phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Dubaj - Abu Dhabí

Výhody nabídky

 • 2 atraktivní metropole Spojených Arabských emirátů - Dubaj a Abu Dhabí
 • oběd v Dubaji v ceně
 • okružní jízdy v ceně

Dubaj - Abu Dhabí Kód: DXB2452

PLN
Itaka

Dubaj - Abu Dhabí Kód: DXB2452 Spojené arabské emiráty

Popis nabídky


1. den:
 Odlet z Prahy ve večerních hodinách přímým letem do Dubaje – obchodního a turistického centra Středního východu s moderní architekturou, širokými dálnicemi a zelenými parky. Přílet v pozdních nočních hodinách, ubytování, nocleh. 


2. den:
Okružní jízda pulzující metropolí, jež byla původně malou rybářskou vesničkou u Dubai Creek. Prohlídka staré části Dubaje – malebná čtvrť Bastakyia s bílou mešitou a Dubai muzeem, jež se nachází v bývalé pevnosti Al Fahidi. Projížďka „vodním taxi“ abra po Dubai Creek, během níž uvidíte mj. dva mrakodrapy - Deira Twin Towers, dojedeme na místní trh s kořením Spice Souk či zlatem Gold Souk. Prohlídka čtvrti Jumeirah, což v překladu znamená krásná se Jumeirah Mosque – mešitou, která je jako jediná přístupná všem (a to i ženám, dětem a nevěřícím). Prohlídku zakončíme výstupem na nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa (není v ceně). Mrakodrap se tyčí nedaleko Dubai Mall – největšího obchodního centra na světě s akváriem a ledovou plochou. Závěrem uvidíte největší systém tančících fontán na světě – voda se pohybuje v rytmu arabské hudby a nechybí ani světelná show. Během dne oběd, odjezd na hotel, ubytování, indiviuální volno, nocleh.


3. den:
 Po snídani individuální volno k nákupům v největších obchodních centrech na světě, návštěvě města nebo koupání. Večer fakultativní výlet po Dubai Creek - mořském kanálu, který rozděluje město na 2 části - stará Deira a nová luxusní Bur Dubaj. Při plavbě na tradiční arabské lodi Dhow z teakového dřeva budete moci obdivovat nasvícené mešity, mosty, osvětlené budovy či mrakodrapy za doprovodu hudby s barbecue večeří. Návrat na hotel, nocleh.


4. den:
 Po snídani projížďka nejluxusnější částí města s foto zastávkou u hotelu ve tvaru plachetnice Burj Al Arab, palmového ostrova Jumeirah se známým hotelem Atlantis the Palm. Odjezd na západ Spojených arabských emirátů, do hlavního města Abu Dhabí ležícího ve stejnojmenném emirátu, který je největší a nejbohatší ze všech. Oblast je tvořena pouští a asi 200 ostrovy a na jednom z nich leží luxusní metropole Abu Dhabí, které patří k nejbohatším městům světa. Okružní jízda městem se zastávkami - Velká mešita šejka Zayeda - pojme asi 40 tisíc věřících, patří k největším na světě, je postavena z bílého mramoru, zdobena barevnými kamínky a 24 karátovým zlatem. Palác Al-Husn - pro čistě bílou barvu se mu říká Bílá pevnost, prezidentský palác Qasr Al Watan, po pobřežní promenádě Corniche s hotelem Hilton k nákupnímu středisku Marina mall připomínající svým tvarem stan - individuální volno na oběd či nákupy, nejdražší hotel na světě Emirates Palace, ostrovy Saadiyat a Yas, kde se od roku 2009 jezdí Velká cena Formule 1, součástí je i Ferrari World – zábavní park ve stylu automobilového průmyslu. Transfer do hotelu, večeře v asijském stylu, nocleh v Abu Dhabí.


5. den: 
Po snídani uvolnění pokojů, transfer na letiště v Dubaji, odlet do ČR. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

• leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků Praha-Dubaj-Praha
• 3 noclehy v Dubaji, hotel **** se snídaní, 1 nocleh v Abu Dhabí v hotelu **** se snídaní
• 1 oběd na uvítanou
• transfery dle programu
• okružní jízdu Dubají a Abu Dhabí
• česky mluvícího průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 30 osob.
Změna programu vyhrazena.

CENA NEZAHRNUJE
:
• místní pobytovou taxu (cca 15 dirhamů/pokoj/noc)
• vstupy včetně fakultativních výletů
• spropitné splatné na místě (cca 20 USD/os.)
• přepravu MHD v metropolích

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY:
• příplatek za jednolůžkový pokoj 6.290,- Kč
• večerní projížďka po Dubai Creek s večeří 2.190,- Kč
• vstupenka s rezervací na Burj Khalifu 1.390,- Kč

Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve Vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V AED*):
Dubaj:

lyžování Ski Dubai v Mall of the Emirates 200 AED
IMG Worlds of adventure 245 AED (děti od 1,2 metru výšky 225 AED; děti do výšky 1,05 metru zdarma; senioři 150 AED)
Dubai akvárium 100-600 AED dle expozice
Burj Khalifa dospělý 125-350 AED dle času a patra mrakodrapu
metro od 4 AED (cena se zvyšuje dle zóny a platnosti jízdenky)
taxi - nástupní sazba 5 AED, každý km cca 2-3 AED
Abu Dhabí:
Velká mešita šejka Zayeda - zdarma

* 1 AED = cca 7 CZK

Při návštěvě mešit a dalších svatých míst je nutno mít patřičný oblek. Pokud jej nebudete mít, bude Vám zapůjčen.

Informace o regionu

Spojené arabské emiráty

Fakultativní výlety

Výlety v češtině od našich delegátů dostupné na místě

SAE

SOUKROMÁ DUBAI CITY TOUR

Cena od: 6 700Kč/dospělý

ldenní soukromá prohlídka Dubai City Tour ve společnosti průvodce, který Vám ukáže ta nejzajímavější místa Dubaje. Poznáte kouzla staré části Deira se zastávkou na trhu se zlatem a kořením, následně uvidíte vyhlášenou oblast Jumeriah – pláže La Mer a Kite Beach s ikonickým hotelem Burj Al Arab. Budete mít možnost navštívit Palm Jumeirah s nově otevřenu vyhlídkou The View at the Palm, promenádu The Pointe s pohledem na hotel Atlantis the Palm. Zastavíte se v oblíbené čtvrti Dubai Marina s promenádou JBR, na poloostrově Bluewaters s největším ruským kolem na světě a v nákupním centru Dubai Mall s Burj Khalifa. Dle časových možností lze navštívit také Dubai Creek Harbour.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, historie, zábava

DESERT JEEP SAFARI

Cena od: 1 500Kč/dospělý

Během odpoledních hodin Vás z hotelu vyzvedne řidič, který Vás odveze do pouště na písečné duny, kde se absolvují „dune bashing“ – adrenalinová jízda terénním autem po dunách. Po absolvování jízdy budete mít možnost objednat si čtyřkolku nebo jízdu na buggy. Následně Vás řidič odveze do kempu, kde pro Vás bude přichystaná tradiční arabská večeře formou bufetu. Budete mít možnost se nechat pomalovat henou, vyzkoušet tradiční oblečení, svézt se na velbloudovi a užít si kulturní program s ohňovou show a orientálním tancem.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, zábava, adrenalin

HERITAGE DESERT SAFARI

Cena od: 12 700Kč/dospělý

Cílem výletu je seznámit Vás s emirátskou kulturou. Po vyzvednutí z hotelu Vás šofér odveze do pouště, kde budete přemístěni do vintage Land Roverů a následně v nich budete přejíždět přes pouštní rezervaci, ve které jsou k vidění zvířata typická pro oblast Perského zálivu (Arabian Oryx, Dorcas Gazelle). Poznávací jízda, během které Vás průvodce seznámí s ekosystémem pouště. Během výletu se můžete rovněž těšit na sokolí show. Následně bude pokračovat přesun do beduínského kempu, kde bude servírovaná večeře ve stylu tradiční emirátské kuchyně spolu s doprovodný programem (emirátský tanec Al Ayaala). Večeře a nealkoholické nápoje jsou zahrnuty v ceně. Desert Jeep Safari je možné absolvovat ve sdíleném nebo privátním jeepu. Doporučujeme absolvovat tento výlet pouze anglicky mluvícím klientům.

 • Vhodnost: dospělí a rodiny s dětmi
 • Zaměření: poznání, historie, zábava

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter