phone pin mobile heart logo Flag of Belarus airplane
> >Výsledky vyhledávání> > >

To nejlepší z Rhodosu a Kosu

Výhody nabídky

  • Kos – Hippokratův ostrov
  • Ze seznamu UNESCO: Lindos a staré město Rhodos
  • Pserimnos - Kalymnos - Plati
  • Nyssyros
  • Prohlídka památek a relaxace

To nejlepší z Rhodosu a Kosu Kód: RHO2KOS

PLN
Itaka

To nejlepší z Rhodosu a Kosu Kód: RHO2KOS Řecko / Rhodos

Popis nabídky

1. DEN:
Přímý let na Rhodos. Transfer do hotelu, ubytování. Podle času příjezdu: volný čas. Večeře, nocleh.

2. DEN: ASKLEPION - KOS - MYLOTOPI - KEFALOS/ZIA
Snídaně. Ranní přejezd trajektem na ostrov Kos. Návštěva ASKLEPIONU, pozůstatků chrámu boha Asklépia, který v římských dobách sloužil jako lékařské centrum. Toto místo vytvořil sám Hippokrates a nyní je největší atrakcí ostrova. Přejezd do hlavního města KOS, procházka: pozůstatky antického města, Platanus - nejstarší strom na ostrově, hrad Neratzia ze 16. století Procházka na trh, volno k nákupu suvenýrů. Návštěva továrny na ropu. Přejezd do MYLOTOPI  kde na kopci s krásným výhledem a naleznete dodnes fungující větrný mlýn. Přejezd do KEFALOS, prvního hlavního města ostrova a volno. Návštěva medárny, kde budete mít možnost seznámit se s procesem jeho výroby, ochutnat a zakoupit medové produkty. Fakultativně večer (za příplatek na místě): odjezd do vesnice Zia, nachází se na svahu hory Dikeos, s krásným výhledem na severní pobřeží a čas na obdivování západu slunce. Projděte se křivolakými uličkami plnými místních obchodů. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

3. DEN: PSERIMNOS - KALYMNOS - PLATI
Snídaně. Plavba po Egejském moři směrem na ostrovy Pserimos, Plati a Kalymnos. Během plavby je možnost se opalovat, plavat a potápět (na palubě lodi je bar, kde si můžete zakoupit nápoje). První zastávkou je malý rybářský ostrůvek PSERIMOS s krásnou písečnou pláží. Poté příjezd na pevninu ostrova KALYMNOS, známého svými mořskými houbami. Volný čas na oběd (není v ceně). Volný čas na nakupování. Na závěr ostrov PLATI, u kterého se stihnete vykoupat v křišťálově čisté vodě. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. DEN: VOLNÝ DEN / NYSSYROS
Snídaně. Volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě): na ostrov NISSYROS. Přejezd do přístavu v Kardameně a plavba na malý ostrov Nissyros o rozloze pouhých 40 km². Návštěva "Brány pekla" - jednoho z největších světových aktivních hydrotermálních kráterů jménem Stefanos. Přejezd do hlavního města ostrova - Mandraki, volno na procházku po malebném přístavním městečku. Návštěva kláštera Panagia Spiliani na vrcholu skály. Zpáteční plavba na Kos. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

5. DEN: RHODOS - LINDOS
Snídaně. Ranní přejezd trajektem na Rhodos. Návštěva RHODOSU, hlavního města ostrova, obývaného nepřetržitě 2500 let. Návštěva Monte Smith Hill, nádherné vyhlídky nad městem a zálivem. Pak pěšky do Odeonu a stadionu. Transfer do centra a procházka po Starém Městě: Rycerska ulice, Sokratesova ulice, Hipokratovo náměstí. Osobní volno ve Starém Městě nebo k individuální návštěvě Paláce velmistrů, postaveného johanitskými rytíři v 19. století, kde můžete obdivovat mj. starověké mozaiky z Kosu a umělecká díla z různých období. Středověké město Rhodos je na seznamu UNESCO. Návštěva přístavu Mandraki, kde se měl podle legend stát šestý div světa - Rhodský kolos. Přejezd do LINDOSU, mimořádného „bílého města“ ze seznamu UNESCO, ve starověku jeden z nejdůležitějších přístavů na středomořské obchodní cestě. Vstup na hradní kopec, Akropoli z 2. století př. n. l., po athénské druhé největší akropoli v Řecku, kde jsou pozůstatky Athénina chrámu a Pevnost johanitů ze 14. století. Pavel. Procházka půvabnými uličkami Lindosu: Kapitánovy domy, Centrální náměstí, byzantský kostel ze 14. století Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

6. DEN: KAMIROS - EMBONA - MONOLITHOS
Snídaně. Přejezd do KAMIROSU, zvaného „řecké Pompeje“, jedné z nejvýznamnějších dórských osad na ostrově, kde můžete obdivovat mj. ruiny chrámu Pallas Athény, Heliosův oltář, lázně, obchody a domy, cisterna ze 6. století př. n. l. Čas na fotografie v malebných ruinách hradu Kritinia. V obci EMBONA Vás čeká ochutnávka vín z místního vinařství a možnost degustace mj kávy ouzo. Volný čas na oběd (není v ceně). Přejezd na MONOLITHOS a ochutnávka místního medu, lahodného olivového oleje a ohnivé vody „Souma“, to vše s výhledem na zříceninu středověkého hradu postaveného na obrovské skále. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. DEN: VOLNÝ DEN / SYMI
Snídaně. Volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě) na ostrov Symi u tureckého pobřeží. Přejezd do přístavu a plavba na malebný SYMI, kdysi nejbohatší ostrov souostroví, díky lovu slavných hub, známých jako „zlato Dodekanů“. Užijte si během plavby panoramatické výhledy na ostrovy Chalki, Thilos a Sesklia. Na Symi návštěva kláštera archanděla Michaela v Panormitis, významného poutního centra. Poté procházka přístavem a centrem městečka Symi, okouzlujícího řadovými domky s barevnými fasádami. Je to také příležitost naučit se získávat houby ze dna Středozemního moře. Volný čas. Pro ty, kteří chtějí vystoupat 500 schodů, nazývaných Kalistrata do Chorio, do vyšší části města s vyhlídkou. Zpáteční plavba na Rhodos. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

8. DEN:
Snídaně. Volno (v závislosti na časech odletu), transfer na letiště a přímý let do Čech. Pro klienty, kteří si pobyt prodlužují pobyt u moře: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

Fakultativní poplatky:

- Plavba na Nissyros: cca 48 EUR
- Ostrov Symi s obědem: cca 65 EUR
- Západ slunce v Zia: cca 16 EUR

7 nocí v hotelech ** / ***: 4 na Rhodosu, 3 na Kosu; 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) se sociálním zařízením 
Strava: 7 snídaní, 7 večeří 
Česky mluvícího průvodce 
Transfery letiště – hotel – letiště
Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Povinné platby na místě: vstupenky na navštívená místa, ochutnávka dle programu
trajekt: Rhodos-Kos-Rhodos: cca 85 EUR.
Povinná pobytová taxa v Řecku (platí se na místě v hotelu): 0,5-4 EUR / den / pokoj / v závislosti na kategorizaci hotelu.
Změna programu vyhražena.

Informace o regionu

Řecko — Rhodos

Předpověď počasí

Aktuální počasí – Rhodos

28.09.2023
20°C 27°C
Vítr:
15.2 km/h
Východ: 06:59
Západ: 18:56
Tlak: 1015 hPa
Srážky: 0,6 mm
včera
20°C 27°C
Vítr:
23.7 km/h
Východ: 07:00
Západ: 18:54
Tlak: 1013 hPa
Srážky: 0,1 mm
Dnes
20°C 26°C
Vítr:
22 km/h
Východ: 07:01
Západ: 18:53
Tlak: 1011 hPa
Srážky: 0,1 mm
Zítra
19°C 28°C
Vítr:
12.6 km/h
Východ: 07:02
Západ: 18:51
Tlak: 1012 hPa
Srážky: 0,0 mm
Pozítří
20°C 27°C
Vítr:
8.9 km/h
Východ: 07:03
Západ: 18:50
Tlak: 1014 hPa
Srážky: 0,7 mm
03.10.2023
19°C 27°C
Vítr:
6.7 km/h
Východ: 07:03
Západ: 18:48
Tlak: 1016 hPa
Srážky: 2,3 mm
04.10.2023
19°C 27°C
Vítr:
13.1 km/h
Východ: 07:04
Západ: 18:47
Tlak: 1017 hPa
Srážky: 0,5 mm

Archivní data počasí – Rhodos

Jaké bude počasí během Vaší dovolené? Zkontrolujte archivní data počasí.

Zdroj: Meteogroup Logo
Mapa
Fakultativní výlety

V současné době není k dispozici

Zákaznická linka

  • callcenter.tel_pl
  • 296 184 910
  • pondělí–neděle: 8:00 - 21:00 / 7

Sdílet

Facebook

Proč s námi?

  1. Kompletní ceny — naše ceny neobsahují žádné skryté poplatky
  2. Rezervace online 24/7

Bezpečnost

Data v průběhu rezervace chráníme a šifrujeme pomocí certifikátu

arrow-rightarrow-rightclockfacebooktwitter