phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> >

Saúdská Arábie - skrytá perla Blízkého východu

Výhody nabídky

 • NOVINKA V NABÍDCE ČEDOKU 
 • TURISTICKY NOVĚ OTEVŘENÁ ZEMĚ 
 • KOMBINACE HISTORIE, NÁBOŽENSTVÍ A PŘÍRODY
 • KVALITNÍ HOTELY
 • VSTUPY V CENĚ ZÁJEZDU

Saúdská Arábie - skrytá perla Blízkého východu Kód: RUH2481

100 099PLN
Dorośli: 2 stravování dle programu Po 07.10 – Čt 17.10.24
Itaka

Saúdská Arábie - skrytá perla Blízkého východu Kód: RUH2481 Saúdská Arábie

Popis nabídky


1. den:
Odlet z Prahy s přestupem do Saúdské Arábie.

2. den:
Přílet v ranních hodinách do největšího a zároveň hlavního města Saúdské Arábie - Rijádu, prohlídka města - pevnost Masmak se čtyřmi strážními věžemi vystavěná roku 1865. Nejstarší tradiční trh souk Al Zal, který je více než sto let starý a rozkládá se na ploše 38.000 metrů čtverečních. Čtvrť Al Diryah plná tradičních budov z hliněných cihel, spletité uličky jsou plné kaváren a obchodů s řemeslnými výrobky. Následuje prohlídka Národního muzea, kde se seznámíme s historií Arabského polostrova. Návštěva nejvyšší budovy města Kingdom Tower, který získal několik ocenění jako nejlepší a nejkrásnější mrakodrap světa, je rozdělen ve dvou třetinách "lávkou", ze které se můžete pokochat pohledem na město. Návrat na hotel, individuální večeře, volno. Nocleh. 

3. den:
Po snídani check-out a přejezd do 180 km vzdáleného starého města Ushayger Village, které bylo hlavní zastávkou poutníků při cestách z Kuvajtu, Íráku a Íránu, cestou krátká zastávka v Salt Marsh, kde jsou k vidění různé způsoby získávání soli ze země. Volno na oběd ve městě, následuje prohlídka města, kde již před 1500 lety usadili beduíni. Celé město je obehnáno silnou zdí a ukrývá labyrint uliček s tradičními hliněnými domy s trojúhelníkovými okny a ozdobně vyřezávanými dřevěnými dveřmi, z nichž některé dosud nesou názvy rodin, které zde žily. Přejezd cca 250 km do provincie Qassim, které se přezdívá "potravinový koš" země - pěstuje se zde mj. pšenice, datle, hrozno, citrusy, granátová jablka... návštěva trhu Almsukaf a plantáží. Nocleh v hotelu. 

4. den:
Po brzké snídani odjezd na největší velbloudí trh v zemi, kde se každé ráno nakupují a prodávají tisíce velbloudů. Přejezd cca 200 km do města Hail, cestou pauza na místní výbornou kávu v Alshnan Hospitality Guest House (není v ceně), dále zastávka ve starověkém městě Faid, zastávka u impozantního kráteru Tabah Volcano s úžasnými výhledy, příjezd do Hail - prohlídka pevnosti Aerif, která byla dříve používána k pozorování měsíce a střelbě z děl během ramadánu. Pevnost z nepálených cihel má obdélníkový tvar a stojí na strategickém místě na kopci v samotném srdci města Hail vystavěného již v 17. st., dále návštěva místního trhu, návrat na hotel, nocleh.   

5. den:
Po snídani přejezd do pouští v Jubbah (Jabal Umm Sinman), kde budeme obdivovat petroglyfy a nápisy na kamenech a skalních stěnách, jež mapují tisíce let historie a jsou právem na seznamu UNESCO. Následuje jízda na džípech po poušti. Návrat na hotel, nocleh.  

6. den:
Po snídani přejezd zhruba 4,5 hodiny do oblasti AlUla, check-in na hotelu, přejezd k ikonickému zázraku AlUly - Elephant Rock, 52 metrů vysoká skála se miliony let formovala větrnou a vodní erozí. Užívat si zde budeme až do noci u lehké večeře s pozorováním hvězd. Návrat na hotel, nocleh.

7. den:
Po snídani strávíme celý den návštěvou AlUla a všeho, co nabízí - leží v oáze uprostřed skal, které znázorňují 200 000 let historie od paleolitu, přes dobu bronzovou po římská a islámská království. Návštěva hrobek v Hegra, kdy si možná budete myslet, že se nacházíte v jordánské Petře. Mada'in Saleh je místní název pro obrovské skalní balvany s hrobkami s vytesanými sloupy. Dadan - starověké království lihyanitských a dadanitských civilizací. Dále Jabal Ikmah, který se nachází v úžasném pouštním kaňonu. Návrat na hotel, nocleh. 

8. den:
Po snídani dopolední přejezd do druhého nejposvátnějšího města islámu - Mediny. Jako první navštívíme horu Jabal Uhud, nejvyšší hora Mediny - 1077 metrů, odehrála se zde bitva o horu Uhud mezi muslimy a vojskem Mekky. Odjezd na nádraží Hejaz, hejazská železnice vedla z Mediny do Damašku (1300 km), muzeum Dar Al Medina mapující historii Mediny. Následuje přesun vlakem do Džiddy, transfer na hotel, nocleh. 

9. den:
 Po snídani návštěva rybího trhu, prohlídka historického centra Džiddy, oběd. Návštěva muzea Tayebat, kde se seznámíte s bohatou historií města. Další známá dominanta města - fontána krále Fahda se tyčí uprostřed Rudého moře, voda stříká až do výšky 312 metrů. S městem a celým zájezdem se rozloučíme procházkou po nábřeží po Jeddah Corniche. Ve večerních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy. 

10. den:
Přílet do Prahy.

• příplatek za jednolůžkový pokoj 23.990,- Kč


• leteckou dopravu Praha-Rijád/Džidda-Praha (s přestupem) v turistické třídě včetně tax a příplatků
• 7 noclehů se snídaní v hotelech ****
• transfery dle programu včetně vlaku 
• vstupy dle programu
• služby průvodce + místní průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 6 osob.
Změna programu a hotelů dle aktuální situace vyhrazena.

UPOZORNĚNÍ A DALŠÍ DOPORUČENÍ (Zdroj: MZV.cz):
Ženy mohou žádat o víza a cestovat do KSA bez doprovodu. Pokrývka hlavy (hidžáb) ani abája (plášť pokrývající tělo) nejsou povinné. Povinné je decentní tělo neobepínající oblečení a zakrytá ramena a kolena. Více informací k etiketě v KSA naleznete na webové stránce https://visitsaudi.com. 
Pokuty za porušení slušného chování na veřejnosti jsou publikovány na webové stránce  https://visa.visitsaudi.com/Home/PublicDecorum  

CENA NEZAHRNUJE:
• spropitné (cca 5 USD/os./den) 
• vstupy nezahrnuté v programu
• stravování nezahrnuté v programu 

VSTUP DO ZEMĚ (zdroj: MZV.cz)
Občané České republiky mají možnost získat vízum online prostřednictvím webové stránky https://visa.visitsaudi.com nebo po příletu prostřednictvím elektronických kiosků a na imigračních přepážkách. Poplatek za online vízum nebo vízum po příletu činí 440 SAR (poplatek za vízum 300 SAR + poplatek za pojištění 140 SAR (krytí do výše 100000 SAR) + DPH a manipulační poplatek). Platbu lze učinit pouze mezinárodní platební kreditní či debetní kartou MasterCard, Visa, American Express, UnionPay a ApplePay. O krátkodobé turistické vízum může požádat osoba starší 18 let (osoby mladší 18 let musí být doprovázeny zákonným zástupcem) s cestovním pasem platným minimálně 6 měsíců při vstupu do KSA.
Návštěvník KSA musí také souhlasit s odevzdáním biometrických údajů (otisky prstů a sejmutí zorničky) imigračními úředníky po příjezdu do KSA.

INFORMACE:
• V Saúdské Arábii je zákaz alkoholu. 
• Upozorňujeme, že po příjezdu do země vám budou odebrány otisky prstů a podstoupíte sken sítnice.

Informace o regionu

Saúdská Arábie

Detaily nabídky

 • Vlastní doprava
Cena za osobu:
142 987
Ušetříte: 42 888
100 099 Celkem Podrobnosti o ceně 200 198
 • Promocja

Zákaznická linka

 • callcenter.tel_pl
 • 296 184 910
 • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

 1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
 2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter