliš rychlá a až večer (poslední den a už byla tma), málo volného času v Colombu, škoda. Časté hádky mezi dvěma průvodci.
 • 5
 • 6
 • 6
méně informací
3 / 6
, 67, s partnerem 2023-12-12
slunce a sucho, místo ve vlaku více informací
slunce a sucho, místo ve vlaku
 • 4
 • 5
 • 4
méně informací
5 / 6
, Solo 2023-12-12
Jednodenni odpočinek u moře na konci poznávacího zájezdu více informací
Jednodenni odpočinek u moře na konci poznávacího zájezdu
 • 4
 • 5
 • 5
méně informací
5 / 6
, 41, Solo 2023-12-12
Žádný popis více informací
Žádný popis
 • 5
 • 4
 • 6
méně informací
5 / 6
, s partnerem 2023-12-12
"Jízda vlakem přes úžasnou krajinu džungle a hor", která je i v ilustračním obrázku celého zájezdu, to rozhodně nebyla a shodli jsme se s ostatními, že by to i zadarmo bylo drahé, všude byla jen (...) více informací
"Jízda vlakem přes úžasnou krajinu džungle a hor", která je i v ilustračním obrázku celého zájezdu, to rozhodně nebyla a shodli jsme se s ostatními, že by to i zadarmo bylo drahé, všude byla jen stará zástavba v přeplněném vagonu třetí třídy. Přišlo mi, že jsme snad jeli úplně jiným vlakem, než jsme měli jet dle avizovaného programu. Běžným přejezdem autobusem toho bylo vidět daleko více. Uzpůsobit program na aspoň jednu krátkou zastávku u moře (i v nabídce zájezdu je napsáno "poznávání a koupání"). Místo návštěvy muzeí kamenů, masek nebo dřeva bych zařadil spíše výlet na raftech (je v programu psaný asi jen na okrasu, neboť se poslední den letí ráno a nedal by se stihnout, snad ani kdyby se letělo večer. U všech podobných zájezdů bych doporučil připsat poznámku, že jsou nevhodné pro osoby s jakkoli ztíženým pohybem. Kvůli nesoudnosti účastníka o svém zdravotním stavu se řešilo spoustu problémů.
 • 5
 • 6
 • 5
méně informací
5 / 6
, 62, s partnerem 2023-12-12
Vyrovnaná kvalita ubytování. 3 hotely na velice dobré úrovni x předposlední noc (Nuwara Eliya) - ostudné, nehodící se, nevhodné. Plesnivé pokoje, koberce, špína, padající omítka, zima. Ten, kdo (...) více informací
Vyrovnaná kvalita ubytování. 3 hotely na velice dobré úrovni x předposlední noc (Nuwara Eliya) - ostudné, nehodící se, nevhodné. Plesnivé pokoje, koberce, špína, padající omítka, zima. Ten, kdo byl na promu a hotel viděl, by se měl stydět.
 • 4
 • 4
 • 5
méně informací
Fakultativní výlety

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter