phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

Krásy jižního Španělska (putování Andalusií)

Výhody nabídky

 • Nejkrásnější místa Andalusie 
 • Návštěva paláce Alhambra 
 • Profesionální průvodce 
 • Možnost prodloužení pobytu u moře

Krásy jižního Španělska (putování Andalusií) Kód: AGP2NDA

24 759PLN
Dorośli: 2 polopenze Po 06.09 – Út 14.09.21
Itaka

Krásy jižního Španělska (putování Andalusií) Kód: AGP2NDA Španělsko / Andalusie

Popis nabídky

Den 1: Přílet do Malagy. Transfer do hotelu, ubytování a večeře.

Den 2: MALAGA – MIJAS – RONDA   Málaga je přístavní město na Slunečném pobřeží a vévodí mu působivá římská pevnost Alcazaba a hned nad ní hrad Gibralfaro. V místních restauracích je možné ochutnat pokrmy z darů moře a tradiční víno. Také můžete vyzkoušet některý ze zdejších tapas barů. Málaga je rodištěm známých osobností. Narodil se zde např. populární herec Antonio Banderas a slavný malíř Pablo Picasso. Nedávno otevřené Museo Picasso Málaga vystavuje 204 jeho prací. Asi 30km od Malagy se nachází působivá vesnička Mijas, která patří díky své pohodové atmosféře a tradiční architektuře k hojně navštěvovaným a nejkrásnějším letoviskům Andalusie. Další zastávkou je Ronda, kde se působivě snoubí maurský styl s renesancí. Městu vévodí impozantní Most Puente Nuevo, odkud máte fantastické výhledy dolů do soutěsky a širokého okolí.

Den 3: GIBRALTAR – CADIZ Po snídani odjezd na celodenní výlet na Gibraltar – prohlídka britské kolonie, mj. procházka městem, nákupy na pěší zóně a možnost výletu místními minibusy na skály Gibraltaru. V odpoledních hodinách pak navštívíte významné přístavní město Cadiz. V blízkosti centra se nalézají příjemné pláže, z nichž nejoblíbenější je Playa la Victoria dlouhá 3300 m. Nejvýznamnější památkou Cádizu je bezpochyby katedrála s nepřehlédnutelnou zlatou kopulí postavená z části v 18. a z části v 19. století. V blízkosti katedrály je možné si prohlédnout věž La Torre de Poniente, která nabízí nádherný výhled na město a také věž Torre Tavira. Historii města připomínají také kostely Santa Cruz a San Felipe Neri a dva hrady Castillo de San Sebastián a Castillo de Santa Catalina.

Den 4: SEVILA  Sevilla je hlavní město Andalusie a nejvýznamnější památkou je bezesporu katedrála La Giralda, která patří mezi největší na světě. Její původní podoba byla gotická, ale po přestavbě získala renesanční vzhled. Katedrále dominuje věž La Giralda z roku 1198, která dříve sloužila jako minaret mešity Aljama. Vyhlášená je čtvrť Barrio de Santa Cruz, kterou lemují četné restaurace a obchůdky. Centrum města protíná široká Avenida de la Constitución na jejímž konci se rozkládá široké náměstí Plaza Nueva. Ve městě je postaven také komplex královských paláců s kombinací maurských technik a katolických symbolů. Jde o palác Alcázar, který je dokonalým příkladem mudéjarské architektury.

Den 5: CORDOBA  Cordoba turisty láká především svou arabskou architekturou, kterou toto město pochytilo z dob okolo roku 1000, kdy bylo zásadním bodem islámské kultury. Z tohoto období pochází také dominanta Cordoby – Mezquita (později předělaná na křesťanskou katedrálu), ke které vede starověký římský most Puente Viejo přes řeku Guadalquivir. Mostu dominuje věž Torre de la Calahorra, která v minulosti sloužila k obraně města a dnes se v ní nachází muzeum. Hned za katedrálou se nachází síť malých uliček s různými suvenýry – ať už z arabské, či španělské kultury. Na hodně místech máte také na výběr plno ochutnávek – např. mandle v medu či pražené a další drobnější typické zákusky.  Za návštěvu také stojí zámek Alcazar ze 14. století, který je obklopen nádhernými zahradami s fontánami. Dnes slouží například jako místo konání festivalů flamenca.

Den 6: GRANADA  Granada s 240 tisíci obyvateli leží naproti vrcholkům pohoří Sierra Nevada. Město proslulo a miliony turistů ročně láká na světově proslulé památky maurské architektury, jimž dominuje světoznámá pevnost Alhambra. Rozsáhlý pevnostní komplex Alhambra je tvořen třemi částmi. Královským palácem (Palacios Nazaríes), skvostným parkem Generalife a pevností z 11. století zvané Alcazaba. Dvě hlavní části pevnosti, Alcazaba a Palacios Nazaríes, stojí naproti sobě a od sebe je dělí terasa z 16. století. Kousek u nich je pak renesanční palác Karla V. Za zdmi samotné pevnosti je turistické zázemí v podobě hotelů, restaurací a kaváren.

Den 7:  LANJARÓN – NERJA Ranní přejezd přes pohoří Sierra Nevada. Zastávka v malebném lázeňském městě Lanjarón, které je známé pro své minerální vody. Původně rybářská vesnička Nerja na úpatí pohoří Almijara má dnes kolem 20 tisíc obyvatel a je oblíbeným letoviskem domácích i zahraničních turistů. Historické jádro tvoří křivolaté uličky, kostelík El Salvador postaveným v 17. století v maurském stylu a městské muzeum. Upravená promenáda lemovaná palmami nás zavede na skalnatý výběžek s vyhlídkou Bálcon de Europa, kde se otvírá krásný panoramatický výhled na písčité pláže. Nejdelší a nejhezčí pláží v Nerje je Playa Burriana posetá bary a restauracemi.  

Den 8:  Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 690Kč

7 nocí v hotelu 3* v pokojích s příslušenstvím dle programu s polopenzí 
Leteckou přepravu Praha - Malaga - Praha včetně tax a příplatků 
Veškeré transfery dle programu
Prohlídky dle programů ( bez vstupů )
Česky mluvící průvodce 

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob. Vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Prohlídka a vstupné do Alhambry a zahrad Generalife ( lze zakoupit na místě u průvodce nebo předem u vašeho prodejce ) za cca 45 euro. Doporučujeme počítat s částkou 100 euro na vstupy.
Pro vstup na Gibraltar doporučujem mít platní cestovní pas. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.
Důležité upozornění: Doporučeme, aby klienti, jež mají zájem o prohlídku Paláce Alhambry, si vstupné zakupili ihned se zakoupením zájezdu a dodali potřebné pasové údaje.

Informace o regionu

Španělsko — Andalusie

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Andalusie

Dnes
20°C 28°C
Vítr:
3.9 km/h
Východ: 07:28
Západ: 21:21
Tlak: 1013 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zítra
20°C 34°C
Vítr:
7.4 km/h
Východ: 07:29
Západ: 21:20
Tlak: 1009 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
18°C 30°C
Vítr:
8.1 km/h
Východ: 07:29
Západ: 21:19
Tlak: 1008 hPa
Srážky: 0,0 mm
08.08.2021
18°C 26°C
Vítr:
6.7 km/h
Východ: 07:30
Západ: 21:18
Tlak: 1011 hPa
Srážky: 0,0 mm
09.08.2021
18°C 27°C
Vítr:
5.6 km/h
Východ: 07:31
Západ: 21:17
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
10.08.2021
20°C 27°C
Vítr:
5.4 km/h
Východ: 07:32
Západ: 21:16
Tlak: 1016 hPa
Srážky: 0,0 mm
11.08.2021
19°C 26°C
Vítr:
5.2 km/h
Východ: 07:33
Západ: 21:15
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,0 mm
Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Fakultativní výlety

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu: 24 759 Celkem Podrobnosti o ceně 49 518
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 18:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter